Şimdi Ara

[ Sony Xperia Sola { 1 GHz DC - 512MB | 3.7' FWVGA LCD | 5MP - AF - 720p | NFC ] (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.681
Cevap
42
Favori
341.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başka ben yaparım diyen yoksa eoxadias( ismide zor yazılıyor yaf )arkadaşımız bu işin altından kalkar sanırım tabi kendisi isterse. Onun haricinde hepimiz birbirimize yardımcı olmaya devam edeceğiz tabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Film Bu Ya

rahatça root yapabilmek için ics güncellemesini bekliyorum. gelir gelmez şöyle güzel bi root&rom yazısı derliycem

Dostum merakla bekliyor olucam root yazını şu ıcs de bir çıksa hayırlısıyla
    bu arada yanlışlıkla eksi vermişim kusura bakma

• quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

quote:

quote:

"Eoudoxias", "strzdmr", ve "Film Bu Ya" nikli arkadaşlar bence konuyu sahiplenmeye ve çekip çevirmeye çok müsait kişiler..

Sizlerden biri konuyu devralsa ya..

Bu teklifimi "strzdmr" nikli arkadaş reddetmiş , "Eoudoxias" nikli arkadaş ise olumlu yanıt vermiştir.. "Film Bu Ya" nikli arkadaş ise şuana kadar herhangi bir cevap vermemiştir.. Bu arada "42baris83" nikli arkadaşında bu görevi yapabileceği önerisi gelmiştir.. Gelinen noktada yeniden değerlendirme yapmak gerekirse;

"Eoudoxias", "Film Bu Ya" ve "42baris83" isimleri öne çıkmaktadır..

"Eoudoxias" nikli arkadaş öneriye olumlu cevap vermişken, burada bahsi geçen 2 arkadaşın daha fikirlerini almak istiyoruz.. Sonrasında ise ortak mutabakat ile her şey yolunda giderse topik devri gerçekleştirilecektir..

Not: Ayrıca topik sahibini tanıyan varsa iletişime geçmesi yararlı olacaktır.Neticede onun rızası ve isteyi olmadan bu devirin gerçekleşme ihtimali yoktur..!

"Film Bu Ya" nikli arkadaştanda gelen olumsuz cevap ile aday kişi sayısı 2 ye düştü..

Şuanda görülen Ya "Eoudoxias", Ya Da "42baris83" görevi devralacak kişiler gibi gözüküyor.. Yalnız "42baris83" nikli arkadaş foruma pek girmiyor gibi..Bu arkadaşta cevap verirse durum netleşecek..!

"42baris83" nikli arkadaşın foruma fazla zaman ayıramadığı ve görevi yapamayacağını belirtmesi ile planlanan bütün isimler cevaplarını vermiş oldu..

Son derece demokratik şekilde yürütülen gayretler ile Topikle ilgilenmesi için öne çıkan kişi "Eoudoxias" nikli arkadaş olmuş oldu..

Ben elimden geleni yaptım..Şimdi top sizlerde arkadaşlar.. Topik sahibine bir şekilde ulaşılıp, topiğin daha sağlıklı ve verimli işlemesi için Topiğin "Eoudoxias" nikli arkadaşa devrini rica etmelisiniz.. Eğer bu girişim kabul edilir ve devir gerçekleşirse muhtemelen yeni arkadaşımızda çalışmalarına en yakın zamanda başlayacaktır..

İsterse bu çalışmalarda bende elimden geldiğince ve zamanım oldukça yardım etmeye çalışabilirim.. Kafamdaki taslağı paylaşabilirim..Eminim ki benim gibi yardımcı olabilecek bir sürü arkadaşta gönüllü olacaktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 30 Eylül 2012; 0:31:43 >

• piyango bize mi kaldı

arkadaşlar ben yaparım sorun değil benim için fakat ben daha bilgiliyim ya da ben olmak istiyorum diyen arkadaş varsa seve seve veririm görevimi hiç sorun değil benim için.elimden geldiğince de yardımcı olurum o arkadaş için.

eğer yok gene ben olacaksam elimden geldiğince güzel bir şeyler yapmaya çalışırım. sizinde desteklerinizle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Film Bu Ya

rahatça root yapabilmek için ics güncellemesini bekliyorum. gelir gelmez şöyle güzel bi root&rom yazısı derliycem

Merakla bekliyor olacağım dostum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

piyango bize mi kaldı

arkadaşlar ben yaparım sorun değil benim için fakat ben daha bilgiliyim ya da ben olmak istiyorum diyen arkadaş varsa seve seve veririm görevimi hiç sorun değil benim için.elimden geldiğince de yardımcı olurum o arkadaş için.

eğer yok gene ben olacaksam elimden geldiğince güzel bir şeyler yapmaya çalışırım. sizinde desteklerinizle

Piyango sana çıktı dostum..

Sende biliyorsun herkese söz verdim, ve isteyen varsa belirtmesini istedim..Gelinen noktada sonuç sana vardı..

Güzel şeyler başaracağından eminim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 30 Eylül 2012; 0:45:49 >

• quote:

quote:

piyango bize mi kaldı

Sende biliyorsun herkese söz verdim, ve isteyen varsa belirtmesini istedim..Gelinen noktada sonuç sana vardı..

sizin sayenizde pek çok şey yaparız

beni başkan seçin size benden bedava navigasyon programı felan diyesim geldi

• quote:

quote:

quote:

piyango bize mi kaldı

sizin sayenizde pek çok şey yaparız

beni başkan seçin size benden bedava navigasyon programı felan diyesim geldi

Çok güzel hareketler bunlar..

Bu arada umarım topik sahibi anlayışlı davranırda, devir konusuna ılıman yaklaşır..

En yakın zamanda ona ulaşıp, gerekli çalışmaları başlatmak lazım kanımca..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 30 Eylül 2012; 1:10:46 >

• @Angents Valla hocam klavyenden dökülen kelimelerle başbakan bile seçilir sayende nerdeyse genel seçim havasına girecektim
    @eoxadias Bu arada seçim vaadide güzel olmuş ben igo navigasyon isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfcmfcc -- 30 Eylül 2012; 1:30:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfcmfcc

@Angents Valla hocam klavyenden dökülen kelimelerle başbakan bile seçilir sayende nerdeyse genel seçim havasına girecektim

konu sahibi ben olacağıma göre fikirlerinizi tavsiyelerinizi alalım. ister buradan isterse pm den yazın. ekip işi olsun.

igo-sygic ne istersen var beleş navi de
    hatta beleş oyun bile var

• quote:

quote:

@Angents Valla hocam klavyenden dökülen kelimelerle başbakan bile seçilir sayende nerdeyse genel seçim havasına girecektim

konu sahibi ben olacağıma göre fikirlerinizi tavsiyelerinizi alalım. ister buradan isterse pm den yazın. ekip işi olsun.

Hocam yapabilirseniz başta sık sorulan sorular kısmı yapın bence; wi-fi çekme mevzusu, ahize mevzusu, jelatin mevzusu, ace 2, wonder, arc s karşılaştırması vb.

• quote:

Orijinalden alıntı: stopplay

quote:

Orijinalden alıntı: 1111_996buqra

Arkadaşlar film takayim mi sizde varmı bi cevap verin?

bence gerek yok bende ilk aldıgımda takmıştım ekran çok kotü oluyor zaten kendiliğinden var ne gerek var biatne daha üstüne çok cizilirse servise götür taksınlar okdr problem olcagını sanmıyorum iz yaparsa 2dk ustune sur yanı bişi olmaz ekranı kötü görmekten iyidir :D

Bende öyle düşünüyorum ama çizilirse ne yaparım diye de korkuyorum ekranda jelatin var eyw da çizilince servise göndersen ne derler ne kadar zaman da değiştirirler falan diye aklıma takılıyo sende şu anda yokmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: farfarax

quote:

Orijinalden alıntı: By_BORA_69

quote:

Orijinalden alıntı: strzdmr

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: captainzed

quote:

quote:

Arkadaşlar bende aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Telefonu Vatan Bilgisayar' dan aldım fakat şöyle bir sıkıntım var, telefon avea sim kartları okumuyor, 3 tane farklı avea sim kart denedim hiçbirini okumadı, farklı bir operatörün kartını takınca görüyor ve pin ekranı geliyor. Aranızda böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu acaba?

avea sim kartlar son zamanlarda zannediyorum 128 bit olarak satılıyor, telefonunda calısan diger öperatorlerin sim kartların 64 bit ise avea ile müşteri hizmetlerinden 64 bit sim kart gonderilmesini talep edebilirsin. ben avea kullanıyorum kartım 64 bit her hangi bir sorunum yok.

Benim hattım avea ve hiçbir sıkıntı olmadan
    kullanıyorum

Kendi sim kartımda 64 bit, ama solada çalışmadı, telefon okumuyor kartı, 128 bitlik avea sim kart ile de denedim ama yine sonuç alamadım. Tanimadığım biyerden alsam hadi belki turkcell rom lu telefondur avea çalışmıyordur diyeceğim ama vatan bilgisayarda aldım ve herhangi bir ibare falanda yok sadece turkcell de çalışır diye. Vatandan alan ve sorunsuz kullanan oldu mu aranızda?

bende vatandan aldım zaten hocam avea kullanıyorum hiçbir sorunum yok. bence en yakın vatana gidin. muhakkak çalışanlardan biri avea kullanıyordur, ordada denetin olmuyorsa birebir değişim isteyin.

Hocam ben aslında ilk önce internetten siparişle vatandan aldım telefonu, sim kartı okumayınca götürdüm güç bela iade ettim. (Stokta Sola kalmamıştı, ellerinde olsaydı değişim yaptıracaktım) Her neyse para iadesini aldım ve bugun stoklarında ürünün bulunduğunu öğrendim. Sabah gittim yeni bir Sola aldım ama yine okumuyor. Deli olmamak elde değil. Sorun nerden kaynaklanıyor bitürlü anlayamıyorum. Evimde ki annemin benim ve babamın sim kartlarının üçüde bozuk olamaz ya.. Keza bu sim kartların hepside şuan faal durumdalar...

hocam sim kart mikro sim kar mı normal mi ? son aklıma gelen normalse mikro ile değiştir kutudan çıkan adaptörle dene yada tam tersi ama bu tamamen aklıma gelen uydurma bir yöntem. bazen böyle cin fikirliklerle içinden çıkılmaz durumlar çözülebiliyor. ama bu olay sana mikro sim kart masrafı açaçaktır. sonuç düzelmessede bana kızma, tamamen salladım çünki...

Aslında telefonu nişanlım için aldım. Oda şuan memlekette, bende Neo V kullanıyorum, mikro simkartım yok ve deneme fırsatım olmadı. Sorunun mikro sim kart ile çözüleceğini bilsem sorun değil 10 lira verip yenileriz kartı ama dediğim gibi deneme olanağım yok şuan. Fakat yinede önerin için sağol dostum :) Bir sorum daha olacak, ben ürünü nakit aldım, iade etmek istesem nakit iade yapıyor mu vatan? Havale ile aldığımda hesabıma mesajla vatanı sıkıştırmam sonucu 4 güne iade yatmıştı ama bu sefer nakit aldım. Acaba sorun çıkarırlarmı? Daha doğrusu sorun çıkaracakları kesin, hediye çeki verelim ürünün fiyatı oranında diye tutturacaklar, benim öğrenmek istediğim nakit olarak paramı iade alma hakkım varmı?

sim kartınızı yanlış yönde ya da ters de takıyor olabilirsiniz çünkü ben de bir kere kart değiştirirken ters takmışım ve neden açılmıyor diye beklemiştim sonradan fark ettim :) Çünkü birden fazla telefonda ve farklı kartlar denemenize rağmen açılmaması ilginç.

sorun cozuldu, sikinti sim karti ters takmaktan kaynaklanmiyormus fakat iyice yerine bastirmak gerekiyormus, demekki turkcell in karti biraz daha mi inceydi ki tam yerine oturmus ve calismis denemelerim sirasinda, vatana goturdum taktilar avea sim karti iyi bastirdilar yerine calisti, ama oyle siki gecmiski zar zor cikardim yerinden simdi rahat takilip cikariliyor sorunum cozuldu ve derin bir oh cektim arkadaslar

• quote:

quote:

quote:

Hocam yapabilirseniz başta sık sorulan sorular kısmı yapın bence; wi-fi çekme mevzusu, ahize mevzusu, jelatin mevzusu, ace 2, wonder, arc s karşılaştırması vb.

o aklımda ilk sırada zaten

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stopplay

quote:

Arkadaşlar film takayim mi sizde varmı bi cevap verin?

bence gerek yok bende ilk aldıgımda takmıştım ekran çok kotü oluyor zaten kendiliğinden var ne gerek var biatne daha üstüne çok cizilirse servise götür taksınlar okdr problem olcagını sanmıyorum iz yaparsa 2dk ustune sur yanı bişi olmaz ekranı kötü görmekten iyidir :D

Bende öyle düşünüyorum ama çizilirse ne yaparım diye de korkuyorum ekranda jelatin var eyw da çizilince servise göndersen ne derler ne kadar zaman da değiştirirler falan diye aklıma takılıyo sende şu anda yokmu?

Ya zaten sonucta alıp telefonu yerden yere vurmıcaksın yada ekranına kalemle falan dokunmıcaksın , telefonu ılk cıktıgında aldım ilk başta taktım 1-2 gun okadar suan ekranda belirgin hiçbirşey yok bi kap aldım yetiyo tabi tercih meselesi :)

• Pil kullanımı bölümünde "telefon beklemesi" adı altında -radyo kapalı olduğu halde- "telefon radyosu tarafından kullanılan pil" ifadesi var (%6). Sebebini anlayabilmek umuduyla çalışan hizmetler bölümü'ndeki 2 ya da 3 hizmet hâriç hepsini sonlandırmama rağmen yine de bu kaybolmadı.

Ayrıca medya sunucusu ve galeride aynı şekilde açık olmamalarına rağmen her ikisi toplamda şu anda %4 oranında pili kullanıyor... Mesela youtube, Opera gibi başka uygulamaları açtıktan bir süre sonra kapatmama rağmen onlar da benzer şekilde pili tüketmeye devam ediyorlar gözüküyor... Sebebini onca çabama rağmen anlayabilmiş değilim, bilen varsa paylaşsın.

Tahminim; bu sürümün donanımsal olarak bazı sorunları var sanırım ondan böyle.
  • beyler dünkü muhabbetten sonra sarj durumunu denedim. 21 saat dayandı ama gece uyuduğum süre de var yani hiç dokunmadığım. 1-2 kez nete girdim,20 dakka falanda oyun oynamışımdır,50 tane falan da mesaj atmışımdır. fotoğrafı unuttum 4-5 fotoğraf çekildi. 21 saat dayandı. sabah uyandığımda uyarı veriyordu pil durumu %15 sarja takın diye,sarja taktım hemen. belirtmek istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: _PoSEİDoN_

arkadaşlar bu ekranda yukarudaki bildirim ekranı öğlene kadar aşağıya indiremiyorum ama saat 1 den sonra iniyor normale dönüyor bunun ayarımı var ben anlamadım neden böyle bişey yapıyor bilgisi olan varmı

Fikri olan bir arkadaş yokmu

• bnide ekliyebilirsiniz kullanıcılara :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk_serco

Sony Pc Companion programı yüklü ise şarj göstergesinin yanında hafıza kartı işareti olması lazım ona tıklayın açılacaktır eğer orada işaret yok ise aşağıdan dosya yöneticisine tıklayın.

hocam companion bu şekilde

dosya yönetici de bu şekilde

hafıza kartını göremiyorum malesef

edit :
    sorun halledildi :
    quote:

Telefon > menü > ayarlar > uygulamalar > uygulamaları yönet > Tümü > MTPApp bul ön bellek ve verileri temizle ( telefon PC'ye bağlı olmayacak bu sırada ) sonra bağla PC'ye

ne kadar sağlıklı bir işlem olduğu hakkında fikrim yok ancak denedim ve çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Joe. -- 30 Eylül 2012; 14:16:18 >

• 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.