Şimdi Ara

Sözelciler ve TM'ciler! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
329
Cevap
8
Favori
12.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RuPaul GHV2

quote:

Orijinalden alıntı: iwanthidan

Hocam coğrafyada dünyanın şekli ve hareketleri konusuna yeni çalışıyorum. Fakat bayağı kaptım diyebilirim. Bu konuyuda bitirip Türkçe'den fiilde çatı ve sözcük türlerine çalışırsam konu eksiğim kalmıyor. Bugün biter büyük ihtimalle. Geri kalan süre boyunca sürekli deneme mi çözmeliyim?

günde 2 deneme ve tarih, coğrafya felsefeyi bol bol tekrar et! türkçeden de paragraf+karma dil bilgisi çöz :)

Paragraflar full hocam karma dil bilgisi çözeyim söylediği iyi oldu

• Birkaç sorum olacak

Sayıp dökmelerden yer verme ve imgelerden yararlanma ne demek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brtgtrn

Birkaç sorum olacak

Sayıp dökmelerden yer verme ve imgelerden yararlanma ne demek?

Sayıp dökmelerden yer verme,ÖSYM'nin sözde yaratıcı! soru hazırlayan kadrosu tarafından ogrencileri şaşırtmak icin kullanılan bir soz grubu.ben gecen yil turkce hocama sorduğumda o nedir ya bunlar iyice ne yapacagını şaşırmışlar demişti.Ornek vereyim:

Bu bölgede turistlerin gezebilecegi pek cok alan var.Tarihi bölgeler,karstik sekilli asimetrik yapılar,butikler,kiliseler,camiler..

Yukarıdaki sayıp dokmedir mesela.Bir durumla,bir olayla,bir varlikla ilgili özellikleri,benzer seyleri sıralama da diyebiliriz.Tam bir tanımı yok.

İmgeyi ise hayal,düş gücüyle beyinde canlandirilan nesne olarak tanimlayabiliriz.
    Duyu organlarının dıştan algıladığı bir nesnenin bilince yansıyan benzeri, hayal,çağrışım da denebilir.Ornek olarak kırmızı gül mesela;aşkı cagristirir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Edebiyat şifreleme yöntemi kitabı dediğin kitap hangi yayınların kitabı Akıllı Adam Yayınlarının mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre0069

Edebiyat şifreleme yöntemi kitabı dediğin kitap hangi yayınların kitabı Akıllı Adam Yayınlarının mı ?

Hayır o yayın degil.
    Pratikyol Yayınlarının Şifreli Edebiyat kitabı internette sitesi mevcut.

• Geçen sene Ygs coğrafya ve sosyal de toplam kaç yapmıştınız?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Harder than before

quote:

Ygs-Lys hakkında geniş bilgilere sahibim.İstediğinizi sorun,danışın şöyle mi yapalım böyle mi yapalım diyenler buyursun sorsun.
    Gün boyu derse verdim kendimi şimdide pek uykusuzum sorun cevaplasın arkadaşınız :)
    Sözelciler ve TM'cilere daha fazla yardımım dokunabilir TM-TS olduğum için :)

hocam valla senin gökte ararken yerde buldum.

hocam ben şimdi kariyer .net diye bir site var orada finans uzmanının iş ilanlarına bakıyorum.

iş ilanında şöyle diyor:üniversitelerin ekonomi,işletme,ekonometri. vb. bölümlerinden mezun olmak şarttır.

burada vb. bölümlerinden kastı iibf nin tüm bölümlerimi yoksa belli bölümlerimi yani ben şimdi uluslararası ilişkiler bölümüne gitsem

finans uzmanı olabilirmiyim.

genelde finans uzmanı olmak için muhasebe,maliye,işletme,iktisat,ekonometri,işletme enformatiği,ekonomi,çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri gibi tm-1 programlı bölümlerden mezun olmak gerekiyor sanırım.
    uluslararası ilişkiler,kamu yönetimi ve siyaset bilimi gibi bölüm mezunları da bu alanlarda yani finans sektöründe çalışma imkanına sahipler diye biliyorum.ama yine de bir araştırın derim bende bir bakayım :)

hocam cevap için bekliyorum

• quote:

Geçen sene Ygs coğrafya ve sosyal de toplam kaç yapmıştınız?

2012 ygs sosyalinde 36 doğru 4 yanlış olarak gelmişti.sanırım 3 tanesi cografyadandi.35 net yapıyor.

• Güncel

• quote:

Güncel

Benim hedeflediğim kadar yapmışsın,coğrafya da kafayı yemek üzereyim ne yapsam olmuyor bu coğrafya,biraz önce femden sosyalde 29-10 yaptım 7 yanlış coğrafyadan

1-) Coğrafya için şu konuları kesinlikle çalışmalısın dediğin konular var mi veya senin çalışma metodun neydi de 35 n yaptın?

2-) Bu sene din sorularinin olmasi sözelciler için bir avantaj mı dezavantaj mı,sosyal netlerini arttirir mı?

• quote:

quote:

Güncel

Benim hedeflediğim kadar yapmışsın,coğrafya da kafayı yemek üzereyim ne yapsam olmuyor bu coğrafya,biraz önce femden sosyalde 29-10 yaptım 7 yanlış coğrafyadan

1-) Coğrafya için şu konuları kesinlikle çalışmalısın dediğin konular var mi veya senin çalışma metodun neydi de 35 n yaptın?

2-) Bu sene din sorularinin olmasi sözelciler için bir avantaj mı dezavantaj mı,sosyal netlerini arttirir mı?

coğrafya riskli oluyor işte biraz.dünya üzerindeki bildiğimiz basit olayların o kadar çok ve farklı nedenleri var ki.her testte bir yenisi çıkabiliyor.o yüzden geniş bir bilgi birikimine sahip olmak lazım.

coğrafyadan kesin bilmelisin dediğim konular:
    dünyanın şekli ve hareketleri,coğrafi konum
    iklim bilgisi
    yerin şekillenmesi ve dış kuvvetler
    nüfus ve doğal afetler.

ben sadece normal bir şekilde çalıştım testlerini çözdüm özel bir ağırlık göstermedim coğrafyaya.tarih ve felsefeye ilgim olduğu için sosyalim 35 geldi.
    4 yanlışın 3 ü coğrafyadandı.çünkü bazı konuları tekrar etmemiştim ve unutmuştum özellikle iklim konusunu.

din sorularının bu sene testlerde yer alması sadece sözelci ve eşit ağırlıkçı arkadaşların değil;sayısalcı arkadaşlarında işine yarayacak.çünkü din soruları gayet basit ve yorum içerikli gelecek.buda herkesin din sorularını rahatça çözebilmesi demek.sosyal netlerinde artış olabilir ama bu coğrafya tarih ve felsefeyi zorlaştırmamalarına bağlı bence. :)

• ygs denemeleri 350 altına düşmeyen bi insan için ege/kocaeli reklamcılığın oldukça düşük bir hedef olduğunu söyleyebilirm. ne yani ygs'de 350 aldığını farz edelim sen şimdi onu lys'de 340'a düşürüp sonra eklenen 48 puan ile (misal) ege reklamcılığa mı gireceksin ? kusura bakma ama ben buna gülerim. denemelerden 350 altı almayan bi sözelcinin lys hedefi ilk 1000 olmalı
  • Beyler çelişkiye düştüğünüz soruları boş bırakın emin olun yanlış olmasından iyidir en azından puanınız düşmez

• Usta elimde fem simetri tarih ve felsefe var coğrafyaya edam almayı düsünüyorum sence tarih ve felsefeyedemi edam alıyım yoksa fem yetermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dobrosko

Usta elimde fem simetri tarih ve felsefe var coğrafyaya edam almayı düsünüyorum sence tarih ve felsefeyedemi edam alıyım yoksa fem yetermi

fem simetriler iyidir.
    coğrafya için edam güzeldir net kısa bilgiler var.
    felsefe için de edamı önerebilirim,sözelciysen kesinlikle al çünkü psikoloji-sosyoloji-mantık triosuda içinde.
    felsefe bölümü 34 sayfa yaklaşık.
  • güncel canısılar
  • quote:

güncel canısılar

adamın dibisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harder than before

quote:

güncel canısılar

adamın dibisin

teveccühünüz efenim

• sözelciler ve tm ciler için lys tavsiyeleri burada,sorularınızı alayım :)
  • Esit agirlik ogrencisiyim. Ygs netlerim sunlar : 35 turkce ( 36 da olabilir. ) , 36 sosyal ve 14 matematik. Su haliyle ygs 5 350 civarinda , sozel puanim ise 380 civarinda gelecek. Matematikten nefret ettigim icin lys 1 de 25 - 30 net arasinda kalirim diye dusunuyorum. Bu yuzden sozel bolume merak saldim.Acaba sozelden mi tercih yapsam ? Sozelin Lys konulari kolay mi ? Bolum acisindan avantajli olur mu? Kalan surede dersler yetisir mi ?Sorularima cevap verebilirseniz minnettar olurum.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.