Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (134. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
33.418
Cevap
472
Favori
1.645.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eiskent

Sizin verdiginiz linkte vatan bilgisayarda 699tl gozukuyor. Ekranda bu aekilde bilgiler yazmaz. Yazda da zaten arkada hoparlor uokken cevresel bir ses olmayacak. Hazir ses formatlarindan movie sectiginizde ses cevreliyor gibi gelecek.

Saygilarimla.

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-hw-k551-tk-soundbar-ev-sinema-sistemi-340w-hdmi-usb-bluetooth.html

Vatan linkinde sadece mağazalarda diyor ben ankaradayım alma şansım yok :(

• quote:

Orijinalden alıntı: judith

quote:

Orijinalden alıntı: Gamer007_

4k ses diye birşey yok aslında bizim ülkemizde malesef daha acık bir şekilde lanse edilmedi
    4k daki amac soundbara harici birşey bagladıgımız zaman(media oynayıcı, pc , oyun konslu vs) hdmı uzerinden ses i alırken 4k görüntüyü tv ye aktarması

üstadım peki şu ürün nasıldır ?
    http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-hw-k450-tk-soundbar-ev-sinema-sistemi-300w-hdmi-usb-bluetooth.html

oturma odamız küçük, film izlerken filan ortamı biraz değiştirsin yeter.

Bu ürün gittigidiyorda bir ara 350 tl den satılmıştı hocam. Bence bu fiyata almayın

• Ne yapalım üstadım

1000 TL altı ne alalım nereden alalım ?
    Ne alalıma bir cevap bulabilirsek nereden alma benim sorunum olur =)

Saygılar sunarım.
  • Arkadaşlar Sony HT-ST5000 almayı düşünüyorum uzun zamandır ancak fiyatı düşmüyor bir türlü. Sizce Kasım ayındaki indirimlerle falan daha uygun bir seviyeye gelir mi? Şu an bulabildiğim en uygun fiyat havale ile 4.136TLhttps://www.urhanshop.com/-sony-ht-st5000-712-dolby-atmos-destekli-hi-res-soundbar--u

Sizce beklemeli miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zimbasal

Arkadaşlar Sony HT-ST5000 almayı düşünüyorum uzun zamandır ancak fiyatı düşmüyor bir türlü. Sizce Kasım ayındaki indirimlerle falan daha uygun bir seviyeye gelir mi? Şu an bulabildiğim en uygun fiyat havale ile 4.136TLhttps://www.urhanshop.com/-sony-ht-st5000-712-dolby-atmos-destekli-hi-res-soundbar--u

Sizce beklemeli miyim?

Bende düşünüyorum hocam uygun fiyat bulursan bana pm at lütfen , bende bulursam sana atarım

• veracocha kullanıcısına yanıt
    Tamam şimdi bir pm atıyorum unutmamak için
  • Samsung K551 i iade edebildim sonunda. Şimdi de HB kampanyasındsn 1099 tl ye Samsung MS650 aldım ax önce geldi. Servisi çağırdım bakalım, görüşlerimi yazarım inş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elessar13

Samsung K551 i iade edebildim sonunda. Şimdi de HB kampanyasındsn 1099 tl ye Samsung MS650 aldım ax önce geldi. Servisi çağırdım bakalım, görüşlerimi yazarım inş.

Hcam k551 in nesinden memnun değildiniz
  • quote:

Arkadaşlar Sony HT-ST5000 almayı düşünüyorum uzun zamandır ancak fiyatı düşmüyor bir türlü. Sizce Kasım ayındaki indirimlerle falan daha uygun bir seviyeye gelir mi? Şu an bulabildiğim en uygun fiyat havale ile 4.136TLhttps://www.urhanshop.com/-sony-ht-st5000-712-dolby-atmos-destekli-hi-res-soundbar--u

Sizce beklemeli miyim?

Bu cihaz enteresan şekilde dts formatını çözmüyor kablo tv digitürk vb yayınlarda dts neo yayın var ancak bu cihazla tv de pcm olarak ses alacaksınız pcm ile dts arasında hatırı sayılır bir kalite farkı var ayrıca izleyeceğiniz blueray ya da mpeg4 vb filmler dts ise onuda çözemeyecek bilginiz olsun bende çok düşündüm bu barı almayı ama atmos film yılda bir iki belki indirip izlerim dedim gerisi yani yayfın medya formatları dolby ve dts onlar olsun yeter dedim.

• mühendis266 M kullanıcısına yanıt
    Cihaza daha yeni DTS-X desteği geldi. Firmware update ile aktif oluyor. Bu şekilde DTS'i de çözer sanırım?https://sonyreconsidered.com/dts-x-comes-to-sony-ht-st5000-7c685c6e73fc
  • Urhanshop'tan st500i alayım dedim dün 4.100e bırakıyordu ama elinde kalmamış maalesef. Yakın zamanda indirime girmeyecek gibi görünüyor. Atmos destekli virtual surround yapan rakipleri lg sj9 ve philips b8 de teknoloji olarak zayıf kalıyor yanlarında. Samsung hw-k950 iyi bir seçenek ama o da Türkiye'de yok. Amazondan 6000küsür gibi saçma bir fiyata geliyor. Yamaha ysp5600 en iyi seçenek ama uçuk bir fiyatı var burda 10bin küsür. Aslında yukarıda saydıklarımla hemen hemen aynı klasmanda, saçma bir fiyatlandırma var tüm yamahalar için.

• quote:

Urhanshop'tan st500i alayım dedim dün 4.100e bırakıyordu ama elinde kalmamış maalesef. Yakın zamanda indirime girmeyecek gibi görünüyor. Atmos destekli virtual surround yapan rakipleri lg sj9 ve philips b8 de teknoloji olarak zayıf kalıyor yanlarında. Samsung hw-k950 iyi bir seçenek ama o da Türkiye'de yok. Amazondan 6000küsür gibi saçma bir fiyata geliyor. Yamaha ysp5600 en iyi seçenek ama uçuk bir fiyatı var burda 10bin küsür. Aslında yukarıda saydıklarımla hemen hemen aynı klasmanda, saçma bir fiyatlandırma var tüm yamahalar için.

Dts-x atmos muadili normal dts de eklenmiş mi kodeklere bakın derim yamaha konusunda haklısınız sanki uzaydan gelmiş muamelesi yapılıyor ama aslında sony jbl philips vb iyi markalarla aynı fiyatlandırmalara sahip yurtdışında sony yurtdışı ile benzer fiyatta satıyor st5000 i ve bir çok ürünü bu nedenle sony büyük bir takdiri hakediyor.

• Digiturk, dsmart, turkcell tv. Bunlarda dd yayin yok denecek kadar az. Dts hic gormedim. Dts neo samsung tv'lerde secenekli gelebiliyor(du). Simdi kapattilar. Normal sesi dts neo 2:5 olarak veriyordu. Trt4k'da dd(+) var. Tv'nin ust bilgi kisminda cikiyor. Eski tv bunu dd olarak goruyordu. Yeni tv'de dd(+) modu var ancak anladim ki trt4k dd yayin yapiyor.

Discovery, animal planet, dtx kanallari dsmartta dd.

Bbc, mtv muzik kanalinin biri ve bir ader goruntusuz muzik veren kanal digiturkte dd. Maalesef film kanallarinda bu ozellik yok.

Turkcell'de denk gelmedim cok kanala.

Netflix ise sade dd yayin yapiyor.

Dts formatini normal medya olarak dvd ve ps3 oyunlarindan baska gormedim diyebilirim.

Acikcasi 7.1 kanal bir amfi kullanmadiktan sonra dolby atmosun katacagi tek ozellik kullandigi ses islemcisinin kalite sertifikasinin daha yuksek olmasidir bana gore. Sese sundugu katkiyi algilayacak dizilim, yayilim ve boyutlama olmayan cihazlar bunlar. 10.000tl soundbara vermek yerine kablosuna da, yer kaplamasinda da katlanip guzel bir anfili sistem kurmak daha dogru bir secenek olur benim dusuncemde. Her cihazin bir fiyat siniri var ve o sinirin cok ustunde fiyatlama varsa bu ben herkesle ayni cihazi kullanmayacak kadar ust gelir grubundanim ve kimsede olmayani alirim diyenlwr icindir.

Saygilarimla.

• elessar13 E kullanıcısına yanıt
    K551 niçin iade ettiniz acaba?Bu modelin eski versiyonu hwh551 kullanıyorum memnunum da açıkcası aldığım da soundbarların en üstünü olan hwh551 in üstüne neler çıktı ne farkları onu merak ettim.

gerçi yakın zamanda lg oled düşünüyorum keşke samsung oled düşünsem ancak qledler oledlerden kötüymüş bu yüzden lg düşünüyorum.

Soundbar olarakta 2 yıl önce samsungların teneke gibi ses verdiği söyleniyordu biraz öylede sanki tabii bir lg soundbar dinleme fırsatım olmadı.

• Sony HT-RT4 5.1 Kanal SoundBar, 600W Ses Çıkış Gücü, HDMI ,BLUETOOTH

bu ürün nasıl olur acaba

Kablo bağlantısını anlayamadım woofer kablolu mu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan2525 -- 19 Ekim 2017; 16:9:35 >
  • eiskent E kullanıcısına yanıt
    10bin TL etmez tabii ki. Zaten olması gereken fiyat o değil 4-5bin TL. Türkiyede Yamaha fiyatlandırması bir garip. Virtual surround dediğimiz sistem başlı başına tüm ürünlerde pahalı, bu işi nispeten düzgün yapan Sony ve Yamaha'nınkiler daha da pahalı. Atmos sertifikası da yeni olduğu için pahalı ancak fiyatı asıl yükselten virtual surround teknolojisi bence.

Dediğiniz gibi en iyisi de alınsa mevcut teknolojiyle uydu hoparlörlü sistemlerin surround hissini vermiyor dediğiniz gibi. Ancak iyilerinde benzer bir his alınabiliyor. Ben evde kesinlikle ekstra hoparlör ve kablo istemediğimden bu sistemlere yönelmek durumundayım.

Kimsede yok bende olsun diye alınacak ürün mesela şu olabilir :)https://www.amazon.de/Porsche-911-Soundbar-PorscheDesign-TruSurroundTM/dp/B01NCFHHDD

• serkan2525 S kullanıcısına yanıt
    Şu vidyoya bakılırsa arka hoparlörler ve sub kablolu.https://youtu.be/P4ln7QbnMA4
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

K551 niçin iade ettiniz acaba?Bu modelin eski versiyonu hwh551 kullanıyorum memnunum da açıkcası aldığım da soundbarların en üstünü olan hwh551 in üstüne neler çıktı ne farkları onu merak ettim.

gerçi yakın zamanda lg oled düşünüyorum keşke samsung oled düşünsem ancak qledler oledlerden kötüymüş bu yüzden lg düşünüyorum.

Soundbar olarakta 2 yıl önce samsungların teneke gibi ses verdiği söyleniyordu biraz öylede sanki tabii bir lg soundbar dinleme fırsatım olmadı.

Benim kişisel zevkimden kaynaklı sanırım. Zira forumdaki hemen herkes memnun. Ben sadece gece 10 dan sonra film izleyebiliyorum o yüzden kısık seste net vokal ve efektlerin vokalleri bastırmafığı bi ses sistemi arıyoeum. Şimdi internetten MS650 aldım 14 gün deneme süresi içinde sanırım onu da iade edeceğim :)

• elessar13 E kullanıcısına yanıt
    soundbarlarda sanırsam çevresel efekt hikaye.En azından öyle diyorlar.

zira benim samsung hw h551 de öyle.Sesi yükseltmediğim sürece gelen ses tv sesinden çokta farklı değil.

Ha bass tizz olayı elbet farklı ancak amaç sinema kalitesinde film izlemek ise 5+1 surround sistemden başkası yok gibi sanırsam .

Ancak imkanım olsa 4.1 gibi soundbarları denemek isterdim .

Oysaki tanıtımlarında yok 3d çevresel ses falan diye anlatıyorlar.

Neyse umarım istediğiniz sistemi bulursunuz.bu arada böyle kutuyu açıp deneyip gönderince sıkıntı olmuyor mu?
  • 10 gündür "Sony HT-CT800 Wi-Fi/Bluetooth 2.1 Kanal Sound Bar" kullanıyorum. Sony 55xe9005 4k tv ile birlikte aldım.
    "Logitech Z5500 5.1" den sonra alışması biraz zaman alacak gibi ama Film ve Oyun performansı için konuşursam Logitech Z5500 kadar sağlam zıplatan bir ses kalitesi olduğunu söyleyebilirim. Müzik ve normal TV yayını için ise kaynağa bağlı olarak performans değişim gösteriyor. Spotify için konuşursam, Müzik modunda ses kalitesi çok iyi, gayet temiz bas ve tizleri veriyor.
    Kozmetik olarak da cihaz çok şık. Tv Sony olduğundan birlikte uyum içinde hareket ediyorlar, soundbarın tüm ayarları tv de hdmi arc üzerinden açılan ara yüz üzerinden yapılıyor, yazılım güncellemesini de wifi ile internetten veya usb ye atarak direk cihaz üzerinden yapabiliyorsunuz.
    Evde priz sorunu olmasa arka hoparlörleri de alırdım ancak sonradan ilave edilebilmesini bilmek de 4.1 e geçiş anlamında umut verici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -HKN- -- 20 Ekim 2017; 11:15:26 >

• 
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.