Şimdi Ara

SONY PlayMemories Saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony'nin PlayMemories adındaki uygulamasının saçmalıklarını anlatacağım.

Bilindiği üzere 1500 lira ve üzeri DSLR kameralarının çoğunda Time Lapse özelliği bulunur Zaman atlamalı video çekimi yani.

Sony kurduğu bir sistemle bu ve benzeri uygulamaları playmemoriescameraapps.com sitesinden ÜCRETLİ olarak satıyor.

Bazılarda ücretsiz.Asıl önemli olanlar hepsi ücretli.

Gördüğünüz gibi uygulamaları para ile satıyorlar.

İşin kötü tarafı şu bu uygulamaları Türkiyede olan birinin asla satın alamaması. Yani 2000 liraya bir kamera alacaksın ancak bu uygulamalardan mahrum kalacaksın.
    Aynı fiyata alınabilecek olan Nikon, Canon veya Samsung marka kameralarda bu özellikler veya benzeri uygulamalar zaten kamerada yüklü. Uygulamada değil kameranın zaten kendi özelliği.

Ben Sony'nin A6000 adlı fotoğraf makinesini aldım. En çok timelapse videoları çekebilmek için almıştım kamerayı.
    Ancak bahsettiğim programı türkiyede olduğum için indiremedim. Siteye üye olurken Türkiye olarak ayarladığım için o paralı uygulamaları bana hiç göstermiyor bile.
    Siteye yeniden kaydolup kendimi Amerikada olarak gösterdim. Uygulamaları gördüm, bu sefer satın alma aşamasına kadar geldim ancak bu seferde kredi kartı Türkiye'den olduğu için kabul etmedi. PayPal zaten Türkiyede devre dışı. Ordanda satın alınamıyor.

YANİ 1700 liram çöpe gitti diyebilirim. Bir daha Sony kamera almayı düşünmüyorum.
    Böylesine pahallı kameralarını satıp bu özelliklerden mahrum bırakmak kabul edilebilir şey değil. Bu kameraları satın alanların bir kısmıda bu özelliklerden haberi olmadığı için eksiklik görmüyor tabi.

Sitedede belrtilmiş uygulamaların bazı ülkelerde kullanılamadığını.

Sony kamera alacaksanız bir kere daha düşünün

• İnternette nasıl yüklendiğini anlatanlar var. Arkadaşım yüklemiş, bende onun hesabını kullanarak yükledim. Çevrende kullanan varsa onun hesabından yükleyebilirsin. Yoksada imkansız değil yüklemek.
  • Araştırıp alaydın sende. Yabancı ülke gösterip yüklenebiliyor ayrıca. Sensor o biçim af hızı o biçim , neymiş timelapse ücretiymiş...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende sizin gibi ilk olarak tepki vermiştim ama biraz araştırarak işi çözebiliyorsun, yine de para veriliyor fakat en azından satın alıp kullanabiliyorsun. Benim yaptığım yol şöyle oldu.
    İlk olarak ....@yahoo.co.uk uzantılı bir mail adresi oluştur. (bu arada makinanın bölgesini Ingiltere yapman gerekiyor) Daha sonra sony sitesinden bu uzantılı mail adresiyle bir kullanıcı yarat. G2A sitesinden UK PSN Card satın al (artık ne almak istersen o kadar satın alabilirsin) bu kartı aldıktan sonra sony hesabına ekle ve playmemoriescameraapps.com sitesinden Ingiltere bölgesine girmiş oluyorsun bu adres ile. Ben bu şekilde satın almayı başardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GamerBaki -- 30 Aralık 2016; 14:55:40 >
  • Oldu olacak kamerayı ilk aldığımızda tek af noktası çalışsın, parasıyla diğer af noktalarınıda açalım. Sony saçmalamış.
  • DejavuXL D kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum tam bir saçmalık.
    Binlerce liraya makine satıyorlar. Türkiye'den uygulama indirilmiyor. Rezalet

Sony A7ii için indirmeye çalıştık.
    Yurt dışında arkadaşa para yollayıp ona indirttik oradan kendimize...

Ayrıca araştırıp bedava apk'sını bulabilirsem artık risk budur deyip deneyeceğiz.

• bu konunun hala çözülmemiş olması beni şaşırttı doğrusu. Bu kadar ilgisizlik olabilir ancak.
  • bugün tam günümü bu programı aramakla geçirdim. ama maalesef ülkemiz için bu uygulama yokmuş cok aptalca bir durum. Sony turkiye paramızı alınca iyi ama hizmette yoklar...
  • Arkadaşlar,

İsteyen olursa 30TL karşılığı programı yükleyebilirim.

Bana özelden ulaşabilirsiniz.
  • Diger cihazlari bilmiyorum ama sony cektigi fotograflari makine uzerinde videoya donusturuyor bu uygulama ile. Sadece zaman aralikli cekim yapmiyor

Yuklemek cok zor bisey degil, ucret sembolik.

Ben videomu kendim yaparim yeteri fotografi ceksin diyenler icin android uygulamalar var. O da kesmezse kumandalar falan var.

Bu uygulamalarin temelde mantigi bence guzel ama oturtamadi sony bunu..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.