Şimdi Ara

Sony Vaio Fit E SVF1521ZSTB blu ray sıkınıtısı ve sony rezilligi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaslar bu cihazi 26.09.2013 tarihinde vatanbilgisayardan 2349tl ye kapali kutu olarak satın aldım. 1.5 ay sonra cihazda blu ray olmasi gerekirken dvd rom oldugunu fark ettim vede vatan bilgisayara goturdum neyse sonuc olarak cihazin eksikligini ilk bir ayda fark edemedigim icin yeni urun alamadım vede elimde kesinlikle bu optik surucu bu bilgisayara ait degildir diye yazılı (sony servisten verilmis olan ) kagıtla kaldım. Su an hic bir sey yapamıyorum gibi gozukuyor herhangi bir onerisi olan varmıdır. Ayrıca sony ve vatandan cihaz satın alan arkadaslar cihazlarını kontrol ederlerse iyi olur bana kalirsa.Simdiden tesekkurler yardımlarınız icin

• E?er bu modelde bluray gözüküyorda çykmamy?sa ayyply ü?ründür tüketicinin uyarylmasy gerekir yanly? bilgilendirme var ama ayyply ürünlerde bile 1 ay süren var ilgili yere bildirmen için ke?ke açsaydynyz de?i?me durumunuz vardy.Valilikte tüketici haklary heyetine bir ba?vurun durumunuzu izah edin yapylacak bir ?ey var my?
  • urunde blu ray olmasi gerekiyordu bende 1.5 - 2 ay sonra fark ettim cihazda dvd- rom oldugunu o yuzden degisim yapmadılar gec fark edince 1 ay sureyide doldurmus olduk insanın aklına gelmiyor blu ray yazıpta (kutusunda ve sitesindede aynen o sekilde yaziyor ) dvd rom olabilecegi
  • Hocam bu sony rezilliği değil vatan rezilliğidir
    Sony zaten gereken olanı yapmış gerisi mahkeme ile çözülür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gently weeps

Hocam bu sony rezilliği değil vatan rezilliğidir

Hocam mahkemedede elimde bisi yokki yani mahkemede neyi kanit olarak gostericem senin degistirmedigin ne malum olacak siyrilacaklar isin icinden olay blu ray degil zaten bir iki kere kullanip kullanmiyacagim belli degil benim icin cihazin sifir olarak guvenilirligini yitirmis olmasi yani bask bir parcasinin degismedigi ne malum kafamda sorulae yok degil tesekkurler simdiden

• quote:

Orijinalden alıntı: Rhodes

quote:

Hocam mahkemedede elimde bisi yokki yani mahkemede neyi kanit olarak gostericem senin degistirmedigin ne malum olacak siyrilacaklar isin icinden olay blu ray degil zaten bir iki kere kullanip kullanmiyacagim belli degil benim icin cihazin sifir olarak guvenilirligini yitirmis olmasi yani bask bir parcasinin degismedigi ne malum kafamda sorulae yok degil tesekkurler simdiden

Cok değişik bir durumdasın hocam geçmiş olsun ama vatanın yaptığı tamamen tüketiciyi kandırma ve yanıltma bu yüzden verebilirsiniz
    Sıfır olarak alınan cihazda değişen parça nasıl olur ki bu bile başlı başına bir olay
    Uğraşmak için zaman varsa verin mahkemeye yoksada olan olmuş diyip güle güle kullanın

• quote:

quote:

quote:

Cok değişik bir durumdasın hocam geçmiş olsun ama vatanın yaptığı tamamen tüketiciyi kandırma ve yanıltma bu yüzden verebilirsiniz
    Sıfır olarak alınan cihazda değişen parça nasıl olur ki bu bile başlı başına bir olay
    Uğraşmak için zaman varsa verin mahkemeye yoksada olan olmuş diyip güle güle kullanın

işte kanıtlayabilsem benim değistirmediğimi saniye durmam kovalarım ama malesef kanıtlayamıyorum tesekkurler yinede :(
  • Direkt Sony ile muhatap ol bence onlara güzelce yaz
  • quote:

quote:

quote:

quote:

işte kanıtlayabilsem benim değistirmediğimi saniye durmam kovalarım ama malesef kanıtlayamıyorum tesekkurler yinede :(

Ürünün satın alma esnasında ki teknik özelliklerini yada halen satıştaysa şimdiki teknik özelliklerini alarak tüketici mahkemesine başvur. Senin ürünündeki durum ayıplı ürün değil, tüketiciyi kandirmaya yönelik bir durum. Bu durumda zaman aşımı olmaz. Eğer cihazda herhangi bir teknik sorun yaşasaydın, bu durum zaman aşımına girerdi. Bu halde bile, satıcı ayıbı gizliyorsa yine zaman aşımı olmaz.
    Ayrıca üründe parça değişikliği değilde yanlış bilgilendirme varsa, cihaz zaten açılmamış demektir. Bu durumda çok rahat tespit edileceğinden sana çamur atamazlar. Ayırca çamur atmaya kalksalar bile esas olan tüketicinin beyanıdır, aksi durumu satıcı ispat etmek zorundadır. Güzel olan tüketici mahkemeleri, tüketicinin yanındadır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.