Şimdi Ara

Sony Xperia X Compact (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.759
Cevap
22
Favori
101.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçen çarşamba günü Xperia x alacağıma yanlışlıkla x compact aldım compact olduğunun farkında olmadan jelatinini çıkardım sonra fark ettim geri iade ettim jelatinini çıkardığım için iade kabul edilmedi x alacağım için bunu satacağım 1350 liraya isteyen var mıdır? Telefon açılmadı bile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim.gg dan aldım.1400 ve 50 tl bonusla 1350 ye geldi.

• Birkaç fotoğraf çektim, uploadladıkca gönderiyi güncelleyeceğim

Sony Xperia X Compact

Detayları;

Sony Xperia X Compact

Sony Xperia X Compact

Detayları;

Sony Xperia X Compact

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QuentiDarK -- 2 Mayıs 2017; 13:15:9 >

• Sony xperia x compact kullanıcıları en son güncellemeden sonra, cihazın pil ve sistem performansı nasıl oldu, küçük ekranlı telefon araştırıyorum hepsiburada 1400tl,sp650 işlemci 3gb ram 32gb hafıza ve kamera işinizi görür mü

• 02an1907 kullanıcısına yanıt
    Ana Konusu bile hazir telefonun cıkmasını bekliyoruz tabi çıkarsa

• koreli41 kullanıcısına yanıt
    Bende almayı planlıyorum ama korkmuyorda degilim sony yeni bir compact cıkartır diye.

Snap650 iyi bir chipset. Adreno 510 da 720 p ekran icin yeterli gücü verir.

Kamera da örnekler çok konu baştan sona inceleyin örnek fotolar yüklenmiş durumda. Begenen var begenmeyen var.

3GB ram sorun olmaz yeterlidir.

Benimde sizin gibi merak ettigim pil performansi ne durumda. Benim icin en önemli konu bu. Şuan ki telefonda 4000mah batarya var bitmiyor pil. Çok aliştım bu duruma. X compactin pili sorun olur mu acaba.

• Hocam pili şahane son zamanlarda kullandığım pili en iyi dayanan 3–5 cihazdan biriydi x compact.

4000 mahlık mate9 kullandım. Evet bir mate9 değil belki ama xz, s8, x, gibi telefonlardan çok daha iyi dayanıyor pili.

X compact alıpta tek pişman olacağınız durum, xz compact 'ın çıkması olur ;)

• DODANLI kullanıcısına yanıt
    S8 de ne gibi bir sorun varda x compact daha iyi pil konusunda.

Sony yazılım stabilitesi olarak iyi işler mi çikartmış ne yapmış.

Benim telefondan aşırı memnundum son bir aya kadar ne oldu bilmiyorum sürekli reset atar oldu. 200 e yakın uygulama kurulu ve bu uygulamalar hafıza kartında. Ana hafızayı hafıza kartı olarak belirledim. Acaba sorun burdami ? güçlü bir telefonda degil zaten ama sorunsuz bir telefondu son bir aya kadar.

X compact benim şuan en begendigim cihazlar arasında. gaza getirip aldıracaksın hocam

• S8 de sorun var diyemeyiz. 5.8" dev ekrana 3000 lik pil pek yeterli değil diyelim. Günlük kullanımda yoğun kullanmasam günü kurtarıyordu ama yoğun kullanırsanız ikinci kez bir şarja takmak gerekiyordu.

Restart konusu hafıza kartınızdan, son zamanda gelen bir güncelleme den vs vs olabilir hocam.

Aceleniz yoksa xz compact gerçek olur mu olmaz mıyı beklemek iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ErtugrulGazi46

Ana Konusu bile hazir telefonun cıkmasını bekliyoruz tabi çıkarsa

Hadi yaa oraya akayım o zaman

• 02an1907 kullanıcısına yanıt
    Konuyu bul ve mezardan çikart

• quote:

Orijinalden alıntı: ErtugrulGazi46

Konuyu bul ve mezardan çikart

Nasıl gömmüşlerse artık bulamadım konuyu

• XZ premiumun compactı falan olsa ne satar be düşünsenize 1000 ppi falan

neyse konumuza dönelim, bu telefonun herşeyi şahane ama o adreno 510 nedir ya. öyle bir yerde kalmışki bu telefon, z5 compact olsa onu alacağım ama ikinci ele mecburuz.

xzden sonra bir model çıkarsa büyük ihtimal onun compactı çıkar büyük ihtimal bu sene eylülde yeni bir compact duyurulur benim gibi beklemek isteyenlere efsane bir model gelebilir. ha daha kötü bir compactta gelebilir ama sanmıyorum bir daha böyle bir hata yapacaklarını.

bu arada adreno 430 > adreno 510 > adreno 330 yani z5 compact > x compact > z3 compact

bu telefon diğerlerini tasarım, kamera ve ramde eziyor z5 compact gpu tarafında daha iyi. yani z5 compactla seçim yapılırken ram ve gpu farkı öne çıkan farklar. aradaki gpu farkıda az birşey değil malesef. ama şu an z3 compact kullanan ve memnun olan birisi rahatlıkla x compacta geçebilir. pişman olmaz.

• Fotoğrafları daha kaliteli yükleyebileceğim bir site varmıdır acaba?

Fotoğrafda oynama yok kendi rengi böyle

Sony Xperia X Compact

Sony Xperia X Compact

• QuentiDarK kullanıcısına yanıt
    Flickr hocam, 1 tb bellek veriyo site herkese

• Arkadaşlar selam yazın bu telefona geçmek istiyorum. Tek merak ettiğim snapchatteki genel performansı , bilgi verebilecek var mı ? Teşekkürler.
  • Telefonum geleli 1 hafta kadar oldu. Şu ana kadar oldukça memnunum. Bu forumun bu kadar sessiz olması bunun kanıtı olmalı.

• yaklaşık 3 aydır kullanıyorum.
    daha önce s4 mini kullanıyordum.
    ekran , batarya , kamera , hız ve kapasite olarak mukayese edilemez zaten.

ekranın kenarlarının bombeli olması uygun koruyu bulmayı zorlaştırıyor.
    bu da ekranın özellikle köşelerinde boşluk kalmasına neden oluyor.
    ben alibaba'dan bombeli ekran koruma ve 2 tane kılıf aldım. ayrıca orjinal type c şarj cihazı aldım.
    15-20 günde elime ulaştı. kılıflar nillkin 8 dolar , şeffaf kılıf 4,5 dolar , ekran koruma curved 8,5 dolar ve şarj cihazı 8 dolardı.

ayrıca 1-2 tane samsung'ta ki pratik kullanım detayını sony'de bulamadım.
    ayar vs ile yapılıyorsa da ben bulamadım.
    eğer bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

öncelikle geçmişte aranan numaralar, telefonda kayıtlı olmasa bile ilk birkaç numarasını çevirince ekrana geliyordu samsung'ta.örneğin 532-1234567 numarası telefonumda kayıtlı olmasa bile 532-1 diye bastığım zaman bu numarayla başlayan son aramalar listeleniyordu.beni arayan ya da kaydetmeden aradığım kişilerin numaralarını bulmak zorlaştı.

sonra samsung'ta dosyalar isimli bir dosyanın altında bütün uygulamaların kullandığı dosyaları bulabiliyordum ve temizleyebiliyordum.böylece telefonda yer açılıyordu. şimdi örneğin whatsapp'ten gelen resimleri galeri dosyalarında bulabiliyorum ancak gönderilmiş dosyaları ancak sohbetlerin içine girip bulup temizlemem gerekiyor. ciddi bir vakit kaybı.

bunun dışında galeriye girdiğim zaman , telefondaki bütün resimler videolar herhangi bir sıralama olmadan ekrana yansıyor. tekrar tercihlere girip ayrı ayrı klasörler seçeneğini seçmemiz gerekiyor.bunda da gereksiz resimlerin videoların önümüze sık sık çıkmasına neden oluyor.

genel olarak memnunum ama bir sonraki telefonum (2-3 sene sonra inşallah) büyük ihtimal samsung olur yine

• Arkadaşlar kaydırarak tek seferde açamıyorum bazen. Bi kaç defa kaldırınca açılıyor. Bu bir sorunu yoksa sizde böylemidir.

• Üstte pisces11 isimli arkadaşın bahsettiği olay aslında Sony'de de var yani telefon kısmında rakamlara basınca o rakamları içeren numaranın rehberde kime ait olduğu çıkıyordu benim öncesi Z3 compact telefonum da. Ama bu x compact'ta yo, çok ilginç. Bazen işe yarayan önemli ama ufak bir özellikti bu. Örneğin şu numara sizi aradı diye sms geliyor numara kime ait bakamıyorum.

Bu sorun için bir çare bulan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 10 Mayıs 2017; 23:3:6 >
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.