Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.183
Cevap
38
Favori
201.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hounter

quote:

Orijinalden alıntı: isminivermeyenizleyici

yani ben zırt pırt telefon değiştiririm. Fiyat performans olarak kıyasladığınızda alabileceğiniz en iyi telefonlardan biri.zaten 2-3 telefon var bu da onlardan biri.Uzun süre sabit bundayım sanırım :) bence hemen almalısınız...

Kılıf vb sıkıntı yaa nedense Nokia C3 var yetiyor ama ne biliyim Androidler ilgi alanımda alıyımda kurtulcam :D

c3 mü... sizle bir gün buluşalım bi yarım saat telefonumu kullanın.benle ayrıldıktan sonra zart teknosaya gidersiniz.Nokia telefon mu yapmış dersiniz....

Kılıfını da internetten temin edersiniz.Ayrıca, Balıkçıoğlu pazarı dahil birçok yerde kılıfı var.ben şeffaf kılıf kullanıyorum.üstüne bir de mat ekran filmi çektiler.mis gibi oldu gerçekten... :)

• -keysersoze- - kullanıcısına yanıt
    hocam imza ile desteklerini beklerim :) ayrıca forumda bildiğin insanlar varsa cihaza sahip olan, onları da bekleriz :)
  • telefonu 2 aydır kullanmaktayım ve şu ana kadar can sıkacak bir durumla karşılaşmadım. daha önce de sony kullanmış ve memnun kalmış biri olarak iyiki almışım diyorum.
  • Ben de bundan önce Motorola Atrix kullanıyordum.Kaputun altı aynı nerdeyse.O dualcore 2çekirdek 1ghz kullanıyordu.Ama bu cihaz daya yeni snapdragon qualcomm 2çekirdek kullanıyor.gerçekten fark ediyor.kullanımda kasma vesaire yok, şarjı 1günümü rahat çıkarıyor.bu cihazla çok eğleneceğiz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Davete icabet etmemek olmaz.
  • yeni imzamız güzel olmuş dostum ellerine sağlık. bende telefonu bayadır kullanıyorum. herhangi bir sıkıntı yaşamadım daha. batarya performansı beni çok mutlu ediyor. 2 günü çıkardığım oluyor bazen.
  • quote:

quote:

quote:

yani ben zırt pırt telefon değiştiririm. Fiyat performans olarak kıyasladığınızda alabileceğiniz en iyi telefonlardan biri.zaten 2-3 telefon var bu da onlardan biri.Uzun süre sabit bundayım sanırım :) bence hemen almalısınız...

Kılıf vb sıkıntı yaa nedense Nokia C3 var yetiyor ama ne biliyim Androidler ilgi alanımda alıyımda kurtulcam :D

c3 mü... sizle bir gün buluşalım bi yarım saat telefonumu kullanın.benle ayrıldıktan sonra zart teknosaya gidersiniz.Nokia telefon mu yapmış dersiniz....

Kılıfını da internetten temin edersiniz.Ayrıca, Balıkçıoğlu pazarı dahil birçok yerde kılıfı var.ben şeffaf kılıf kullanıyorum.üstüne bir de mat ekran filmi çektiler.mis gibi oldu gerçekten... :)

kullandığın kılıfın resmini link olarak atabilir misin. bende kılıf almayı düşünüyorum da. bu cüzdan şeklinde olanı beğenmedim. senin ki nasılmış merak ettim

• Uzun bi araştırmadan sonra telefonu aldım gerçekten fotoğraf kalitesi olsun oyun performansı olsun süper bi cihaz
    Tek kuşkum bu arka kapak kullanıma bağlı olarak o tüyümsü soyulacakmış gibi yada ufak bir darbede çizilecekmiş gibi duruyor
    Birde arka kapağın açılması gerçekten çok zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sundaay

Uzun bi araştırmadan sonra telefonu aldım gerçekten fotoğraf kalitesi olsun oyun performansı olsun süper bi cihaz
    Tek kuşkum bu arka kapak kullanıma bağlı olarak o tüyümsü soyulacakmış gibi yada ufak bir darbede çizilecekmiş gibi duruyor

Kapağın açılmasına ilk denemeden sonra sizde alışıyorsunuz, telefonda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cittaslow -- 23 Ağustos 2013; 12:37:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadoka

quote:

Uzun bi araştırmadan sonra telefonu aldım gerçekten fotoğraf kalitesi olsun oyun performansı olsun süper bi cihaz

Kapağın açılmasına ilk denemeden sonra sizde alışıyorsunuz, telefonda :)

1-2 zorladım kapağı yerinden oynamıyo :D
    Aslında kapağın zor çıkması birazda telefonun plastik olmasına rağmen sağlam olduğunu gösteriyo
  • xperia sp de kernelden dolayı uygulamalar sd karta taşınamıyomuş heralde xperia l de çıkar mı bu sorun
  • quote:

quote:

quote:

Öncelikle sağolun hocam ilginiz için. XL benim telefonum yaa sizin için şu 15 gün içinde almaya gayret etcem C3 dediğim Symbian kullanıyor :D Sen kılıfı ve mat ekran koruyucuyu tam olarak nerden aldın ? Telefonu alıyımda sürekli burda aktif olsun herkes :) Hocam hangi renk tercih ediyim? Bide telefonla ilgili Türkçe videolar çok az video çekin herşeyle ilgili insanlar bilgilenir :)

• quote:

quote:

quote:

Kapağın açılmasına ilk denemeden sonra sizde alışıyorsunuz, telefonda :)

1-2 zorladım kapağı yerinden oynamıyo :D
    Aslında kapağın zor çıkması birazda telefonun plastik olmasına rağmen sağlam olduğunu gösteriyo

bende çok zorlanmıştım telefonun kapağını açarken sonra burda gördüğüm bir video vardı orda gösteriyordu nasıl açıldığını. sonra alıştım açmaya zaten

• Arkadaşlar ayrıca yukarıda 600 mb lik bi güncelleme olduğundan bahsetmişsiniz
    Bende böyle bi güncelleme bende gözükmüyo ? Nasıl güncelleyebilirim
  • arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz.İmzayı kullananlara teşekkürler. :)

Soruları tek tek yanıtlamak isterim.Malesef forumda multiquote olmadığı için alıntı yapamıyorum o yüzden Nickname'lerinizi Tag'ledim.Kusura Bakmayın :)

Öncelikle Kullandığım silikon kılıf aşşağıda linkiki verdiğime benziyor.Ancak bu tamamen beyaz.Üzerinde herhangi bir desen yok.Hafif şeffafımsı.Buraya Tıklayın

Arka kapağın zor açılması benim için iyi bi özellik.Ayrıca bu bize, aç/kapa durumunda arka kapağın deforme olmayacağı detayını veriyor.Önceki telefonumun arka kapağı metal olmasına rağmen malesef 3 ayda bi orjinal kapak arayışına girerdim.Şimdi 2 haftadır ne bi esneme var ne bi çatlama hiçbirşey yok.Ayrıca telefonlarımız hassas, kesinlikle kılıf kullanmalıyız.Herkesin kendi tarzına uygun 1 kılıf vardır illaki.Şeytana uymamak, kılıf kullanmak lazım :) S.Resistant olmasına bakmayın, çizilmez diye birşey yok.Bu yüzden kaliteli bir ekran filmi de tavsiye ederim.

Cihazın ayarlar bölümünden uygulamalar kısmına girince bir kısım uygulamayı SD Karta aktarma gibi bir seçenek mevcut ama ben hiç ihtiyaç duymadım.Denemediğim için şimdilik yardımcı olamıyorum ama en kısa zamanda ağır bir oyun yüklediğimde bu seçeneği deneyeceğim, bilgilendirmesini de buraya yazarım.

Ben koruyucu ekran filmi ve silikon kılıfımı Ankara Sıhhiye'deki Balıkçıoğlu İşHanından aldım.İçerisi binbir çeşit telefoncu.Aldığım yeri söylememe gerek yok çünkü eminim her yerde var.Ekran filmini ise doğru dürüst çeken olmadığı için söylemek durumundayım..Zore Aksesuar bu işi çok iyi yapıyor.ekranın altında toz, pislik bırakmıyor ve yamuk takmıyor.Hem mat, hem parlak koruyucu yaptırmanız mümkün.

En kısa zamanda ürün incelemem hakkında bir video çekeceğim.Ziyadesiyle detaylı olacak ve kullanıma yönelik tavsiyelerimi göreceksiniz.En sevdiğim de Go Launcher oluyo bu telefonda.Her telefonda kullandım, bu telefonda zevk aldım :)

600MB'lık güncellemeyi telefona indiremiyoruz çünkü fazlasıyla ağır.Güncellemeler indirilirken sistemin ayırdığı hafızaya atar bu güncelleme dosyalarını.Dolayısıyla her güncelleme telefondan indirilemiyor.Ancak USB bağlantınızla PC Companion yardımıyla yükleyebiliyorsunuz.Ben de görememiştim telefonda.Telefonunuzu USB ile bağlayın, telefonunuzun ekranında Bilgisayarınıza PC Companion'u kurmak ister misiniz gibi bir ibare çıkınca evet diyin.Zaten bilgisayarınıza gerekli ekran gelecek, sanki CD takılıymış gibi setup yapacak.Kurmanız ve güncelleştirmeleri kontrol etmeniz durumunda herşey kolay olur.:)

RENK OLARAK : Ben beyaz tercih ettim.Teknosa'da ikisini yan yana koydum baktım.Benim daha çok hoşuma gitti beyaz benim kanaatim kendini daha çok gösteriyor.Ama Siyah olanda da alt bildirim ışığı daha şirin yandı sanki.Bu ikilemden sonra bir karara varıyorsunuz.En temizi, gidip görüp almak.Ben Kız arkadaşımla aynı anda aldığım için, aynı rengi almak istedim (biraz ergence ama :p)...

ve de dipnot : imzayı kullanan ve de buraya yazan arkadaşların da adının geçtiği bi Member List yapmak istiyorum, henüz yeteri kadar kalabalık değiliz :)

_________________________________________________________________________________________________________

Ara Uyarı

Mesaj yazmadan önce ; Konunun ilk mesajında Yer Alan FAYDALI MESAJLAR / FAYDALI BİLGİLER kısmına göz atınız.Güncel ve kronik sorunlarla ilgili açıklama ve çözümler/FİX'ler orda paylaşılmaktadır.

Konu içinde sizin sorununuz cevaplanmış olabileceğinden, ÖNCE KONU İÇİ ARAMA YAPINIZ.

Bu sayede konu içi temizlik ve konuyu sıkça takip eden okuyucularımız sürekli aynı sorun ve aynı çözümleri görmekten bunalmayacak, konu içinde temizlik hakim olacaktır.

TEŞEKKÜRLER.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isminivermeyenizleyici -- 7 Şubat 2014; 0:31:42 >

• SD Karta aktarma gibi bir seçenek mevcut demişsinde öyle bir seçenek yok sadece dahili hafızaya atabiliyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: heroes82

SD Karta aktarma gibi bir seçenek mevcut demişsinde öyle bir seçenek yok sadece dahili hafızaya atabiliyorsun

Haklısın.Birdahakine kontrol ederek yazayım :) Buna bi çözüm vardır illaki Root yapmadan...
  • quote:

SD Karta aktarma gibi bir seçenek mevcut demişsinde öyle bir seçenek yok sadece dahili hafızaya atabiliyorsun

Bende bundan bahsedecektim. Root'lu olduğu halde şimdiden sıkıntı yaşamaya başladım. SD Karta aktarmanın yollarını arıyorum. 1-2 program denedim ama istediğim gibi olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cittaslow -- 23 Ağustos 2013; 17:45:24 >
  • quote:

quote:

Bende bundan bahsedecektim. Root'lu olduğu halde şimdiden sıkıntı yaşamaya başladım. SD Karta aktarmanın yollarını arıyorum. 1-2 program denedim ama istediğim gibi olmadı.

Hocam android sdk ile yapılan müdahaleler var ama jellybean için henüz bişey yok.xda forumunda da dökümana rastlayamadım...

• isminivermeyenizleyici kullanıcısına yanıt
    XDA'da, XL için benim gördüklerim "GL to SD" ve "FolderMount" tu. GL to SD hoşuma gitmedi. Oyunları GL to SD'nin içinden açmak gerekiyor. FolderMount'u henüz deneme aşamasındayım. Benim asıl istediğim Link2SD gibi bir uygulama. Ancak onda da 2. bölümü telefona gösteremedim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.