Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (427. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.627
Cevap
66
Favori
437.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tolyo

7-8 yıl önce bootloader kilidini açmadan yapılabilen rootlar vardı hocam ondan sordum, bootloader açılması demek drm sertifikasının silinmesi demek zaten teşekkürler 👍

Alıntıları Göster

yok hocam yani şu an varsa da ben bilmiyorum. xda forumdaki çoğu android cihaza root atarken ilk iş bootloader kilidini açıyorlar.

Bir de evet bootloader kilidinin açılması drm silinmesi demek zaten de hazırladığım rehberde bununla ilgili uyarımı yapmama, garanti dışı kalacağını söylememe rağmen bir arkadaş hem konudan hem özelden ''telefonunu garanti dışı bıraktığımı, bu yüzden satarken artık sorun yaşayacağını'' söyleyip beni suçlamıştı da o yüzden ekstra belirtme gereği duyuyorum artık. Açıklamayı o yüzden yapmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: LEAME

yok hocam yani şu an varsa da ben bilmiyorum. xda forumdaki çoğu android cihaza root atarken ilk iş bootloader kilidini açıyorlar.

Bir de evet bootloader kilidinin açılması drm silinmesi demek zaten de hazırladığım rehberde bununla ilgili uyarımı yapmama, garanti dışı kalacağını söylememe rağmen bir arkadaş hem konudan hem özelden ''telefonunu garanti dışı bıraktığımı, bu yüzden satarken artık sorun yaşayacağını'' söyleyip beni suçlamıştı da o yüzden ekstra belirtme gereği duyuyorum artık. Açıklamayı o yüzden yapmıştım

Alıntıları Göster

Anladım hocam sütten ağzın yanmış 😀 Kameraya bir artısı yoksa pek gerek yok o zaman bence çünkü cihazda beni tatmin etmeyen tek şey kamera.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba telefonumda Bluetooth sürekli kendi kendine açılıyor kapatıyorum bi 10-15 saniye sonra tekrar açılıyor bu sorunu nasıl düzeltirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufcangn

Arkadaşlar merhaba telefonumda Bluetooth sürekli kendi kendine açılıyor kapatıyorum bi 10-15 saniye sonra tekrar açılıyor bu sorunu nasıl düzeltirim?

Cihazı PC Companion ile onarmanı tavsiye ederim hocam eğer sorun yazılımsalsa düzelir.

• yusufcangn Y kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun iki gün önce benim de başıma geldi
    Cihazı yeniden başlattım düzeldi
    Cihaz Xiaomi mi6
  • Geçenlerde şarja takınca telefon kapanmaya başlamıştı. Şarja bağladıktan sonra donup kapanıyordu. Korkudan iki buçuk senedir güncellemediğim telefonu android 9'a geçirdim. Hiç memnun kalmadım açıkçası. Telefon kapanmıyor şimdilik ama bariz yavaşladı android 9a geçince. Uygulama geçişlerinde tıkanıyor, albüm uygulaması yavaş vs. Kamera da daha iyi olması gerekirken kötü gibime geldi, bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Silent Enigma

Geçenlerde şarja takınca telefon kapanmaya başlamıştı. Şarja bağladıktan sonra donup kapanıyordu. Korkudan iki buçuk senedir güncellemediğim telefonu android 9'a geçirdim. Hiç memnun kalmadım açıkçası. Telefon kapanmıyor şimdilik ama bariz yavaşladı android 9a geçince. Uygulama geçişlerinde tıkanıyor, albüm uygulaması yavaş vs. Kamera da daha iyi olması gerekirken kötü gibime geldi, bilemiyorum.
    Ben de bekletiyorum 8de. Bozulana kadar böyle devam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katalikitci

Ben de bekletiyorum 8de. Bozulana kadar böyle devam.

Alıntıları Göster

En iyisi ya. Mecbur kalmasam geçmezdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Silent Enigma

Geçenlerde şarja takınca telefon kapanmaya başlamıştı. Şarja bağladıktan sonra donup kapanıyordu. Korkudan iki buçuk senedir güncellemediğim telefonu android 9'a geçirdim. Hiç memnun kalmadım açıkçası. Telefon kapanmıyor şimdilik ama bariz yavaşladı android 9a geçince. Uygulama geçişlerinde tıkanıyor, albüm uygulaması yavaş vs. Kamera da daha iyi olması gerekirken kötü gibime geldi, bilemiyorum.

Flashtool kullanarak 8 e geçmek mümkün hocam. Google da aratırsanız Flashtool ve Android 8 ftf dosyasını indirip yükleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

Flashtool kullanarak 8 e geçmek mümkün hocam. Google da aratırsanız Flashtool ve Android 8 ftf dosyasını indirip yükleyebilirsiniz.

Alıntıları Göster

Rahatsız etmeye devam ederse geri geçeceğim sağolun.

• Telefonun ana kartı su teması sonucu bozulmuştu. Anakart değişimi telefon tamiri yapan yerlerde ne kadar tutar acaba bilen var mı? Kvk zamanında bayağı istemişti.

• Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

Böyle bir hata alıyorum sebebi ne olaki

• Arkadaşlar selamlar. Uzun bir aradan sonra telefonu satmaya karar verdim. Telefonun 2. El ilanı çok bulunmuyor. Bulunanlar da hep hasarlı telefonlar. Bu konuda telefon satan ya da alan oldu mu? 2.el piyasası ne durumda bilen var mı? Ortalama ne kadar fiyat biçiyorlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: avtheree

En iyisini yapıyorsunuz. XZ1 cihazıma garanti ücret iadesi kararı aldı. Ekranı değiştirin ben ücreti değil telefonu istiyorum desem de nafile. Ücretini yolladılar ve iphone 6s aldım. iphone 6s sarmadı şuan xperia z5 compact kullanıyorum. Denk gelse de temiz bi XZ1 veya xz1 compact alsam diye bekliyorum.

Yaklaşık bir yıl sonra XZ1 bulabildim. Onunda kasasında boya atmaları var. Biraz burada gezindim herkes bir şeyden şikayetçi gibi görünüyor. Bulduğum XZ1 garantisiz olduğundan dolayı kararsız kaldım. Ben öncesinde sadece ekranla alakalı problem yaşamıştım. Birisi ekranın lekeli olması diğer problem ise birisi aradığından telefonu cebimden çıkardıktan hemen sonra ekran takılıyordu cevap veremiyordum aramalara. Aynı şekilde aramalara cevap veremeyen oluyor mu?

veya herhangi bir başka problem yaşayan var mı?

Halihazırda Note 8 Pro kullanıyorum ama telefonun ekran ve ağırlığının büyük olması sebebiyle pek sevmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avtheree -- 21 Ocak 2021; 21:23:34 >

• quote:

Yaklaşık bir yıl sonra XZ1 bulabildim. Onunda kasasında boya atmaları var. Biraz burada gezindim herkes bir şeyden şikayetçi gibi görünüyor. Bulduğum XZ1 garantisiz olduğundan dolayı kararsız kaldım. Ben öncesinde sadece ekranla alakalı problem yaşamıştım. Birisi ekranın lekeli olması diğer problem ise birisi aradığından telefonu cebimden çıkardıktan hemen sonra ekran takılıyordu cevap veremiyordum aramalara. Aynı şekilde aramalara cevap veremeyen oluyor mu?

Halihazırda Note 8 Pro kullanıyorum ama telefonun ekran ve ağırlığının büyük olması sebebiyle pek sevmiyorum.

Alıntıları Göster

Garip bir şekilde 2,5-3 yıldır kullandığım telefonda bu sorunu hiç yaşamamama rağmen son 1 aydır bu sorunu yaşıyorum.

Telefonda existenz rom kurulu. Her kilidi açmaya çalıştığımda sensörün önü kapalı gibi bir uyarıyla karşılaşıyorum. Sensöre toz mu kaçmış ya da yerinden mi oynamış diye merak ettim. Ama öyle olsaydı çağrıyı yanıtlayabildiğim zaman ekran sürekli kapalı kalırdı. Nedenini anlayamadım bi türlü

• LEAME kullanıcısına yanıt
    Romdan kaynaklı olabilir mi? Sony güzel telefon da saçma sapan sıkıntılar verebiliyor bazen
  • quote:

Alıntıları Göster

Aramalarda takılma olayı bende de oluyor bazen, daha doğrusu ekran simsiyah oluyor, bahsettiğiniz sorun buysa. Kilit tuşuna basıp tekrar açıp cevap verebiliyorum. Sanırım ön taraftaki sensörden dolayı. Onun dışında benim telefonda ekranın bazı kısımları leke vermeye başladı, sanki çok bastırmışım da iz kalmış gibi. Bir de üst hoparlör epey cızırtılı artık. Başka sorunlar da var irili ufaklı.

• Silent Enigma S kullanıcısına yanıt
    Evet bahsettiğiniz tüm sorunları yaşadım. Olası bir arıza durumunda tamir ettirmesi de ayrı bir mesele, çoğu kişi Sony parçası bulamıyor
  • Telefonu satacağım.1900-2000 tl arası yazmayı düşünüyorum.Alıcı çıkar mı ? Her şeyi tam.Yanında orjinal Spigen kılıfta var.
  • Yürüyen Hoparlör kullanıcısına yanıt
    Hiç zannetmiyorum
  • 
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.