Şimdi Ara

Style Boutique İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
3.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 12 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 1
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • n0.pRobLem (1 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Açıklama: Moda rüzgarı Nintendo DS’lerde

  Video oyun kavramı genelde erkek çocuklarıyla / erkeklerle bağdaştırılır. Diğer istisnalar dışında neden kızlar oyun dünyasından böylesine uzak kalmıştır ? Bunun sebebini “kadınları anlamak zordur” kalıbının altında mı aramalıyız? Çoğunluğunu erkeklerin oluşturduğu oyun geliştirme ekiplerinde mi? Cevap vermesi güç… Şimdilik bir tek bilinen var ki; en janjanlı kafa koparma komboları, en gerçekçi araba sürme deneyimi veya orta dünyada kahraman olma vaatleriyle aklı çelinen erkek oyuncunun zihniyetine nazaran; bayan oyuncuları ancak zarafet ve güzellikle kandırabilirsiniz.

  Benim bu konuda en çok tuhafıma giden endüstriyel hareket; bayan oyuncuları çekmek adına “konsolu pembeye boyamak”. Bu gerçektende oyun tutkunu olan dişi hardcore oyuncuları etkileyebilir ancak hayatında hiç oyun oynamamış birini etkilemek için sadece renk değişimi; futboldan da pek hazzetmeyen bir bayana pembe şortla top koşturan futbolcuları izletmek gibi olmuyor mu ?

  ''  Nintendo, oyun sektörünün bu uyuyan kesimini hem Nintendo DS hemde Wii ile keşfetti. Ödülünü ise satış rakamlarındaki tatminkâr sonuçlarla almaya devam ediyor. Beyin egzersizleri, spor - fitness oyunları ve hayvan besleme simülasyonları derken (aslında buda göreceli bir oyun) Nintendo; kadınların giyim tarzlarına olan düşkünlüğü, modaya merakı ve alışveriş çılgınlıklarını bir araya getirerek oyun dünyasına Style Boutique’i kazandırıyor. Siz bu kadar kısa bir açıklama ile oyunu sunduğuma bakmayın. Style Boutique, bir Nintendo DS kartuşundan beklenmeyecek geniş içerik, detay, yapılabilecek pek çok gerçekçi öğe ve fikirlerle karşımıza çıkıyor. Bayanlara özel hazırlanmış bu oyunu incelemeye geçmeden oyunlarla pekte haşır neşir olmayan bayan oyuncular bulmalıydım.

  Etrafımda tanıdığım kızlara oynatıp, onlardan aldığım fikirlerle size farklı bir inceleme sunacaktım ki; bilhassa bayanların ilgisini çekmek için yapılmış böylesine geniş içerikli bir oyunu ancak onların gözünden, yine bu oyunla ilgilenecek olan oyunculara aktarabilirdim. O kısma geçmeden, Style Boutiqe’in genel duruşu hakkında zatıâliniz benimle birlikte alışveriş merkezi kokan bir tura çıkacaksınız.

  ''  Nintendo DS’imizi bir kitap gibi yan tutarak oynadığımız Style Boutique bizi cıvıl cıvıl bir açılış ekranıyla karşılıyor. Ana menü moda dergisi tadında hazırlanmış. Alıştığımız 3 boş kayıt kutusunun yerine bizi tek bir başlangıç noktası bekliyor. Bu aslında oyunun ne kadar geniş olduğunun ilk belirtilerinden birisi. Style Boutiqe’te ki hayatımıza bir giyim mağazasının ( Primavera ) çalışanı olarak başlıyoruz. Her oyunda olduğu gibi yapımın ilk bölümleri tamamıyla oyunun genel mantığı ve kontrol şemasının oyuncuya tanıtılmasıyla geçiyor. Patroniçemiz Grace bu safhada bize karşı hayli yufka yürekli ve yardımsever oluyor. Bir giyim mağazası çalışanı olarak işimiz belli; müşterileri zevkleri doğrultusunda kıyafetlere yönlendirerek hem onları tatmin etmek hem de kasamızı doldurmak. Oyuncuların zorlanmaması adına oyunun bu ilk adımları yavaş yavaş atılıyor ve bizleri pekte zorlamayacak kaprissiz müşterilerle ilgileniyoruz. Her başarılı müşterinin ardından namımız bizimle birlikte yürüyor ve temelinde bir hikaye ile işleyen Style Boutique’te bir süre sonra kendi dükkanımıza sahip oluyor, oyuna da tam anlamıyla bu anda başlıyoruz.

  İncelemenin devamı için tıklayınız


  |
  |
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.