Şimdi Ara

Sony Xperia XZ Premium (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.255
Cevap
36
Favori
334.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Hocam XZ'de mevcut olan lens bulanıklığı hayatta ihya olmaz, ayriyetten %1 ekran kasa farkının lafını yapıyorsunuz. XZ1 gayet ince ve ele rahat oturan bir cihaz. Ben ve diğer kullanıcılar herhangi bir kronik soruna rastlamadık. Pili bence kapasitesine göre mükemmel gidiyor fakat TR Rom'unda gitmiyor. TR tarafı bu cihazın güncellemelerini aksattığı için Alman Rom'una geçtim ve pil tüketimi acayip fark ediyor.

XZ kullanılan arkadaşlara denemelerini şiddetle tavsiye ederim. Bırakın TR Rom'unu eğer VoLTE gibi mobil bağlantı teknolojileri çok elzem değilse.

Alman romu, garantinin sonu.. Oluyor ama tabi deme
    Rom yüklemekten hiç anlamam, yaptım diyelim garanti yandı diye içime de dert olur bir taraftan..

Kasa oranına gelince;
    Üst kenardan net 2 mm, yanlardan 1,5 mm genişlik farkı var. Yüzde 2,3 e tekabül ediyor.
    Kağıt üzerinde küçük değerler gibi duruyor ama gözle bariz fark ediyor.
    Media markt'ta ikisini de yanyana birebir gördüm, fark hissettiriyor.

Yani XZ1'i inceltmişler ama o inceliği genişlikle telafi etmişler. Ben mühendis olsam, tam tersini yapardım şahsen.

Ama bunun dışında XZ1 mükemmel yakışıklı bir kasa.. Sony'nin bugüne kadarki en güzel tasarım çizimine sahip.. Çok şık..
    Zaten ben keskin köşeli kasa seviyorum.

Dünyadaki diğer bütün telefonlar, köşeleri aşırı yuvarlak.. Bıktım yeminle :)
    Hele samsung ve iphone, köşeleri nasıl daha fazla yuvarlasak diye bi hal oldular

Neyse hocam...
    Şimdi XZ1de hoparlör ve ses nasıl peki?
    Tatmin edici mi?

Orjinal TR romunda kalsam, ne kadar ekran süresi alırım??
    Ben oyun oynamam, internette gezerim, video izlerim vs vs..?

• fotbes kullanıcısına yanıt
    Samsung gibi sayaç yok bunlarda hocam, garantinize hiçbir şeycik olmaz. Her kullandığım Sony'de yaptım bunu ve garanti konusunda bu zamana kadar hiçbir sorun yaşamadım;) Y*vş*klar TR ye eksiksiz verseler güncellemeleri ben de kalırım. Tr romunda ne yaparsanız yapın (hardcore oyun oynamadığınız müddetçe) 1 günü ya görüyor ya görmüyor. O dediğiniz kasa farki yuvarlanmadan ötürü artıyor dostum, kasa çerçevesini inceltirken daha etli yapmazlarsa kağıt gibi açılır kasa, yoksa ergonomisinde fazla bir değişiklik yok (Ha ben de isterdim kalın olsun kamera çıkıntısız olsun, pili bol bol olsun).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 13 Aralık 2017; 8:16:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Samsung gibi sayaç yok bunlarda hocam, garantinize hiçbir şeycik olmaz. Her kullandığım Sony'de yaptım bunu ve garanti konusunda bu zamana kadar hiçbir sorun yaşamadım;)

Peki nasıl yapabilirim, hiç anlamam..?
    Yanlış bir işlem yapıldığında, tehlike yarattığını okumuştum

Bir de ses olayını atladınız hep :)
    Ses nasıl XZ1 de?
    Önceki cevabı güncelledim hocam. Ses gayet tatminkar bence, bi tık bassları iyileştirilebilirmiş hoperlorün, fazla tiz geliyor bana.

Aradığınız diğer çoğu şey konumda mevcut (İmzama tıklayarak gidebilirsiniz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 13 Aralık 2017; 8:24:24 >
  • quote:

Önceki cevabı güncelledim hocam. Ses gayet tatminkar bence, bi tık bassları iyileştirilebilirmiş hoperlorün, fazla tiz geliyor bana.

Aradığınız diğer çoğu şey konumda mevcut (İmzama tıklayarak gidebilirsiniz)

XZ'de de sanırım tiz daha az ve ses düşük, anladığım kadarıyla?
    Hoparlör yapısı itibarıyla da derinden geliyor ses?

Cuma gününe kadar ya XZ, ya da XZ1 alacağım.
    Samsung ile sonsuza dek vedalaştık, o giderken ağladı ben ise hınzır hınzır güldüm

Çok uzun zamandır Sony hep içimde uhde.. Benim profesyonel fotoğraf makinem ve objektiflerim de Sony'dir.
    Yıllardır hep Sony kullandım sadece..

Kamera dediğim gibi, ikisinde de çok güzel.. Ben şahsen çok güzel işler yapacağıma eminim.

Ama şimdi ilk basamak, XZ mi, XZ1 mi?

XZ aldım diyelim..
    Marshmallowdan çıkmak istemem. Çünkü az geriyi okudum, nougattan itibaren pil ömrü törpülenmeye başlamış.
    Oreoda ise tamamen yerlerde...

TR romunda kaç saat ekran süresi verir XZ1?

bİR de alman romunun eksileri var mı?

Tr romunda XZ1'de 6 saatin üzerini göremedim açık konuşmak gerekirse. Tek eksik noktası VoLTE ve VoWiFi (bölgeden kaynaklı desteklememesi gayet normal) onun dışında güncel LTE hızlarını destekliyor. Ek olarak TR'de bağlayıp çalıştıramadığım OTG'yi ilginç şekilde Alman ROM'unda çalıştırdım sorunsuz şekilde.

Onun haricinde ben XZ mi XZ1 mi diye soracağın en son kişiyim dostum, buradaki çoğu üye benim XZ'ye karşı olan tutumumu gayet net bilir, o yüzden sağlıklı bir yorum yapmış olmam nazarında :)

Ha ek olarak XZ'nin lensinden kaynaklanan o kenar bulanıklığı düzelir cinsten değil, sizin için sorun teşkil etmiyorsa sıkıntı yok.

XZ için artık kutudan 6 0.1 ile mi gelir, 7.1.1 ile mi gelir orasını bilemiyorum dostum.

• BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Evet XZnin fotoğraftaki tek kusuru, kenarlardaki flulaşma..
    Bunun en büyük nedeni de bence, daha geniş açılı olması..

xz : 24mm
    xz1 : 25mm

Geniş açıda 1 mm çok farkeden bir olay.. Daha fazla alanı içine alır ama Görüntü kalitesine de direkt farkeder.
    Sensör de büyük olmadığı için, 24mm geniş açı kenarlarda fluluğa sebep oluyor tahminimce..

Evet ya az önce okudum. Bazı kutulardan 7.1 ile çıkıyormuş :))
    Bir de jelatinli kutu yazmış arkadaşlar??
    Nasıl oluyor anlamadım...

Bu cihaz orjinali 6.0..

Nasıl 7.1 ile çıkar açılmamış kutu??

Sanırım XZ1e doğru gidiyorum da...

Orman mavisi içimde kalacak biraz
    Hani kutudan 7.1.1 ile çıkabilir gayet doğal şekilde. Bunlar parti parti üretilen cihazlar, atıyorum ilk 5 revizyonu içine 6.0.1 yükleyip satar, sonraki 5 revizyonu 7.1.1 yükleyip satar. Hani kutuyu önceden mi açıyorlar algısı oluşmasın sizde. Ancak bahsi geçen mesajdaki abimize büyük ihtimalle teşhir ürününü kakaladılar. Ona tavsiyem servis menüsünü iyi kurcalasın (Özellikle de batarya ve ekran kısmını).

• Arkadaşlar telefonumda 6.0.1 yüklü. Ota dan güncelleme almıyor. Sizce android 7 mi yoksa 8'e mi geçiş yapayım?

Edit: Hay aksi şeytan. 4 yıl Nexus cihaz kullandım ve insan gerçekten özlüyor. Rom kurma özgürlüğünü arıyor resmen... Programı ile sadece en son sürüme geçiş yapılıyormuş. Peki memnun olmaz isek eski versiyonlara dönme imkanımız var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sancos -- 13 Aralık 2017; 11:2:19 >
  • sancos S kullanıcısına yanıt
    bence kalabildiğin kadar kal mis gibi 6 da:) androidde güncelledikçe telefonun şarjı düşüyor bence. XZ nin ilk zamanlarda kullandığım performansı asla yok Oreo dan sonra
  • Şarjı iyi giden bir rom önerir misiniz ve stock roma donsem garantide anlarlar mi? Telefonun tek sıkıntısı şarjı maalesef gerisi harika

• Sony Xperia XZ Premium

Yoksa siz hala Sony'i denemediniz mi ?
  • güncelleme gelmiş 253,0 mb
    aralık yaması
  • quote:

Orijinalden alıntı: se_runtome

güncelleme gelmiş 253,0 mb
    aralık yaması

Hata düzeltmeleri mevcut mudur ki acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.GhostNetwork

quote:

Orijinalden alıntı: se_runtome

güncelleme gelmiş 253,0 mb
    aralık yaması

Hata düzeltmeleri mevcut mudur ki acaba ?

Resmen korkuyorum şu an daha da rezil olacak telefon diye.

• dış kapının iç mandalı kullanıcısına yanıt
    Ben bir degisiklik goremedim pil disinda sorunsuz calisiyor telefon birkac uygulama disinda onlarda kendileri duzeltmeleri gereken birsey

Pil belki biraz adama donerse cok iyi olacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Al işte şimdi de telefonla konuşurken sim kartı görmüyor. Aslan Sony. Kaplan Sony.

• Beyler xz ye yeni guncelleme gelmis bende guncelelenirken biraktim SIMDI geldimde telefon acilirken Xperia yazisinda donup tekrar aciliyor telefonu kapatamadimda hala boyle dewam ediyor neden sizce

Edit=hala dewam ediyor sarj bitene kadar olacak sanitim acarken ses acma tusuna bastim olmadi acil yardim edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agulec40 -- 13 Aralık 2017; 16:42:18 >
  • Agulec40 kullanıcısına yanıt
    Sim kart kapagini cikart ufak bir off tusu var oradan kapat telefonu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • T.GhostNetwork kullanıcısına yanıt
    Işık sensörü düzelmiş gibi geldi tel üzerinden yaptım. Simdilik bir sorun çıkmadı pil aynı bende sorun yoktu zaten.

• 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.