Şimdi Ara

Sony Xperia C4 mü General Mobile 4G Android One mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony Xperia C4 VS General Mobile 4G Android One

Temel farklılıklar;

Ekran Boyutu 5.5 İnç 5.0 İnç
    Ekran Çözünürlüğü 1080x1920 (FHD) 720x1280 (HD)
    Piksel Yoğunluğu 401 PPI 294 PPI

Ana İşlemci (CPU) Octa-Core 1.7 GHz ARM Cortex-A53 Quad-core 1.2 GHz ARM Cortex-A53
    CPU Frekansı 1.7 GHz 1.2 GHz
    CPU Çekirdeği 8 4
    İşlemci Mimarisi ARMv8-A (64-bit) ARMv8 (64-bit)
    Grafik İşlemcisi (GPU) Mali-T760 MP2 Adreno 306

SAR Değeri (Baş) 0.524 W/kg (10g) 0.288 W/kg (10g)

Kağıt üzerinde C4 bir kaç adım birden önde olsa da siz kullanıcı arkadaşların yorumu benim için daha önemli.

Saf Android olması, Sar değerinin düşüklüğü ve daha hafif yapısı ile Android One

Ekran çözünürlüğü, Yüksek kalite kamerası ve göze hoş gelen tasarımı ile C4 arasında kararsızlık yaşadım, sizlerin fikirleri nedir?

• Sony vs GM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ensmcr

Sony vs GM

Komik olan kısmı neresi?

İkisi de orta segmente hitap eden, f/p oranında başarılı cihaz.

Sony Xperia Z5 Premium ile Anroid One kıyaslaması yapılmış olsa komik olabilir ancak gayet mantıklı ve sorulabilecek bir kıyaslama.

Bilgi birikiminiz varsa paylaşmanızı temenni ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GcGokhan

quote:

Orijinalden alıntı: ensmcr

Sony vs GM

Komik olan kısmı neresi?

İkisi de orta segmente hitap eden, f/p oranında başarılı cihaz.

Sony Xperia Z5 Premium ile Anroid One kıyaslaması yapılmış olsa komik olabilir ancak gayet mantıklı ve sorulabilecek bir kıyaslama.

Bilgi birikiminiz varsa paylaşmanızı temenni ederim...

F/p başarili cihazlar ama teknik acidan bakilirsa
    Xperia c4 orta segmentse GM 4G orta segment sayilmaz. GMnin tek bir avantaji var o da yazilim destegi. Sony de yazilim destegi konusunda samsung, htc, LG mobile gibi firmalardan oldukca iyi.
    Xperia c4te diger orta segment sonylerin kasa kalitesi yok ama bu demek degil ki alinamayacak olsun. Xperia c4un her yonu GM4Gden daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

Xperia c4un her yonu GM4Gden daha iyi.

Teşekkürler.

Batarya kullanımı konusu ve SAR değeri ciddi anlamda kafama takılan iki nokta.

c4'ün tüm gün hücresel veri açık iken orta yoğunluklu kullanımda ki batarya performansı hakkında kullanıcı yorumları aklımda soru işareti uyandırdı ve her ne kadar aldığımız teknolojik cihazlarda pek dikkat etmeekte 2 kata yakın SAR değeri gözümü korkuttu. Aynı konularda akıllarında soru işareti olan arkadaşların yararlanacağı bir başlık açmış olup, değerlendirmelerimizi paylaşmak istedim.

Umarım C4 kullanıcısı arkadaşlar batarya performansı hakkında bir kaç satır kararlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

Xperia c4un her yonu GM4Gden daha iyi.

Teşekkürler.

Batarya kullanımı konusu ve SAR değeri ciddi anlamda kafama takılan iki nokta.

c4'ün tüm gün hücresel veri açık iken orta yoğunluklu kullanımda ki batarya performansı hakkında kullanıcı yorumları aklımda soru işareti uyandırdı ve her ne kadar aldığımız teknolojik cihazlarda pek dikkat etmeekte 2 kata yakın SAR değeri gözümü korkuttu. Aynı konularda akıllarında soru işareti olan arkadaşların yararlanacağı bir başlık açmış olup, değerlendirmelerimizi paylaşmak istedim.

Umarım C4 kullanıcısı arkadaşlar batarya performansı hakkında bir kaç satır kararlar.

Batarya konusunda sanirim GM4G daha iyi ama şu ayrinti da var. GM4G snapdragon 410 islemci kullanmis. Bu islemci 64bit islemci ailesi icindeki en zayif halka. Pil tuketimi de oldukca dusuk ama adreno 306 grafik islem birimi de dusuk.
    Xperiadaki cpu ise oldukca iyi. 6752nin grafik birimi de cok iyi. Malit760mp2 grafik biriki var. Butcen varsa xperia c4 al derim.

• C4 daha iyi ama daha az sorun yaşamak istiyorsan 4G

• Donanımsal olarak C4 güçlü olsa da benim oyum GM 4G'den yana. Android'de yazılım desteği bence donanımdan çok daha önemli 2-3 yıllık orta-düşük segment telefonlar donanımları hala yeterli olsa bile eski ve sorunlu yazılım yüzünden çöp oluyor. Ayrıca fiyatını düşününce GM 4G'nin donanımı da hiç fena değil bence. GM 4G al 400 TL cebinde kalsın derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her türlü c4. Android one bırakın c4ü e4gnin bile gerisinde olan bir cihaz. Her şey kağıt üzerindeki teknik veriler değil. Android one bu cihazların rakibi olamaz. Bunu bu cihazları çok yakından incelemiş biri olarak söylüyorum.

• fiyat farkına değer olduğunu düşünüp, yardımlarınız parelellinde Sony Xperia C4 alındı.
  • quote:

fiyat farkına değer olduğunu düşünüp, yardımlarınız parelellinde Sony Xperia C4 alındı.

En iyi tercihi yapmissin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.