Şimdi Ara

Sony Xperia S, İngiltere'de ön sipariş listesine girdi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
1
Favori
16.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • X10 dan sonra alınacak makina budur yani.
    bunuda yurtdışı almam lazım ama...
  • Uzun zamandır fanboylar yüzünden foruma giriş yapmıyordum.bu ürün ilgimi çekti incelerken baktım ki apple fanboylarından sonra samsung fanboyları türemiş. birde donanım hastaları var tabiki her zaman ki gibi. anlamadığım nokta dört çekirdekli işlemciyle bir cep telefonunda mevcut yazılımlarla ne yapılabileceğidir. i7 işlemciler çıktı hepimiz aldık kullanıyoruz 2 yıldır ama dört çekirdek teknolojisini destekleyen program ne kadar fazla tartışılır. sidik yarıştırır gibi işlemci ram yarıştırıyoruz ama gerçekte bu cihazları ne kadar etkin kullanıyoruz tartışılır. bana göre sony'nin izlediği politika aslında piyasa şartlarından çok farklı değil bir kaç yenilikle sık sık yeni model çıkartmak ve daha çok harcama yapmamızı sağlamak. ancak bu modele bakıldığında arc s modeline göre ciddi bir değişiklik söz konusu ve ıcs desteği alacağı kesin. mevcut donanımıyla da bir kaç yıl problemsiz herkese yeter. ayrıca sony kalitesini sadece cpu ve ram üzerinden değerlendirmekte çok basite kaçmak olur. sony nin herhangi bir ürününü kullanan ne demek istediğimi gayet iyi anlar. kamera konusunda ise profesyonel olarak bu işle uğraşan biri olarak söyleyebilirim ki piyasadaki telefonları bırakın bundan 10 yıl sonra çıkacak telefonlarla bile fotoğraf kalitesi açısından bir şey beklemeyin. olay sadece megapiksel değildir. diyafram değeri piksel yoğunluğu manuel ayarlamalar ve en önemlisi sensör boyutu fotoğraf kalitesini etkileyen şeylerdir. mermicek kadar sensöre 20mp koysanda fotoğraf kötü olur 100mp koysanda. özetle bana göre piyasada farklı bir ürün olarak yerini alacak bir model beklemedeyim.

• arkadaş ne güzel konuşmuş kamera konusunda sadece mega piksel değil mercek boyutuu diyafram açıklığı önrmliii
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHF34

Uzun zamandır fanboylar yüzünden foruma giriş yapmıyordum.bu ürün ilgimi çekti incelerken baktım ki apple fanboylarından sonra samsung fanboyları türemiş. birde donanım hastaları var tabiki her zaman ki gibi. anlamadığım nokta dört çekirdekli işlemciyle bir cep telefonunda mevcut yazılımlarla ne yapılabileceğidir. i7 işlemciler çıktı hepimiz aldık kullanıyoruz 2 yıldır ama dört çekirdek teknolojisini destekleyen program ne kadar fazla tartışılır. sidik yarıştırır gibi işlemci ram yarıştırıyoruz ama gerçekte bu cihazları ne kadar etkin kullanıyoruz tartışılır. bana göre sony'nin izlediği politika aslında piyasa şartlarından çok farklı değil bir kaç yenilikle sık sık yeni model çıkartmak ve daha çok harcama yapmamızı sağlamak. ancak bu modele bakıldığında arc s modeline göre ciddi bir değişiklik söz konusu ve ıcs desteği alacağı kesin. mevcut donanımıyla da bir kaç yıl problemsiz herkese yeter. ayrıca sony kalitesini sadece cpu ve ram üzerinden değerlendirmekte çok basite kaçmak olur. sony nin herhangi bir ürününü kullanan ne demek istediğimi gayet iyi anlar. kamera konusunda ise profesyonel olarak bu işle uğraşan biri olarak söyleyebilirim ki piyasadaki telefonları bırakın bundan 10 yıl sonra çıkacak telefonlarla bile fotoğraf kalitesi açısından bir şey beklemeyin. olay sadece megapiksel değildir. diyafram değeri piksel yoğunluğu manuel ayarlamalar ve en önemlisi sensör boyutu fotoğraf kalitesini etkileyen şeylerdir. mermicek kadar sensöre 20mp koysanda fotoğraf kötü olur 100mp koysanda. özetle bana göre piyasada farklı bir ürün olarak yerini alacak bir model beklemedeyim.

bence bu makina alınacak bir makina...

sony işte :)

bu arada, tarih belli olmuş:

http://www.scroll.com.tr/64488/sony-xperia-sin-cikis-tarihi-netlesti/

değiştirme:"bu arada tarih.."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahattintopaloglu -- 18 Ocak 2012; 8:06:33 >

• Arc S ya da Galaxy S2 alacaktım bu telefonu görünce beklemeye geçtim. İngiltere fiyatı bugünün kuruyla yaklaşık 1.100 TL'ye denk geliyor. Türkiye fiyatının 1.600 TL minimum olacağı da bi gerçek ama en azından diğer telefonların fiyatı ucuzlayacaktır bu sayede. Bakalım TR fiyatına göre karar vericem bu telefonun. Ama estetik olarak beğenmediiğimi söylemeliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recepeker

quote:

Orijinalden alıntı: Show No Mercy

sonyericsson.com da dahili hafıza 1gb görünüyor :s

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/xperia-s?cc=tr&lc=tr#view=features_specifications

Internal phone storage: 1 to 1.5 GB
    Memory card slot: 32 GB eMMC

ben mi yanlış anlıyorum, adamların internet sitesinde dahili bellek 1-1,5 gb diyor. ilk mesajı değiştirebilir misiniz?

• elma boy' lar şimdi kim ne derse desin apple desinde görelim
  • sony kesinlikle Türkiye pazarına el atmalı.halkımız 10 sene önceki kötü telleri gibi sanıyor sonyi.Maalesef sonynin reklam olayı ve geç gelen telefonları yüzünden Türkiye ve dünyada hep kan kaybediyor.hep geç kalıyor.şimdi galaxy s3 muhtemelen 4 çekirdek 1,5 gb ramla gelecek yeni nesil işlemci ile gelecek.yine piyasada sönük kalacaklar.bunların pazarlama işine aklım ermedi.
  • güzel telefon aklımda hep vardı sony daha önce satio vardı ama olmadı inş nasip olur bu telefonu almak kurtulurum nokıa dan güzel telefon yapmışlar bu sefer.
  • fiyatı vergiyle beraber 1650 liraya denk geliyor tabi firmalarda 100 150 lira kar koyarsa 1800 e kadar çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asphyxiat3 -- 24 Ocak 2012; 12:52:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Whisky

quote:

Orijinalden alıntı: musti545

1.5 ghz lik işlemci az olmuş onun yerine tegra 3 süper olurdu...

Nükleer santral mi kuracan birader ?

abi cevap çok hoşuma gitti ya
  • Vay anasını arkadaş, bir telefon aldım daha şöyle hevesimizi atamadan üzerine kırk tane model çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asphyxiat3

fiyatı vergiyle beraber 1650 liraya denk geliyor tabi firmalarda 100 150 lira kar koyarsa 1800 e kadar çıkar

Arc ın ilk çıktığında yurt dışı fiyatını hatırlayan var mı? Xperia S bu kadar yüksek olmaz tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

quote:

fiyatı vergiyle beraber 1650 liraya denk geliyor tabi firmalarda 100 150 lira kar koyarsa 1800 e kadar çıkar

Arc ın ilk çıktığında yurt dışı fiyatını hatırlayan var mı? Xperia S bu kadar yüksek olmaz tahmin ediyorum.

Bende öyle düşünüyom. Bu cihaz 1499 TL gibi fiyattan satılacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

quote:

1499 TL gibi satıırsa gerçekten güzel olur marka ve hava atmak istemeyenler için donanım olarak güzel bi fiyat gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: *Whisky

quote:

Orijinalden alıntı: musti545

1.5 ghz lik işlemci az olmuş onun yerine tegra 3 süper olurdu...

Nükleer santral mi kuracan birader ?

yorumu görünce sebepsiz güldüm
  • SGS2'yi 1400'ten satıp beklemeye başlayayım mı beyler, ne öneririsiniz?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.