Şimdi Ara

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.327
Cevap
50
Favori
922.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yavuz_kpr

Selam arkadaşlar, bende de eski bir sony set var LBT-N455. 4-5 sene önce bilgisayara bağlayıp kullanıyordum oldukça güzel ve temiz sesi vardı ancak bu canavarın tuş takımı arızalı örneğin Display/Demo tuşuna basıyorum, o Tunning'e basıyorum zannediyor Ayrıca Cd çalar kısmı da arızalı. Bu alet için yedek parça temin edebilecek ve tamir edebilicek güvenilir bir yer bilen var mıdır acaba?

http://imageshack.us/photo/my-images/263/9bbc8c038bfecd829be7f3c.jpg/

Sonyleri genelinde bu sorun görülür..Seri ile alakası yok.Hepsinde aynı sorun var..Ses tuşu düğmelerin biribirine karışmaları klasiktir..Ancak ikisininde çözümü basit..Ön panel sökülür,düğmelerin lehimleri tazelenir ve yeniden denenir.Aynı problem devam ediyorsa düğmeler değiştirilir.Sorun ortadan kalkar..Ses potansına gelince.. potansın içini açıp(çok meşaagatli bir iş) temizleyici kontak spreyi ile güzelce temizlenir. potansın içindeki bacaklar gerginleştirilip potans kapatılır..Sonuç : Analog potanslardan daha hızlı bir potans

• arkadaşlar sony müzik setimi satıyorum ilgilenenlere:

http://forum.donanimhaber.com/m_52990012/mpage_1/f_/key_//tm.htm#52990012
  • Yeni çıkan bu müzik setini gördünüz mü.38cm wooferlarıyla tam bir dev...
  • Arkadaslar yana Yakila Sony fh e939 ariyorum bilen varsa bi haber etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

Canavarlarımdan yeni karelerr :)

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

bu ikisini nasıl senkronladın hocam?

• bunlarda benim 2000 li yılların başında aldıgım müzik sistemim , 2-3 sene çok yogun bi şekilde kullanmıştım , son 5-6 senedir apartmana taşındıgımız için maalesef kullanamıyorum.....bu serinin tizleri biraz zayıf bana kalırsa yüksek seste bass test dinledikten sonra tizleri cortayı çekmişti , şimdi konuyu görüp çalıştırmayı denedim ama maalesef bu seferde uzaktan kumandası çalışmıyor , yarın götürüp baktıracagım bakalım inşallah fazla bişey tutmaz...

http://imageshack.us/photo/my-images/525/cimg2629p.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/812/cimg2628.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/690/cimg2627x.jpg/

• Bugün resgele bir dükkanda sony mhc av 55 gördüm dükkan sahibi orda yoktu eşi vardı ondan 2 tane geçen sene almıştı baya yüksekti fiyatı falan dedi sonra tel açıp öğrendi eşinden 1000 tl adam 12 taksit yaparım sesini açınca camlar falan yerinden oynuyor muş nedersiniz nette aradım hakkında bilgi bulamadım.eski rx 99 lardan bulamıyorum yada başka şehirlerde oluyor kargo parası cihazdan çok tutuyor pazatresi gidip cihazın sesini dinlicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isk0rpit -- 15 Ekim 2011; 17:04:41 >
  • Sahibinden.com üzerinde cok ciahz var..ben sürekli takipe diyorum rx99 da var bayağı.. ama bence varsa paran vx8 al hem ufak hem saglam.. biraz daha paran varsa ltb lv 80 al(siyah kasalardan daha iyi) siyah kasalara hastayım dersen siyah kasaların en fulü olan lbt xb 80 av al.biraz daha param var dersen lbt xgv 80 al..4 x 180 rms..(en üst cihazı bu)başka cihazlarda düşünürsen yardımcı olurum sana bir sony ci olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: leaderbig89

Sahibinden.com üzerinde cok ciahz var..ben sürekli takipe diyorum rx99 da var bayağı.. ama bence varsa paran vx8 al hem ufak hem saglam.. biraz daha paran varsa ltb lv 80 al(siyah kasalardan daha iyi) siyah kasalara hastayım dersen siyah kasaların en fulü olan lbt xb 80 av al.biraz daha param var dersen lbt xgv 80 al..4 x 180 rms..(en üst cihazı bu)başka cihazlarda düşünürsen yardımcı olurum sana bir sony ci olarak

Rx99 başka ya arkadaşımda var orjinal tamir görmemiş hiçbir tuşu çalışmıyor ama sesi 25 e kadar mkemmel bass veriyor evet satılık rx99 lar var ama hep başka şehirlerde hem kargo parası var hem cihazı almadan önce yoklamak gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: isk0rpit

quote:

Sahibinden.com üzerinde cok ciahz var..ben sürekli takipe diyorum rx99 da var bayağı.. ama bence varsa paran vx8 al hem ufak hem saglam.. biraz daha paran varsa ltb lv 80 al(siyah kasalardan daha iyi) siyah kasalara hastayım dersen siyah kasaların en fulü olan lbt xb 80 av al.biraz daha param var dersen lbt xgv 80 al..4 x 180 rms..(en üst cihazı bu)başka cihazlarda düşünürsen yardımcı olurum sana bir sony ci olarak

Rx99 başka ya arkadaşımda var orjinal tamir görmemiş hiçbir tuşu çalışmıyor ama sesi 25 e kadar mkemmel bass veriyor evet satılık rx99 lar var ama hep başka şehirlerde hem kargo parası var hem cihazı almadan önce yoklamak gerekir.

arkadaşım bende var rx 99.sadece cd okumuyor,birde uzaktan kumandasındaki açma kapama tuşu çalışmıyor.o tuş sanırım tamir edilebilir.başkada hiç bir kusuru yok. görünüm olarakta çok temiz durumda.sesi de gerçekten çok güzel.isterseniz size satabilirim.yer simav-kütahya.

• quote:

Orijinalden alıntı: zirkam

quote:

Orijinalden alıntı: isk0rpit

quote:

arkadaşım bende var rx 99.sadece cd okumuyor,birde uzaktan kumandasındaki açma kapama tuşu çalışmıyor.o tuş sanırım tamir edilebilir.başkada hiç bir kusuru yok. görünüm olarakta çok temiz durumda.sesi de gerçekten çok güzel.isterseniz size satabilirim.yer simav-kütahya.

Lbt xgv80 Türkiye'de pek yok.Bende vardı .Geçen sene sattım.Cidden lbtlerin en güçlüsüdür.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Rsan-

Yeni çıkan bu müzik setini gördünüz mü.38cm wooferlarıyla tam bir dev...

sony yine abartmışş..2000 rms ne demek bilmiyorlar galiba..bi kere güç kaynagı zaten hoparlörlerinden biri kadar olur :)ufacık ana ünite 2000 rms ses verecek...kaç stk yı serileyip yakaladılar acaba merak ettim :)sony nin en gerçek degerlerini yazdıgı modeli xgv 80 2 x 360 rms olan model..ondada 2 tane 412-170(180 + 180 rms) entegre var. bas sessleri için ayrı tiz ve midle için ayrı ses veren iki çıkış var. her kolon için 2 çıkış vermiş.. toplamda 2+ 2 cıkıss var. yani 4 x 180 rms.. görünüşte 2 kaibn oldugu için direk 360 rms demişler..en güçlü ciahzı bu...tonlamasınıda bi dinlemek nasip olmadı.. :(

• Ürünü satmayı düşünürmüsün ?
  • oncelıkle herkese merhaba ben bır seyı cok merak edıyorum mıdı set lerın hastasıyım cocukkende cok sevıyordum lakın almak nasıb olmadı hıc sımdı dusunuyorum almayı ama ogrendımkı optık cıkıslarından ses alamıyomusuz hayal kırıklıgına ugradımoptıkten pc ye coax tan da uyduya baglamayı dusunuyordum fakat dusunduklerım olmadı sımdı ısınyoksa + olarak ıyı bır ses kartı al onbord ses kartında zaten bısey beklenmez optık olsa neyse olurduda saglam bır ses kartı almadan kullnılmaz analog olarak acaıp hayal kırıklıgına ugradım oysa kı cok buyuk hevesım vardı yazıkoldu saygılar bırde alt lınktekı mıdı set nasıl almayı dusunuyorum model no su MHC-V7770 AV[simage]

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-sony-muzik-seti-58079686/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cigabyte2 -- 28 Ekim 2011; 0:18:12 >

• slm arkadaşlar en sessiz üyeyim diyebilirim ama siteyi çok takip ederim sony müzik setlerinin hastasıyım fazla zamanınızı almayacam istanbulda 750 tl ye mhc gn1100d buldum 3 yıllık ilk sahibi çok temiz diyor mersinden gidip almaya değermi set canavar gibi araştırdım fiyatı iyimi sizce..
  • Sony'nin usb'den flac çalan micro hifi'ı var mı?..
  • Selamlar elimde sony mhc rg-270 model müzik seti var hoparlör olarak jbl 1000 watt bas ve jbl mit bass takımı mevcut bu şekilde uzun bi süre kullandım hoparlörleri yine değiştirmek istiyorum aklımda pioneer 85 lik var ama kararsızım daha önceden 6 çift değiştirmiştim markaları bilindik bişey değildi volüm 15 den sonra her defasında patladılar şimdi ise pioneer kaliteli marka olduğu için almak istiyorum ama onlarda patlarsa diye soruyorum kendime bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varmı mesela setin orjinal hoparlöründe kondastör tarzı bi ayırıcı vardı o olduğu zaman sorun olmadan bağlıyabiliyodum hoparlörleri ama şimdi o ayırıcılar elimde değil ayırıcı hakkındada bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? şimdiden teşekkür ediyorum iyi forumlar
  • Öncelikle müzik setinin ohm değerlerine, watt değerlerine bakman lazım. O değerlerin dışında birşey takarsan patlaması normal. O değerlere uygun almalısın. Hoparlör olarak ben sana Monitor Audio BX2 öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obsidian

Öncelikle müzik setinin ohm değerlerine, watt değerlerine bakman lazım. O değerlerin dışında birşey takarsan patlaması normal. O değerlere uygun almalısın. Hoparlör olarak ben sana Monitor Audio BX2 öneririm.

Hocam onlar baya pahalı bakdıgım kadarıyla pioneer 85 lik nasıl olur?
    Sitesinede bakdım çıkış gücü hakkında bu şekil bişey yazıyo
    DIN power output (rated): 80+80 (6 ohms at 1 khz, DIN)
    Continuous RMS power output (reference): 100+100 watts (6 ohms at 1 khz, %10 THD)
    Music power output (reference): 200+200 watts (6 ohms at 1 khz, %10 THD)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Oxy.gen- -- 30 Ekim 2011; 23:43:57 >
  • Pioneer hoparlörleri bilmiyorum. O pahalı geldiyse Dali Zensor 1 öneririm, fiyat aralığındaki en iyi hoparlörlerdir. 6 ohmda çalıştığından sisteminde bir sorun çıkarmaması lazım.
  • 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.