Şimdi Ara

Spor Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
68.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sen ne kadardır spor yapıyosun 4-5 aydan bu yanamı ???

taş çatlasın 60gr. protein alır biri demek ne demek 300gr. tavukta 60gr. protein war zaten sen çok büyütmüşsün bu protein olayını..

bak bir gün içersinde 500 gr. tavuk eti.. 5 yumurta beyazı.. 100 gr. peynir.. 500ml. süt içersen 125gr. proteini geçiyosun..

senin o pro. dediğin adamlar günde 800gr. protein alıyo senin haberin warmı ne 60 ne 70 i oturduğumuzda yarım kilo tavuk balık yiyiyoruz maddiyatıda senin dediğin kadar zorlamıyo dostum..

ayrıca iyi beslenme ağır girme dediğin olay zaten body buildingin açılımı dostum sen napıyosun jimnastik flnmı ???

kaslar nasıl geriye doğru ilerliycek zamanla onu anlamıyorum salonda çalışan olarak yapıyorum bu sporu senin söylediklerin kadar bilinçsiz şeyler duymadım ben..
  • ıyı beslenmessen yerınde sayarsın dedım ne var bunda olmıyan bıseymı tavukta okadar cok proteın oldugunu bılmıyodum ıyı beslenırsın tamam aldıgın kalorı harcadıgın kalorıden azsa bu sekılde gerıye dönus mantıksız konusmadım ben acıkcası maddıyat zorlamıyoda beslenme bakımından ılaclar cok pahalı ıstee neyse ayrıca 4-5 aydan berı yapmıyorum ben 3 sendır felan ama ara verıyorum ıstee 5-6 kadar yapıyorum 2 ay 3 ay bırakıyorum felan bılgılerın ıcın saol kardesım
  • Bu tür destek ürünleri testesteron hormonunu arttırıcı etkenler ihtiva ediyor. Vücutta bu hormonla ilgili dengeyi bir şekilde bozuyor. Bıraktığınız andan itibaren vücut bu dengeyi uzunca bir süre sağlayamıyor. Hormonların dengesini bozmak Allah korusun ilerisi için baş ağrıtıcı sonuçlar verebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: proteo

Bu tür destek ürünleri testesteron hormonunu arttırıcı etkenler ihtiva ediyor. Vücutta bu hormonla ilgili dengeyi bir şekilde bozuyor. Bıraktığınız andan itibaren vücut bu dengeyi uzunca bir süre sağlayamıyor. Hormonların dengesini bozmak Allah korusun ilerisi için baş ağrıtıcı sonuçlar verebilir.

şuana kadar amino, creatin, bcaa, karbonhidrat, protein, ve aklıma gelmeyen şeylerden kullandım..
    hiçbiri aama hiçbiri testesteronu tetikleyici etki yapmaz tribulsu dışında.. kaldıki tribulusta bulgaristan patentli insanda testesteronu tetikleyen bir bitki.. sadece bulgaristanda ve yunanistanda yetişiyo diye biliyorum ama patent bulgarlarda..

bu tür destek ürünlerinin hiçbiri hormonlara dokunmuyo.. karaciğer testlerim vucut sinir sistemi vs. testlerim vitamin kontrol böbrek kontrol testlerim kan sayımlarım hepsi Allaha şükür taş gibi..

şimdi hormonların değişimi ilerde bir etki yapmaz o anda bi etki yapar yani bugün kullanılan birşeyin etkisinin çok sonralarda çıkması gibi birşey sözkonusu değil.. ayrıca bıraktığımız anda ndn vucut dengesizleşiyo biz bilimsel bi iş yapmıyoruzki yaptığımız kasa max. kan pompalayarak lifleri arttırmak bırakınca tek etkisi kasların küçülmesi ki tekrar başlandığında çok çabuk bi sürede kas hafızasından yararlanılıp eskiye dönebiliyosun.. ayrıca şişmanlık ve buna bağlı yağ sarkmaları senin dediğin bıraktıktan sonra Beslenmenin dewamından ileri geliyo.. bırakınca sadece beslenmeyi ayarlamak vucut için yetiyo..
    kaldıki spor esnasında salgılanan hormonlar bıraktıktan sonra hiçbirşekilde yıkıcı etki yapmaz..
    yaptığın zamanda sağlıklı ilerlersin bıraktıktan sonra ise günlük yaşantını sürdürürsün.. zaten başlayan ve seven kolay kolay bırakamz..

şimdi bizim ülkemizde hala bu yanlış war.. yani Amerika ekmeğine protein katıyo amino asitleri bakkalda satıyo biz hala hap diyoruz ilaç diyoruz bunlara.. arkadaşım git bi havaalanına dış hatlar kapısından çıkanları anlayabiliyosun Türkmü yabancımı diye.. adamların hepsi gördüğün üzer gayet sağlam gelişmiş..

ama bizim ülkemizde bu olay böyle değil.. bu spor sadece estetik değil.. ağırlık kaldırmak bir haz.. düzgün biçimde yapması bir haz.. zaten o sokaklarda kol göğüs gösterenlerin hiçbirinin sonu hayra gitmiyo ya sporu bırakırlar yada profosyonel işlere girip batırırlar kendilerini..

bunun için ltf. araştırmadan bilmeden yorum yapmayın.. açıp okuyun ne ne işe yarıyo diye..
    tavukta protein war proteinin yapı taşı amino asit sütün yapı taşı amino asit ben bunu dışardan takviye alsam ne gibi bi zararı olr ? balığın bi kilosunda 2 gr. creatin maddesi war vucuttaki atp sisteminde enerji açığa çıkmasını sağlıyo şimdi bir kilo balık yerine 300gr. yiyip dışardan 5gr. creatin almak çokmu mantıksız ?

dışarda konusurken insan dışı varlık gibi bakıyolar bize yok o yenirmi yok o içilirmi ama görüyoruz sokaklarda kalem gibi kolu olup sabah 2 tost bi çayla akşama kadar duran top peşinde koşturup kendinden aciz insanları.. biz Türküz dostum bizim kanımızda war bu iş.. ağır sporlar, güç kuvvet bizim genetiğimizde..
    çok başarılı olabiliriz bu konularda ama ne yazıkkı cahil bi topluma sahibiz..

• Dengeli beslenmeyi özellikle vücut için gerekli olan destek ürünleri doğal yollardan alınmasını söylemek ne zamandan beri cahillik oldu anlamadım. Sizin bahsettiğiniz destek tarzı ürünler genellikle spor müsabakalarına hazırlananların tercih ettiği ürünler ki onlarda bunları çok dikkatli kullanmaları gerektiğini iyi bilirler. Hiç bir spor salonun da şu hapı alın bu hapı alın gibilerinden bir tavsiye almadım. Bunu salonda ki hocalara soran arkadaşlarada ilgililer asla ve asla tavsye etmiyorlar.

Demişsiniz ki bana dokunmadı tahlillerimi yaptırdım hepsi iyi çıktı peki bu tür aktivitelere heveslenen arkadaşların spora başlamadan bir rahatsızlığı olup olmadığını önceden araştırdığını düşünüyormusunuz. Bir kişinin vücut aktivitesini arttıracak güçlendirici bir hapın bir şekilde sağlık sorunu olduğunu bilmediği halde vücuduna bilinçsizce verdirdiği kuvvetle harcadığı eforla bir müddet sonra orada yığılıp kalmayacağını kim garanti edebilir. Ya da bir böbrek sorunu olduğu halde kasları su ile şişiren ilaçların bir müddet sonra su kaybı ile vücudunda nasıl tahribatlara yol açabileceğini kimse bilmiyor. Sağlık sorunu olan fakat bunu bilmeyen ve bilinçsizce sırf iyi bir görünüşe sahip olmak için sağlığı ile oynayan bir çok kişi var. Yanlış tavsiyelere kulaktan dolma bilgilere milletçe meraklıyız şu hap iyi gelir at bir tane bir şey olmaz.

Buradan bir kez daha sesleniyorum arkadaşlar bilnçsizce bu tür enerji veren ilaçları kullanmayın. Çok ihtiyac duyuyorsanız mutlaka bir sağlık kontrolünden geçin ve hekim ya da sporcu sağlığı ile uğraşan insanların ön gördüğü dozlarda bu tür ilaçlara başvurun.

Not: Spora başlamadan önce mutlaka sağlık kontrolü yaptırın. Sonuçta bu sizin hayatınız.

quote:

Orjinalden alıntı: destructive

quote:

Bu tür destek ürünleri testesteron hormonunu arttırıcı etkenler ihtiva ediyor. Vücutta bu hormonla ilgili dengeyi bir şekilde bozuyor. Bıraktığınız andan itibaren vücut bu dengeyi uzunca bir süre sağlayamıyor. Hormonların dengesini bozmak Allah korusun ilerisi için baş ağrıtıcı sonuçlar verebilir.

şuana kadar amino, creatin, bcaa, karbonhidrat, protein, ve aklıma gelmeyen şeylerden kullandım..
    hiçbiri aama hiçbiri testesteronu tetikleyici etki yapmaz tribulsu dışında.. kaldıki tribulusta bulgaristan patentli insanda testesteronu tetikleyen bir bitki.. sadece bulgaristanda ve yunanistanda yetişiyo diye biliyorum ama patent bulgarlarda..

bu tür destek ürünlerinin hiçbiri hormonlara dokunmuyo.. karaciğer testlerim vucut sinir sistemi vs. testlerim vitamin kontrol böbrek kontrol testlerim kan sayımlarım hepsi Allaha şükür taş gibi..

şimdi hormonların değişimi ilerde bir etki yapmaz o anda bi etki yapar yani bugün kullanılan birşeyin etkisinin çok sonralarda çıkması gibi birşey sözkonusu değil.. ayrıca bıraktığımız anda ndn vucut dengesizleşiyo biz bilimsel bi iş yapmıyoruzki yaptığımız kasa max. kan pompalayarak lifleri arttırmak bırakınca tek etkisi kasların küçülmesi ki tekrar başlandığında çok çabuk bi sürede kas hafızasından yararlanılıp eskiye dönebiliyosun.. ayrıca şişmanlık ve buna bağlı yağ sarkmaları senin dediğin bıraktıktan sonra Beslenmenin dewamından ileri geliyo.. bırakınca sadece beslenmeyi ayarlamak vucut için yetiyo..
    kaldıki spor esnasında salgılanan hormonlar bıraktıktan sonra hiçbirşekilde yıkıcı etki yapmaz..
    yaptığın zamanda sağlıklı ilerlersin bıraktıktan sonra ise günlük yaşantını sürdürürsün.. zaten başlayan ve seven kolay kolay bırakamz..

şimdi bizim ülkemizde hala bu yanlış war.. yani Amerika ekmeğine protein katıyo amino asitleri bakkalda satıyo biz hala hap diyoruz ilaç diyoruz bunlara.. arkadaşım git bi havaalanına dış hatlar kapısından çıkanları anlayabiliyosun Türkmü yabancımı diye.. adamların hepsi gördüğün üzer gayet sağlam gelişmiş..

ama bizim ülkemizde bu olay böyle değil.. bu spor sadece estetik değil.. ağırlık kaldırmak bir haz.. düzgün biçimde yapması bir haz.. zaten o sokaklarda kol göğüs gösterenlerin hiçbirinin sonu hayra gitmiyo ya sporu bırakırlar yada profosyonel işlere girip batırırlar kendilerini..

bunun için ltf. araştırmadan bilmeden yorum yapmayın.. açıp okuyun ne ne işe yarıyo diye..
    tavukta protein war proteinin yapı taşı amino asit sütün yapı taşı amino asit ben bunu dışardan takviye alsam ne gibi bi zararı olr ? balığın bi kilosunda 2 gr. creatin maddesi war vucuttaki atp sisteminde enerji açığa çıkmasını sağlıyo şimdi bir kilo balık yerine 300gr. yiyip dışardan 5gr. creatin almak çokmu mantıksız ?

dışarda konusurken insan dışı varlık gibi bakıyolar bize yok o yenirmi yok o içilirmi ama görüyoruz sokaklarda kalem gibi kolu olup sabah 2 tost bi çayla akşama kadar duran top peşinde koşturup kendinden aciz insanları.. biz Türküz dostum bizim kanımızda war bu iş.. ağır sporlar, güç kuvvet bizim genetiğimizde..
    çok başarılı olabiliriz bu konularda ama ne yazıkkı cahil bi topluma sahibiz..

• quote:

Dengeli beslenmeyi özellikle vücut için gerekli olan destek ürünleri doğal yollardan alınmasını söylemek ne zamandan beri cahillik oldu anlamadım. Sizin bahsettiğiniz destek tarzı ürünler genellikle spor müsabakalarına hazırlananların tercih ettiği ürünler ki onlarda bunları çok dikkatli kullanmaları gerektiğini iyi bilirler. Hiç bir spor salonun da şu hapı alın bu hapı alın gibilerinden bir tavsiye almadım. Bunu salonda ki hocalara soran arkadaşlarada ilgililer asla ve asla tavsye etmiyorlar.

Demişsiniz ki bana dokunmadı tahlillerimi yaptırdım hepsi iyi çıktı peki bu tür aktivitelere heveslenen arkadaşların spora başlamadan bir rahatsızlığı olup olmadığını önceden araştırdığını düşünüyormusunuz. Bir kişinin vücut aktivitesini arttıracak güçlendirici bir hapın bir şekilde sağlık sorunu olduğunu bilmediği halde vücuduna bilinçsizce verdirdiği kuvvetle harcadığı eforla bir müddet sonra orada yığılıp kalmayacağını kim garanti edebilir. Ya da bir böbrek sorunu olduğu halde kasları su ile şişiren ilaçların bir müddet sonra su kaybı ile vücudunda nasıl tahribatlara yol açabileceğini kimse bilmiyor. Sağlık sorunu olan fakat bunu bilmeyen ve bilinçsizce sırf iyi bir görünüşe sahip olmak için sağlığı ile oynayan bir çok kişi var. Yanlış tavsiyelere kulaktan dolma bilgilere milletçe meraklıyız şu hap iyi gelir at bir tane bir şey olmaz.

Buradan bir kez daha sesleniyorum arkadaşlar bilnçsizce bu tür enerji veren ilaçları kullanmayın. Çok ihtiyac duyuyorsanız mutlaka bir sağlık kontrolünden geçin ve hekim ya da sporcu sağlığı ile uğraşan insanların ön gördüğü dozlarda bu tür ilaçlara başvurun.

Not: Spora başlamadan önce mutlaka sağlık kontrolü yaptırın. Sonuçta bu sizin hayatınız.

ilk olarak ben sana cahil demedim bu noktada yanlış olmasını istemiyorum.. kimseyi küçük düşürme vs. niyetinde değilim.. ama anlatamıyorum veya açıklayıcı konuşamıyorum genel olarak..

şimdi anlatmak istediğim nokta şu.. yarışma dışındaki bütün sporcular rahat rahat takviye kullanabilir.. illaki yarışmacı olmak şart değil.. kaldıki salonlar ihtiyaca yönelik tavsiyelerde bulunuyolar..
    bunun dışında yığılıp kalma vs. mevzusunu söylemişsin. bu mevzu çok derin bi içeriğe sahip hiçbir takviye ama hiçbir takviye şuana kadar ölümle sonuçlandırmadı kullanım sürecini.. kişinin kalp vs. gibi organlarda sorun warsa zaten sporda kendini belli eder..

şimdi benim üzerimden birşey dmeye çalışmışsın sen yaptırmışsın millet heveslenir fln o konuda şunu söylemek istiyorum herkezin kendi bünyesi herkez kontrolunu yaptırsın hastaneler herkeze hizmet veriyo..
    ve bu böbreklerde su depolama yok su atma olayları flnda inanılmaz saçma.. aslı astarı olmayan şeylerle insanların kafasını karıştırıyosun..

bak ben sana diyorumki kaç kişi gördün kullanan ? kaç kere kullandın ? ne kullandın ? nasıl kullandın vs..
    bir dünya öğrenciye sporcuya hareket gösterip hareketlerinde yardımcı oluyorum bende takviye alıyorum ve profosyonel anlamda hormon alan arkadaşlarım war şimdi bu iş içinde tahminim bu kadar ilgili değilsin ve kulaktan dolma şeyler söylüyosun..

heh bir konudaha var hiçbir takviye enerji VERMEZ.. enerji verenler dopingdir..
    destek ve takviyeler enerji metabolizmasını tetikliycek amaca uygun çalışmasını sağlamaktadır..

birde son olarak..

sütün içeriğine bak..
    aynı sayfayı kapamadan amino asit içeriğine bak..

sayfalar AYNI.. bunun insan ne gibi bi zararı olr ?

yanlış konuşuyosun yanlış biliyosun öğrenmek yerine yanlış bilgi veriyosun düzeltmek istedim sadece..

• daha önce bi konudada belirttim..sporcu değilseniz ilaç kullanmaktan uzak durun..dısarıdan ekstra doğal besinler ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

spordan önce minumum 1 saat önce yemek yemiş olmalısınız. herhangibir fiziksel yada biyolojik olarak rahatsızlıgınız warsa bunu eğitmeninize bildirmeniz gerekir..

spora başlamadan önce ısınma ve esnetme yapmanız gerekir.bu hareketler sıkıcıdır ama olmazsa olmazdır.sizi zorlayacak fitness aletlerinden uzak durmalısınız..ör: sırt agrılarınız yada bel probleminiz warsa koşu bandı yerine kondisyon bisikletini kullanın. koşu bandı esnek olmadıgı için omuriliginize baskı yapacaktır buda ağrılarınızın artmasına yol acacaktır.

yanınızda mutlaka su alın.her hareketten sonra su içmeyi ihaml etmeyin.

çalışmanız bitttikten sonrada sıkıcı olan esnetme hareketlerini yapmayı ihmal etmeyin..bu hareketler kasılmaların önüne geçecektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bench.Press

bence amino asit universal 3001 6 tablet antremandan 1 saat önce yarım saat önce hardline whey protein aynısı antremandan sonra ve yatarken yaparsan en fazla 3 ayda vücudun müthiş olur

Rambo olmak için ideal
  • quote:

Orjinalden alıntı: Réplika

quote:

bence amino asit universal 3001 6 tablet antremandan 1 saat önce yarım saat önce hardline whey protein aynısı antremandan sonra ve yatarken yaparsan en fazla 3 ayda vücudun müthiş olur

Rambo olmak için ideal

ilaç vitamin felan almayı kesinlikle düşünmüyorum
  • Dinlenmene dikkat et, uykun en az 6-7 saat olmalı. Beslenmene de çok dikkat et.

Antrenmanın fazla önemi yok. Dinlenme ve beslenme antrenmandan önce gelir. Bu 2 si olmassa antrenmanın hiç bi etkisi olmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lo@ding

quote:

Orjinalden alıntı: Réplika

quote:

Rambo olmak için ideal

ilaç vitamin felan almayı kesinlikle düşünmüyorum

öyle rambo olunsa parası olan ortalıkta rambo gibi gezerdi..
    ama bu iş biraz ciddi aslında.. yani 6 aylık bi acemilik kesin oluyo acemilikten kastım kasın yapısı şişmesi vs. değil işi tam manasıyla öğrenmek.. her yiğidin harcı değil lafı bence bu spor için söylenmiş.. bu yüzden bu sporu çok seviyorum..
    besin takviyelerini geleceğe yönelik gidenler kullansınlar yoksa ne faydasını nede yararını görür..

• quote:

Orjinalden alıntı: orion@bl

Dinlenmene dikkat et, uykun en az 6-7 saat olmalı. Beslenmene de çok dikkat et.

Antrenmanın fazla önemi yok. Dinlenme ve beslenme antrenmandan önce gelir. Bu 2 si olmassa antrenmanın hiç bi etkisi olmaz.

sporcu bi insanın uykusu 8-10 saat aralığında olmalı..
    beslenme konusunda sana katılıyorum fakat antremanın fazla önemi yok lafını biraz yanlış kullandığın kanaatindeyim. . kanı tam pompalanamamış ve 55 dk. üstü artık testesteron seviyesinin oynadığı antremanlar çıkartan bi insan beslensede dinlensede bir işe yaramaz.. ama tekrar ediyorum sana katılıyorum..
    %60 beslenme %30 antreman %10 uyku ve diğer etmenler.
  • Arkadaşlar evde kendi çapımda 30 dakika filan Bacak bölgesi baldır, kalça vs. çalışıyorum. Öncesi ve sonrasında ne yapmalıyım sanırım sizlere göre hafif bir antrenman oluyor benimkisi.. Maaşallah okuyorumda 2 saat filan yapan arkadaşlar varmış. :D

Buradan okuduğuma göre öncesinde 1 saat öncesinden yemek yemek lazım. Spordan sonra ise üzüm suyu, daha sonrasında süt (kakaolu) içmem gerekiyor doğrumudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonder -- 10 Aralık 2012; 16:41:55 >
  • 4,5 YILDAN BERİ Yeni olmuş
  • konunun uzmanı değilim. destekleyici ürün hakkında bir fikrim yok. edindiğim bilgiler ve uyguladığım kadarıyla beslenme çok önem teşkil ediyor. tavsiyeleri hayatımızda birebir uygulamak sıkıcı ve zor olabiliyor ama en azından temel kurallara uyabiliriz.

spora aç gitmemek gerekiyor. en az 1-1.5 saat önce yemek yemek gerekiyor. karbonhidrat ağırlıklı ürünler tercih edilse daha iyi olur ama dediğim gibi ayrıntılar sıkıcı geliyorsa en azından ağır bir yememek kafidir. karbonhidrat içerikli yiyecek ve içecekler vücuda enerji veriyor. böylelikle spor esnasında vücut kas yerine bu enerjiyi yakıyor.

spor sırasında bol su tüketebiliriz.

spor sonrasında da protein ve karbonhidrat ağırlıklı yiyecek veya içecekler tüketilmelidir ki vücut yine kaslara yüklenmesin.

spordan daha aktif yararlanmak için beslenmede ayrıntılara önem vermek lazım. burda uzun uzun yazmaktansa uzmanların yazılarından faydalanabiliriz. internette bunlar mevcut.

iyi sporlar

• 1
  • 2 Saat spor mu. Çok şaşırdım vallahi bukadar uzun süre yapanda ilk defa duyuyorum. Bir bögle için 25 dk en fazla 30 dk. Dünya şampiyonu bile öyle yapıyo kısa ve ağır antreman. Seninkini hiç anlamadım vallahi.
  • spor yaparken yememiz ve yemememiz gerekenler! Spordan kaç saat önce, kaç saat sonra neler yemeliyiz?

SPOR YAPANLAR NASIL BESLENMELİ?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.