Şimdi Ara

ssd kullanmak için sistem uygunmu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar sistemim imzamda var anakartım asus p5kplc-1600 ve son biosa sahibim os : win 7 64 ultimate ,alacağım ssd ise ocz vertex 2 120 gb dır sorum şu: bu ürünü anakartım ile etkin kullanmam mümkünmüdür...teknik olarak cevaplarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfehmi -- 11 Kasım 2011; 17:07:01 >

• aynı ssd 60 gb modeli mevcut bende,herhangi bir sıkıntı olmaz,işlem çok basit.ssd'yi takınca mecbur sistem kuracaksınız,windows yüklemeye başlamadan önce bios'dan ahcı moda almanız lazım,tek yapmanız gereken şey bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtracer -- 11 Kasım 2011; 17:09:54 >
  • bu kadarmı win 7 ile ilgili bir ayar vs yokmu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfehmi

bu kadarmı win 7 ile ilgili bir ayar vs yokmu ?

vallaa ben bi ayar yapmadım,1 yıldır kullanıyorum.sadece bios'a girip ahcı modu etkinleştireceksin bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfehmi

bu kadarmı win 7 ile ilgili bir ayar vs yokmu ?

TRIM falan otomatik etkinleşti bende... win7 x64 ultimate ... anakart da Asus p5q3

istersen sanal bellek dosyasını ve uyku modu dosyasını silebilirsin... ama 120gb da yer sıkıntısı olmaz, silmeyebilirsin de

ince ayar falan istersen burada detaylar var ama çoğu bi etkisi olmayan şeyler... :http://akortek.net/viewtopic.php?f=92&t=981&start=0

sonuç olarak :
    taktıktan sonra biostan AHCI modu seçip format atacaksın sadece, gerisi isteğe bağlı ve etkisi varla yok arası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 11 Kasım 2011; 19:07:14 >

• arkadaşlar bu ahcı mod hangi menüden ayarlanıyor biosa aşina değilim pek?
  • BIOS’a girmek için gereken tuş kombinasyonu farklı olabiliyor. Genelde DEL tuşunu kullanılırken, bazı anakartlarda F1 veya F2 tuşları kullanılabiliyor.
    http://www.bidb.itu.edu.tr/?d=405
    burada daha geniş bilgi bulabilirsiniz
  • sağol hocam. fakat benim sormak istediğim ahcı mod dedikleri nedir? biosta nerde seçiliyor demek istemiştim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caferacer

sağol hocam. fakat benim sormak istediğim ahcı mod dedikleri nedir? biosta nerde seçiliyor demek istemiştim?

hocam anakart modelin nedir,net olarak anlatayım sana
  • msi 870 c45 hocam benim anakart..
  • quote:

Orijinalden alıntı: caferacer

sağol hocam. fakat benim sormak istediğim ahcı mod dedikleri nedir? biosta nerde seçiliyor demek istemiştim?

x58 gigabaytta ekteki resimde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih37 -- 24 Kasım 2011; 22:15:38 >
  • bilgisayarı yeniden başlatın,anakart poss ekranı geldiğinde del tuşuna basarak bios arayüzüne giriş yapın.
    ana menuden Integrated Peripherals gelin ve enter yapın..açılan sayfada sata ahcı mode var.karşısındaki seceneği AHCI olarak ayarlayıp f10'a basıp enter yaparsanız bilgisayar ahcı modda açılacaktır.

edit;görüntüleri ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtracer -- 24 Kasım 2011; 22:15:40 >

• Yüzbaşım,Binbaşım ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.İyi forumlar dilerim herkese.
  • rica ederim hocam.iyi akşamlar
  • burada işaretleyip enter -save and exit setup o.k.

int yavaş iş bitmiş bizim haberimiz olmamış iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih37 -- 24 Kasım 2011; 22:19:22 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.