Şimdi Ara

[ Sony Xperia™ ION { 1.5 GHz x2 | 4.65' HD LCD | 12MP - 1080p ExmorR™ | 16GB+msd | HDMI - NFC }]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.826
Cevap
14
Favori
100.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

[ Sony Xperia™ ION { 1.5 GHz x2 | 4.65' HD LCD | 12MP - 1080p ExmorR™ | 16GB+msd | HDMI - NFC }]

Ekran
    4,55 inç, 1280 x 720 piksel 16 milyon renkli TFT
    Mobile BRAVIA® Engine ile Desteklenen Reality Display
    Mineral cam üzerinde çizilmeye dayanıklı, kırılmaz katman

Kamera ve video
    Kamera ışıklı ve Otomatik netlemeli 12 megapiksel kamera
    Sony'nin cep telefonuna özel Exmor R™ CMOS sensörü
    16x dijital yaklaştırma
    HD video kaydı (1080p)
    Ön kamera (1.3 megapiksel, HD 720p)
    Yüz saptama
    Video oynatma, desteklenen biçimler: 3GPP, MP4, Matroska, AVI, WebM

Bağlanabilirlik ve iletişim
    WiFi ve WiFi Genel Alan fonksyonelliği, aGPS, NFC, ant+ teknolojisi, glonass
    HDMI Desteği
    DLNA Onaylı
    UMTS HSPA+ 850, 1900, 2100

Bellek
    RAM: 1 GB
    IN: 16 GB eMMC
    Genişletme yuvası: microSD, 32 GB'a kadar

Arkadaşlar konuyu açmamdaki sebep Forumda detaylı bir incele ve kullanıcıların, kullanmak isteyenlerin tam olarak yararlanabileceği bir konunun olmaması. Şu sıralar aşırı derecede özel mesaj aldığımdan böyle bir konu açmak istedim.

SSS..
    Sony Xperia S'mi Xperia İon'mu?
    Arkadaşlar her iki cihazıda kullanan birisi olarak ikisi arasında tercih yapmak konusunda;
    Xperia S ile Xperia ion aynı işlemciyi ve aynı grafik birimini kullanıyor.
    Ekran konusunda Xperia S 4.3" Xperia ion ise 4.65" 1280x720 ekran çözünürlüğüne sahip.
    Xperia İon'un ekranı S'den daha parlak ve daha yeni nesil enerji tüketimi konusundada biraz daha duyarlı bir ekran. Bilindiği üzere Xperia S ilk çıktığı zamanlar büyük bir sarı ekran sorunu ortaya çıkmıştı, Allahtan ion'da öyle bir sorun olmadı.
    Kamera konusunda her ikiside 12mp çözünürlüğe sahip ve 1080p video çekebiliyorlar. Karşılaştırmalarım sonucunda Xperia ion'un daha iyi çektiğine kanaat getirdim bildiğim kadarıyla lens İon'da bir adım daha yeni nesil.
    Batarya performansına gelecek olursa
    Xperia İon 1900 mAh Xperia S 1750 mAh, Ortalama şarj süresi ikisininde aynı ion'un bataryası büyük fakat ekranda büyük olduğundan pek fark olmuyor. ikisindede 2-3 aylık kullanımdan sonra 1 günü çok rahat çıkartırsınız. Xperia ion batarya kullanım sonuçlarımı incelemenin ilerleyen kısımlarında bulabilirsiniz.

Sony Xperia İon Pil Performansı Nasıldır?
    Yaklaşık 3.5 aydır kullanıyorum, İlk zamanlar 1 günü çok zor çıkartıyordum hatta 5-6 saatte bitiyordu pil. Baya bir moralim bozuk gezdim ilk zamanlar bu nasıl iştir diye.
    Fakat 2 ayı devirdikten sonra batarya tam randıman alıyor gerçekten, Ortalama 1.5 gün kullanıyorum ben kullanım detaylarım ise:
    Şarjı full doluyken..
    Ortalama 3-4 saat arası konuşma,
    1 saate yakın wifi ile web'de gezinme,
    Ortalama 20 sms, 200e yakın yine wifi ile whatsapp mesajı,
    15-20 dk arası oyun,
    10-15 arası fotoğraf çekme, 10 dk video izleme
    1 saate yakın kulaklık ile müzik dinleme..
    Ekran ışığı kapalı alanlarda %20 dışarda %50
    Mobile bravia engine kapalı, Veri iletişimi kapalı, Nfc kapalı, Wifi daima açık, Gps kapalı, Cihaz sadece Gsm ağında çalışıyor.

Bu şekilde 1.5 gün rahat kullanıyorum. Yani batarya konusunda sıkıntınız olmasın, Bir süre sonra tatmin ediyor.

Sony Xperia İon Kamera ve Video Performansı Nasıldır?
    Kamera konusunda Xperia İon bana göre gayet başarılı bazen çok kötü diyen arkadaşlar gördüm ama ya onlar fotoğraf çekemiyor yada sallıyor.
    Işığı arkanıza aldığınız zaman gün ışığında gayet başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.
    Gece çekimlerinde ise odak noktası yakınsa flash'ı gayet iyi sonuçlar çıkartıyor. 6-7 m2'lik bir odada işinizi görür.
    Flashı sonuçta led olduğundan dolayı xenon flash performansı beklemeyin.

Video konusunda'da bana göre başarılı öyle çok belirgin frame atlamaları yada resimde bulanıklık olmuyor. Benim tek not kıracağım yer her telefonda olduğu gibi video çekerken biryeri odakladınız yakın planı sonra açık araziye birden geçtiniz 1-2 saniye bulanık gösteriyor sonra tekrar odaklayıp işine devam ediyor. Bana göre pekte sorun değil açıkcası.
    İlerleyen günlerde örnek video ve resim koyacağım.

Ön kamerasına gelecek olursak; Çok başarılı ve kaliteli bir ön kameraya sahip 720p video çekebiliyor zaten, Skype'ta vs Görüntülü konuşurken insanlar bilgisayardanmı girdin diyor okadar net hatta Birçok bilgisayardan çok daha net bir ön kameraya sahip, Bu nedenle görüntülü görüşme yapacağım zaman direk telefonu alıyorum elime :)

Sony Xperia İon'un sesi nasıldır?
    Ses konusunda Xperia ion stcok rom ile dışarıya çok tizli açmaya utandığınız derecede cılız bir ses veriyor. Bu sorun çok canımı sıkmıştır fakat sorun bana göre Cihazda bulunan rom'la alakalı orjinal romda ses üzerine birşey yapılmamış Xloud tam anlamıyla sadece sesi bozarak yükseltiyor. Biraz daha üzerinde çalışılsa gayet güzel bir ses çıkışı alabiliriz.

Neden romla alakalı bir sıkıntı var diyorum? Çünkü cihaza Cyanogen9 mod kurduktan sonra bir müzik açtım bu telefon benimmi diye kontrol ettim o derece değişti harika bir ses oldu çıktı ortaya Kurduğum rom sayesinde telefona tekrar aşık oldum diyebilirim inanılmaz tok ve güzel bir ses çıktı büyük ihtimalle modun içerisindeki ses çıkış yazılımı işini gayet iyi yapyor.
    İnşallah Sony bu sorunu farkeder ve JelyBean ile ses konusunada noktayı koyar.
    Kutu içerisinden çıkan kulaklık fena sayılmaz fakat benim kulağımda durmuyor bir türlü yolda yürürken dinliyemiyorum durmadan kulağıma müdehale edip oynayan kulaklığı tekrar sokuyorum, Bunun içinde Sennheiser Cx200 II kullanıyorum ve kulağıma tam oturuyor.
    Yani sırf ses için alacaksanız almayın, Başta bende öyle dedim ama 1-2 müzikten sonra zaten insanın hevesi gidiyor ve sadece kulaklık ile dinliyor artık pek kalmadı galiba dışarı ses verip bangır bangır geezn.

Konuşma yani ahize kalitesine gelecek olursak, Ses gayet temiz ve iyi bir şekilde geliyor insanı yormuyor kulakta uzun süre kalınca cihaz.

Sony Xperia İon Arayüzü, Kullanımı ve Menü geçişleri Nasıldır?
    Cihaz 1.500*2 mhz hızında çalışan işlemcisi ve Sony'nin gayet başarılı arayüzü sayesinde çok stabil çalışıyor.
    Menü geçişleri olağanüstü hızlı şimdiye kadar 1-2 kez donma atlama olmuştur okadar.
    TimeScape arayüzü çok tepki almıştı kullanıcılar tarafından ve 4.1.2 güncellemesi ile tamamen kalkacak,
    Ben sosyal ağların hiçbirisini kullanmadığım için entegrasyonlar nasıldır bilemem onu kullananlara sormak daha mantıklı olur hayatı sosyal hayat olanlar için :)

Sony Xperia İon Oyun ve Program performansları tatmin edicimidir?
    Şimdiye kadar çok oyun kurdum oynadım, Neredeyse piyasadaki tüm oyunları oynamışımdır.
    İnsanlar Adreno 220'yi hiç tavsiye etmiyor hatta vasatın altında diyor ama bana göre öyle değil.
    Hiçbir oyunda kasma donma yaşamadım, Her oyunuda oynadım.
    Zaten cep telefonunda konsol kalitesi beklemek yanlış olur yani gereksiz birşey insanlar genellikle cep telefonlarında yüksek grafikli oyunları tercih etmiyor;
    Çünkü cep telefonu ekranı küçük ve oynanabilirliğin zor olmasından dolayı çok fazla tat vermiyor. Küçücük ekrana saatlerce bakmak anlamsız bir süre sonra göz o küçük simgelerle uğraşa uğraşa yoruluyor ve gözde yaşarma kafada baş ağrısı bırakıyor, Birker Gta III'ü yarım saat kadar oynadım sonra kafamı bir kaldırdım boynum uyuşmuş başıma ağrılar girmiş :)
    O günden beri detaylı oyunları oynamıyorum sadece eğlenceli vakit öldürecek tarzdaki oyunlar hoşuma gidiyor, Örneğin Ski Safari, Temple run vs..
    Sonuç olarak şimdiye kadar hiçbir oyun ne kastı nede şişme oldu gayet akıcı ve hızlı bir şekilde oynadım.

Sony Xperia ion Isınıyormu?
    Evet cihaz ısınıyor her telefon gibi :)
    Oyun oynarken 20dk'dan sonra ısındığını hissediyorsunuz ben sert plastik bir koruma kabı kullandığım için bu ısınmayıda farketmiyordum pek.
    Cihazın arkası aliminyum olduğu için ısıyı iyi dağıtıyor,
    Cihazı şarj ederken heleki şarjın yarısı dolduğu zamanlar aşırı akım çektiğindne birde o sırada telefonla konuşuyorsanız gerçekten ısındığını farkediyorsunuz ve bu durum çok can sıkıcı sırf bu yüzden şarj esnasında uzun soluklu konuşacaksam kulaklık tercih ediyorum.
    Sonuç olarak ısınmayı fazla dert etmeyin derim piyasadaki her akıllı telefon illaki bir süre sonra ısınır sonuçta içerisinde sadece bakır soğutma kullanılıyor fan yok yani fazlasını beklemek yanlış olur :)

Sony Xperia ion Şuanki piyasada alınırmı fiyat performansı nasıldır?
    Cihazın hak ettiği fiyat bana göre 1250 lira, Sonuçta yaptığı iş belli iletişim kurmak eğlenmek, Ben alırken fiyatı 1600 liraydı paralel ithalatına 1170 lira verdim ve verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor.
    Allaha şükür cihazda sorunla karşılaşmadım sonuçta paralel ithalat demek insanda acaba sorularını doğuruyor.
    Bana kalırsa paralel ithalatın hiçbir sıkıntısı yok siz yeterki haklarınızı bilin.
    Sonuçta cihazın 2 yıl garantisi var Sony Eurosa garantisi için belirlenen Yasal haklar neyse bundada öyle Disbritör ürünü diye okadar para vermek bana ters geliyor açıkcası.
    Telefonu nereden alayım diye soracak olursanız paralel ithalat, Ben alalimbakalim.com'diye Ankara merkezli bir firmadan aldım alırkende çok yradımcı oldular işlerini iyi yapıyorlar gerçekten, Öneririm..

Eğer paranız var ise Kesinlikle Xperia Z almanızı tavsiye ederim, Fakat orta sınıf bir cihaz alacaksanız ve ion tercihleriniz arasındaysa pişman olmassınız.

Sony Xperia İon Tasarımı İyimidir?
    Saygın kırmızı nokta ürün tasarımı ödülü Xperia™ ion’a verildi. Uluslararası uzmanlardan oluşan jüri, telefonun “hassas işçilikle pekiştirilmiş yüksek kaliteli bir görünüm oluşturan siyah ekranı ve alüminyum arka kısmı arasındaki zıtlığı” övdü.

Kırmızı nokta tasarım ödülü, her yıl 70 ülkeden 14.000′in üzerinde katılımcının yer aldığı dünyanın en büyük ve en seçkin tasarım yarışmalarından biridir.
    Bu ödülü alarak zaten kalitesini ve işçiliğinin ne derece sağlam olduğunu anlatmaya gerek yok.
    Elinize ilk aldığınız andan itibaren ben sağlamım diye bağırıyor cihaz, Bir ortamda çıkartıp masanın üstüne koyunca bir iphone nekadar prim yapırsa emin olun Xperia İon'da bu primi yapıyor Ve piyasada çok fazla olmadığı için elden ele dolaşmadığı için ve plastik olmadığı için :) Direk tüm gözleri üzerine çekersiniz. Tabi o ortamda Xperia Z yoksa :)
    Telefonu birkaç kez düşürdüm betona olsun taşa toprağa olsun ne çizik oluştu nede soyulma.
    Üzerinde göremediğiniz kadar ince işçilikle yapıştırılmış bir ekran koruyucu jelatin var ve çok işe yarıyor piyasa malları gibi değil en azından dokunmatik tepkisi süper, İlk geldiğinde 5-6 dakika bunun üstünde film varmı diye baktım o derece.

Sony Xperia İon Ekranı Nasıldır?
    Öncelikle şunu söylemekte fayda var ekranın ışığı %50'nin altında ise ekranın kalitesini anlamassınız.
    720p bir ekrana sahip olması yeni nesil bir tft lcd panelinin bulunması ve gerçekten etkileyici bir Bravia Engine motoru ile desteklenmesi ekranı zaten tak diye on numara yapıyor.
    Video oynatması olsun Fotoğraflara bakması olsun web'de gezinmesi olsun gerçekten güzel bir ekrana sahip.
    Zaten Xperia İon'un paneli Xperia Tx,t ve V modellerinde bulunan ekran. Şunu belirtmekte fayda var İon'un ekran paneli Xperia S'in ekran panelinden farklı. Çok daha iyi hem parlaklık açısından hemde renklerin keskinliği açısından. Netlik anlamında ise S' kağıt üzerinde ppi değeri olarak daha iyi ama bunu farketmek imkansız.
    Sonuç olarak Sony kalitesine sahip bir ekran daha ne denilebilirki?

Sony Xperia İon ile Şebeke araması şeklinde 3G üzerinden Görüntülü görüşme yapılıyormu?
    Sony Xperia İon ve Android cihazların büyük bir çoğunluğunda olduğu gibi 3g üzerinden şebeke ile görüntülü görüşme yapılmıyor.
    Skype, Gtalk, Tango vs. gibi uygulamalar ile görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Sony Xperia İon içerisindeki uygulamalar işimizi görürmü?
    Cihaz içerisinde gelen uygulamalar gayet başarılı 3.parti uygulamalara nerdeyse hiç gerek kalmıyor.
    Mesela Walkman uygulaması bana göre piyasadaki tüm Müzik çalar uygulamalarından çok daha kaliteli ve her işinizi görüyor.
    Track İd uygulaması ile çalan şarkıları bulabiliyorsunuz.
    Filmler uygulaması ile hem hafızanızdaki tüm videoları Bravia Engine desteği sayesinde çok net ve donma vs olmadan rahatça izliyebiliyorsunuz, Kodek desteği olmayan videolarda ise Mx player kullanmanızı tavsiye ederim.
    Sony zaten çıkarttığı uygulamalar ile her işinizi kolaylaştırıyor.

Xperia İon için Custom Rom varmıdır?
    Bilindiği üzere Android kullanıcılarının olmassa olmazı root ve rom işlerimleri için gerekli yazılımların olup olmamasıdır,
    Ben cihazı alırken çok kişi rom sıkıntısı çekersin dedi fakat öyle bir durum sözkonusu değil.
    Cyanogen Modlarını kurabilirsiniz Şuan için Cm10'lar stabil değil Cm9 öneririm inanın pil ve performansı oldukça etkiliyor telefondan ayrı bir tat alıyorsunuz.
    Root ve Bootloader kilidini kırmak isteyen arkadaşlar olursa gereken dosyaları atabilirim.
    Cm modları için =http://get.cm/?device=aoba Adresinden son çıkan sürümleri indirebilirsiniz.

Farklı bir deneyim yaşamak isteyenler orjinal Rom üzerinden değişiklik yapılarak Xperiz Z görünümü uygulamalarını kullanabilirsiniz bunun için ise:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2157394
    Adresini kullanabilirsiniz gerekli görsellerde mevcut.

Sonuç olarak ben cihazımdan çok memnunum, Her özelliği istediğim gibi İyikide Sony almışım derim nezaman elime bir Samsung geçse..
    Arkadaşlar umarım aklınızdaki tüm soruları belirtmişimdir, Belirtmediğim sorunuz varsa her türlü yardımcı olurum.
    Saygılarımla...

Bataryanızın ömrünü uzatmak için gün içinde kullanılabilirliğini artırmak için yapmanız gerekenler.

1.Cihazı yeni aldıysanız ilk 2 ay performans beklemeyin arkadaşlar. 2 aydan sonra düzen alacaktır.

2.Bataryanın şarjını en çok götüren etken 3g'nin aktif olmasıdır,
    +3G'yi kullanmadığınız durumlarda kesinlikle 2g Gsm moduna alın, Şarjı çok fena sömürüyor, Durmadan 2g ve 3g şebekeleri aramaya çalışıyor arka planda 3G Türkiyede her baz istasyonunda olmadığından uzak baz istasyonlarına bağlanmaya çalışıyor ve 3g'nin manyetik dalgaları 2g'ye göre daha hassas ve kırılabilir yapıda olmasından evin içinde bile 1-2 diş çekiyor şebeke az çektiğinden daha fazla güç tüketerek artırmaya çalışıyor.7
    +3G açık iken gece şarjı full bile bıraksanız sabah %50'lerde alırsınız.

3.Telefon ile görüşürken avcunuzun tüm kısımlarını telefona değdirmeyin 1,2 parmak yada sadece dengede tutabilecek şekilde tutun, Eliniz ile kapattığınızda sinyal düşüyor ve daha fazla şarj tüketiyor.

4.Kullanmadığınız durumlarda tüm Bağlantı birimlerini kapatın, Gps,Nfc,Wifi...

5.Senkronizasyonları kapatınız gerekmedikçe açmayın manuel yapmaya gayret gösterin.

6.Ekran ışığını kapalı ortamlarda %25 seviyelerinde tutunuz.

7.Müzik dinlerken kulaklık ile dinlemeye özen gösteriniz, Dahili hoparlör kulaklığın 5 katına kadar daha fazla güç tüketir.

8.Arka planda çalışan uygulamaları kapatın, Açık birşey kalmasın.

9.Ayda bir kez batarya kalibrasyonu yapın, Bunun için
    +Şarj tamamen bittiğinde telefon açılmaz duruma gelince kapalı konumda 5 saat ve üzeri şarjda tutun.
    +Şarj tam dolduğunda telefonu açın ve 10-15 dakika kurcalayın sonra kapatıp tekrar 1-2 saat şarjda tutun.
    +Telefonu açın 5 dakika uğraşın ve açık iken 1 saate kadar şarjda tutun.
    Bu şekilde bataryanızın kullanılmayan tam dolmayan kısımları açılacaktır ve hem bataryanın ömrünü uzatacak hemde kullanılabilirliği artıracaktır.

10.Telefonu genelde geceleri şarja koyun sabahları şarjdan alın her nekadar 1.5 saatte dolsa bile %100 gösterse bile aslında %80-'90 arası dolacaktır.

11.Bilgisayardan ve usb çıkışı olan diğer cihazlardan şarj etmek hem yavaş hemde hep bu yöntemi kullandığınızda bataryanızın performansını düşürecektir.

12.Telefonu terminallerde çarşıda pazarda şoklama makinaları ile şarj etmeyin 15 dakikada şarj tamamen yalandır bataryanızı şişirir ve ani akım ile bataryanızın küçük bir bölümünü yok eder işlem tekrarlandıkça.

13.Batarya programlarını kullanmayın sonuçta onlarda arka planda çalışır ve işlemciyi kullanır. Xperia'larda olan Güç tasarrufu aracı gayet iyi, istediğiniz saatlerde neler kapansın neler yapılsın diye seçenekleri var ayrıyetten program yüklemeye gerek yok.

14.Rami boşaltan Örn.(Ram booster) tarzı programları kullanmayın bir anda çoğu uygulamayı kapatır fakat telefon bunları geri açmaya çalışır ve programların kapanıp açılması anında yine işlemciyi kullanır ve şarzınızı tüketir.

15.Ekran ışığı ayarını otomatikte bırakmayın buda batarya için kötüdür. Durmadan ışık sensörünü çalıştırarak ışığı ayarlar iyi birşey gibi gözüksede batarya düşmanıdır.

16.Fazla widget kullanmayın, Özellikle hava durumu yada internet bağımlısı widgetlerin senronizasyonunu manuel olarak ayarlayın, Yoksa telefon tuş kilidinde bile belirli aralıklarla internete girmeye çalışacaktır.

17.Ayarlar/Pil'e girerek hangi uygulamarın pilinizi sömürdüğüne dikkat edin ve o programları ona göre kullanın.

Bu anlattıklarımı zamanla uygulamaya geçerseniz Şarj konusunda günde 6-10 saate yakın bir performans kazancınız olur. Hepsi denenmiştir, küçük küçük etkiler çoğaldıkça büyük bir etki yaratır sonuçta.

Çektiğim Birkaç örnek resim,
    Not:Resimler Cm9 kamera uygulaması le çekilmiştir orjinal kamerası daha iyi sonuçlar verecektir bu halde bile bence yanına hiçbir samsung'u yaklaştırmaz :) Sadece bir resim paylaştım diğer örneklere tıklayarak gidebilirsiniz, Kotalı arkadaşlar için fazla resim iyi olmuyor,

http://farm8.staticflickr.com/7311/8754384945_5a17632c21_c.jpg
    http://farm8.staticflickr.com/7450/8755509734_284aa6d37c_c.jpg
    http://farm8.staticflickr.com/7383/8755511144_0095c026ea_c.jpg
    http://farm6.staticflickr.com/5463/8754392175_52efa2c6e6_c.jpg

Cihazın teknik özellikleri için çok daha detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa linkte vereceğim dökümanı inceleyiniz.
    http://www-support-downloads.sonymobile.com/lt28h/whitepaper_EN_lt28h_%20xperia_ion_%20HSPA_4.pdf

İmza
    [center][image]https://store.donanimhaber.com/bb/34/6e/bb346e71cde1fd35c533008a0785a47a.jpg[/image][/center] 
    [b][center]Sony Xperia İON LT28[/center][b]
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_73700162/tm.htm][center][b][ MSM8260 1.5x2 GHz Cpu |1GB Ram | 4.65" HD BE, 323 PPI |HSDPA, 42 Mbps |12MP(4000x3000 pixels) -1080p | 16GB | HDMI - NFC | Glonass ][/b][/center][/link]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Han-X -- 20 Mayıs 2013; 0:26:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

Zaten bunların konusu var ?

konu varda herşeyin heryerde toplandığı bir konu yok hergün yeni bir konu açılıyor burada anlatığım herşey için ve hergün yeni bir mesaj alıyorum, şimdiye kadar bana sorulmuş tüm soruların cevapları hocam
  • Ekran görüntülerim,
    Not:Cihazda Cm9 yüklüdür..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Han-X -- 6 Nisan 2013; 21:33:59 >

• çok iyi konu olmuş hocam maşallah güle güle kullanın:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gently weeps

çok iyi konu olmuş hocam maşallah güle güle kullanın:)

Eyvallah hocam, teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Han-X

quote:

hocam xz almayacak olsam kesinlikle ion alırdım. Samsung a hiç bir zaman kanım ısınamadı. O kasalar yüzünden. Htc nin durumu belli zaten. Geriye nokia kalır oda wp8 kullanıyor. çok çok kötü bir arayüz. Sony dışında seçenek yok kısaca:)

• quote:

quote:

quote:

hocam xz almayacak olsam kesinlikle ion alırdım. Samsung a hiç bir zaman kanım ısınamadı. O kasalar yüzünden. Htc nin durumu belli zaten. Geriye nokia kalır oda wp8 kullanıyor. çok çok kötü bir arayüz. Sony dışında seçenek yok kısaca:)

Aynen haklisiniz hocam, nokia benim içinde sadece işletim sistemi yüzünden kaybediyor hatta suda bir gerçek nokia Android e geçsin direk alırım. Fakat şuanki piyasada sadece Sony benim gözümde 10 numara. Birde samsung un berbat plastik tasarımını geçtim herkesin elinde prensip olarak ayağa düşen birseyi kullanmayı sevmem

• sayfamız hayırlı olsun :)
    kardeş ahize sesi temiz demişsin sesi sonlayınca hafif bir ses varmı seninkinde hani müsteri hizmetlerini arıyınca beklerken arkadan müziğin arkasından hafifden ses gelir ya sende var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitylmaz44

sayfamız hayırlı olsun :)
    kardeş ahize sesi temiz demişsin sesi sonlayınca hafif bir ses varmı seninkinde hani müsteri hizmetlerini arıyınca beklerken arkadan müziğin arkasından hafifden ses gelir ya sende var mı ?

Hocam o ses ara sıra oluyor örneğin yarım saatten fazla konuşuyorum hafiften bi çınlama gibi geliyor diğer kulağıma alıyorum telefonu geçiyor bir yarım saat sonra tekrar geliyor :D anlamadım yani olayı ya kulağım çok ısınıyor yada bana denk geliyor, ama kısa konuşmalarda 5-10dk arası hiç cızırtı yada çınlamaya raslamadım
  • anladım tel servisten geldi de ondan sordum peki sessiz bir yerde konusurken örnegin aksam evde odanda v.s. dikkat ettin mi ? eğer etmediysen deneme fırsatın olursa sesi sona alıp denermisin konusurken sana zahmet :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitylmaz44

anladım tel servisten geldi de ondan sordum peki sessiz bir yerde konusurken örnegin aksam evde odanda v.s. dikkat ettin mi ? eğer etmediysen deneme fırsatın olursa sesi sona alıp denermisin konusurken sana zahmet :)

Hocam şuan konuşuyorum sessiz bir ortam ve ses tertemiz
  • Arkadaşlar malum 4.1.2 güncellemesi henüz gelmedi, telefondan sıkılanlar ve bir süre kendini avutmak isteyenler için 4.1.2 Versiyonunda gelecek Sony uygulamalarını upload yaptım,
    Yeni walkman ve yan uygulamaları, Yeni albüm, Yeni ana ekran, Yeni radyo, Yeni Filmler uygulaması isteyenler indirip kurabilir.

https://www.box.com/s/3oaryoyc59grba44gpnd

Not:Dışardan yükleme yapmak için güvelik kısmında bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeyi aktifleştirmeniz gerekir.
    Eğer uygulamalardan beğenmediğiniz olursa, Silmek için Ayarlar,Uygulamalar,Tümü dedikten sonra örneğin ana ekranı beğenmediniz Xperia Anasayfasını bulup açın ve Verileri temizle deyin yada varsa güncelleştirmeleri sil denemiz yeterli. Herhangibir root işlemine gerek yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Han-X -- 7 Nisan 2013; 0:40:38 >

• bir şey soracağım paylaştığın resimlerdeki arayüz ün adı ne bu arada güle güle kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: talerk

bir şey soracağım paylaştığın resimlerdeki arayüz ün adı ne bu arada güle güle kullan

Teşekkür ederim hocam,
    Cyanogen Mod9 kullanıyorum ben kesinlikle öneririm, Tüm Xperia Serisinde çok performanslı sonuçlar elde edebilirsiniz.
    Özellikle pil performansını çok etkiliyor, Kafadan 2-3 saat ekliyor kullanım sürenize.
    Cpu ayarlarındanda Min 192 Mhz'i seçmeniz geerkiyor tabi Sony orjinal romda Min işlemci miktarı 384 Mhz buda demek oluyorki telefon beklemedeyken bile 384Mhz de çalışıyor bunu 192 mhz yapıp pilinizi koruyabilirsiniz.

• eyvallah hocam teşekkürler :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: talerk

bir şey soracağım paylaştığın resimlerdeki arayüz ün adı ne bu arada güle güle kullan

Teşekkür ederim hocam,
    Cyanogen Mod9 kullanıyorum ben kesinlikle öneririm, Tüm Xperia Serisinde çok performanslı sonuçlar elde edebilirsiniz.
    Özellikle pil performansını çok etkiliyor, Kafadan 2-3 saat ekliyor kullanım sürenize.
    Cpu ayarlarındanda Min 192 Mhz'i seçmeniz geerkiyor tabi Sony orjinal romda Min işlemci miktarı 384 Mhz buda demek oluyorki telefon beklemedeyken bile 384Mhz de çalışıyor bunu 192 mhz yapıp pilinizi koruyabilirsiniz.

tamam hocam sağol güle güle kullan

• konuya açan arkadaşa teşekkürler.ilk kez android tel alıcam tasarımından dolayı sadece sony düşünüyorum.fiyat konusunda uygun olursa xperia sp yi almaya karar verdim.o olmassa ion ilk tercihim olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnevel92

konuya açan arkadaşa teşekkürler.ilk kez android tel alıcam tasarımından dolayı sadece sony düşünüyorum.fiyat konusunda uygun olursa xperia sp yi almaya karar verdim.o olmassa ion ilk tercihim olacak

sp olmassa tx alın derim. iondan daha iyi bir telefon
  • quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

quote:

konuya açan arkadaşa teşekkürler.ilk kez android tel alıcam tasarımından dolayı sadece sony düşünüyorum.fiyat konusunda uygun olursa xperia sp yi almaya karar verdim.o olmassa ion ilk tercihim olacak

türkiyede satışı olmayacak galiba
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

quote:

türkiyede satışı olmayacak galiba

Galiba değil Sony tarafından getirilmiyeceği kesin, T,Tx,V modellerinin. Linkte verdiğim modeller dışında ürün gelmez.
    http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/
    Fakat Gold bilgisayar bu ara bu modelleri getiriyor kendi garantisi altında eğer bulursanız alın derim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.