Şimdi Ara

StationWagonlar: VW Passat Variant 1.6 FSI - Volvo V50 1.6D (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
17.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birisi Türkiye'de navigasyon çalışmıyor demiş galiba?? Peki Navi Türk vb. şirketler ne satıyor acaba?
  • o yazılımla alakalı bişey benim bildiğim
  • 1.6 102 hp duz vıtes kullanan bırı olarak en fazla 195-200 arası gordum hızlanma dıosanda devrını aldımı gıdıo bu arada passatı olan adamın sahınle fln kapısacagını zannetmıorm:))
  • Hocam bizdede bir zamanlar 1.6fsı passat vardı biz 190-200km hız görmüştük ama benzini içiyor resmen passat 1.6fsı düz yol arabası bence,passatada binmek için iyi bir tercih diyorum genede eğer hız yapmayı sevmeyen normal bi kullanım amaçlanıyorsa devirli kullandımı motor kendini gösteriyor ve buda sollamalarda sıkıntı çektirmiyor tv-navigasyon olayını bi konuşsak
    quote:

Orjinalden alıntı: M.t.K

1.6 102 hp duz vıtes kullanan bırı olarak en fazla 195-200 arası gordum hızlanma dıosanda devrını aldımı gıdıo bu arada passatı olan adamın sahınle fln kapısacagını zannetmıorm:))

• quote:

Orjinalden alıntı: plantamax

quote:

1.6 102 hp duz vıtes kullanan bırı olarak en fazla 195-200 arası gordum hızlanma dıosanda devrını aldımı gıdıo bu arada passatı olan adamın sahınle fln kapısacagını zannetmıorm:))

walla kapışmasınlar bencede arkadan en fazla selektör yaparlar çünkü.....arkadaşlar normal kullanıma herkes bu motoru yeterli görmüş ama bir google a´´passat 1.6fsı test´´ yazın sonuçlara bakın bu motor için neler diyor

Hocam bence zatmanın alemi yok bu konular ne zamandır konuşuluyor öööööh geldi artık,zevkler ve renkler tartışılmaz bence fazla karışma derim sen kendne baak herkes kendine baksın herkez senin kafada herkez senin düşüncende olcak die bişey yok

• Abi bölede konşunca yanlış anlama yani kızarak yazmadım sadece tartışma çıkmasın istiyorum
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: LİTEON

quote:

quote:

walla kapışmasınlar bencede arkadan en fazla selektör yaparlar çünkü.....arkadaşlar normal kullanıma herkes bu motoru yeterli görmüş ama bir google a´´passat 1.6fsı test´´ yazın sonuçlara bakın bu motor için neler diyor

Hocam bence zatmanın alemi yok bu konular ne zamandır konuşuluyor öööööh geldi artık,zevkler ve renkler tartışılmaz bence fazla karışma derim sen kendne baak herkes kendine baksın herkez senin kafada herkez senin düşüncende olcak die bişey yok

pardon....

• hocam vw passat variant kullanmış biri yok galiba.

ben bir ara bu alet ile bir deneme sürüşü yapayım diyeceğim ama çok zor galiba.test aracı varmıdır?.içimde yokmuş gibi bir his var.vw garajlarında hiç gözüme çarpmamıştı.deneme sürüşü yaptırıyorlarmı bari bunu bilen varmı?
  • thegate kardeşim 1.6dsı passat test aracı rekoroto'Da var
  • forumda arama özelliğini kullanırsanız daha çabuk bilgi edinirsiniz.

Benim açmış olduğum passat 1,6 konusunu okumanızı öneririm.

2 gün kullandıktan sonraki deneyimlerimi de yazmıştım.

okumam derseniz kısa ve öz yorumum : İstanbul şehir içi trafiğinde benzin sarfiyatı yaparım diyorsanız alınır, İstanbul içi ekonomik olmayacaktır.
    Ama istanbulda şehir içi trafiğe girmiyorsanız, veya istanbul dışı kullanılacaksa alınır, rahat edilir.

1,6 motor passat'ı götürüyor, buna bizzat şahit oldum.
  • Evet götürüyor,arkadaşlar bu arada tsı,fsı fiyat farkı olayını çözdüm sizde hak verecekmisiniz örnek veriyorum

volkswagen passat comfortline 2.0fsı dsg (67.000ytl)

volkswagen passat comfortline 1.8tsı dsg(69.000ytl)düşüş yaparlar bide 700ytl yi saymadım çünkü düşsünler artık dimi ama

arkadaşlar gördüğünüz üzere olay bu
  • 1.6 gitmez o kkasaya
  • hocam sedan passat 1.6 FSI varmış test aracı.ben variant istiyorum dedim.variant 1.6 FSI test aracı yok dediler.2.0 TDI variant test aracı var onu kullanın dediler.yok kardeşim 1.6 FSI variant test edicem dedim.inat ettim yani birde almayacağım arabayı niye bana test ettiyorsunuz kardeşşşim dedim doğuş kartalda varmış.gidip orda test edicez artık bakalım çekiyormu çekmiyormu kullanıp söylerim size
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

hocam sedan passat 1.6 FSI varmış test aracı.ben variant istiyorum dedim.variant 1.6 FSI test aracı yok dediler.2.0 TDI variant test aracı var onu kullanın dediler.yok kardeşim 1.6 FSI variant test edicem dedim.inat ettim yani birde almayacağım arabayı niye bana test ettiyorsunuz kardeşşşim dedim doğuş kartalda varmış.gidip orda test edicez artık bakalım çekiyormu çekmiyormu kullanıp söylerim size

ok kardeşim

• arkadaşlar stationwagonları kurcalarken birde karşıma Volvo V50 çıktı.

Volvo V50 DYNAMIC EDITION
    * Isıtmalı ön koltuklar
    * Hız sabitleyici
    * Elektrik kontrollü sürücü koltuğu
    * Dinamik Denge ve Çekiş Kontrol Sistemi (DSTC)
    * Gözlük tutucu
    * Sürücü koltuğu için hafıza
    * Bi-Xenon farlar, otomatik ön far yükseklik ayarı ile
    * 6'lı CD çalar
    * Alüminyum kaplamalı deri vites kolu topuzu
    * 3 kollu alüminyum/deri direksiyon simidi
    * SPARTACUS 17 inç Alüminyum jant
    * Ön spoylerde sis farları
    * Elektrikli katlanabilir dış dikiz aynaları
    * Otomatik kararan iç dikiz aynası
    * Arka kol dayamada bardak tutucu ve saklama yeri
    * Yağmur sensörü
    * Alüminyum iç kaplama
    * Arka park sensörü

StationWagonlar: VW Passat Variant 1.6 FSI - Volvo V50 1.6D

StationWagonlar: VW Passat Variant 1.6 FSI - Volvo V50 1.6D

şimdi

VW Passat Variant 1.6 FSI Comfortline için fiyat 50,150 YTL
    Volvo V50 1.6D (Dizel) Dynamic Edition için fiyat 51,600 YTL

Volvo V50 boyutları olarak daha ufak duruyor

soldaki Volvo sağdaki Passat

Boy ----------- 4522 mm ----- 4774 mm
    En ------------- 1770 mm ----- 1820 mm
    Yükseklik ----- 1457 mm ----- 1517 mm
    Ağırlık --------- 1416 kg ------ 1403 kg

Yakıt ----------- Dizel --------- Benzin
    Motor gücü ---- 109 hp ------- 115 hp
    Tork ------------ 240 Nm ----- 155 Nm

ne dersiniz? yorum alalım sizlerden?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 16 Aralık 2007; 6:31:40 >

• Volvo v50 s40'ın station wagon seçeneğidir içi aynıdır tipide aynıdır passat'a göre özelliği çoktur
  • quote:

Volvo v50 s40'ın station wagon seçeneğidir içi aynıdır tipide aynıdır passat'a göre özelliği çoktur

vw passat variant a göre volvo V50 nin ne fazlası var?
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

quote:

Volvo v50 s40'ın station wagon seçeneğidir içi aynıdır tipide aynıdır passat'a göre özelliği çoktur

vw passat variant a göre volvo V50 nin ne fazlası var?

Isıtmalı ön koltuklar
    * Elektrik kontrollü sürücü koltuğu
    * Dinamik Denge ve Çekiş Kontrol Sistemi (DSTC)(bunu tam bilmiyorum)
    * Sürücü koltuğu için hafıza
    * Bi-Xenon farlar, otomatik ön far yükseklik ayarı ile
    * 6'lı CD çalar
    * Alüminyum kaplamalı deri vites kolu topuzu
    * SPARTACUS 17 inç Alüminyum jant
    * Ön spoylerde sis farları
    * Elektrikli katlanabilir dış dikiz aynaları

• VW passat variant 1.6FSI ile Volvo V50 1.6D arasında en temel farklar bence
    - passat ın 1.6FSI benzinli 115hp ve 155Nm torklu motoru olması - şehiriçi 10.1 lt benzin tüketimi
    - volvo v50 1.6D de dizel 109hp ve 240Nm motoru olması - şehiriçi 6.3 lt mazot tüketimi.dizel motor akıl karıştırıyor.ama dizel motordaki mazot filitresi yüzünden volvo s40 ve v50 lerin geri çağırılacak olmasıda ayrı bir kafa karıştırıcı nokta!!!!!
    - volvo V50 D segmenti girişinde yani C ile D segmenti arasında denebilir
    - vw passat variant ise D segmentinde ve bu segmentin mondeo ile en iyi arabalarından biri
    - her ikisininde donanım olarak birbirine ağır bastığı çok ciddi farklar yok.birinde birşey varken diğerinde başka birşey yok
    - volvo nun yetkili servislerindeki yedekparça+işçilik fiyatları oldukça yüksek acaba vw passat için durum nasıldır?
    - ikinci elde sanırım vw passat variant daha avantajlı.vw markasından ötürü
    açıkçası volvo da dizel motor avantajı cazip gelirken passatta konfor ve iç mekan genişliği ile D segmentinin lideri olması cazip geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 16 Aralık 2007; 16:04:56 >

• Araba alırken motoru da önemli bir seçenektir.

Ben variant almak istesem 1,6 D V50 alırdım
  • arkadaşlar volvo bayilerinden fiyat alan oldumu hiç? liste fiyatından ne kadar iniyorlar?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.