Şimdi Ara

sorun:....kablolu modeme bağlı xp pc ile vista laptopu wireless pci adaptor ile bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • oncelikle tum DH ailesine selamlar..sonra biliyorum biraz karışık ama yaklaşık 3 ay bunu başarıp kullanmıştım..ta ki pc ye format atana kadar.sonra nasil yapildigini unuttum yardımlarınızı bekliyorum... olay basitçe söyle...USR kablolu modem sayesinde internete baglanabilen xp kurulu PC ye Asus wireless pci kart takip bağlantı kurup laptopun bulmasini sağlama....yardımlarınızı bekliyorum tekrar.. nereye baksam usb adaptorle hallet yanıtını aldim DH ailesine yeni katıldım herkese cok tesekkur ediyorum tekrar

• quote:

Orijinalden alıntı: byjunior
    oncelikle tum DH ailesine selamlar..sonra biliyorum biraz karışık ama yaklaşık 3 ay bunu başarıp kullanmıştım..ta ki pc ye format atana kadar.sonra nasil yapildigini unuttum yardımlarınızı bekliyorum... olay basitçe söyle...USR kablolu modem sayesinde internete baglanabilen xp kurulu PC ye Asus wireless pci kart takip bağlantı kurup laptopun bulmasini sağlama....yardımlarınızı bekliyorum tekrar.. nereye baksam usb adaptorle hallet yanıtını aldim DH ailesine yeni katıldım herkese cok tesekkur ediyorum tekrar

Oncelikle hangi bilgisayardan sinyal dagitacaksaniz ba$lat -> cali$tir -> appwiz.cpl 'ye girin. Oradan sol taraftaki tablardan windows bileşenlerini ekle/kaldir yazan yere tiklayin.
    Acilan pencerede ag hizmetleri menusune girin. E$ler Arasi Baglanti yazan secenegi i$aretleyin ve tamam'a basin sonra ileriyi tiklayin ve bilgisayari yeniden ba$latin.

Bilgisayar acildiktan sonra ba$lat -> çalıştır ->ncpa.cpl yazip enter tu$una basin. Acilan pencerede kablosuz ag baglantisina sag klik ile ozelliklerine girin.
    Yukarida tablardan Kablosuz Aglar'a gecip en altta sag tarafta Geli$mi$ dugmesi var ona tiklayin.

3 secenekten ortadaki yani Sadece eri$im noktası (altyapı) aglarini secip kapat'a tiklayin. Sonra EKLE butonuna tiklayip -> kablosuz aginiza bir isim (SSID) verin $ifreleme yapmak
    istiyorsaniz ag anahtari kismina $ifreyi yazabilirsiniz. Sonunda TAMAM dugmesine tiklayip tekrar gelen tamam dugmesine de tekrar tiklayin.

Access point yaptiginiz bilgisayarinizdan 11mbps hızında kablosuz yayin yapmi$ bulunuyorsunuz.

Bu yayindan interneti payla$mak icinde;
    Ag baglantilarim -> sag klik ozellikler -> yerel ag baglantisi -> sag klik ozellikler -> yukaridaki sekmelerden geli$mi$ -> orada internet payla$imi ile olan kismi i$aretlemeniz gerekmekte

Kolay gelsin

• quote:

Oncelikle hangi bilgisayardan sinyal dagitacaksaniz ba$lat -> cali$tir -> appwiz.cpl 'ye girin. Oradan sol taraftaki tablardan windows bileşenlerini ekle/kaldir yazan yere tiklayin.
    Acilan pencerede ag hizmetleri menusune girin. E$ler Arasi Baglanti yazan secenegi i$aretleyin ve tamam'a basin sonra ileriyi tiklayin ve bilgisayari yeniden ba$latin.

efendim oncelikle cok tesekkur edrim fakat ag hizmetlerine cift tiklayinca ...
    .........basit tcp/ip hizmetleri
    .........internet ağ geçidi aygıt bulma.ve denetim istemcisi.*
    .........rip dinleyicisi
    .........UPnP kullanıcı arabirimi
    var sadece ve yıldızlı olan isaretli ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: byjunior
    quote:

efendim oncelikle cok tesekkur edrim fakat ag hizmetlerine cift tiklayinca ...
    .........basit tcp/ip hizmetleri
    .........internet ağ geçidi aygıt bulma.ve denetim istemcisi.*
    .........rip dinleyicisi
    .........UPnP kullanıcı arabirimi
    var sadece ve yıldızlı olan isaretli ??

Eger kullandiginiz XP Home edition degilse bu bahsettigim ayarin cikmasi gerekli cunku benim kullandigimda bulunmakta.
    XP Professional SP3 ve bütün updateleri tamamlanmi$.. Zaten XP Home edition ve ya SP2 yuklu degilse o ayarin olmamasi
    normal..

• ozur dilerim aslında pc de xp ultimate sp3 mevcut ama bana soylenen ultimate in vista gorunumunde sistem olarak da xp işletim sistemi die tanıtmışlardı...suan pc nete bağlı herhangi bir update uyarısı gelmedi son herhalde ...:/ baska bir yolu olamaz mi hocam ya? bahsettiginiz gibi 11mb yayın yapabiliyorum fakat
    quote:

Bilgisayar acildiktan sonra ba$lat -> çalıştır ->ncpa.cpl yazip enter tu$una basin. Acilan pencerede kablosuz ag baglantisina sag klik ile ozelliklerine girin.
    Yukarida tablardan Kablosuz Aglar'a gecip en altta sag tarafta Geli$mi$ dugmesi var ona tiklayin.

3 secenekten
    en alttkiyle :/ boyle yapınca da baglandi geliyor ama laptop ta sınırlı baglantı flan geliyor....
    ustat sen bu isi bana yaptiracaksin gibi .. insallah ^^
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.