Şimdi Ara

(Ss li ) Fransız Arkadaşimla konuşmam. Uzucu hikayem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
3.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • it kopuk kullanıcısına yanıt
    Tamam da bunun konuyla ilgisi yok. 900 euro bana koyar, sana koymaz. Bunun para birimiyle ne ilgisi var? Aynı parayı alıyoruz ama adamın imkanı çok daha yüksek falan desen anlayacağım da neyini tartışalım şu anda bunun. Tamamen belirsiz değişkenler ve iki parça bozuk ingilizceden başka bir şey değil bu konu benim için. Psikolog ne alaka, sen ne diyorsun asıl? Boş yapıyorsun işte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibidi gonzales

karı mı bu hocam

Karı mi bu nedir abi ya :) kiz mi fln deyin bari.

Erkek bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: it kopuk

quote:

Orijinalden alıntı: zibidi gonzales

karı mı bu hocam

Karı mi bu nedir abi ya :) kiz mi fln deyin bari.

Erkek bu arada

karıııııı
  • 1 ay 200 Euro'yla idare etme işi ciddiyse senin yerine ben gidebilirim.

• Nerenize vereyim mehteri ? Kulak arkası ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Flavis Ruber

1 ay 200 Euro'yla idare etme işi ciddiyse senin yerine ben gidebilirim.

Iyide hocam zaten trinidad ada ulkesi yani ne kadar harcarsin ki ;D yol masrafi bu kadar tutmasa cidden giderdim de bunu kaldiramaz bunyem 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: Indoril Nerevar

Ülke ama şu anda kötüden iyiye gidiyor. Ekonomimiz şu anda çöp ama 5 seneye adam olur. Bağımsız enerji üretimine - nükleer silahlara falan başlayacağız. Çok geç kaldık ama dengeleri sarsabileceğimize inanıyorum. Şu anda dolar ve euro sıkıntısını bu para birimleri dışında ticaret yaparak hallediyoruz. (halletmeye çalışıyoruz)

Hocam keşke iyiye gitse, dolar euro kullanmadan nasıl yurtdışından telefon otomobil bilgisayar vesaire almayı düşünüyorsunuz? buğday ile fln takas yaparak mı? otomotiv ve tüketici elektroniği üretiminde; parça sanayisi ve beyaz eşya dışında bi icraatimiz zaten yok, bir de bunun üstüne yurtdışından tarım ürünü ithal ediyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Klakson Çalan Adam

Bu olayın kesinlikle yaşandıgına canı yürekten inanan dostlarım seri artılayabilir mi?

Aah ahh bu yorumu yazan başkaları vardı hemen yerini almışsınız.

• Turkish lida yeni para birimi sanirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ... falan başlıyoruz. Sen falan başla gazla devam

• Şu "csb", "yürekten inananlar beğensin" vesaire tayfaya laf anlatamazsın, uğraşma hiç. Adamlara otuzbir hikayesi anlatsan ancak o gerçek gelir, ekmek almaya gittim desen bile muallağa düşecek adamlar.

Her neyse hocam maalesef bu konu benim de çok belimi büküyor. Yunan ekonomik krizinin medyamızda sanki kıyamet yaşanıyormuşcasına anlatıldığı dönemlerde 17 yaşındaki Yunan arkadaşım Kuzey Avrupa'ya snowboard yapmaya gidiyordu ki gayet sıradan bir ailenin evladıydı. Dediğin gibi üniversite çağında olup part time çalışarak yazın yapacağı uzak seyahatlere vesaire çok rahat para ayarlayabiliyor, gelecek kaygısı en asgari biçimde hissediliyor yanı başımızdaki insanlarca. Biz hala suni dertlerle, politik saçmalıklarla, saçma sapan dizilerle hayatımızı harcıyoruz ve acı olan şu ki çoğu insan bunun farkında bile olamadan ömürlerini çürütüyor.
  • Böyle bir kurguyla uğraşmak yerine direk yazabilirdin. Gerçekten lira çok değer kaybetti. Ekonomimiz kötüye gidiyor. En büyük sebebi de suriler.

• Şuan Türk lirasıyla yurtiçinde bile tatil zor yapılır. Bir de 5 ile çarpıp yurtdışına gitmek çoğumuz için hayalden ibarettir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Klakson Çalan Adam

Bu olayın kesinlikle yaşandıgına canı yürekten inanan dostlarım seri artılayabilir mi?

burasi sosyal medya degil

cidden birakin artik "buna inanan bla bla bla" yorumlarini ya

• Konuşacak birşey yok çomarlar böyle olmasını istiyorlar ve malesef çoğunluktalar. Demokrosi iyi hoş ama, doğru düzgün toplumlarda işe yarıyor. Bizim gibi yobazın bol olduğu ülkelerde sonuçları böyle oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simerazzı -- 21 Şubat 2018; 19:1:37 >
  • simerazzı kullanıcısına yanıt
    Evet ülkede büyük bir kesim cahil ve 'düşünemiyor'. Fakat çomarlar yüzünden böyleyizzz yobazlarrr diyen birine 1960-70-80-90 alım gücüne bakmasını söyler ve onu cehaletiyle yüzleştirmek isterim. Çünkü bu ülkenin halkı zaten hep cahildi.

Konuya gelirsek, ülkenin ekonomik durumu (özellikle de kur açısından) kötü olabilir fakat bunu yabancı arkadaşına kendini yerin dibine sokarak anlatmana gerek yok. Şimdi o adam bir Türk görse " Parası yok ülkesinin durumu çok kötü " ister istemez peşin bir hüküm koyacak kafasında muhtemelen.

Zaten gidemeyeceksin i have no time falan deyip geçiştirebilirdin yani gerek yokmuş böyle hareketlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QuicklyMove -- 22 Şubat 2018; 13:3:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: it kopuk

quote:

Orijinalden alıntı: Indoril Nerevar

Ülke ama şu anda kötüden iyiye gidiyor. Ekonomimiz şu anda çöp ama 5 seneye adam olur. Bağımsız enerji üretimine - nükleer silahlara falan başlayacağız. Çok geç kaldık ama dengeleri sarsabileceğimize inanıyorum. Şu anda dolar ve euro sıkıntısını bu para birimleri dışında ticaret yaparak hallediyoruz. (halletmeye çalışıyoruz)

Bu yoruma cidden tamamen katılıyorum harfiyen fakat bu daha uzun bir surec istiyor İşte bizim okul hayatimiz bu sekilde yoklukla gecicek ne yazıkki

Heee olur. Hepsini tayyip cebe indirir biz de %80 i vergi olan ürünlervalırız

• Şahsen o ülkede yaşayip 1600 euro maaş alsam bile 900 euro fazla pahali.

• Gavurlar Turkler gibi soru isaretini koyarken araya bosluk birakmiyorlar yalniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.