Şimdi Ara

Sony Tablet ve Xperia Tablet Kullanıcıları Kulübü (202 üye) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.456
Cevap
41
Favori
191.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • utku bey bu approb sitesinden indirdiğimiz programları oyunları tablette hangi klasöre atmak gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: roses76

utku bey bu approb sitesinden indirdiğimiz programları oyunları tablette hangi klasöre atmak gerekiyor.

Ben laptoptan SD kartıma atıoyrum sd kartımda APK diye bir dosya açtım ona atıyorum tavsiye ederim. HOWFILE ile indirdiğiniz dosyalar apk formatında inmiyor indirdikten sonra dosyaya tıklayııp yeniden adlandır diyin ve sonuna.apk ekleyin (örneğin dosyanın adı 8554646 siz bunu değiştirip 8554646.apk yapacaksınız)

Tablete atacam derseniz Downloads kısmına atınız. Ardından file manager ile download klasörüne gelin ve apk dosyasına tıklayıp yükle deyin yükle dedikten sonra yükleme işlem bitecek ve aç ve bitti seçenekleri çıkacak aç dedikten sonra uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: utkubulutsimsek

quote:

utku bey bu approb sitesinden indirdiğimiz programları oyunları tablette hangi klasöre atmak gerekiyor.

Ben laptoptan SD kartıma atıoyrum sd kartımda APK diye bir dosya açtım ona atıyorum tavsiye ederim. HOWFILE ile indirdiğiniz dosyalar apk formatında inmiyor indirdikten sonra dosyaya tıklayııp yeniden adlandır diyin ve sonuna.apk ekleyin (örneğin dosyanın adı 8554646 siz bunu değiştirip 8554646.apk yapacaksınız)

Tablete atacam derseniz Downloads kısmına atınız. Ardından file manager ile download klasörüne gelin ve apk dosyasına tıklayıp yükle deyin yükle dedikten sonra yükleme işlem bitecek ve aç ve bitti seçenekleri çıkacak aç dedikten sonra uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

teşekkür ederim. peki tavsiye edebileceğin programlar varmı.ve tabiki oyunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roses76 -- 14 Ocak 2012; 7:52:01 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Emre The Sorcerer

quote:

Orijinalden alıntı: nervous

Arkadaşlar yaklaşık 15 gündür kullanıyorum tableti.Tek sıkıntısı Store dan alışveriş yapamıyor olmak.Para verip uygulama indiremiyorsun.Bu böyle devam ederse satıcam tableti alıcam yarım elma.Çünkü aldığımız cihazlar yazılımlarla vardır, yazılım yoksa cihaz kısıtlı alanda işimize yarar ve zamanla bizi sıkar.Bu konu hallolursa gerek dizaynı gerek sesi gerekse donanımıyla çok tatmin edici bir cihaz...

Katılıyorum size. Android telefon ve tablet kullanıyorum ama google'ın Türkiye uygulama politikasından nefret ediyorum.

Çakması kolay bulunuyo uygulamaların diyecek arkadaşlar olacaktır mutlaka, ben çok zorunlu kalmadıkça orjinal programdan yanayım. 1 dolarlık programı bile alamıyoruz, çok rahatsız edici.

Ben size hem katılıyorum hem katılmıyorum Katılıyorum çünkü ; android market hale gelişmeye açık ve sürekli yeni developerlar birşeyler üretiyorlar ve bunları almak sıkıntı oluyor birçoğomuz için ama ben artık android marketi takip etmiyorum 20 dolara satılan bir uygulamanın cracklisi approb.com sitesinde ücretisz ve howfile sayesinde beklemeden download edebiliyoruz. Çoğu navigasyon 50 dolar ama aynı navigasyon bakın çakma demiyorum aynısının şifresi kırılmışı approb da mevcut olabiliyor.

Katılmıyorum ; yukarıda saydığım approb'dan dolayı birde şu da var kaçımız orjinal oyun ve orjinal ürünler alıyoruz ki ?? türkiye pazarına bir bakın kaç tane kişi orjinal ürünü android markette satın almak istiyor?? Şahsen kimse cracklisi varken (bakın yine çakması demiyorum 30 dolarlık programın şifresi kırılmış versiyonu örneğin ) gidipte 30 dolar bayılacak bunu en zengin de yapmaz orta direkte.

google a approb yazın ve approb sitesine göz gezdirin ve alın size sınırsız android market o zaman tabletin tadına varacaksınız. En azından ben hala tadından yiyemiyorum :

edit: imla

Ben çakma derken crack'li demek istemiştim. Ben orjinal programı ücretini vererek kullanmak istiyorum. Zaten uygulamaların çok büyük kısmı 1-2 dolar civarında ve eminim ki bunlara para vermeyen bi çok insan kendisini zehirlemek için sigaraya her gün bunun bi kaç katını veriyor :) Sonuçta bu programlar bi şekilde emek harcanarak yapılıyor ve çok büyük kar oranları yok. Küçük developer'lar çok para kazanmıyor bu işten. Ve ben de buna saygı gösterme taraftarıyım. 1 dolar, 2 TL, nedir ki? Bahsettiğiniz 30 - 50 dolarlık programlar da çok fazla değil zaten. Onu da şöyle düşünüyorum, navigasyon cihazına 300 TL vermek yerine, 30 dolara iyi bir navigasyon aleti alıyorum gibi birşey.

Ama ben azınlıktayım ve google da bunu bildiği için herhalde Türkiye'yle ilgilenmiyor.

• quote:

Evet güzel konuşuyorsun saygı duymak gerekir, 'crack'li kullanmak istemiyorsun bu senin özgür hür iradendir. Ama sana katılmadığım bu konu var Android sistem kullanan kaç milyon insan var ve android sistem içinde 500.000'den fazla ücretli ücretsiz uygulama var. Orada para ile satılan uyguluma kesinlikle kar amaçlı konulmuştur, önce şu bilgileri vermek istiyorum, tüme varım yöntemi ile sadece bu ufak bilgiye bakalım ;

* Sadece Facebook'a Android'den giren sayısı ; 58 . 300 . 000 Kişi Tarih ; 17.12.2011
    * Dünya da Android Cihaz Sayısı ; 200.000.000 Cihaz

Şimdi gelelim Türkiye'ye çok abartmadan kaba taslak bi hesap yapalım. Ücreti fazla olmayan Android Sistemli telefonlar da olduğu ve günlük hayatımda karşılaşmalar sizlerin de benimde fazla olduğunu düşünürsek. Kaba taslak yaptığımdan dolayı 70 Milyonluk nüfus var diyelim, ve bunların sadece en kötü ihtimal 5 Milyonunu Android sistem kullanır sayısı olarak lanse edip hesaplamamızı yapalım;

* 0,99 x 5.000000 = 4 950 000 Dolar eder.

Bakınız en kötü hesaplama ve sadece Türkiye içinde düşündük. Dünyayı düşünebiliryor musun !? Ayrıca sadece bir tane uygulama da yapılmamakta bu rakamı 3 ilâ 5 ile çarpınız rakamları göreceksinizdir. Şimdi yok 5 Milyon kişi yoktur demeyin kesinlikle vardır. Şimdi sizin söyleminizi daha geniş perspektifle gördük sigara konusunda kesinlikle haklısınız ona bişey diyemem, denilmemeli. Yorumların güzel ama kâr amacı kesinlikle vardır, son bir şey küçük geliştiriciler ise adı üstünde küçük kesinlikle kâr edemez büyüğü ve tecrübelisi varken ona neden gidleim ya da sadece onda olacak uygulama ki olmaz öyle şey neden rağbet gösterelim. Navigasyonda da haklı olabilirsin mesala ben Sygic adlı programı kullanıyorum sinyal problemleri olsa da işimi görebilir.

Aşağıda bir de program vereyim, bilgisayarınızda android sitem kurmaya yarayan bir program sevgilerle.
    Dip not ; Yükleyeceğiniz Android Sistemi Android 4.

http://dl.google.com/android/installer_r16-windows.exe

Teşekkürler
    Selametle

Sony Tablet ve Xperia Tablet Kullanıcıları Kulübü (202 üye)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kademoglu -- 14 Ocak 2012; 11:37:59 >

• quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim. peki tavsiye edebileceğin programlar varmı.ve tabiki oyunlar.

Sana pm attım bir apk mix paketim var orada oyun ve tavsiye programların bir kısmı var istersen daha atarım

• quote:

Orijinalden alıntı: Roseblood

quote:

Evet güzel konuşuyorsun saygı duymak gerekir, 'crack'li kullanmak istemiyorsun bu senin özgür hür iradendir. Ama sana katılmadığım bu konu var Android sistem kullanan kaç milyon insan var ve android sistem içinde 500.000'den fazla ücretli ücretsiz uygulama var. Orada para ile satılan uyguluma kesinlikle kar amaçlı konulmuştur, önce şu bilgileri vermek istiyorum, tüme varım yöntemi ile sadece bu ufak bilgiye bakalım ;

* Sadece Facebook'a Android'den giren sayısı ; 58 . 300 . 000 Kişi Tarih ; 17.12.2011

Şimdi gelelim Türkiye'ye çok abartmadan kaba taslak bi hesap yapalım. Ücreti fazla olmayan Android Sistemli telefonlar da olduğu ve günlük hayatımda karşılaşmalar sizlerin de benimde fazla olduğunu düşünürsek. Kaba taslak yaptığımdan dolayı 70 Milyonluk nüfus var diyelim, ve bunların sadece en kötü ihtimal 5 Milyonunu Android sistem kullanır sayısı olarak lanse edip hesaplamamızı yapalım;

Bakınız en kötü hesaplama ve sadece Türkiye içinde düşündük. Dünyayı düşünebiliryor musun !? Ayrıca sadece bir tane uygulama da yapılmamakta bu rakamı 3 ilâ 5 ile çarpınız rakamları göreceksinizdir. Şimdi yok 5 Milyon kişi yoktur demeyin kesinlikle vardır. Şimdi sizin söyleminizi daha geniş perspektifle gördük sigara konusunda kesinlikle haklısınız ona bişey diyemem, denilmemeli. Yorumların güzel ama kâr amacı kesinlikle vardır, son bir şey küçük geliştiriciler ise adı üstünde küçük kesinlikle kâr edemez büyüğü ve tecrübelisi varken ona neden gidleim ya da sadece onda olacak uygulama ki olmaz öyle şey neden rağbet gösterelim. Navigasyonda da haklı olabilirsin mesala ben Sygic adlı programı kullanıyorum sinyal problemleri olsa da işimi görebilir.

Aşağıda bir de program vereyim, bilgisayarınızda android sitem kurmaya yarayan bir program sevgilerle.

Teşekkürler
    Selametle

Aynen katılıyorum ayrıca 5 milyonu geçer bugün lise öğrencisinin elinde bile 3 tane telefonu var biri iphone diğerleri android bunu düşünürsek o 5 milyon baya bir katlar

• @emre : Çok güzel bir düşünce saygım sonsuzdur. Ama roseblood un dediği kar amaca katılıyorum çünkü 1 dolar gözümüzüe küçük görünüyor ama damlaya damlaya göl olur hesabı onun için ben crackli ye devam ediyorum tüm programlar elimin altında. O developerlar yine kazanıyordur. Hiç kazanmıyor desek internet reklamlarından ve girişimcilikten google adsense para ödüyor onlara
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Roseblood

quote:

Teşekkürler
    Selametle

Aynen katılıyorum ayrıca 5 milyonu geçer bugün lise öğrencisinin elinde bile 3 tane telefonu var biri iphone diğerleri android bunu düşünürsek o 5 milyon baya bir katlar

teşekkkür ederim. onları bir deneyim duruma göre isterim.teşekkür.

• Arkadaşlar program ve oyunları crackli kullandıkça android bitecektir, gelişmeyecektir.Apple storedaki uygulamalar ve oyunlarla Android store daki uygulama ve oyunları karşılaştırırsanız uçurum oluşmak üzere.Birçok kaliteli uygulama apple için üretilir oldu.Bu düşünce tarzıyla çokta dayanmaz androidler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nervous

Arkadaşlar program ve oyunları crackli kullandıkça android bitecektir, gelişmeyecektir.Apple storedaki uygulamalar ve oyunlarla Android store daki uygulama ve oyunları karşılaştırırsanız uçurum oluşmak üzere.Birçok kaliteli uygulama apple için üretilir oldu.Bu düşünce tarzıyla çokta dayanmaz androidler...

Doğrudur fakat şunu da unutmayalım apple ın marketi ipad ile başlayan bir serüvendir. Android açık kaynak kodlu ve yavaş yavaş gelişiyor. Bu düşünce tarzında olsakda fark etmez en azından türkiye için söylebiliriz bunu zaten türkiyede google ın uygulamalarını satın alamıyorsun. onun için google ve android açısından sorun olacağını ben zannetmiyorum.zaten google sorun olarak görse türkiye pazarınada alımları açardı...

• Herkesin düşüncesine saygım sonsuz.

Fakat !

Android biter ve gelişmez diyenleri, savundukları sistemin geride kaldığını gördüklerinde de buralarda yazmalarına devam etmelerini istiyorum. Ben konuşmuyorum rakamları konuşturdum. Hem de en asgari sayıları yazarak. Ve son bir şey daha şimdi hanginiz işletim sistemini orjinal kullanıyorsunuz bilgisayarınız da !? Hattâ siz onları crackli veyahut da bazı bulduğunuz seri numaralarla kullanıyorsunuz gelişmesi durdu mu?

Herkese Sevgilerle
  • Ben kar amacı gütmüyorlar demedim, tabi ki böyle bir amaç var. Olay şu aslında, ben mesela elixir, mx video player, titanium backup gibi programları çok severek kullanıyorum. Bi şekilde karşılığını ödemek zorunda hissediyorum. Anca donate ile yardımcı olabiliyorum. Sonuçta sürekli okuyoruz, apple store android marketin 3 4 katı para kazandırıyor developerlara ve bu yüzden hemen hemen hiçbir uygulama önce androide gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07BLueDeViL07

Arkadaşlar eğer arada kaynamazsa bir soru sormak istiyorum. Şimdi biz bu haritada gezdilçe bu tablet verileri indiriyor ve daha önce gezdiğimiz yerleri internet bağlantısızda gezebiliyoruz. Acaba google ın bunun için bir datası var mı? Ben haritada dolaşmaya meraklı olduğumdan her yer açık olsun istiyorum.

Google maps'in labs kısmında offline caching var, belirli bölgeleri kaydetmesini sağlayabiliyorsunuz ama teker teker uğraşmanız lazım. Mesela Ankara'nın tümünü 5 kerede cache'e alabildim.
  • quote:

Ben kar amacı gütmüyorlar demedim, tabi ki böyle bir amaç var. Olay şu aslında, ben mesela elixir, mx video player, titanium backup gibi programları çok severek kullanıyorum. Bi şekilde karşılığını ödemek zorunda hissediyorum. Anca donate ile yardımcı olabiliyorum. Sonuçta sürekli okuyoruz, apple store android marketin 3 4 katı para kazandırıyor developerlara ve bu yüzden hemen hemen hiçbir uygulama önce androide gelmiyor.

Ben seni anladım arz - talep meselesi ile android sisteminin gelişmesini istiyorsun. Çözdüm seni =) . O da olur inşaallah; yeterki böyle kullanılsın ki olacaktır da ama senin vicdanî bir meselene de karışmayalım derim. Sen yine bir şekilde dön hattâ paralı al, senin vasıtanla biz de arada kaynarız. Teşekkürler.

Selametle

• Arkadaşlar, tablet alacağım dönüp dönüp sony s e karar kılıyorum. Ama büyük bir problemim var. Bu meretten VGA bağlantılı cihaza nasıl görüntü aktarılır ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: _KoLCu_

Arkadaşlar, tablet alacağım dönüp dönüp sony s e karar kılıyorum. Ama büyük bir problemim var. Bu meretten VGA bağlantılı cihaza nasıl görüntü aktarılır ki

Sony tablet s diger tabletler gibi hdmi cikisi ile baglanmiyor DLNA dedigimiz kablosuz teknolojiyi kullanarak (Firlat at) pc tv projektor vb.baglanabilmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07BLueDeViL07

quote:

Hocam sen masaüstünü nasıl öyle yaptın ya deli oldum.Resmi indiriyorum ayarla wallpaper olarak diyorum bi alan seçmemi istiyor ama ufacık bir alan.Bu alanı büyütsem bile çok kısıtlı yerler kalıyor

Sanirim iyi anlamda soyledin :) tablet wallpapers uygulamasini aaaandroid marketten indir;ardindan herhangi bir walpapaer i sec ve kareleri iki yana resmin ortasini icine alacak sekilde tam ortasini getir ve kirp a bas ardindan direk masaustunde gorulecektir.ben osekilde yapmistim

• arkadaşlar bende dün almış bulunmaktayım 32gb wifi yanlız laptopumla bağlantı kuramıyorum nedeni ne olabilir acaba laptopdan ağ kurdum ama bağlanmıyor

birde şimdilik şu arkaplanda çalışan uygulamaları kapamamıza yarınyan programı arıyorum ama bulamadım link verebilecek varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: _BlackMetal_

arkadaşlar bende dün almış bulunmaktayım 32gb wifi yanlız laptopumla bağlantı kuramıyorum nedeni ne olabilir acaba laptopdan ağ kurdum ama bağlanmıyor

birde şimdilik şu arkaplanda çalışan uygulamaları kapamamıza yarınyan programı arıyorum ama bulamadım link verebilecek varmı acaba

Hayırlı olsun. laptopla bağlantıyı hiç denemedim ama bildiğim kadarıyla VPN bağlantısı kuruyorsun ben kablo ile bağlıyorum.

http://ho--tfile.com/dl/141962199/bddf8b4/System-Tunner-Pro-v1.4.4-approb.com.rar.html

SYSTEM TUNER PRO versiyonunu bu linkten indirebilirsin ho nun yanındaki iki tane-- işaeetini sil ve tarayıcına yapıştır.

Ardından rar dan çıkan dosyayı boş bi yere at apk dosyası çıkacak onu da SDkaert yardımıyla tabletine at

Eğer SDkart yok ise Dolphin browerser veya opera mini browser ı marketten kur ve yukardaki adresi kopyala tablete indir

ardından yine marketten ANDRO ZIP i kur ve androziple dosyayı aç direk dosyaya tıkla yükle de yüklersin

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.