Şimdi Ara

Sony Xperia XZ Premium (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.255
Cevap
36
Favori
334.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güncellemelerle ileride tam kontrol gelmezse rootlayıp xda'daki modified kamera uygulamasını kurucam. Her çözünürlükte her videoda her özelliği aktifleştirmişler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Midnightmrt M kullanıcısına yanıt
    Zaten geride kaldığı tek nokta 23 mp fotoğraflardaki temizlik ve gece çekimleri. İncelemelere göre renk, ışık ve titreme konusunda xz önde görünüyor. Ben yine de netlik konusunda xz'nin diğerlerini yakalayacağını düşünmüyorum. O sensör boyutuyla 23 mp çözünürlükte istediğimiz netlik te fotoğraf çekecek bir teknoloji yok daha. Ama z5 istediğim seviyeye gelmiş mesela, xz kamerası da onu geçebilecek potansiyele sahip, iyice güncellensin o zaman tadından yenmez.

• babadol kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle fakat yanlış anlamadıysam teknoseyir incelemesinde video performansı olarak da gömmüşler biraz xz yi

Lens kaliteli o belli ama yazılım kötü, inşallah yakın zamanda düzeltirler

Linkini atabilir misiniz ve de pozlama süresi 1 saniye üzerine çıkıyor mu. He bu arada Z2 deyken bu tarz bi camera modu kurmuştum bütün ayarlar açıktı ama kalitesi iyi değildi kendi kamerası daha iyi çekiyordu cihazın bu da öyle olabilir
    Hocam benim izlediğim videonun tek gömüldüğü inceleme o. 4k çekimi yapmışlar ve telefon ısınmış, ekrandaki ön izlemede sorunlar olmuş, ona göre yorum yapıyorlar ancak videoyu sonradan bilgisayarda izledilerse hatalarının farkına varmışlardır. İzliyorum mesela, xz bariz olarak iyi çekim yapıyor, o sırada iPhone ve Samsungu övüyor. Çok amatörce hareket etmişler, yorum yapıp belirttim ve cevap yazdılar, hatalarının farkındalar. Ama şu gerçek de var, xz de 4k çekimde diğerlerine göre çabuk ısınıyor.

• slord236 S kullanıcısına yanıt
    Şimdi telefondayım zor olur link atması, xda forumunda xz ana konusunda kolay bulursunuz. Bunlar farklı bir uygulama yapmamışlar, orijinal uygulamanın kodlarıyla oynamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babadol -- 6 Aralık 2016; 22:19:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babadol

Şimdi telefondayım zor olur link atması, xda forumunda xz ana konusunda kolay bulursunuz. Bunlar farklı bir uygulama yapmamışlar, orijinal uygulamanın kodlarıyla oynamışlar.

Evet gördüm. Root atmak sıkıntı değilse yükleyebilir. Z5 de BL açılmadan Root atılmıyor o yüzden root atıp hiç bişey yüklemedim risk almamak için

Evet hocam o yüzden teknoseyir karşılaştırmasını baz almak yanlış
    Bu arada 4k çekimlerinde aşırı ısınmasının nedenini ben depolama birimlerinin yazma hızına bağlıyorum ki beni üzen tek nokta bu mi5 de bile yazma hızı 150mb lere çıkarken sony de 90mb lerde kalıyor
    Belki de 23mp çekimlerin aşırı grenli oluşmasının nedeni bile bu olabilir görüntüyü işleme hızlı olsun derken yazma hızından dolayı grenleri temizleyemiyor olabilir
    Hatta eğer 23mp yazılımsal olarak gerçekleşiyor ise bunların hepsi doğru da çıkabilir
    Drm key olayı Sony de var bunları kaybettiğin anda özellikle kamerada aşırı kalite kaybı oluyor bu da çözemediğim diğer konu

Yok hocam yazma hızıyla alakası olduğunu sanmıyorum çünkü depolama birimi htc 10 ile aşağı yukarı aynı.

• Beyler bu cihazı almayı düşünüyorum. Yıllardır iphone kullandım değişiklik olması açısından nasıl olur tavsiye eden yada kullanmış olan var mı

• Dostlar günaydın bir sorum olacak. Sim karti takarken duz ya da takmak kapakcigi farkeder mi iki türlü de doğru mu?
    Yani kapakcigi nasıl çıkardığımı unuttum taktım bir şekilde okudu ama ters takmış olamam değil mi?

• Ters takmış olsan çalışmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostefe

Ters takmış olsan çalışmazdı.

Sagolasin hocam :)

• zx6r kullanıcısına yanıt
    Önce cihaz olarak değil, işletim sistemi olarak düşünmeniz lazım. Android artık eskisinden çok daha stabil ve güvenli, yani iostan geçerseniz üzmez. Android en iyi çalıştıran iki markadan biri de Sony, bu telefon da şimdiye kadar çıkan en iyi telefonu. Diğer ihtiyaçlarınıza göre de iyice düşünün, karar sizin.

• Arkadaşlar aksesuar olarak temperli cam koruma soranlar olmuştu.
    Piyasadaki ürünler ekran kavisli olduğu için ekranı tam kapatmıyor ya da köşeye çok yaklaştığında kavisten dolayı hava boşluğu oluşuyordu.
    Aşağıda linkini paylaştığım ürünü sipariş ettim ve geçtiğimiz günlerde elime ulaştı.
    Hemen ürünü telefona uyguladım ve bire bir oturdu.
    Kavisli kenarlara tam oturuyor ve orjinalindeki gibi elinizle farkedemiyorsunuz. Tüm kavisi ve kıvrımları pürüzsüz hissedebiliyorsunuz.
    Ürün piyasada aksesuar üreten bir firmanın yani isimsiz bir ürün değil.
    Şimdi ürünle ilgili görselleri sizinle paylaşacağım.

Sony Xperia XZ PremiumSony Xperia XZ PremiumSony Xperia XZ Premium

Görüldüğü gibi kavisli bir temperli cam koruma.
    Şimdi telefonda nasıl duruyor fikir sahibi olmanız için bir kaç fotoğraf daha ekliyorum.

Sony Xperia XZ Premium Sony Xperia XZ Premium Sony Xperia XZ PremiumSony Xperia XZ Premium
    Sony Xperia XZ Premium Sony Xperia XZ Premium

Fotoğraflarda ışıktan dolayı yansıma olabilir , genel olarak böyle görünüyor. Ön kamera, sensörler ve hoparlörlere tam oturuyor. Fotoğrafın birinde ön kamera kayık gibi görülüyor, muhtemelen yansımadan ya da odaklamadan dolayı fotoğraf hatalı çıkmış.
    Dokunmatik hassasiyetini etkilemiyor , gayet güzel oldu. Mutlaka bir temperli cam koruma kullanmak isteyen ve kavisli ekrana göre ürün bulamayanlar için denenmiş bir ürün. Satın almak isteyen aşağıdaki linkten sipariş edebilir 15-20 günde size ulaşıyor. Takipli posta seçeneği olduğundan dolayı PTT üzerinden ürünü takip edebiliyorsunuz.
    Ürün ben aldığımda 8,25 $ fiyat etiketine sahipti. Aşağıdaki bağlantıdan ürüne ulaşabilirsiniz.
    https://www.aliexpress.com/item/For-Xperia-XZ-Protective-film-IMAK-3D-curved-full-screen-Tempered-Glass-For-Sony-Xperia-XZ/32759383579.html?spm=2114.13010608.0.0.uOI8tz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostefe -- 7 Aralık 2016; 16:22:40 >

• Dostlar selam bir sorum olacak
    Telefonu sarja takıyorum ancak %90 a geldiğinde yeşil led yanıyor yani sarji dolmuş gözüküyor? Sizde de böyle mi ve sebebi ne bunun? Yardımlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: jiraiya06

Dostlar selam bir sorum olacak
    Telefonu sarja takıyorum ancak %90 a geldiğinde yeşil led yanıyor yani sarji dolmuş gözüküyor? Sizde de böyle mi ve sebebi ne bunun? Yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam şu sayfayı inceleyin bir isterseniz, sorun yok benim de öyle. Yeşil led yanıyor %100 olmadan :)
    http://www.sonymobile.com/tr/xperia/technologies/battery/

"telefonunuzu gece şarj etmek kolay olsa da pil tamamen dolduktan sonra telefonun hâlâ şarjda kalması pil ömrüne zarar verir. Pil Bakımı uyanma zamanınızı öğrenerek bu sorunu çözer. Telefonu %90 oranında şarj ettikten sonra durur ve siz güne başlamadan %100'e tamamlar."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snappiermnappier -- 7 Aralık 2016; 20:41:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostefe

Arkadaşlar aksesuar olarak temperli cam koruma soranlar olmuştu.
    Piyasadaki ürünler ekran kavisli olduğu için ekranı tam kapatmıyor ya da köşeye çok yaklaştığında kavisten dolayı hava boşluğu oluşuyordu.
    Aşağıda linkini paylaştığım ürünü sipariş ettim ve geçtiğimiz günlerde elime ulaştı.
    Hemen ürünü telefona uyguladım ve bire bir oturdu.
    Kavisli kenarlara tam oturuyor ve orjinalindeki gibi elinizle farkedemiyorsunuz. Tüm kavisi ve kıvrımları pürüzsüz hissedebiliyorsunuz.
    Ürün piyasada aksesuar üreten bir firmanın yani isimsiz bir ürün değil.
    Şimdi ürünle ilgili görselleri sizinle paylaşacağım.

Görüldüğü gibi kavisli bir temperli cam koruma.
    Şimdi telefonda nasıl duruyor fikir sahibi olmanız için bir kaç fotoğraf daha ekliyorum.

Sony Xperia XZ Premium Sony Xperia XZ Premium Sony Xperia XZ PremiumSony Xperia XZ Premium
    Sony Xperia XZ Premium Sony Xperia XZ Premium

Fotoğraflarda ışıktan dolayı yansıma olabilir , genel olarak böyle görünüyor. Ön kamera, sensörler ve hoparlörlere tam oturuyor. Fotoğrafın birinde ön kamera kayık gibi görülüyor, muhtemelen yansımadan ya da odaklamadan dolayı fotoğraf hatalı çıkmış.
    Dokunmatik hassasiyetini etkilemiyor , gayet güzel oldu. Mutlaka bir temperli cam koruma kullanmak isteyen ve kavisli ekrana göre ürün bulamayanlar için denenmiş bir ürün. Satın almak isteyen aşağıdaki linkten sipariş edebilir 15-20 günde size ulaşıyor. Takipli posta seçeneği olduğundan dolayı PTT üzerinden ürünü takip edebiliyorsunuz.
    Ürün ben aldığımda 8,25 $ fiyat etiketine sahipti. Aşağıdaki bağlantıdan ürüne ulaşabilirsiniz.
    https://www.aliexpress.com/item/For-Xperia-XZ-Protective-film-IMAK-3D-curved-full-screen-Tempered-Glass-For-Sony-Xperia-XZ/32759383579.html?spm=2114.13010608.0.0.uOI8tz

Hocam tam cihaza göre olmuş hayırlı olsun. Ben sadece silikon kılıf kullanıyorum cam koruması yok.

Anahtar para değmedikçe vs çizilmez diye düşünüyorum gorilla glass 4.

Kırılmada da allah korusun sanki bu da olsa kırılır gibi geliyor.

Tabii öyle olamayanlar vardır belki sizinki öyledir dayanıklıdır yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Snappiermnappier

quote:

Orijinalden alıntı: jiraiya06

Dostlar selam bir sorum olacak

Hocam şu sayfayı inceleyin bir isterseniz, sorun yok benim de öyle. Yeşil led yanıyor %100 olmadan :)
    http://www.sonymobile.com/tr/xperia/technologies/battery/

"telefonunuzu gece şarj etmek kolay olsa da pil tamamen dolduktan sonra telefonun hâlâ şarjda kalması pil ömrüne zarar verir. Pil Bakımı uyanma zamanınızı öğrenerek bu sorunu çözer. Telefonu %90 oranında şarj ettikten sonra durur ve siz güne başlamadan %100'e tamamlar."

Sizde de 90 da yeşil yaniyor yani hocam sorun yok doğru değil mi?
    Peki bu özelliği kapatinca da ayni mi devam ediyor.

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.