Şimdi Ara

Stock romdan root kaldırma yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben cihazı yeni aldım aldım sayılır.
    Geçen gün cihazımı rootlayıp (teknikrehberdeki yönergeleri uygulayarak)

Sırasıyla! :

● Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklar seçeniğini işaretleyin:
    ● Ayarlar > Geliştirici seçenekleri > USB hata ayıklamayı işaretleyin:
    ● Ardından dosyalar içinde bulunan ''FramaRoot'' programını yükleyip açın. İşaretli yere dokunup ''Install SuperSU'' olarak seçiyoruz:
    ● Daha sonra ''Boromir'' yazısına dokunuyoruz:
    OK'' yazısına dokunup telefonu yeniden başlatıyoruz.
    Telefon açıldığında ''SuperSU'' programını menüde görüyoruz. Programı açıp güncelleme uyarısı var mı diye kontrol edin, güncelleme isterse mutlaka yapın.
    ● Şimdi yine gerekli dosyalar içerisinde olan ''Mobileuncle Tools'' programını yükleyin ve açın. Açılışta gelen uyarıyı ''İzin Ver'' olarak seçin:
    UYARI: Mobileuncle Tools programında bilmediğiniz seçenekleri kullanmayın, telefonunuz kullanılmaz hale gelebilir!
    ● Program açılınca ''Recovery Update'' seçeğine dokunun:
    ● Daha önce hafıza kartına attığımız ''recovery.img'' dosyasını en üstte görüyoruz ve onu seçiyoruz:
    ● Recovery image yüklensin mi diye soruyor, tamama dokunuyoruz:
    ● Telefon recovery modunda açılsın mı diye soruyor. Buna isteğe bağlı iptal veya tamam diyebiliriz. Eğer tamam olarak seçersek telefon kapatılıp direkt olarak recovery modunda açılacak.
    ● Telefonu root edip CWM yükledik. Şimdi CWM moda girmek için iki seçeneğimiz var.
    - Birincisi telefon kapalıyken ''SES AÇMA + GÜÇ TUŞU''na recovery mod gelene kadar basılı tutmak.
    - İkincisi Mobileuncle Tools programına girerek ''Into Recovery Mode'' seçeneğine dokunmak.

● Recovery modda:
    SES AÇMA: Yukarı
    SES KISMA: Aşağı
    GÜÇ TUŞU: Üzerinde bulunan bölümü seç olarak kullanabilirsiniz.

Yükledikten sonra sırasıyla 2.3 rom denedim orjinal halinin daha iyi olduğunu kanaat getirip
    forumdaki linklerden
    [STOCK ROM] [4.2.1] Discovery 4 & 16 GB V6172 Rootsuz
    olanı diğer romları nasıl yüklediysem aynı şekilde yükledim.
    Daha sonra güncelleme geldi güncellemeyi indirebilmek için
    root kaldırmam gerekiyor
    Aşşağıda yazan yönergeleri izliyorum ama
    (Hafıza kartına attığımız ''ORJ.recovery.img'' dosyasını seçiyoruz, gelen uyarıyı tamam olarak seçiyoruz:)
    tamam dan sonra nasıl oluyorsa orj.recovery.img dosyası siliniyor telefonu yeniden başlatıp direk recovery menüsü açılıyor mavi ekranlı root silinmemiş olarak nerde hata yapıyorum sizce.

CLOCKWORK MOD RECOVERY VE ROOT İŞLEMİNİ KALDIRMA

Clockwork Mod Recovery ve Root işlemini kaldırmak için öncelikle ''ORJ.recovery'' imagesini yüklemeliyiz.
    Sırasıyla:

● Mobileuncle Tools programını açıyoruz ve ''Recovery Update'' seçeneğine dokunuyoruz:

● Hafıza kartına attığımız ''ORJ.recovery.img'' dosyasını seçiyoruz, gelen uyarıyı tamam olarak seçiyoruz:

● Ardından gelecek uyarıya iptal diyoruz, çünkü orjinal recovery pek bir işimize yaramıyor.

● Rootu kaldırmak için tekrar ''FramaRoot'' programına giriyoruz ve ''Unroot'' olarak seçiyoruz:

◘ Artık telefonumuz rootlu değil ve orjinal recovery yüklü.

• framaroot dan önce menüde supersu var onu aç ayarlardan unroot yap sonra framaroot ile unroot yap yeniden başlat olacaktır.
  • ae74_67 A kullanıcısına yanıt
    dediklerinizi yaptım daha sonra güncellemeyi indirdim telefon yeniden başladı
    recover mod mavi ekran açıldı burda yapmam gereken bir şeymi var root gidince turuncu olması gerekmiyormu.
    ( marketten root kontrol programı indirdim cihazınız root lu değil diyor ayrıca)
  • hayır recovery cwm yüklü sizde root ile recovery modun bir ilişkisi yok ikisi farklı şey discovery customizer ile orjinal recovery e dönebilirsiniz yada sp flash tool ile orj.recovery.img atabilirsiniz ancak ozaman turuncu olur. orj recovery olmadan güncelleme yapmaz bildiğim kadarıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ae74_67 -- 20 Kasım 2013; 1:05:47 >
    please root your android first

mobileuncle tools la orjinal imaj yüklemek istediğimde bu uyarıyı alıyorm
  • orjinal imaj yüklemek derken orjinal recovery demek istediniz galiba.. ben discovery customizer ile internete bağlı olarak 1kaç saniyede hallediyorum ama sizin tercihiniz tabi en kolayı bu olduğu için diyorum.
    evet orjinal recovery olacaktı pardon

dediğiniz yöntemi deneyeyim birde teşekkürler
  • taharci kullanıcısına yanıt
    bu programı indirdim ama program cihaz root lu olmadığı için çalışmıyor bunu kullanabilmek için cihazı root lamak gerekecek sanırım.
    teşekkürler yardımınla hallettim discovery customizer root istedi cihazı root layıp recovery kaldırdım daha sonra superuser ve framaroot ile unroot yaptıktan sonra düzeldi

yeni yazılımı yükledim.
  • sevindim halletmenize rica ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.