Şimdi Ara

Sözde iş ilanı siteleri ama İŞ YOK !!! İLLA CANIMIZA MI KIYALIM? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
15
Favori
39.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
299 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeZa®

8 sene geçmişmi
    Arkadaş alıntılayınca yazdığım ana döndüm. O zamandan yaklaşık 1 sene sonra iş bulup 1500 liraya çalıştım. 2013'te asgari cüret 800 liraymış, güzel para alıyormuşum.
  • 2 yıldır işsiz makine mühendisiyim. Aynı sitelerde üyeliğim var sürekli başvuru yaptım, 10 defa falan iş görüşmesine gittim. Sonuç hüsran. Zaten yaşamaya da pek isteğim yok tuzu biberi oluyor bunlar. Arkamdan işsizdi ondan intihar etti demesinler diye uğraşıyorum inan ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaciRomantik

2 yıldır işsiz makine mühendisiyim. Aynı sitelerde üyeliğim var sürekli başvuru yaptım, 10 defa falan iş görüşmesine gittim. Sonuç hüsran. Zaten yaşamaya da pek isteğim yok tuzu biberi oluyor bunlar. Arkamdan işsizdi ondan intihar etti demesinler diye uğraşıyorum inan ki.
    Bir yerden bulup buluşturup yurt dışı yüksek lisans yapın ve asla ülkeye geri dönmeyin.
  • ANTİ BUG kullanıcısına yanıt
    Öyle bi imkanımız mı var hocam :) Kyk borcu devam ediyor 20bin, askerlik duruyor - bedelli desen 35bin- imkansız yani.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaciRomantik

Öyle bi imkanımız mı var hocam :) Kyk borcu devam ediyor 20bin, askerlik duruyor - bedelli desen 35bin- imkansız yani.
    Yürüyerek geçmek mümkün.
  • Askerden geldiğim 2 yıl olacak 2 yıl askerlikten önce bir bankada kredi kartı satış pazarlaması üzerine 2.5 yıl çalıştım bu süre zarfında açıköğretimden işletme bölümünü bitidim ve askere gittim askerde kendime çok inanıyordum iş tecrübem var okulu bitirmişim askerliğim tamam iş bulmam kolay olur diyordum askerden döndükten sonra 4 ay işsizlik maaşı aldım ve bu süre zarfında başvurmadığım iş başvurmadığım ilan kalmadı ancak ne tecrübe ne yaş buna etkisi oldu en sonunda bi ekmek fırınında işe girdim çırak olarak çalışıyorum haftalık izin yok bayram tatili yok günde en az 10 saat çalışıyorum ve işin en kötüsüde ilk okul en iyisi lise mezunu olan yerde 4 yıl üniversite oku fırında çalış diyen insanların dalga geçmesi
    Not: bu süre zarfında hava kuvvetleri astsubaylıktan 202. Yedekte kaldım
    Bekçilik 218. Yedekte
    Artık hiç bişeye olur gözüyle bakmıyorum ve inancımda kalmadı

• millet yıllık izin bile kullanmıyor hasta olunca gitmiyor göze batar yerime yenisini alırlar diye gerisini siz hesap edin.. iş arkadaşım dizinden rahatsız ağır bir işiz depo şefi seni 2-3 ay idare edemem dedi adam operasyon olmaktan vazgeçti . bu adam elinde kuran sallayan adam yalan mı söyler diyordu en son geçen hafta 2019 2 ayda trafik cezası gelmiş nasıl küfür ediyor iş işten geçince uyandı şimdi eyt oldu şehir dışına bile protestoya gidiyor eskiden mitinge giderdi döner ayrana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugrelll -- 14 Ocak 2020; 6:25:30 >
  • 21 yaşındayım, Odtü ee 4. Sınıf öğrencisiyim. İşyerinden yazıyorum

Edit: ilk paragrafı yazıp göndermişim yanlışlıkla

Öncelikle işe ve çalışmaya bakış açısını değiştirmesi gerektiğini düşünüyorum bazılarınızın. Burada açılan “param olsa çalışmam” konularını hayretle takip ediyorum. İnsan edindiği amaç uğruna, gerekirse mesaiye kalarak, çalıştığı zaman bu ona eziyet olarak gelmiyor, tersine memnuniyetle çalışıyor. Okul için de böyle. Misal, dün 8 saat bir ödevi yapmaya uğraştım önceki gün de biraz uğraşmıştım. Ödevi teslim ettiğimde duyduğum haz paha biçilemez. Zorla okuyan biri bu ödevi yapamaz zaten. Stajlarımda da, şuanki işyerimde de zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyorum. İlk staja başladığımda okulda gördüklerimiz dışında pek bir şey bilmiyordum. Okulda gördüklerimiz de çalışma ortamında direkt işe yarayacak şeyler değildi. Orada bana bi iş verildi ve baktım hoşuma gidiyor, arkasından gittim devam edip kendimi geliştirdim. Ben bu konuda kendimi geliştirmeseydim de bu sene ya da mezun olunca işe alınırdım, ortalamam iyi çünkü. Velhasıl, edindiğim mesleği benimsedim ve kendime bir çalışma konusu bularak bu alanda geliştim ve çalışıyorum. Çalışmak güzel bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesadunal1 -- 14 Ocak 2020; 7:57:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mesadunal1

21 yaşındayım, Odtü ee 4. Sınıf öğrencisiyim. İşyerinden yazıyorum

Edit: ilk paragrafı yazıp göndermişim yanlışlıkla

Öncelikle işe ve çalışmaya bakış açısını değiştirmesi gerektiğini düşünüyorum bazılarınızın. Burada açılan “param olsa çalışmam” konularını hayretle takip ediyorum. İnsan edindiği amaç uğruna, gerekirse mesaiye kalarak, çalıştığı zaman bu ona eziyet olarak gelmiyor, tersine memnuniyetle çalışıyor. Okul için de böyle. Misal, dün 8 saat bir ödevi yapmaya uğraştım önceki gün de biraz uğraşmıştım. Ödevi teslim ettiğimde duyduğum haz paha biçilemez. Zorla okuyan biri bu ödevi yapamaz zaten. Stajlarımda da, şuanki işyerimde de zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyorum. İlk staja başladığımda okulda gördüklerimiz dışında pek bir şey bilmiyordum. Okulda gördüklerimiz de çalışma ortamında direkt işe yarayacak şeyler değildi. Orada bana bi iş verildi ve baktım hoşuma gidiyor, arkasından gittim devam edip kendimi geliştirdim. Ben bu konuda kendimi geliştirmeseydim de bu sene ya da mezun olunca işe alınırdım, ortalamam iyi çünkü. Velhasıl, edindiğim mesleği benimsedim ve kendime bir çalışma konusu bularak bu alanda geliştim ve çalışıyorum. Çalışmak güzel bir şey.
    Maaşın kaç lira?

• el_jericho kullanıcısına yanıt
    Güzel bir maaşım var, sayılar önemli değil

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Şimdiye kadarki tüm işlerimi internet siteleri üzerinde basvuru yaparak buldum. Çagırıyorlar görüşmeye eger cv'niz güzelse.
  • cro magnon kullanıcısına yanıt
    Ajdar da makina mühendisi ama bakın star oldu
    Klip çekti insanları eğlendirdi bir süreliğine de olsa gündeme bomba gibi düştü
  • Cv ler havuzda bekletip ihtiyaç anında geri dönüş yaparlar. Özellikle reklam vermiş şirketleri tercih yap yada acil yazan ilanları.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wacom Intuos

İsteyenlerle kuralım, destek oluruz birbirimize. Mantıklı olur.
    ancak bir işsiz işsizin halinden anlar

• Yapılan etkinliklere katılman faydalı olucaktır. Hiç beklemediğin yerlerden birileriyle tanışıp çok iyi yerlerde imkan elde edebilirsin. Vaktin varsa ve ücretsiz ise tüm etkinliklere katıl ve muhabbet et fayasını görürsün.
  • Şu an çalıştığım 4.işim. Hepsinide kariyer sitelerinden buldum.

Kısmet işi bu iş birazda.

Allah yardımcısı olsun iş arayan herkesin.

Askerden gelince 1 sene bende iş aradım. Ne demek olduğunuda iyi bilirim.
  • CV hazırlamayı bilen eden var mı bu kariyer siteleri üzerinde ? Yani kimisinin oluyor, kimisinin hiç bakılmıyor çünkü.

• Arkadaşlar , İşim geregi , cok fazla işe alım görüşmesi yapıyorum . Bahsettiğiniz sitelere ilan verip, firmalara danışmanlık yapıyorum. Sizlere önerilerim :

- Öncelikle umutsuzluğa kapılmayın. Kendi değerinizin farkında olun . Kendinize güvenin.
    -Her iş veren , en iyi çalışanı işe almayı amaçlar. İşine uygun özelliklere sahip kişileri tercih eder.
    -İlanları iyice okuyun. Rastgele başvurmayın.Firma sizi aradığında , hangi ilandı , neydi,nasıldı gibi sorularla kendinizi zor durumda bırakmayın . İşveren acısından böyle bir durum, sizce nasıl karşılanır. Daha hangi ilana başvurduğunu bilmeyen bir adayla görüşmek ister mi?
    - İlanlarda aranan pozisyonlara uygun deneyiminiz yoksa , mutlaka güzel bir önyazı ile neden o pozisyonu istediğinizi belirtin.
    - Umudu kestiğiniz o sitelerden , eleman bulmak için ciddi mesai ve para harcıyoruz. Su anda orada binlerce iş arayan , eleman arayan ve sonunda iş ve eleman bulan bir cok örnek var.
    - İşin ne oldugunu bilmeden , hemen çalışma saatlerini, izin günlerini, ücreti sorgulamayın. Eger görüşme olumlu ilerliyorsa , zaten işveren sizle bunları paylaşacaktır. Kendinizi işveren yerine koyun, 3ncü cümlesi , cumartesi çalışma var mı diye soran birisi için ne düşünürsünüz?

Bu konularla ilgili soruları olanlarla yardımcı olmak isterim.

İyi şanslar..

• el_jericho kullanıcısına yanıt
    internette bir cok uygulama bulabilirsiniz. En güzeli ve gözün alışık geldiği malum sitelerdeki Cv ler. Bence CV nin şeklinden ziyade , ,içerigi önemli. Önyazı önemli. Ve firmalrın sizi ararken , Cv nizde yer alması gereken anahtar kelimeler çok,çok önemli..
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.