Şimdi Ara

SQ SES SİSTEMİ KURULUM HİKAYESİ... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
3
Favori
33.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SQ SES SİSTEMİ KURULUM HİKAYESİ...
  • Amfilerin montajları da çıkacak olan sesi sabırsızlıkla bekleyerek devam etti...

• Diğer yandan ön dash board'a montajını yapmayı düşündüğümüz Alpine radyo cd'mizin yerini hazırladık...

Bu arada ilgili arkadaşların merakını gidermek amaçlı küçük bir açıklama yapmak istiyorum... Bu denli kaliteli üst seviye ürünlerin tercih edildiği bir sistemde, niçin 10 yıllık bir ana ünite kullandığım sanırım merak konusu olmuştur.

Sebebi şu; Bu sistemde kullandığımız Audison Bit One prosessor, RCA input dışında, Optic input'a da sahip olduğu için, araştırmam sonucunda hem analog hem de optik çıkışa sahip olan tek cihazın bu olduğunu tespit ettim. Bu sebepten dolayı bu ürünü kullanmak zorunda kaldım...

Sisteme optik girişin bize şöyle bir avantajı da olacaktı, bit one prosessor kendi üzerinde AC Link denen digital bir haberleşme sistemi ile, Thesis amfiler ile RCA kablo bağlantısı olmadan çalışabiliyor. Bu da şu demek, Radyo cd'nin lazer optik okuyucusundan çıkan ses sinyali, digital olarak Thesis amfilerin A Class ses katının girişine kadar digital olarak kayıpsız ulaşabiliyor...

Bu araçtaki sesi dinlemek isteyen arkadaşlar, dinledikleri cd'yi aynı anda hem analog hem digital olarak, bu sistemde dinleme imkanı bulabiliyor...

Fark mı??.. "incredible"

• elinize emeğinize sağlık
  • Arkadaşlar selam.

İki gündür adsl bağlantımda oluşan sorundan dolayı, internet bağlantısı kuramadım. Bu akşam düzelen bağlantım sonucu, yarın sizlerle aracın sonlanmış resimlerini paylaşacağım...
  • yakın takipteyim @TECHNOVOL

emeğinize sağlık. sesini merak ediyorum doğrusu
  • takip
  • Dash board üzeri...

• Kapı direğindeki marka logosu...

• Sonlanmış kapı paneli...

• Sonlanmış sol kapı paneli...

• Sol kapı ve sol dash board üzerindeki hoparlörlerin sonlanmış durumu...

• Sağ kapı ve soağ dash board üzerindeki hoparlörlerin sonlanmış durumu...

• Darsh board üzerinde Radyo CD'nin çerçeve çalışması ile monte edilmiş hali...

• Aracın küllük yerine monte ettiğimiz Bit One presessor'ün, DRC kontrol ünitesi...

• Vee Bagajın sonlanmış hali... Gerçi ledleri göstermek amaçlı biraz karanlık bir ortamda çekim yaptım, o da çok başarılı olmadı ama tasarımı görsel olarak fazlası ile ortaya çıkardığını düşünüyorum...

• Bagaj tasarımının sol açıdan çekilmiş bir fotoğrafı...

• Bagaj tasarımının sağ açıdan çekilmiş bir fotoğrafı...

• Arkadaşlar son olarak da bagajın daha karanlık ve egzotik hali...

Gerçi profesyonel fotoğraf çekimi yapan bir arkadaşıma rica ettim, sanırım kısa bir süre sonra daha kaliteli sonlanmış resimleri de sizle paylaşacağım...

• Arkadaşlar yukarıda sizlerle paylaşmış bulunduğum "SQ SES SİSTEMİ KURULUM HİKAYESİ" Yer alan aracı, hale hazırda hiç bir değişime uğramadan show room'da meraklı hi&end dinleyicilerinin beğenisine sunuyorum...

ARAÇ SAHİBİ : Kevork BAYRAKTARYAN
    SİSTEM TASARIMI : Kevork BAYRAKTARYAN
    ATÖLYE : TECHNOVOL
    EMEĞİ GEÇENLER : Ali GÜNAYDIN
    Ahmet ALTINTOPRAK
    Zeki Beytullah KARAMAN
    Faik YAKUP
    Semih AKŞAN
    SİSTEM KURULUMU : Kevork BAYRAKTARYAN

www.technovol.com
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.