Şimdi Ara

sorun düzeldi konu kilit

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi longinus -- 25 Kasım 2015; 8:00:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 uzun bip sesi bellek tazeleme hatası

• longinus L kullanıcısına yanıt
    Biosa girebiliyorsun? Pili sökerek sıfırla biosu sökünce 5dk bekle. Sistemi bide uzay kurulumda dene belki şase yapan yer vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: KEREM04283

Biosa girebiliyorsun? Pili sökerek sıfırla biosu sökünce 5dk bekle. Sistemi bide uzay kurulumda dene belki şase yapan yer vardır.

Ekrana hiç görüntü gelmiyor. Biosa nasıl giricem ?

Bios pili olayını akşam eve gidince deneyeceğim.

Uzay kurulumun ne etkisi olur ?
    @KEREM04283

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi longinus -- 18 Kasım 2015; 17:54:13 >
  • quote:

Bios pilini çıkarıp 5 dk snra tekrar taktım. Değişen birşey yok. Uzay kurulumu yapmaya fırsatim olmadi. Müsait günümde yapacağım. Baska ne gibi çözümler olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi longinus -- 19 Kasım 2015; 9:25:12 >
  • Yapılacak herşeyi yapmışsın tek anakart kalmış denemedin. Sen bütün parçaları sök slotları hava tabancasıyla havala hafifçe. Anakart slotlarda toksitlenme falan yok demi donanımlarında temizle kablo bağlantıların eksiksizdir daha önce söküp taktığını göre. Uzay kurulumda dene Bakalım. Bide fiş çekilir iken açma tuşuna bas.

• quote:

Yapılacak herşeyi yapmışsın tek anakart kalmış denemedin. Sen bütün parçaları sök slotları hava tabancasıyla havala hafifçe. Anakart slotlarda toksitlenme falan yok demi donanımlarında temizle kablo bağlantıların eksiksizdir daha önce söküp taktığını göre. Uzay kurulumda dene Bakalım. Bide fiş çekilir iken açma tuşuna bas.

Hava tabancasını nereden bulucam ? Toksitlenme nasıl oluyor ? Uzay kurulumunu neyin üzerinde yapayım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi longinus -- 19 Kasım 2015; 13:28:27 >
  • Hocam ne oldu bilmiyorum ama bilgisayarım açıldı. Şok oldum. Dün sizin söylediklerinizi yaptıktan sonra hala birşey değişmediği için eski parçaları taktım yeni aldığım rami iade etmek için kargoya bıraktım işe gittim. Az önce işten geldim bir kere daha deneyeyim dedim kasa hazırdı zaten taktım kabloları çalıştı. Şok oldum şu an. Neden böyle olduğunu bir türlü anlayamadım.

Yeni aldığım ram'ler anakartı geçici süreliğine bozduğu için mi acaba ?

@KEREM04283

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi longinus -- 19 Kasım 2015; 23:20:10 >
  • Anakart geçici süreliğine bozulma diye birşey söz konusu değil. Anakart ın slotları da pislik olur temas sorunu yapar. Statik elektrik yada ufak bir hata açılmasına engel olur. Ama dua et anakartında çatlaklık durumu olmasın. Ama anlattıklarına bakılırsa zannetmiyorum

• Bana monitörde bir hata varmış gibi geldi.

• @KEREM04283

Anakartımın Bellek Destek listesine baktığımda yeni aldığım RAM'i görmedim. Acaba bu aldığım RAM yüzünden olabilir mi ? (Şu an eski ramler takılı, yenilerini iade ettim.

@PeacefulBoy

Yok hocam. Çünkü bilgisayarı açtığımda fanlar çalışır sonra kasadan "dıt" diye ses gelir ekran gelirdi. Ben bu denemelerimde kasadan ya hiç ses gelmiyordu ya da uzun "biiiiiip" sesi geliyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.