Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.628
Cevap
66
Favori
437.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: redferrari

daha düşük ekran kalitesi,, en yeni android yazılımı,, daha fazla batarya ömrü,, 3d oluşturucu ,,

belki yeni yazılımla 3d oluşturucu xzp yede gelir,, 2875 xzp 100 tl chip para kampanyası varmı bilmiyorum olursa 2775 , avantajix falan olursa dahada düşer

Xzp daha çok hoşuma gitti. Boyuda büyük by benim için önemli.
    Vatan bilgisayara gittim o ürün aylardır gelmiyor alma onu diyerek Samsung Note 8 önerdi.
    Bende amoled sevmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    Abi bu millet afedersin de parayı sokaktan mı buluyor? 3k tllik fiyata karşılık 5k tl'lik telefon önermek nasıl bir kafanın ürünüdür? Bari fiyat olarak muadili bir cihaz önerseler anlarım da Note 8 önermek nedir, bir de promotör diye geçiniyorlar sağda solda fakat pazarlamadan zerre anladıkları yok, satıcı da anca bu kadar göstere göstere müşteri oymaya kalkabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Abi bu millet afedersin de parayı sokaktan mı buluyor? 3k tllik fiyata karşılık 5k tl'lik telefon önermek nasıl bir kafanın ürünüdür? Bari fiyat olarak muadili bir cihaz önerseler anlarım da Note 8 önermek nedir, bir de promotör diye geçiniyorlar sağda solda fakat pazarlamadan zerre anladıkları yok, satıcı da anca bu kadar göstere göstere müşteri oymaya kalkabilir...

İzmir bit pazarında xz premium 3.250 TL.
    Vatan yok üretilmiyor dedi.
    Bit pazarı servisi yok elinde kalır dedi.
    Media Markt da 3.600 TL.
    Kısacası alınabilir fiyata bulamadım.

• quote:

http://www.hepsiburada.com/sony-xperia-xz-premium-sony-turkiye-garantili-p-HBV0000063RCM?magaza=Hepsiburada&t=product&q=xz%20pre

Sağolun, acaba bunu hepsiburda kendisimi satıyor. İnternetten almaya korkuyorum. Oğlum aldı ne malı iade edebildik, ne parayı geri alabildik malda iade aşamasında kayboldu. Paramız gitti.

• Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    Hocam faturası falan yok muydu nasıl iade alamadınız ben onu anlamadım? Online alışverişte de artık büyük denli hukuksuzluklar gerçekleşmesine imkan yok aldığınız site Amazon(TR için Hepsiburada kabul edilebilir) falan gibi kurumsal bir siteyse eğer.
  • quote:

Hocam faturası falan yok muydu nasıl iade alamadınız ben onu anlamadım? Online alışverişte de artık büyük denli hukuksuzluklar gerçekleşmesine imkan yok aldığınız site Amazon(TR için Hepsiburada kabul edilebilir) falan gibi kurumsal bir siteyse eğer.

3 mal aldık ikisini iade edip parasını aldık.
    29.90 TL olan notebook masasını iade edemedik. Oğlan da 30 TL diye fazla üstüne düşmedi.
    Bize kırık ulaştı kutusunu açınca fark ettik iade ettik, firma siz kırdınız diyince. Biz, firma, kargo arasında 30 TL için uğraşmaya değmez dedi oğlan. Sağlık olsun ama bende şimdi korku kaldı.

• Sony z1 z2 z3 z5 xz kullandım. Hepsinde kamera kötüydü hepsinde ses seviyesi yerlerde garanti az çektirmedi. Hatta beni maffeden marka oldu. Ben yenilik göremedim hayla tasarım olarak geride çerçeveler ben burdayım diyor. Sony bence önce servisi düzeltmeli internette şikayetler aldı başinı gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxsavasxx2

Sony z1 z2 z3 z5 xz kullandım. Hepsinde kamera kötüydü hepsinde ses seviyesi yerlerde garanti az çektirmedi. Hatta beni maffeden marka oldu. Ben yenilik göremedim hayla tasarım olarak geride çerçeveler ben burdayım diyor. Sony bence önce servisi düzeltmeli internette şikayetler aldı başinı gidiyor.

Kamera kötü değil fakat bulunduğu seviyedeki rakiplerine kıyasla parasını hak etmeyen rezillikteydi. Geri kalan kısımda doğru söze ne denir ki demek istiyorum. Yakın tarihte adamlara mail atacam bakalım, o maile alacağım cevap doğrultusunda Sony ile olan bağımı değerlendireceğim, alamazsam benim için Türkiye'de Sony bitmiştir demektir. Giderim yurtdışından alırım daha karlı. XZ1'i cidden sevdim orası ayrı fakat Sony kendi servis kalitesini arttırmaya yönelik bir çabaya girmediği müddetçe kimseyi de mıcırlı yola sokmak gibi bir niyetim de yok açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 6 Ekim 2017; 19:58:27 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xxsavasxx2

Sony z1 z2 z3 z5 xz kullandım. Hepsinde kamera kötüydü hepsinde ses seviyesi yerlerde garanti az çektirmedi. Hatta beni maffeden marka oldu. Ben yenilik göremedim hayla tasarım olarak geride çerçeveler ben burdayım diyor. Sony bence önce servisi düzeltmeli internette şikayetler aldı başinı gidiyor.

Kamera kötü değil fakat bulunduğu seviyedeki rakiplerine kıyasla parasını hak etmeyen rezillikteydi. Geri kalan kısımda doğru söze ne denir ki demek istiyorum. Yakın tarihte adamlara mail atacam bakalım, o maile alacağım cevap doğrultusunda Sony ile olan bağımı değerlendireceğim, alamazsam benim için Türkiye'de Sony bitmiştir demektir. Giderim yurtdışından alırım daha karlı. XZ1'i cidden sevdim orası ayrı fakat Sony kendi servis kalitesini arttırmaya yönelik bir çabaya girmediği müddetçe kimseyi de mıcırlı yola sokmak gibi bir niyetim de yok açıkçası.

Aynen haklısının kamera olarak kötu derken rakiplerine göre fiyat senkmentine göre gerideydi benim gözümde servis olayı buyuk sıkıntılı cidden sony beğendiğim yanları ekranı, yazılım stabilitesi ve bana kalırsa yazılım olarak gene daha iyi ama bazı şeyleri gözden geçirmesi lazım.

• @Saint Ralph
    Premiumda ekran 4k çözünürlükte fakat 4k içerik kullandığın zaman 4k ya geçiş yapıyor. Devamlı 4k aktif değil yani. xz1 de ekran 1080p yani full hd. 5.46 inç ve 5.2 inç olmak üzere xz1 daha küçük. xz pre nin aynalı kasa tasarımı varken xz1 in metal kasası var. Bunların haricinde ciddi farkı yok. Bataryası daha büyük xz pre nin fakat 4k ekranı olduğundan fazla harcıyor xz1 ile benzer seviyelerde. Note 8 4999 TL lik cihaz bu telefon neredeyse yarı fiyatı bari s8 önerseymiş note 8 nedir. sony alacaksan sony lerden alacaksın hepsisony de mesela 3300 tl idi galiba xz premium, xz1 ise 3000 tl. Servis, üretilme konularında haklı olabilirler çünkü sony kaliteli amiral gemi üretiyor ama pazarda çok pay sahibi değiller. Hepsiburada da satıcı hepsiburada yazan ürünlerde muhattabın hepsiburada olur.

@dogan_dfy
    xz1 compact 13 cm, xz1 14.8 cm yani arada hdr ekran ve metal kasa kalite farkından ötürü xz1c yerine xz1 alınır. Üstelik 9.3mm baya kalın bir telefon. Bence xz1c yerine xz1 i düşünün derim tabi xz1c daha performanslı.

@xxsavasxx2
    Servis konusunda haklısın çok şikayetler var ama servislere de bir şey diyemiyor sony çünkü zaten az satıyor cihazlar bu yüzden yaptırım uygulayamıyordur diye düşünüyorum. Kendi servis ağını kuracak kadarda iyi durumda değil sony mobile türkiye.
    Telefona gelirsek yıllardır aynı tasarım fakat şuanki model ile tasarımın zirveye ulaştığı model olmuş. Oval ve ince metal kasa aynı iphone lardaki gibi çok şık gözüküyor. Ön tarafta alt çerçeveyi inceltse yetecek çünkü nokia, huawei, htc vb hepsinin kalın çerçeveleri var ama onlar o çerçeveye tuş koyuyorlar öyle kurtarıyorlar. Z2 kullandım bu telefonun boyutlarıda z2 ile aynı olması çok hoşuma gitti. Çünkü z2 kullanımı çok rahat bir cihaz, kavisli ekranlar falan kullanımı zor geliyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 9 Ekim 2017; 0:21:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

@Saint Ralph
    Premiumda ekran 4k çözünürlükte fakat 4k içerik kullandığın zaman 4k ya geçiş yapıyor. Devamlı 4k aktif değil yani. xz1 de ekran 1080p yani full hd. 5.46 inç ve 5.2 inç olmak üzere xz1 daha küçük. xz pre nin aynalı kasa tasarımı varken xz1 in metal kasası var. Bunların haricinde ciddi farkı yok. Bataryası daha büyük xz pre nin fakat 4k ekranı olduğundan fazla harcıyor xz1 ile benzer seviyelerde. Note 8 4999 TL lik cihaz bu telefon neredeyse yarı fiyatı bari s8 önerseymiş note 8 nedir. sony alacaksan sony lerden alacaksın hepsisony de mesela 3300 tl idi galiba xz premium, xz1 ise 3000 tl. Servis, üretilme konularında haklı olabilirler çünkü sony kaliteli amiral gemi üretiyor ama pazarda çok pay sahibi değiller. Hepsiburada da satıcı hepsiburada yazan ürünlerde muhattabın hepsiburada olur.

@dogan_dfy
    xz1 compact 13 cm, xz1 14.8 cm yani arada hdr ekran ve metal kasa kalite farkından ötürü xz1c yerine xz1 alınır. Üstelik 9.3mm baya kalın bir telefon. Bence xz1c yerine xz1 i düşünün derim tabi xz1c daha performanslı.

@xxsavasxx2
    Servis konusunda haklısın çok şikayetler var ama servislere de bir şey diyemiyor sony çünkü zaten az satıyor cihazlar bu yüzden yaptırım uygulayamıyordur diye düşünüyorum. Kendi servis ağını kuracak kadarda iyi durumda değil sony mobile türkiye.
    Telefona gelirsek yıllardır aynı tasarım fakat şuanki model ile tasarımın zirveye ulaştığı model olmuş. Oval ve ince metal kasa aynı iphone lardaki gibi çok şık gözüküyor. Ön tarafta alt çerçeveyi inceltse yetecek çünkü nokia, huawei, htc vb hepsinin kalın çerçeveleri var ama onlar o çerçeveye tuş koyuyorlar öyle kurtarıyorlar. Z2 kullandım bu telefonun boyutlarıda z2 ile aynı olması çok hoşuma gitti. Çünkü z2 kullanımı çok rahat bir cihaz, kavisli ekranlar falan kullanımı zor geliyor bana.

Sağolun bilgilendirme için.

• Mediamarkt da sony xperia xz1 inceledim, hafif bir telefon, saf Android e yakın, 2999tl olmasının yanında, hiçbir aksesuar yok- sony bir plastik kılıf koyabilirdi kutuya, belli bölümleri plastik, speaker sesi yine düşük, bu fiyatta nokia 8 ile kapışsınlar,,, ikisinide eledim...

• quote:

Orijinalden alıntı: koreli41

Mediamarkt da sony xperia xz1 inceledim, hafif bir telefon, saf Android e yakın, 2999tl olmasının yanında, hiçbir aksesuar yok- sony bir plastik kılıf koyabilirdi kutuya, belli bölümleri plastik, speaker sesi yine düşük, bu fiyatta nokia 8 ile kapışsınlar,,, ikisinide eledim...

kutusundan kılıf çıkan kaç marka var? 5 binlik note 8 den çıkıyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

@Saint Ralph

@dogan_dfy

@xxsavasxx2

Sağol dostum teşekkür ederim ama ben compact serisi hastasıyım hiç önemli değil kalın ve plastik oluşu ve 720p ekran oluşu

• acaba ilk kim alacak.
    phonearena 7,8 vermiş puanı.
  • se_runtome kullanıcısına yanıt
    Ben almak istiyorumda tek korkum kronik sorunlarının olup olmadığını bilmiyoruz. Teknosa'da satmaya başlamış 2999 TL'den fiyat/performans olarak gayet iyi çünkü mağazalarda 3000 TL'ye snapdragon 835'li cihaz yok. Örneğin galaxy s8 mağazalarda 3999 TL'den satılıyor, fiyat olarak en yakın rakibi iphone 7 oda ios işletim sistemiyle farklı bir telefon.

Birde bu telefona ekran koruyucu falan nereden bulacağız, gidip yurtdışı sitelerinden sipariş verip gelmesini beklemek sıkıntı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 10 Ekim 2017; 13:23:51 >
  • ya bende xz yi satıp alayım diyorum sonra ulen aynı model ne gerek var 835 için değmez.diyorum .zaten kamera hiç umursadığım bir konu değil.bilemedim.daha bakmadım bile.
    xz den geçersen pek fark hissetmezsin ama en güncel cihaz tabikide daha iyidir. Senin durum iphone 7 den 8’e geçeyimmi gibi olmuş yani çok ciddi farkları yok ama daha iyi donanımlı daha güncel telefon daha iyidir. Bende apple dan sony e geçecem bakalım son anda fikrin değişmezse :)

Dostum bu cihazın neler vadettiği şuan için şaibeli fakat XZ Premiumdaki gibi verimli ve serin çelışıyorsa SD835 kesinlikle değer, XZ'deki RAM yönetimi ve kamera uygulamasında cihazın ısınıp ayar düşürmesi acayip kanser etmişti beni.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.