Şimdi Ara

★ Squad [ANA KONU] ★ (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
19
Favori
46.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: togi1975

Base dediğim nokta oyunun başında harita da başladığınız nokta ileriye doğru kendi birliğiniz hareket ediyorsunuz.. Takımınız ile de haberleşerek ve birlikte hareket ederek bayrakları alıyorsunuz.
    Not: Bir takım, 72 ve üzeri kişili haritalarda , 4 birlikten oluşuyor ..(36 kişi)
    Birlik = Squad - 9 kişiden oluşuyor.Siz squad denilen bu birimin üyesisiniz.
    Onun haricinde atak yapılan bayrak ve defanslanan bayrağa düzenli kuvvet spawn olayını sağlamak için FOB lar kuruyorsunuz. FOB kurduğunuz bölgeyi, defans materyalleri ile kale haline de getirebilirsiniz.

şimdi daha iyi anladım teşekkür ederim.

arkadaşın oyun iniyor o deneyecek yarım saate kısaca bize bi özet geçer.dediğiniz gibi beğenirse alırız :)
  • deluxx kullanıcısına yanıt
    Oyunda 1700 saat üzeri tecrübem var,
    Genelde Squad lideri ve Medic oynarım.
    Ama her sınıfı oynamışlığım vardır, sıkıştığınız nokta olursa yardımcı olurum..
    Bu arada eklenecek birimler hakkında bilgi vermeyi atlamışım.

Şu anda ağır makinalı taşıyıcı personel taşıyıcılar var oyunda (Humvee, BTR 80 , Arkasına Ağır makinalı konulan kamyonet (Oyunda Technical diye geçiyor)
    Bu araçlara ek olarak 30 mm toplu , Stryker ve BTR 82 A geliyor ..Stryker amerika, BTR rusyaya eklenecek..Ayrıca oyunda çok güçsüz olduğundan dert yanılan militia sınıfınada MTLB aracı geliyor (zırhlı personel taşıyıcı), Yeni haritalar da eklenecek, Oyundaki RPG güçlendiriliyor, eskiden 2-3 atımda Humvee ve BTR alabiliyorken , 1 atıma ve daha uzak mesafeye atış yapabilen başlıklar geliyor.
    Vb..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togi1975 -- 2 Mart 2017; 14:36:24 >
  • togi1975 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yardımların için
    Amd FX 6300 - Overclock ile 4.4ghz de kullanıyorum
    Asus HD Readon 7950 Ekran kartı (OC) Yapmadım
    Ram 8gb var Corsair in Vengeance serisinden duel :)

Deluxx isimli arkadaşı bekliyorum oyuna girmek için aldım ve imndirdim oyunu henüz giriş yapmadım önerin olursa şimdiden gani gani teşekkürler.
  • amd işlemciler oyunda çok başarılı değil işin açıkçası..
    70 - 80 kişilik serverlarda 25-30 fps leri görürsün, kişi sayısı azaltıkça fps artacaktır.
    Low veya max ayarlarda oynamanda fps i pek etkilemez..
    Oyuna gir dene performans beğenmez isen iade edersin..Intel işlemciler bu oyunda daha iyi iş çıkarıyor..Daha doğrusu UE4 oyun motoru amdye optimize değil..
  • Yeni V9 güncellemesi öncesi changelog yayınlandı

http://joinsquad.com/readArticle?articleId=147
  • Dün Squad V9 test sunucularındaydım..Oyun deneyimim ile ilgili birkaç noktayı spoiler vermeden paylaşmaya çalışacağım :

Yeni sürümde;

1) Doğmak için Fob noktasını işaretliyorsunuz fakat HAB'dan doğuyorsunuz, bu özellikle FOB üzeri spawn killeri ortadan kaldıracaktır..Yani rakip HAB'ı kolay basamayacak, çünkü açık bir yapı değil..HAB'ın basıp, üstünde kalmak ile de FOB'u yokedemeyecek..HAB'ın yok olması için Öncelikle Fob'a yönelmesi gerekiyor, buda FOB'u basılan takıma HAB'tan doğup, FOB'u kurtarma şansı veriyor..Burda bir ipucu, FOB'u HAB'ın bir miktar uzağına atmak daha avantajlı gibi görünüyor..Aynı alana veya yakına atarsanız, devasa yapıda olan HAB'ı gören takım, HAB'ı basarak etki alanına girdiğinden dolayı FOB'u da kaldırabilecektir. Tabi bunu tecrübe etme imkanım olmadı :-)
    2) Grafikler daha pastel tonlu, Gorodok, Yehorivka ve Fools Road oynadım..Özellikle %90 FOW ile, uygun Anti Aliasing ayarında (bu arada opsiyonlar baya azalmış..5 den 3 'e inmiş .. AA yok ve diğer 2 tip, isimlerini biliyorum ama şimdilik bende kalsın..) görüş çok düzelmiş, i5 6600k - 4.6 ghz ve gtx 1060 ile oyunu oynuyorum..Oyunu en üst ayarlarda fakat med shadow, med foilage ile oynadım..Yeni haritaları ve grafikleri çok beğendim..Min fps vermeyeceğim ama 80 kişilik haritalardan az bir miktar düşük diyebilirim..Gayet başarılı..
    3) Gelelim seslere, bir çok silah sesi değişmiş, şu an detay veremem ama bence çok da güzel olmuş, Özellikle yeni eklenen 30mm lik otomatik top sesi, oyunda terör estireceğinin habercisi gibi, bu silah ile birkaç kez karşı karşıya kaldım, elimde LAT ve HAT kiti olmadığı için, yatmak ve dua etmekten başka bir şey yapamadım
    4) AK stabilizasyonu full autoda ve tekte biraz arttırılmış gibi geldi.. Bu biraz şikayet edilen bir durumdu..
    5) En önemli maddeye geldik , 100 kişilik serverda oynadık ve ilk girdiğimde oyun başlamıştı, sisler ve çatışmalar altında oyuna girdim...yukarıda belirttiğim sistem ve ayarlar ile 80 kişilik serverlarda gördüğüm fps in bir miktar altında da olsa oynayabildim..

Görülen Bazı Problemler : Oyunda sadece oyun sonuçlarının verildiği panelde bir kayma gözlemledim..Yani veriler tablo başlığına göre sağa kaymıştı dolayısı ile son sütün okunmuyordu..Birde squad arkadaşlarım milislerde oynarken, radyo kanalda , SPG 9 technical ile doldur boşalt tekrar etmelerine rağmen ateş edemediklerini söylediler. 2 saat kadar oynadım oyundan bir düşmede yaşamadım..

Bu hali ile çıkarsalar oynanabilir görünüyor..

Ancak bugün developerlardan gelen kötü haberler var V7 versiyonunda yaşadığımız toplu serverlardan düşme problemine benzer bir problem mevcut build'lerde yaşanıyormuş..Onun üzerinde çalışıyorlar, bu güncelleme gelme süresini uzatacaktır..

Kalın Sağlıcak ile

• V9 resmi olarak yayınlandı..
    Oyun ile ilgili değişen noktalar hakkındaki bilgileri joinsquad.com sayfasından öğrenebilirsiniz.
    Oyun görselleri ve sesleri AAA bir oyundan öte bir yerlere geldi..
    Yeni versiyonu indirdiğinizde ilk yapacağınız şey, clear cache tuşuna basarak önceki versiyon cache bilgilerini silmek olsun..
    Bunu yapmazsanız, serverdan atmalar ve performans problemleri yaşamanız muhtemeldir.
  • V9 u dün denedim ama oynayamadım inanılmaz fps drop yiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: togi1975

Oyunda 1700 saat üzeri tecrübem var,
    Genelde Squad lideri ve Medic oynarım.
    Ama her sınıfı oynamışlığım vardır, sıkıştığınız nokta olursa yardımcı olurum..
    Bu arada eklenecek birimler hakkında bilgi vermeyi atlamışım.

Şu anda ağır makinalı taşıyıcı personel taşıyıcılar var oyunda (Humvee, BTR 80 , Arkasına Ağır makinalı konulan kamyonet (Oyunda Technical diye geçiyor)
    Bu araçlara ek olarak 30 mm toplu , Stryker ve BTR 82 A geliyor ..Stryker amerika, BTR rusyaya eklenecek..Ayrıca oyunda çok güçsüz olduğundan dert yanılan militia sınıfınada MTLB aracı geliyor (zırhlı personel taşıyıcı), Yeni haritalar da eklenecek, Oyundaki RPG güçlendiriliyor, eskiden 2-3 atımda Humvee ve BTR alabiliyorken , 1 atıma ve daha uzak mesafeye atış yapabilen başlıklar geliyor.
    Vb..

Oyunu Project Reality olarak oynamaya devam ediyorum. Militanların güçsüz olduğundan dert yanıyorlarmış ama Project Reality'nin adı üstünde zaten amacı bu. Gerçeği yansıtıyor. Militia güçsüz çünkü karşılarında ABD, İsrail, Rusya gibi devletler olacak. Bu oyunun tadı burada zaten.

Eğer güçsüz diye abartırlarsa oyunun bi anlamı kalmaz. Biz keleşlerle Amerikan zırhlı araçlarına pusu kurmayı, yola mayın döşeyip tankları patlatmayı sevdik zaten oyunda.

• Ne yazık ki oyunda henüz pusu kurulacak bir mayın yok..
    Ayrıca milislerin kamuflajıda ne yazıkki PR da olduğundan çok daha kolay tespit edilebilir vaziyette. (V8 de öyleydi, V9'da bu siyah kamuflaj hatası bir nebze giderildi.)
    V9 da yukarıda saydığım herşey milislere geldi, artık milislerinde maç kazandığını, onlarla da maç kazandıldığını gördüm.
    V9 patch'i gerçekten oyuna ayrı bir soluk getirdi diyebiliriz
  • hani sağa sola bakma animasyonu
    hani zıplama animasyonu
    hani sağa sola dönme animasyonu
    hani yerdeyken sağa sola dönme animasyonu
    hani bipod animasyonu
    hani optimizasyon
    6-7 ay boşa beklemişim heyecanla.
    benim için tam bir hayal kırıklığı.
    çöp yapımcılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResulMert -- 21 Mart 2017; 0:1:40 >
  • ResulMert kullanıcısına yanıt
    o dediklerinin v10 da geleceğini söylediler v9 'da geleceği duyrulmadı..Yukarıda saydıklarının hepsi V10'da gelecek..
    V9 için duyurdukları herşeyi yayınladılar..O dediklerin için 2-3 ay daha var sanırım..
    Ama oyun şu haliyle eğer ortalama ve üstü bir sisteme sahipseniz keyif alarak oynayabileceğiniz, çok iyi bir grafik kalitesine ulaştı ve yeni FOB\HAB mantığı ile de çok daha taktiksel oldu..Bir miktar optimizasyon ile (özellikle Gorodok ve Yehorivka haritalarına) çok daha fazla keyif verecektir.
    Oyunda Super Sampling 1.5 ve üstü ve TXA açık 'da oynayabiliyorsanız, çok güzel grafiklerin sizi beklediğini söyleyebilirim..
    Yeni 30 mm IFV lerde, oyunun yeni gözdeleri..
  • Plan-B kullanıcısına yanıt
    Eğer sistemini yazabilirsen neden kaynaklanabileceği konusunda fikirlerimizi yazabiliriz
  • Oyunda hala Türk sunucusu yok sanırım ? Oyuna girmememin en büyük nedeni bu, Türk sunucusu açılsa bir tanede orada toplansak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borealatis -- 21 Mart 2017; 11:21:30 >
  • Yeni güncelleme ile gelen FOB ve HAB' ın ne işe yaradığını açıklayabilir misiniz?

FOB' den artık spawn olunmuyorsa şuan ne için kullanılıyor? HAB ve RALLY POINT arasındaki fark var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rwenzori kullanıcısına yanıt
    HAB, kapalı bir oda gibi olan büyük bir yapı, 4 tarafından çıkışı var..
    HAB'ı oluşturabilmek için öncelikle FOB atmanız gerekiyor..
    FOBu attıktan sonra bir lojistik kamyonu ile etkinleştirmeden ve yapı puanına sahip olmadan HAB yapmanız mümkün değil.
    FOB aktifleştirildikten sonra FOB seçerek, HAB lokasyonundan spawn olabilirsiniz..
    Bu ikisinin ayrılmasının sebepleri:
    Eskiden bir takım veya oyuncu FOB başına çöker ise, spawn olanları teker teker alabiliyordu..Şimdi spawn noktası farklı bir nokta (HAB) olduğu için spawn olup FOBu kurtarma şansınız var ve o kadar fazlada spawn kill olmuyor (Kapalı bir yapı olduğundan)
    HAB eski FOB gibi üzerinden sonsuz ve her takım üyesinin spawn olabildiği bir yapı, rally ise sadece atan squad'ın üzerinden spawn olabildiği ve 9 spawn hakkı olan bir spawn noktası ..aralarındaki fark bu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: borealatis

Oyunda hala Türk sunucusu yok sanırım ? Oyuna girmememin en büyük nedeni bu, Türk sunucusu açılsa bir tanede orada toplansak.

Aslında Türk sunucuları var ama yeni versiyona güncellenmedikleri için görünmüyor olabilirler..(SQTR ,TOK, ATB sunucuları var)
    Biz yabancı serverlarda, kurabildiğimiz ölçüde Türk takımları kurarak oynuyoruz..
    Teşekkür ederim hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    İ5 6500-gtx950 -8gb ddr4 ram

Önceden 50 fps civarinda oynuyordum dün v9 için girdim 40 fps ve deli gibi donma yaşadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.