Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (555. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.754
Cevap
96
Favori
365.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NomedTR

Degisime gelen xa ultra i aldim
    ★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel

Hocam dün 3 kere aynı sebepten servise gidip sorunu tam olarak çözülmeyen M5'imi bir daha götürdüğümde oradaki arkadaş biz seni çok mağdur ettik bu büyük ihtimalle değişim alacak falan dedi. Kendisi özel olarak kayıt aldı. Normalde kayıt almıyordu. Şimdi bana da büyük ihtimalle değişim çıkacak. XA Ultra'nın özelliklerine baktım da pek bir fark yok gibi. Sence M5 yerine XA Ultra verelim derlerse ne demeliyim?

Edit: Bir de aksesuarı kutuyu falan göndermiş miydin?
    Değişim kaç gün sürdü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakkını Arayan Serçe -- 17 Kasım 2016; 20:20:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    Oncelikle merhaba hocam cihazi tek verdim servise toplam 8 9 gun u buldu kutulu xa ultra i aldim sahsen begendim film rahat izleniyor ve internetde gezerken tablet kullaniyormus zevki veriyo bazi arkadaslar buyuk telefon diyor sahsen benin icin sikinti degil mont un ic cebine koyuyorum sorun koyuyorum sorun Olmuyor benim icin

• quote:

Orijinalden alıntı: KilliKarpuz

Arkadaslar iyi aksamlar. Babamin garantisi bitmis xperia m5 cihazinin dokunmatigi arizalandi. Video cekerken birden dokunmatik ozelligi bozuldu cihazin. Sarj oluyor aciliyor sms yolluyoruz geliyor vesaire butun fonksiyonlari calisiyor ancak ekraninin hicbir yerinde bir tepki yok. Daha evvel bu sikintiyi yasayan oldu mu acaba? Internetten yeni dokunmatik ekran siparis edip montajini yapsam calisir mi acaba? Yani sorun dokunmatikte mi onu bilemiyorum

M5 garantisi bitecek kadar eski telefon değil hocam. Yanılmıyorsam Türkiye pazarına 2015 kasımda girdi. Distrübitör falan mıydı?

@NomedTR Sağolun hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakkını Arayan Serçe -- 17 Kasım 2016; 23:39:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

quote:

Orijinalden alıntı: KilliKarpuz

Arkadaslar iyi aksamlar. Babamin garantisi bitmis xperia m5 cihazinin dokunmatigi arizalandi. Video cekerken birden dokunmatik ozelligi bozuldu cihazin. Sarj oluyor aciliyor sms yolluyoruz geliyor vesaire butun fonksiyonlari calisiyor ancak ekraninin hicbir yerinde bir tepki yok. Daha evvel bu sikintiyi yasayan oldu mu acaba? Internetten yeni dokunmatik ekran siparis edip montajini yapsam calisir mi acaba? Yani sorun dokunmatikte mi onu bilemiyorum

M5 garantisi bitecek kadar eski telefon değil hocam. Yanılmıyorsam Türkiye pazarına 2015 kasımda girdi. Distrübitör falan mıydı?

@NomedTR Sağolun hocam.

Hocam ikinci el aldık telefonu da bizden evvelki sahibi sağolsun servis dışı bi telefoncuda arka kapağını değiştirtmiş. Servise verdiğimizde garantisinin artık geçersiz olduğunu belirttiler

• Bişi sorabilir miyim ustalar iki hafta önce hepsiburada dan m5 aldm telefondan memnunum aslnda fakat basit hatalarla karşılaştım.1-Sürekli mobil veri devre dışı uyarısı geliyo 2-Whatsaptaki mesajlar whatsapa girmeden gelmiyo stamına mod açık etkisi olur mu? 3-Telefonun pil simgesinin yanındaki saat bazen duruyo ama kilit ekranında ki doğru oluyo ne yapmalym szce garanti ye yollim mi yardmcı olursanz sevnrm..
  • zheck43 Z kullanıcısına yanıt
    O hepsinde var sanirim

• Serviste değişim kararı verilen cihazımı kargo süreleri dahil 12 günde teslim aldım. Siyah olan rev4 cihaz yerine beyaz rev 5 göndermişler. Kutu içeriği full olarak. İnşallah bunda da sorun yaşamayız.

• rev4 cihazı ortalama 4 gün pil ömrü ve 4 saat civarı ekran süresi ile kullanıyorum.
    xperia m5 serisi rev2/3 ve 4 ün bazılarında sorunlar mevcuttu fakat çoğunluğu servisten ya değişim aldı ya anakart değişimi ile sorun çözüldü.
    6 sürümüne geçmeme rağmen hala format atmadım yani bir nevi 5.1 in üzerine kurduğum sürümden devam ediyorum hala..
    bir insanın kesinlikle başına gelecek olan kötü şey parasıyla rezil olma hissidir maalesef bunu hepimiz az çok yaşadık lakin başımıza gelmeseydi diye bakıyorum bu sefer benim cihaz aldığım paraya göre en iyisi olacaktı ki nette de bu tarz yorumlar mevcut..
    Arkadaşımın Lg g3 telefonunun sim yok hatası vermesi akabinde servise götürdüğümde de onda da lg ye karşı güvensizlik oluşmuştu oysa bu tür sorunlar hep oluyor hep olacaktır dostlar.LG G3 arkadaşımın bile haberi olmaksızın meğerse su almış ve anakartın üst tarafında kameranın olduğu yerin yanında yer alan bandın kırmızı rengi almasıyla garanti dışına çıktı. Arkadaşım artık LG almam diyor oysa sadece tek bir ürüne bakarak değerlendirme yapıyor. Markadan ziyade markanın ürünün arkasında ne kadar durduğu önemli ki sony bu bağlamda şahsi fikrim forumdaki birçok kullanıcının bile sorununun çözümü için adımları atabilen bir firma.
    M5 i Middle5 yani orta segment bir model olarak görün yeni alacak olanlar mutlaka önceki kullandığınız ve aşina olduğunuz telefonunuza göre farklılıklar içerecektir(ötekisinin ekranı iyidir m5 in ekranı kötüdür gibi). Fiyat/ performans açısında iyi bir cihaz yoksa Z serisi veya Samsung S serisinin direk rakibi olamaz.
    M5 telefon açısından konuşma süresi çok uzun rahat rahat konuşabilirsiniz Sony telefona denk geldiyseniz ses kalitesi de gayet tatmin edici olabiliyor.
    7 güncellemesi alır mı bilinmez ama şu haliyle birçok orta segment telefona kafa tutar birçok üst segmentin de varisi olabilir..

• Önceki telefon sessizden kendiliğinden çıkıyordu. Değişim oldu yine sessizden çıkıyor. Neden kaynaklanıyor olabilir?

• Arkadaşlar benim telde Ahizeden ses gelmiyor hoparlör ve microfon dan geliyor diag test yaptım Ahizeden gene gelmiyor ne önerirsiniz yazılomsalmı donanımsalmı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hermo35 -- 18 Kasım 2016; 18:35:13 >
  • Cevap verecek bir babayiğit yokmu kaç saat oldu yaw

• quote:

Orijinalden alıntı: uykusuzinsan

Serviste değişim kararı verilen cihazımı kargo süreleri dahil 12 günde teslim aldım. Siyah olan rev4 cihaz yerine beyaz rev 5 göndermişler. Kutu içeriği full olarak. İnşallah bunda da sorun yaşamayız.

hocam ben de ankarada ikamet ediyorum. hangi servise verdiniz (adresiyle beraber yazarsanız) nasıl bir yol izlediniz anlatır mısınız lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msdos1 -- 19 Kasım 2016; 14:23:27 >
  • Necatibey caddesinde bulunan teleservise bayburttan kargoyla yolladım ben. Kutu fatura önceki servis formu ve sorunların yazılı olduğu kağıtla birlikte cihazı yolladım. 3 gün sonra parça beklemeye başladı. Bi hafta 3 gün daha sonra cihaz değişimi gözüktü sitede. 3.gun değişim cihazını kargoya vermişlerdi. Toplam 12 gün sürdü kargo süreleri ile birlikte. Elden verirseniz daha kısa sürer. Gelen cihaz Rev 5 ve tam kutu içeriği ile birlikte geldi. Necatibey deki teleservisi öneririm kaliteli işçilik var daha önce de ücretli bile tamir işlerini orada yaptırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: uykusuzinsan

Necatibey caddesinde bulunan teleservise bayburttan kargoyla yolladım ben. Kutu fatura önceki servis formu ve sorunların yazılı olduğu kağıtla birlikte cihazı yolladım. 3 gün sonra parça beklemeye başladı. Bi hafta 3 gün daha sonra cihaz değişimi gözüktü sitede. 3.gun değişim cihazını kargoya vermişlerdi. Toplam 12 gün sürdü kargo süreleri ile birlikte. Elden verirseniz daha kısa sürer. Gelen cihaz Rev 5 ve tam kutu içeriği ile birlikte geldi. Necatibey deki teleservisi öneririm kaliteli işçilik var daha önce de ücretli bile tamir işlerini orada yaptırdım.

teşekkür ederim. ben de oraya göndereyim en iyisi
  • Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    cihazı yolladım sağlam bir şekilde arka kapağı takamamışlar tekrar yolladım yine takamamışlar yine yolladım yine takamamışlar yarın tekrar göndereceğim bunun dışında cihazda sorun yok diyip geri yolluyorlar bu sefer video çektim kanıt olarak 5. kez teknik servis görüyor cihazı altı ay önce aldım bunun 2.5 ayı serviste geçti. Sony arıyorum biz bir şey yapamayız diyorlar teleservice'e ulaşamıyorsun bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fevzi_aldemir

cihazı yolladım sağlam bir şekilde arka kapağı takamamışlar tekrar yolladım yine takamamışlar yine yolladım yine takamamışlar yarın tekrar göndereceğim bunun dışında cihazda sorun yok diyip geri yolluyorlar bu sefer video çektim kanıt olarak 5. kez teknik servis görüyor cihazı altı ay önce aldım bunun 2.5 ayı serviste geçti. Sony arıyorum biz bir şey yapamayız diyorlar teleservice'e ulaşamıyorsun bile.

Servisin mail sistemi 2iş günü içinde cevap veriyor. Oraya şöyle dava açacam böyle dava edecem diye sinirli bir şekilde yaz. Cevap vermelerini bekleme yine yaz. Iş emrini falan da ilet. Anca tehditle iş yapıyor bunlar. Ben büyük ihtimalle değişim alacam servisteki arkadaş öyle dedi.

• quote:

quote:

Servisin mail sistemi 2iş günü içinde cevap veriyor. Oraya şöyle dava açacam böyle dava edecem diye sinirli bir şekilde yaz. Cevap vermelerini bekleme yine yaz. Iş emrini falan da ilet. Anca tehditle iş yapıyor bunlar. Ben büyük ihtimalle değişim alacam servisteki arkadaş öyle dedi.

otomatik cevap veriyorlar siz tam olarak ne yazdınız hocam.

• quote:

quote:

quote:

otomatik cevap veriyorlar siz tam olarak ne yazdınız hocam.

Şu an tuşlu bir telefondayım o yüzden ne yazdığımı direk aktaramiyorum ama cümleye bakın bana yardımcı olmuyorsunuz. Servisteki eleman gözünün içine baka baka yalan söylüyor beni kandırmaya çalışıyor. Bu telefonu servise son verişim dava açacam falan diye başlamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakkını Arayan Serçe -- 21 Kasım 2016; 5:4:40 >

• quote:

Hocam bana bugün mesaj geldi değişim cihazı bekliyor diye. Bana yine m5 gelecek sanırım. Sende nasıl olmuştu. Bildirimden sonra kaç günde geldi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam bana bugün mesaj geldi değişim cihazı bekliyor diye. Bana yine m5 gelecek sanırım. Sende nasıl olmuştu. Bildirimden sonra kaç günde geldi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.