Şimdi Ara

SONY VAIO VGN-FW11E - Yorum ve yardim ltfn. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
0
Favori
21.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de bu bilgisayardan almayı düşünüyorum. ama merak ettiğim bu bilgisayarın oyun performansı. bu oyunla half life 2, call of duty 4, gta 4 gibi oyunları oynayabilir miyim?
  • Arkadaşlar İB`nin 500 adet geldi 600 çıkışımız var elimizde yok yada ön ücret alalım gelince gönderelim sözlerine kesinlikle inanmayın.
    Orada satış yapan veya telefona çıkanlar özellikle en pahalısını ve elinde olanı satması konusunda çok iyiler.

Merak etmeyin elinde varsa sizi kandırıp bi şekilde satar zaten. Almadan önce mutlaka özelliklerini çok iyi araştırıp eğer o model elinde varsa pazarlıkta yaparak alın. Alacağınızı anlayınca mutlaka indirim yaparlar.
    Amerikan serilerinin İB`nin sitesindeki özelliklerine bakmayın amerika sony sitesinde yazanlar doğrudur.
    En azından DH dakiler arkadaşlar kazıklanmasın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nephelin

İB'de çok fazla çeşidi sergileniyor.Bir arkadaş demişti burada,sergilenir ama ellerinde olmaz diye.Aradım,evet,elimizde yok dediler ama ön ücret karşılığında ayırabiliriz çünkü geldiği gibi bitiyor diyorlar.Bu da benim şimdi almayı düşündüğüm model :
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/SONY-VAIO-_VGN-FW140E-W--3-GB-TR-NOTEBOOK,6235.html
    Ekran kartı HD4500 lakin bu FW serisinin hiçbirinde ben double lamp olayını göremedim.Hepsinde "X-Bright Eco technology" yazıyor.Yine buradan öğrendiğime göre bu tek lambalı demek oluyor.Double lamp olmasa bile ekran kartını almışken HD4500 alacağım.Fiyatı da bence en uygun model bu.Yanlış bir bilgi verdiysem düzeltirseniz sevinirim.

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html adresinde mobil ekran kartlarının detaylı 3dmark (3DMark01 3DMark03 3DMark05 3DMark06 )test sonuclarını liste halinde görebilirsiniz.

ati hd3470 ve intel4500 arasındaki performans farkları tüm 3dmark testlerinde nerede ise %80-90.

• quote:

Orjinalden alıntı: nephelin

11s in double lamp olmayan modelide mi varmis..sitede yazdiklari 11s degil belkide enteresan.
    bu double lamp kafamı karıştırdı özellikle. gören vazgeçemiyor ama fiyatlar :(

Arkadaşım,bilmeni isterim, 11s modelinde çift lamba varsa bu dünya çapında bu modelde bu özellik var demektir,yani 11s'nin istanbul bilişimin getirdiği versiyonda nasıl çift lamba olmuyormuş anlamadım doğrusu...

ön ücrette ellerinde olmadığından,satamam diye düşüncesinden getirmemiş,elinde kalan modeli parayı aldıktan sonra zorla size sattırmaya çalışıcağını düşünüyorum,bende bi ara alakam olmuştu bu şekilde davranıyorlar açıkçası...

çift lamba hakikaten vazgeçilmicek bişey,maddiyetin yeterse almalısın...

Alıcaksan SONY EURASIA garantili al derim,çünkü orj SONY servisi 3 günde geri gödnermiş oluyor laptop'unu,ib'nin kabul ettiği hatalardan fazlasını EURASIA kabul ediyor,ve ib batarsa eğer çoğu kişi açıkta kalıcak...

Bunlar benim kişisel fikirlerimdir...

• Öncelikle kahraman üstadım gerçekten çok teşekkür ederim. En çok aklımı kurcalayan konulardan biri idi bu ekran kartları arasındaki fark. İB'de HD4500 demişlerdi daha iyi diye ama bu ekran kartı testinde görülüyor ki 3470 açık ara önde. Bunu da göz önünde bulunduracağım. Zaten şu an İB'de high color olarak bir tek FW-190EEH modeli görünüyor, onun da ekran kartı HD3470 idi.Tekrar teşekkürler.
    Serhat üstadım, vallahi güven olayı çok farklı bir şey. Bu sıralar batan batana ama wl'nin yayınladığı yazıya bakarsak banka ücreti geri ödüyor diye anladım. Herkes çift lambanın çok güzel bir şey olduğunu yazıyor, sen de öyle demişsin. Ve sanırım kararımı verdim. Paraya kıyıp alıcam makineyi. Tabi biz ön ödemeyi yapıcaz, site işleme alıcak, sonra malzeme gelecek, sonra benim elime geçecek, ben inceleyeceğim ve görüşlerimi yazacağım buraya. Biraz uzun olacak ama olsun.
    Herkese teşekkürler.

• Tekrar söyliim,içimde kalmasın

ib'den alma derim,tabi kendi karaın saygı duyarım...

Bu arada bi başlıkta ses seviyesinin yetersizliğinden bahsedilmişti burda,dün maslak parkorman'da club VAIO forum partisi vardı havuz partisiydi,açıkçası aşırı yüksek ses seviyesi var,yani gürültülü ortamda bile istisnasız bütün sesleri bastıracak kadar güçlü...

FW-11-S modeli ile gezdim bütün gün abi sağolsun,ekranı gerçekten harika,güneş arkadan yansırken bile gördüm ekrandaki herşeyi net ama günş parlamasından gözüm yoruldu

Ses seviyesi dediğim gibi,Nokia N73 Music edition kullanan yada ses seviyesini bilen varsa,ondan kat kat yüksek ve kaliteli sesi varki kalitede sony'yi geçeceğini sanmam zaten...

Son seste müzik dinleyemedim yani hiç düşünün artık,genelde orta seviyelerde,laptop stand.da,ben yerdeyken bile duyuluyodu herşey havuz gürültüsünde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ectilase -- 17 Ağustos 2008; 9:29:53 >

• arkadaslar bende aldırcam amerikadan. ben su modeli begenmiştim Sony VAIO VGN-FW170J/H . ozellkleri guzel 2.26 işlemci, 320 gb harddsk, 4 gb ram, bluray okuyucu vs. birtek ekran kartında şüphem vardı. Intel GMA 4500MHD ekran kartı var bu pc de. burdaki yazıları okuyunca tereddüt ettim biraz. bu ozellklerde olupta ati ekran kartı olan yok. ati olanlarında oteki ozellkleri düşük. :) bir türlü karar veremedim. şöyle bişeyde farkettm iki pc var. herseyi aynı birtek ekran kartları bu ikisi. intel olan 30 dolar daha pahalıydı. anlayamadım gitti. hangi model alsam karar veremiyorum
  • merhaba arkadaşlar bir kaç tane sormak istediğim soru var acaba X-Bright High Color technology double lamp teknolojisi ile aynımı ayrıca bu aletle 1080pi çöznürlükte bir HD izlediğimiz zaman herhangi bir takılma olurmu acaba ve bu sene tasarım okucam acaba ilistrator ve ps gibi programlarıı rahatça kullanabiliriyim W190EEH modelini almak istiyorum acaba sizce bu model dğerlerinee göre nasıldır blueray benim için önemli değil =)) teşekkürler..

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SONY-VAIO-_VGN-FW190EEH-3GB-NOTEBOOK,6063.html
  • Sony eurasia nın reklamları anlaşılan hala bazılarının gündeminde.Bu şirket ithal ettiği ısınma sorunlu FZ serileri ile hakikaten övgüye değer reklam yapmıştır.bir de kalkıp bu sorunu '' cihazın karakteristiği yüksek ısılarda çalışmasını gerektiriyor'' şeklinde kendine bağlı bulunan Sony yetkili servisi tarafından mağdur tüketiciye deklare ettirmiştir.
    Aymaz tavırlar içindeki bu firmanın ne İB den nede başka ithalatçıdan zerre kadar avantajı veya üstünlüğü yoktur.Tamamen satana kadar Sony Eurasia garantisi farkı ..... Sonrası tufan zaten..Yaşadık gördük.....

Bırakın artık bu Eurasia palavralarını!!!!!!!!!!!
  • arkadaşlar 2 model arasında kaldım. karar veremiyorum yardım edermsnz.
    birincisi:
    Sony VAIO VGN-FW139E/H 16.4" Laptop (2.26 GHz Intel Core 2 Duo P8400 Processor, 3 GB RAM, 250 GB Hard Drive, ati hd3470 ekran kartı)

fiyatı: $1,099.00

ikincisi:
    Sony VAIO VGN-FW180E/H 16.4" Laptop (2.4 GHz Intel Core 2 Duo P8600 Processor, 4 GB RAM, 320 GB Hard Drive, Blu-ray Disc read/write, ati hd3470 ekran kartı

bunun fiyatıda: $1,679.99

amerikadan aldırcam. fiyatlar oranın fiyatları. arada 580 dolar fark var. bluray haricinde oteki ozellkleri hemen hemen yakın. bluray için bu kadar fark vermeye değermi sizce? yada parayı kıyıp onumu alsam. bluray alsam ne işime yarar daha yaygınlaşmadı gibi. siz ne düşünüosunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: daywalker_1986

arkadaşlar 2 model arasında kaldım. karar veremiyorum yardım edermsnz.
    birincisi:
    Sony VAIO VGN-FW139E/H 16.4" Laptop (2.26 GHz Intel Core 2 Duo P8400 Processor, 3 GB RAM, 250 GB Hard Drive, ati hd3470 ekran kartı)

ikincisi:
    Sony VAIO VGN-FW180E/H 16.4" Laptop (2.4 GHz Intel Core 2 Duo P8600 Processor, 4 GB RAM, 320 GB Hard Drive, Blu-ray Disc read/write, ati hd3470 ekran kartı

amerikadan aldırcam. fiyatlar oranın fiyatları. arada 580 dolar fark var. bluray haricinde oteki ozellkleri hemen hemen yakın. bluray için bu kadar fark vermeye değermi sizce? yada parayı kıyıp onumu alsam. bluray alsam ne işime yarar daha yaygınlaşmadı gibi. siz ne düşünüosunuz?

blueray guzel ama geçekten kullanabilecez mi. heralde enaz bi 1,5 yılı vardır tabana yayılmasında. bende dusundum bunu ama bikac sene sonra fiyatlar ucuzlayınca blueray e terfi bizde yaparız sanırım.

dun sony shopta gordum fw11 leri. forumda konusu aktif olan diger marka laptoplar eğer şık ise bu fw serisini anlatacak kelime yok :D
    sony shop fiyatı 1900ytl+kdv seklindeydi fw11e nin yani senin yazdığın fw139e/h ile tamamen aynısı olan notebook.
    istbil.in stoklarına girmesini bekliyorum ben. keşke imkan olsada senin gibi aldırabilsem usa dan.

• quote:

Orjinalden alıntı: red_wine

quote:

birincisi:

ikincisi:

blueray guzel ama geçekten kullanabilecez mi. heralde enaz bi 1,5 yılı vardır tabana yayılmasında. bende dusundum bunu ama bikac sene sonra fiyatlar ucuzlayınca blueray e terfi bizde yaparız sanırım.

dun sony shopta gordum fw11 leri. forumda konusu aktif olan diger marka laptoplar eğer şık ise bu fw serisini anlatacak kelime yok :D
    sony shop fiyatı 1900ytl+kdv seklindeydi fw11e nin yani senin yazdığın fw139e/h ile tamamen aynısı olan notebook.
    istbil.in stoklarına girmesini bekliyorum ben. keşke imkan olsada senin gibi aldırabilsem usa dan.

Evet aynen katılıyorum: diğerleri şıksa bu bambaşka bişey.
    fw11e'nin beyazını gören var mı acaba? yoksa avrupa serisi tek renk mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: TCMTZ

quote:

Orjinalden alıntı: red_wine

quote:

birincisi:

ikincisi:

Evet aynen katılıyorum: diğerleri şıksa bu bambaşka bişey.
    fw11e'nin beyazını gören var mı acaba? yoksa avrupa serisi tek renk mi?

cidden herkesin gözü kalıo çok korkuyorum nazar değecek diye ayrıca klavyesi mükemmel insanın durup durup yazı yazası gelio :D

• Beyler ben şunu merak ediyorum,şimdi bu ekran 16.4 inç tamam büyük ekran güzel ama kaba gibi görünmez mi?bide ekran daha da genişlediği için resim boyutlarında uyumsuzluk yaşanmaz mı?bence en ideali 15.4 inç.Arada çok fark varmıdır??
  • Alan varsa arkadaşlar iyi bi inceleme yapsada bizde alsak.
  • Beyler sorduğum soruya cvp verebilecek arkadaş yok mu?
  • arkadaşlar makinayı kullanıpta test edenler varmı acaba ? ses ve ısınma problemleri varmı?
  • arkadaşlar ben fw 139N/W sipariş ettim. salı yada çarşamba elimde olacak ürün inşallah...
    uzun zamandır iyi bir laptop almak için takipteydim.fw serisini görünce açıkcası balıklama atladım
    şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki fw serisi sony'nin fiyat/performans açısından son zamanlarda çıkardığı en iyi laptop grubudur.tercihini fw serisinden kullanmayı düşünen arkaşlara ekran kartı 3470 olan modelleri seçmelerini şiddetle tavsiye ederim.çünkü ati'nin ekran kartı intel 4500 e göre %80-90 daha performanslı ve yaklasık 30$ kadar daha ucuz...
    laptop elime geçtikten sonra ayrı bi topic altında sormak istediğiniz sorulara cevap verebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi med472 -- 23 Ağustos 2008; 19:55:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: bilalt

Beyler ben şunu merak ediyorum,şimdi bu ekran 16.4 inç tamam büyük ekran güzel ama kaba gibi görünmez mi?bide ekran daha da genişlediği için resim boyutlarında uyumsuzluk yaşanmaz mı?bence en ideali 15.4 inç.Arada çok fark varmıdır??

Ben geçenlerde olan VAIO havuz partisine gittim,orda z ve fw serisi tanıtımı vardı,bütün gün fw11s ile dolaştım
    açıkçası 17"le karıştırdığını düşünüyorum,bende ilk başta kaba durmaz mı diye tereddütteydim,ama yan çıtaları ar serisi gibi kalın değil,ince ve çok zarif duruyor,gerçekte görün balıklama atlarsınız zaten

Telefonumdan resim attım uyumsuzluğu merak ettiğim için
    açıkçası öyle uyumsuzluk fln yok,film izlerkende zevk veriyor
    Ses YÜKSEKLİĞİ ve "kalitesi" inanılmaz derecede memnunluk vericiydi...

ısınma problemi her pc'de olduğu gibi bir hard-disk'te var fakat işlemcide 35derece ortamda 37 dereceydi biraz kaçak program yükledim test amaçlı

fan sesi diye bieşy yok,hatta çalışmıodu galiba

hoparlör ise bahsettiğim gibi sanki 4 hoparlör-1 woofer koyulmuş gibi yankılı ve hoş ses dinlettirdi bize
    ama 2 hoparlör ve 2 ses düzenleyicisi vardı benim gördüğüm

• quote:

Orjinalden alıntı: serhat_katliam

quote:

Orjinalden alıntı: bilalt

Beyler ben şunu merak ediyorum,şimdi bu ekran 16.4 inç tamam büyük ekran güzel ama kaba gibi görünmez mi?bide ekran daha da genişlediği için resim boyutlarında uyumsuzluk yaşanmaz mı?bence en ideali 15.4 inç.Arada çok fark varmıdır??

Ben geçenlerde olan VAIO havuz partisine gittim,orda z ve fw serisi tanıtımı vardı,bütün gün fw11s ile dolaştım
    açıkçası 17"le karıştırdığını düşünüyorum,bende ilk başta kaba durmaz mı diye tereddütteydim,ama yan çıtaları ar serisi gibi kalın değil,ince ve çok zarif duruyor,gerçekte görün balıklama atlarsınız zaten

Telefonumdan resim attım uyumsuzluğu merak ettiğim için
    açıkçası öyle uyumsuzluk fln yok,film izlerkende zevk veriyor
    Ses YÜKSEKLİĞİ ve "kalitesi" inanılmaz derecede memnunluk vericiydi...

ısınma problemi her pc'de olduğu gibi bir hard-disk'te var fakat işlemcide 35derece ortamda 37 dereceydi biraz kaçak program yükledim test amaçlı

fan sesi diye bieşy yok,hatta çalışmıodu galiba

hoparlör ise bahsettiğim gibi sanki 4 hoparlör-1 woofer koyulmuş gibi yankılı ve hoş ses dinlettirdi bize
    ama 2 hoparlör ve 2 ses düzenleyicisi vardı benim gördüğüm

serhat_katliam adlı arkadaşa teşekkür ediyoryum amerikadan görmeden isteteceğim laptop açısından fikir verdi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.