Şimdi Ara

starbucks'da çalışıyorum sorularınızı alabilirim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
27
Favori
120.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ctoyanc7

quote:

Orijinalden alıntı: GuardsmanBob

ben termos (travel mug diye geçiyor ) gibi bir şey almak istiyorum ne kadar termos aralığı hangisini önerirsin

plastik olanların sıcak tutma süresi 1,5 saat. 20-40tl arası değişiyor.
    çelik vb. yapıda olanların sıcak tutma süresi 4 saat. 50-60tl.
    dış görünüş olarak plastikler daha estetik.
    quote:

Orijinalden alıntı: Sevenhillli

Benim gibi 3 kişi gittiğinde , orta boy mocha alıp birde 3 talldan ufak bardak alıp 3 kişiye kahveyi bölüştüren oluyor mu ?

evet arada sırada oluyor. özellikle sütlü kahvede büyük boy alıp bölüştürüyorlar.

quote:

Orijinalden alıntı: -Realist-

Tadımlık kahve ikram ediyordunuz eskiden , yine öyle yapıyor musunuz örneğin günün kahvesinin tadını merak ediyorum ya da mocha ufacık bardakta ikram ediyormusunuz?

Süt seçimi dışında ücretsiz olarak ne değiştirme hakkımız var ?

Hiç ürün almadan oturan müşterilere laf ediyormusunuz sipariş verin diye ?

çok uzun süre oturan müşterilere bir şey diyormusuz , mesela sabah 9 da geldi akşam kapanana kadar oturabilir mi?

evet shot bardağına ikram ediyoruz fırsat oldukça insiyatif.
    süt seçimi dışında krema koydurmayabilirsiniz. öz pamp'larında azaltma yapabilirsiniz.
    şurup krema shot + ücret oluyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Asosyal Anarsist

Hocam sadece starbucks da çalışılarak tek kişi geçinebilir mi iş saatleri nasıl ve eğitim durumu önemli mi ?

aile geçindirmek için zor yer. tek çalışan ise. ben öğrenciyim o yüzden rahatım. eğitim seviyeleri pek önemsenmiyor açıkcası.
    bu ülkede 1-2 bin tl'ye zor geçiniliyor malesef.

quote:

Orijinalden alıntı: BaybarsHan61

Züppe değilim ve bence bir kahveye 8 lira verilir abi. kim ne derse desin Yazın 2 günde bir Buzlu caramel macchiato çok iyi oluyor. Sorum da şu yer yer tat farkı oluyor sebebi nedir makinede yapılmıyor mu abi bu

o fiyatın hakkı veriliyor lezzet kalite olarak kesinlikle. gittiğiniz dandirik kafelerde bile mocha latte falan 10tl. bizde daha ucuz.
    ice caramel macchiato lezzetlidir. heryerde tat standarttır içine vanilya konuluyor süt buz oranı var. onu dengeleyemiyorlardır baristalar. yoksa tat standart fark yapmaz.

quote:

Orijinalden alıntı: bedo42

geçen ay hanımla gittim ilk kez starbucks denen yere girdim içeri kendimi recep ivedik gibi hissettim birşeyler yazıyor ama hiçbirinden anlamadım çalışana sordum ne önerirsin diye birşeyler salladı tabi sonra moche mi latte mi birşeyler aldık şimdi gitsem yine ne içtiğimi bilmiyorum sadece sonunda bunlarda alkol olmuyor demi dedim yok abi dedi olur mu öyle şey dedi.

ve sonuç 14.75 tl gibi meblağ ödedim tabi ki kredi kartıyla ama güzeldi kahveler değişik geldi bir daha gitmedim bir daha gidermiyim bilmem

:) içecek konusunda yardımcı olmamı istersen olabilirim.

quote:

Orijinalden alıntı: Namaste.

medium size peppermint mocha ne kadar?

orta boy mocha 9.00tl, nane şurubu 1.75tl. yani. 10.75tl'e denk geliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: mrregya

Chai tea latte genelde mentol koyduruyorum sizin önerebilceğiniz şurup var mı?

bir de caramel machiatoya alternatif söyleyebilir misiniz?

chai tea latte'ye sadece nane şurubu gidiyor. bitkisel olduğu için. diğerlerinin alakası yok o yüzden doğru seçim. bu zamana kadar başka şurup eklettireni de duymadım.
    caramel macchiato'ya alternatif şekerli white mocha'dır. toffee nut latte'dir.

Alıntıları Göster
    oralet isteyen çıkıyor mu ?

• ctoyanc7 C kullanıcısına yanıt
    tamam hocam eyvallah parayı kıyıp hafta sonu yine gideyim ne önerirsin gerçekten gittiğime deysin hiçbirinden anlamıyorum çünkü ismini söyle aklıma kazıyım @ctoyanc7
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Discursive

Latte nin çeşitleri var mı ?

toffee nut latte> karamelize edilmiş fındık var içerisinde. krema ve esmer şeker de var. normal latte'de bunlar yok. kahve ve süt var.
    chai tea latte > zencefil, bal, tarçın vs. karışık özü olan içinde kahve bulunmayan latte
    gingerbread latte > chai tea latte'nin daha ağırı içinde kahve var

normal latteye extra şurup istek çok oluyor çok gidiyor yani. vanilya latte, karamel latte.
    quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

en sevdiğin müşteri profili
    bir de hangi ünlüleri görsün? tabi gördüysen. (citizen haric.)

ne istediğini bilen. bazısı geliyor ne istediğini bilmiyorum öneriyoruz eh olsun bari oluyor. hoşuma gitmiyor pek. bi de parasını tam versin 100 tl 200tl verince uğraş dur :D ve kartla ödeme yapanı severim.
    irfan değirmenciyi gördüm.

White mokka içtiğimde içtikten sonra ağızda ekşi bir tat bırakıyor neden?

• quote:

Orijinalden alıntı: dodoruh

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Discursive

Latte nin çeşitleri var mı ?

toffee nut latte> karamelize edilmiş fındık var içerisinde. krema ve esmer şeker de var. normal latte'de bunlar yok. kahve ve süt var.
    chai tea latte > zencefil, bal, tarçın vs. karışık özü olan içinde kahve bulunmayan latte
    gingerbread latte > chai tea latte'nin daha ağırı içinde kahve var

normal latteye extra şurup istek çok oluyor çok gidiyor yani. vanilya latte, karamel latte.
    quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

en sevdiğin müşteri profili
    bir de hangi ünlüleri görsün? tabi gördüysen. (citizen haric.)

ne istediğini bilen. bazısı geliyor ne istediğini bilmiyorum öneriyoruz eh olsun bari oluyor. hoşuma gitmiyor pek. bi de parasını tam versin 100 tl 200tl verince uğraş dur :D ve kartla ödeme yapanı severim.
    irfan değirmenciyi gördüm.

White mokka içtiğimde içtikten sonra ağızda ekşi bir tat bırakıyor neden?

Alıntıları Göster
    Hiç ürün almadan oturan müşterilere laf ediyormusunuz sipariş verin diye ?

çok uzun süre oturan müşterilere bir şey diyormusuz , mesela sabah 9 da geldi akşam kapanana kadar oturabilir mi?

• Java chip chocolate cream benzeri bir içecek önerin var mı? Ben kahve tadını sevdiğimden espresso shot ve almond şurup koyduruyorum ama topu topu 6-7 fırt tam anlamıyla içecek oluyor gerisi buz oluypr. Biraz da o buz erisin diye koyduruyordum. Ya kısacası bana öyle bir şey önerki şurup shot vs. siyle, güzel hoş tadı olsun. Americano yu nasıl lezzetlendirebilirim mesela. Ayılmak isteyince espresso shot attırıp içiyordum ama gün içinde kola vs . de içince çarpıntı yapıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OmerGndz

Java chip chocolate cream benzeri bir içecek önerin var mı? Ben kahve tadını sevdiğimden espresso shot ve almond şurup koyduruyorum ama topu topu 6-7 fırt tam anlamıyla içecek oluyor gerisi buz oluypr. Biraz da o buz erisin diye koyduruyordum. Ya kısacası bana öyle bir şey önerki şurup shot vs. siyle, güzel hoş tadı olsun. Americano yu nasıl lezzetlendirebilirim mesela. Ayılmak isteyince espresso shot attırıp içiyordum ama gün içinde kola vs . de içince çarpıntı yapıyordu.
    Günde oratalama kaçtane yiyişen cift görüyorsun ve en abartılısı nasıldı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: berkaykiraz66

hangi cinsden kezban cinsindenmi yoksa bildiğin böyle adriana lima falan cinsindenmi

birde yaş aralığı genelde kaç oluyor
    kahvelerin nasıl yazdıldını bilmiyorum okundugu gibi söylicem

ben fix white chottle mokka alıyorum, şeker oranı vs bana ideal geliyor. yazında buzlusu gider alırım

latte bunun şekersiz hali gibi

chai tea latte bildimiz salep gibi

bi kaç kere şurup attırdım hiç güzel değiller şuruplar

bide jawa chip denedim büyük ihtimal ya üründe sıkıntı vardı tarihi geçmişti yada gerçekten berbattı

Şimdi sorularıma gelelim

1) whiye chottla mokka gibi şekerli ama içinde karamel olmayan ne alternatifleriniz var (white chottla mokkada en büyük sıkıntı bazen yanık tadı geliyor, bunun sebebi nedir)
    2) sürekli yeni kahve almak istemiyorum, küçük bir şeyde tadımlık alabiliyormuyuz
    3) mesala bi kahve aldık ve cidden tadı sıkıntılı veya bozuk. Değiştirme ve iade oluyormu
    4) starbucks okulumda oldugundan mecbur sürekli ordan alıyorum ama dısarıdada fiyatlar hemen hemen aynı oldugundan yeni birşeyler denemiyorum 10tl yi çöpe atmak kötü olur, başka firmalarda güzel neler önerirsiniz
    5) wc lerde neden şifre var
    6) ABD de fiyatları gayet makul düzeyde iken, neden türkiyede pahalı
    7) şans eseri ilk müşteri oldumuzdan vs pastalardan yemiştim, gerçekten kalitemi pastalarınız yoksa liva mado tarzı pastanalerdemi yemek mantıklı. (fiyat performans açısından bakarsanız sevinirim)
    8) starbuck kartı değil ama üyelik tarzı birşey varmı, mesala hergün kahve alana 1gün bedava gibi. Okulda 3ü1 arada 4tl, bu yüzden starbucktan 10tl ye litrelik hergün alıyoruz, hiç yardımcı olmuyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 24 Aralık 2013; 23:33:27 >

• quote:

hangi cinsden kezban cinsindenmi yoksa bildiğin böyle adriana lima falan cinsindenmi

Eleman alımı olacak mı :D Girmeyi cok ıstıyorum.Hem internetten hemde bizzat oraya gıdıp form doldurdum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crixus01 -- 25 Aralık 2013; 0:28:25 >
  • quote:

ulan siz de

• quote:

Orijinalden alıntı: TYLER*

quote:

Orijinalden alıntı: Gamer-Z

Bu tuvaletlerin sifreyle açılma olayı nedir ?

Fişin en altında tuvaletin şifresi yazıyor fakirler kullanmasın diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: MoneyWizard007

quote:

Orijinalden alıntı: TYLER*

quote:

Orijinalden alıntı: Gamer-Z

Bu tuvaletlerin sifreyle açılma olayı nedir ?

Fişin en altında tuvaletin şifresi yazıyor fakirler kullanmasın diye.

Alıntıları Göster
    Konu sahibi arkadaşa teşekkür ederim, bu kadar adamın sorusunu cevaplandırdığı için.

• Kahve cekiyormusunuz ?
  • senin bir günlük yevmiyen 4 bardak kave ucreti kadar dimi ? bence starbucks kepceyle alio cay kasigi ile paylastirio..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

Kahve cekiyormusunuz ?
    Barista olarak soruyorum.espresso çekirdeği çekirdeğiniz neden bu kadar boş ? Kullandığınız şuruplar neden bu kadar kalitesiz ve pahalı ? Mocha Yada Latte alıyorum neden mal gibi köpük yapıyorsunuz ? Krema denilen şeyden eser yok , yada sütü ısıtmayı bilmiyorlar yada , pitcher'ı tutmayı bilmiyorlar ? Söylediklerim gidip izleyip gördüğüm şeyler.Yorumum ise sana değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pyotr Alekseyeviç -- 25 Aralık 2013; 12:43:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet_Şahin

hiç gitmedim gitmeyi de düşünmüyorum, ama helal olsun iyi düdüklüyolar elit takılmaya çalışan kesimi :)

bide sorum şu öğrenci geliyor mu oraya ciddi ciddi?

Elit takılmaya çalışan da vardır elbet ama öğrenciyim ve cidden Starbucks'ın kahvesini çok seviyorum lezzet olarak. Ortam falan da gayet güzel bence evet pahalı ama ayda bir değer bence.
  • Ben genelde filtre kahve içmeye gidiyorum, diğer tüm kahve dünyası, kahve diyarı cartı curtundan kesinlikle daha ucuz! Pahalı diyen arkadaşlar diğer mekanların fiyatlarını bilmediği için boşa konuşuyorlar.

Kaldıki fiyat doluluk oranı olarakta sizin maşallahınız var :) bi tek tchibo sizin kahve lezzetine yakın ve beğenirim.

Ancak günün kahvesi olayını bilmiyordum; anladığım kadarıyla her gün başka çeşit bi kahve oluyor, yani filtre kahve çeşiti bunlar?
  • https://www.facebook.com/video/video.php?v=275243669200313

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Numb1 -- 25 Aralık 2013; 14:06:22 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oGuxXx*

o kahve makinalarının fiyatı ne kadar?

büyük makinelerden bahsediyosun sanırım. şuan 2-3 tipi var. en son çıkan büyük espresso makinesini starbucks sadece kendisine ürettiriyor sattırmıyor ama diğerlerini dışarıdan insanlarda alabiliyor. o makinenin de değerinin 7-8bin civarı olması lazım.

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet_Şahin

hiç gitmedim gitmeyi de düşünmüyorum, ama helal olsun iyi düdüklüyolar elit takılmaya çalışan kesimi :)

bide sorum şu öğrenci geliyor mu oraya ciddi ciddi?

öğrenci kesimi çok geliyor benim çalıştığım yere. normal yetişkin kadar öğrenci geliyor. parası olunca niye gelmesin:))

quote:

Orijinalden alıntı: Okitov

genelde beyaz çikolatalı mocha içerim ki anlayacağın üzere şekerle aram iyidir var mı buna yakın veya daha iyi tavsiye edeceğin başka sıcak bir içecek?

white mocha bizim en şekerli ve en kalorisi yüksek içeceğimiz. ona yakın senin içtiğin beyaz çikolatanın normal hali mocha var bitter çikolatalı ona yakın. karamelli sıcak çikolata oldukça şekerlidir ve yeni çıkan yılbaşı ürünümüz toffee nut latte de oldukça şekerlidir karamelize edilmiş fındık üzerinde krema ve esmer şeker de var.

quote:

Orijinalden alıntı: sericatil18

bu habere ne diyiceksinizhttp://www.gazetecell.com/guncel/starbucks-tuvaletinde-kamera-rezaleti-h50299.html

rezalet. ne diyebilirim ki?

quote:

Orijinalden alıntı: Gktupc

telaffuzu cidden berbat olanlar gelince ne yapıyorsunuz ?

alıştık artık. aşırı bir telaffuz sorunu varsa bayağı bi gülüyoruz tabiki ama dediğim gibi alıştık bozuntuya vermek yok:)))

Alıntıları Göster
    quote:

alıştık artık. aşırı bir telaffuz sorunu varsa bayağı bi gülüyoruz tabiki ama dediğim gibi alıştık bozuntuya vermek yok:)))

short-tall-grande-venti ne arkadaş türkiyede satış yapan bir mağaza git isim yazdır koş al el üstüne bi kahveye 10 tl ver geçen gittim adamın biri kahvenin adını yanlış söyledi kızın biride slk slk gülüyor adama
    gül gül ........................... var sanki

• Yere düşen kahveleri ne yapıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HayınKostok

Yere düşen kahveleri ne yapıyorsunuz ?
    Hacı nerde senin bu starbucks ayrıca güzel kızlar filan geliyor mu ben mesela stajerim bi büroda lise 4.sınıfım adamlar beni starbucksa gönderiyor ataşehirin göbeğine adamların özel işlerini biz yapıyoruz
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.