Şimdi Ara

[SS'ler geldi] ACER i3 6006u 4 GB RAM 2 GB Nvdia Geforce gt 940MX (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
3
Favori
1.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Anladım hocam youtube dan izledim flasha attım ama görmedi Flashı pc tekrar atıyorum flasha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hallettim dostum teşekkür ederim. Ama etkşnleştiremedim. Bilgisayarın sesi çok iyi şaşırtıcı. Capslock ışığı yok. Ancak çok tarz duruyor. Kapağı değişik bir plastik. Hoşuma gitti. Oyunlarda sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Yükleneyim biraz 💂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pensamiento P kullanıcısına yanıt
    evet oyunlarda biraz fan sesi artıyor yani hissediliyor rahatça. işlemciden değil ama sanırım harici ekran kartından. çünkü oyun açılınca harici kart otomatik devreye giriyor ve o anda artmaya başlıyor fan sesi. yani fanın çalıştığını anlayabiliyorsunuz.
    caps lock ışığı? şimdiye kadar 3 laptop kullandım hiçbirinde de caps lock, numlock, veya scroll lock ışığı yoktu. böyle bir isteğiniz varsa ek bi klavye alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lg02561 -- 15 Kasım 2017; 22:40:3 >
  • lg02561 L kullanıcısına yanıt
    hdd de bir ses geliyor mu peki ?
  • pensamiento P kullanıcısına yanıt
    normal dururken int gezintisinde falan bir ses yok. oyunu açınca ses başlıyor. hdd mi bilmiyorum ama dediğim gibi tahminim ekran kartı.
  • Şu an yine GG'da %5 indirim ve axess puanla 1610 civarına geliyor.
    Fiyatına göre nasıl üstad alınırmı? gta 5 vs oyunlarda max kaç fps alırız takılmadan oynarmıyız?

Kullanım: %20 oyun %50 internet %30 film müzik vs
  • Yine buna benzer ama bunun full hd ekranlısı diyebileceğimiz bir laptop önerisi olan var mı maksimum 2000 TL civarına?
  • superhead kullanıcısına yanıt
    gta v denemedim ancak ekran kartının haricinde ram de isteyen bir oyun olduğunu biliyorum. yani 4 gb ram muhtemelen ya sınırda kalır ya da yetmez. +4 gb ram takviyesiyle 40-50 fps alınır diye tahmin ediyorum.
    alttaki linkten incelerseniz:

8gb ram i7 6500u işlemci ve 940mx kartla 90 fps vermiş.

12 gb ram 17 7500u işlemci ve 940mx kartla 60 fps vermiş.

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-940MX.156033.0.html

bizim ürün bu kadar fps vermez diye tahmin ediyorum hem işlemci i3 ve zayıf. 2 ghz veriyor turbo bost falan da yok düz 2 ghzde kalıyor. hem de rami 4. ama dediğim gibi 4 gb ram takviyesiyle iyi kötü oynatır diye tahmin ediyorum internette araştırabilirsiniz aynı işlemci ve ramle ne kadar fps alındığını.

• 940mx ekran kartlı en ucuz model bu. diğer 940mxlerde i5 işlemci ya da 8 gb ram gibi ek özellikle var ancak fiyat 2000lerden başlayarak ona göre yükseliyor. full hd ekran bu modelde de i5 7200u olanında da ok ne yazık ki bildiğim kadarıyla. başka markalara bakabilrsiniz ama full hd ve iyi özellikli laptop 2500den aşağı pek bulunmaz gibime geliyor.

dellin bi modeli vardı yine 1500-1600 civarına 1 tb hafıza i3 işlemci ful hd ekranlı ama ekran kartı r5m430 du. oyun oynanamayacaksa düşünülebilir. ancak oyun oynanacaksa ekran full hd de olsa 4k da olsa ekran kartı 720p de bile oyunu açamayacaksa ekranın ful hd olmasının bi manası yok. ayrıca bilidğim kadarıyla 940mx kartı full hd de iyi performans vermiyor. daha çok yükske performanslı oyun oynamak isteyen ama fhd veya high çözünürlük takıntısı olmayan kullanıcılara (benim gibi) hitap ediyor. tabi bir de bütçesi 1050 lere yetmeyenlere :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lg02561 -- 24 Kasım 2017; 15:17:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lg02561

940mx ekran kartlı en ucuz model bu. diğer 940mxlerde i5 işlemci ya da 8 gb ram gibi ek özellikle var ancak fiyat 2000lerden başlayarak ona göre yükseliyor. full hd ekran bu modelde de i5 7200u olanında da ok ne yazık ki bildiğim kadarıyla. başka markalara bakabilrsiniz ama full hd ve iyi özellikli laptop 2500den aşağı pek bulunmaz gibime geliyor.

dellin bi modeli vardı yine 1500-1600 civarına 1 tb hafıza i3 işlemci ful hd ekranlı ama ekran kartı r5m430 du. oyun oynanamayacaksa düşünülebilir. ancak oyun oynanacaksa ekran full hd de olsa 4k da olsa ekran kartı 720p de bile oyunu açamayacaksa ekranın ful hd olmasının bi manası yok. ayrıca bilidğim kadarıyla 940mx kartı full hd de iyi performans vermiyor. daha çok yükske performanslı oyun oynamak isteyen ama fhd veya high çözünürlük takıntısı olmayan kullanıcılara (benim gibi) hitap ediyor. tabi bir de bütçesi 1050 lere yetmeyenlere :)

Hocam kendime değil, bu oyun moyun pc detaylarından pek anlamayan abime bakıyorum ben, iş + film + normal günlük kullanım ağırlıklı olacak, zaten öyle oyunlarla uğraşan biri değil vakti de yok da yine de benden tavsiye isterken oyun oynayacak mısın diye sordum "hiç mi oynanmayacak" falan dedi, dedim o zaman 3000 tl'yi gözden çıkart ama yok kem küm ediyor fazla diyor , el mecbur ben de yarın öbür gün bana laf yapmasın diye ara sıra da oyun oynayabileceği 940mx'li ucuz bir şey bakıyorum. Maksimum 1500-2000 TL aralığında deyince tıkandım kaldım.

Bilgisayardan anlamayan adama bilgisayar tavsiyesi vermek de çok zormuş onu anladım.

Memnun musun bu cihazdan nası gidiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 24 Kasım 2017; 15:36:12 >

• ben ofis programlarını falan bilmiyorum o konuda yardımcı olamam. ancak günlük işler ve low ayarda oyun için alınabilecek en uygun cihazlardan biri bu piyasada. eğer oyun oynayacaksa diğer özelliklere bakmanın pek mantığı yok ççünkü oyunu oynatan zaten günlük işleri filmi falan da yapar. ama iş için kullanılacaksa bilemem ne bileyim render falan içinse mesela işlemci tatmin etmez çünkü gerçekten düşük işlemcisi. ama oyunlarda işlemci pek o kadar önemli olmadığından sorun çıkarmıyor. 940mx bu fiyata alınabilecek en iyi ekran kartı. eğer 2000 se bütçe bu modelin ,i5 7200 lüsünü öneririm. işlemci gücü daha fazla olur. 2.4 ghz ve turbo bostla 3 ghz lere kadar çıkıyor diye biliyorum. i3 6006 ise 2 ghz de kalıyo.
  • lg02561 L kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam şu i5 7200u'lu modele bakayım bir.
  • önemli değil. gittigidiyoorda 1700 tl şu an. 100 chip parayla 1600 civarına geliyor bu modeli. i5 leri bilemeyeceğim.

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/acer-aspire-a515-51-i3-6006u-2-00ghz-4gb-500gb-2gb-940mx-15-6-linux-nx-gp5ey-003-notebook-314791365?rcp_action=rceProductClicked
  • bu modele bakıyorum bende.Autocad ve solid programlarını kullanacağım arada cs go falan oynarım en fazla.Bütçeme en uygun bu modeli buldum ama dediğim programlar için işlemcisi biraz korkutuyor beni.

Fikir verebilecek var mı bu cihaz 1-2 sene solid autocad vs. için idare edebilir mi beni ?
  • themaniak kullanıcısına yanıt
    hocam dm yazamıyorum burdan yazayım. şimdiye kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. bahsettiğiniz programları kullanmadım ortalama oyun için almıştım ve memnunum. işlemcisi 2 ghz ve turbo boost olmadığı için o aralıkta kalıyor. oyun için işlemci ekran kartı kadar önemli olmadığından enim aradığım özellikelre sahipti. işlemci ilgilendiren işlerde kullanacaksanız ne olur bilemem ama muhtemelen yetersiz kalır. onun için i5 7200u hatta 3000 lere çıkıp i5 7300 hq gibi bir model öneririm.
  • iyi özelikler var bence
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.