Şimdi Ara

STANDART LCD TV İLE 3D İZLENİR Mİ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
32.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Güncellesekde hava gazı konuya pek alaka yok.
  • konuya pek alaka olmaması normal. türkiye'de daha hd yayın doğru dürüst yaygınlaşmadı ki 3d olsun. benim şahsi fikrim bir yazılım ya da ek aparatla tv.lerimize 3d özelliği kazandırılacaktır.
  • Benimde bir sorum olcaktı lcd televizyon ile digitürkteki national geographic 3D yayınları yada maçları 3 boyutlu görüntüleri izlemek mümkün mü?Bunlar ekran bölme yöntemiyle gerçekleştirildiği için sanırım red-cyan gözlükleriyle izlemek mümkün değil?Peki hangi tarz gözlüklerle izleyebiliriz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfa147black

bende tam bu soruyu soracaktım. philips led/lcd tv sahibiyim. bu 3d özelliğinin yazılımsal olduğunu düşünüyorum. acaba yazılım güncelleştirmesi ve gözlük alınarak 3d yayınları izleyebilecekmiyiz. tecrübeli arkadaşlardan fikir bekliyoruz.teşekkürler

acaba 3d olayı yazılımsal mı gerçekten,
    çünkü bana da öyle geliyor..
    yani 600 hz full hd plazmamla 3d gözlükle film izleyebilir miyim 3d olarak ???
  • Yukarı
  • İzleyemezsiniz tabii ki. İki farklı 3D teknolojisi var TV lerde.
    Aktif teknolojide TV ancak 3D Ready ise 3D transmitter ve SG gözlük alınarak 3D izlenebilir.
    Pasif teknolojide ise TV nin ekranında FPR filtresi vardır ve bu filtre olmadan görüntüler polarize edilip gözlere verilemez.
  • ürün hakkında düşüncesi olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsan

ürün hakkında düşüncesi olan varmı

Renkli gözlükle 3d diyor
    Kırmızı mavi gözlükle izlenen 3 d ...

Tavsiyem;
    Kırtasyiyeden bu gözlüklerden alıp youtubeden izleyin bu tür filmleri
    Bana bu 3d yeter dersen alınabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende de Samsung un 32" 6. nesil 200hz LCD tv var. Digitürkten yayınlanan 3d (side-by-side) yayınları izleyemiyorum. Elimde şu an Micro polarizer real 3d gözlük var şu sinemalarda verilenlerden. Ben pc yi lcd ye bağlayıp pc de bulunan gelişmiş bir video oynatıcısı ve bir çok formatta 3d seçenekleri sunan Cyberlink Power DVD 12 programı var. Ben bu şekilde pc den lcd ye Micro polarize görüntü aktararak (yada diğer 3d görüntü türlerinden birini) elimdeki gözlükle tv den 3d görüntüyü alabilirmiyim.Bilgisi olan yada bu şekilde bir denemede bulunan arkadaşlar yardımcı olabilirse memnun olurum. Teşekkürler. :)
  • 3d lcd ler tamamen satış politikasıdır şu an 120hz ve üstü tarama yapabilen tv lerle 3d izlenebiliyor... linkteki dönüştürücüde çok pahalı.milleti keklemeye çalışıyorlar..aynı işi 150-200 tl ye yapan dönüştürücüler var yanında gözlük hediyeli iyi sonuçlar veriyor..2. el sitelerinde bulabilirsiniz...TV sini 500-600 hz sanan arkadaşlar gerçekte tv leriniz max 200 hz... gerisi yazılım ve satış politikasından ibaret .
  • şunu bi guncelleyelim artık bi çaresi vardır
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.