Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

ssd'ler ses çıkarır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
62
Cevap
0
Favori
7.630
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Depolama >> ssd'ler ses çıkarır mı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      63 Mesaj
      05 Aralık 2017 22:22:39
      quote:

Orijinalden alıntı: ayhanbilgin

ssd den ses gelir.
      zırr ,vıjjj gibi düşük bir ses .

evet ssd de dönen parça içermez ama mekanik değil demek tamamen bilgisizliktir.
      içindeki parçalar fizik yasalarına göre çalışır ve pek çok parçası elektromagnetic parçalar içerdiği için küçük çaplı titreşim yaratır.

yazılan verileri su damlası , yazıldıgı yeri kova olarak düşünün.
      milyarlarca minik damla su ,milyarlarca minik kovaya düştüğünü düşünün,ya da kovadan döküldüğünü.
      tıpkı bir yagmur yagması gibi ses çıkarır.

şöyle bir ses

Vay be!! corsair psularından ses gelir ssdlerindne ses gelir =) resmen çöp bu corsair =)
      bu yüzden msi + corsair almıyorum
      |
      |

• Onbaşı
      38 Mesaj
      02 Ocak 2018 22:16:57
      Ben de laptopumda 3 yıllık 840 EVO 250GB SSD var ve bahsedilen sesleri aynen işitiyorum özellikle gece sessiz saatlerde. Zararı yok gibi performansı da gayet iyi fakat ses gerçekten rahatsızlık verici. Herhangi bir çözüm bulabilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
      |
      |
      16 Ocak 2019 01:34:19
      Evet gecenin bu saatinde konuyu hortlatıyorum. Şuan yeni aldığım ssd li notebooktan yazıyorum. Yükleme ,güncelleme yaparken yine bu sesleri duyuyorum. Daha önce bu sesin biraz daha fazlası yüzünden ssd li asus iade etmiş biri olarak ssd li lenovodan da aynı ses çıkıyor. samsung ssd var içinde. Çözüm gece ya da sessiz ortamda notebooktan oldukça uzakta durmak. Siz de benim gibi şarjı dolan telefonun adaptörünün çıkardığı tiz sesi bile duyup rahatsız oluyorsanız bu sesi duyacaksınız. Sorun olmadığına kanaat getirdim sakın pc nizi iade etmeyin. sonra dolar yükselir 1050 ti den amd 530 a kadar düşersiniz. Tecrübe ile sabittir.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
üniversite
Ankara Web Tasarım
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.