Şimdi Ara

SSD Aldım değerler normal mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, 2 gün önce ssd aldım. Anca bugün takıp deneme şansım oldu test yaptım fakat değerler normal mi değil mi bir fikrinizi almak istedim yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ederim.,

SSD Aldım değerler normal mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mint0n -- 3 Kasım 2019; 14:52:32 >

• değerler güzel hocam fakat aldığınız modeli de yazsaydınız ona göre performansı ürüne göre normal mi değerlendirilir.
  • SheKilLll kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yanıtınız için teşekkürler, Sandisk SSD Plus 240 g26 olanı aldım, bana pek hızlanmadı gibi geldi ama gene de sizlere: bilgisi olanlara danışmak istedim
  • Mint0n kullanıcısına yanıt
    Hdd'den ssd'ye geçip hızlanmadı mı diyorsun hocam ?

Bu işte bir iş var...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Disk klonlama mı yaptınız. Eski harddiskten ssd ye klon yaptıysanız önerim format atarak temiz kurulum yapmanız. Ayrıca ne yaparsanız yapın klon falan yapmışta olsanız hız farkını anlayamamış olmanız imkansız. Ssd nin ölüsü bile en iyi harddiskten hızlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben yeni pc almayı düşünecek kadar sinirlenmiştim pc’nin yavaşlığından dolayı. Fakat Kingston 128gb SSD taktıktan sonra öyle inanılmaz bir değişim gördüm ki, 3 senedir bu SSD’yi kullanıyorum ve çok memnunum. Sizin bir fark görmemeniz beni de şaşırttı açıkçası. Pc 6. yılına girecek ve Siemens NX 11’i hiç kasmadan kullanabiliyorum.

Bu arada az önce test ettim okuma/yazma hızını. 520/480 çıktı. Gayet güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thermodynamiker -- 5 Kasım 2019; 14:38:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dfk24 kullanıcısına yanıt
    Ben de o yüzden bu konuyu açma gereksinimi duydum zaten, 7200rpm hdd kullanıyordum afaki bir fark oluşmadı malesef..
  • Merhabalar, ssd'ye sıfırdan windows kurdum. Klon tarzı bir şey söz konusu değil
  • Paylaşımınız için teşekkürler hemen bakacağım bağlantıya
  • Thermodynamiker kullanıcısına yanıt
    Mesajınız için teşekkürler, ben de sdd de ya da bileşenlerimde bir sıkıntı olabileceğini düşündüğüm için bu konuyu açtım, belki de ssd den beklentim çok yüksek olduğu için bana öyle geliyor bilmiyorum.. :)
  • Mint0n kullanıcısına yanıt
    Pc çok yavaş ise bu farkı daha net hissedersiniz. Sanırım sizin pc hali hazırda iyi çalışmaktaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thermodynamiker -- 5 Kasım 2019; 14:46:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thermodynamiker

Pc çok yavaş ise bu farkı daha net hissedersiniz. Sanırım sizin pc hali hazırda iyi çalışmaktaydı
    Banada öyle geliyor fakat hız farkını anlayamamak imkansız en basiti windowsun açılış hızından belli ediyor ssd farkı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 saniyede açılıyor benim pc. Ssd’den önce 2,5 dk idi

• quote:

Thermodynamiker @ 5 Kasım 2019 15:46:02

Daha önce pc 23-24 saniyede açılıyordu şu an yaklaşık 16-17 saniyede açılıyor.

quote:

melihalbayrak @ 5 Kasım 2019 16:38:58

Banada öyle geliyor fakat hız farkını anlayamamak imkansız en basiti windowsun açılış hızından belli ediyor ssd farkı

Sanırım benim beklentim gereğinden fazlaydı

quote:

Thermodynamiker @ 5 Kasım 2019 17:04:08

10 saniyede açılıyor benim pc. Ssd’den önce 2,5 dk idi

Sizin pc baya yavaşmış :))

• Sisteminizin diğer parçaları nedir?

O bağlantısını paylaştığım konuda dediğim gibi, ben anakart ve işlemciyi de değiştirmeden o tam performansı alamamıştım.
  • Yanıyosun Fuat abiiiiiii
  • i3 6100
    h110m gaming mobo
    hyperx 1x 8gb 2133mhz ram var, belki işlemci yükseltsem faydası olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.