Şimdi Ara

sony mi samsung mu ? ( sony sesi az çıkıyor )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar buradakihttp://forum.donanimhaber.com/m_20133835/mpage_1/key_//tm.htm#20133835 mp3 playeri aldım .
    Ancak sesi az çıkıyor. sony i geri verip samsung u3 mü almalıyım ? sesi yüksekmidir ?

birde creative ep 630 alsam son seste inletirmi ? ses şiddeti artarmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izuner -- 5 Ocak 2008; 15:27:23 >

• sonyler avrupa standartlarına göre üretim yaptıgı için ses şiddeti biraz düşük oluyor.u3 te öyle bir sorun yok.u3 kullanıyorum ve sesi(son ses 40)30 dan yukarı açmıyorum.daha doğrusu açamıyorum.ama kanal tipi kulaklıkla dinleyeceksen cx300,ep 630 gibi kulaklıklarda son ses dinlemeni tavsiye etmem.neticesinde son ses dinleyip sağ kulağımda işitme kaybı oluştu.zaten dışardan sesi azaltıkları için son ses dinlemene gerenk kalmıyor.ama her modeli için gecerlimidir bilmiyorum sonylerde tekkende combo yaparmıs gibi bazı tuslarına bastıgın zaman ses sınırlayıcısı kalkıyormus.ama her modelinde geçerlimidir bilmiyorum.ama u3 son derece güzel bir karizması ve sesi var. son karar senin.

ne kadar çok ama yazmısım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jumuu -- 5 Ocak 2008; 16:01:30 >

• kulak sağlığı önemli de ben bununla kendi sesimi duyuyorum . dışarda ne yaparım :) Ep-630 35 ytl cx300 75 ytl . kulaklıkla halledersin mi diyorsun yani ?
    değiştirmeye değer mi ? ürünü geri verip gedikgorss.com'a ; hepsiburada.com dan da samsung u3 u almak çok zahmetli olacak.
    Ses sınırlamasını kaldıran bir olay varsa mütiş olur :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: izuner

kulak sağlığı önemli de ben bununla kendi sesimi duyuyorum . dışarda ne yaparım :) Ep-630 35 ytl cx300 75 ytl . kulaklıkla halledersin mi diyorsun yani ?
    değiştirmeye değer mi ? ürünü geri verip gedikgorss.com'a ; hepsiburada.com dan da samsung u3 u almak çok zahmetli olacak.
    Ses sınırlamasını kaldıran bir olay varsa mütiş olur :)

sana söyle yazayım kullandığın kulaklık cx 300 gibi kanal tipimi?u3 te kulakiçi kulaklıkla (dışarıdan konusmaları dahi duyabildiğin kulaklık)30da aldıgım sesi cx 300 le 16 alıyorum.dışarıdan sesi kesitiği için çok açmıyorsun.normal kulaklık dışarıdan da ses aldıgı için müziği duymak zorlasıyor.ep 630 yada cx300 le halledebilirmisin?bu kısmen olabilir.ama çok fark etmeyebilir.değiştirmeye değermi bilmem sony kullandım ama cd walkman kullandım.ki sesi u3e 50 basar....bu konuyu sonyde acarsan modelini yazarsan sınırlandırmayı kaldırmayı bilen birileri mutlaka vardır.tabii bu modelde öyle bişi varsa!!!

• sennheiser mx200 kullanıyorum . kanal tipi değil yani . benim için önemli olan sesin böle gümbür gümbür çıkması . sınırlandırmayı kaldırabilen bir yazılım varsa sorun ortadan kalkar. ama diğer türlü ya sony i geri vercem yada ep 630 denicem tabi yüksek ses verirmi bilemem ? deneyebilceğim bir yer var mı acaba . kadıköye gideceğim yarın bunun için
  • valla nerde bulacağını bilmem çünkü bursada oturuyorum...o yazılım değil dediğim gibi tekkende combo yaparmıs gibi bazı tuslarına basıyorsun ekranda power yazısı çıkıyormus mp3e bişi yuklemen gerekmiyor.... bence sony bölümünde bi konu aç.
  • arkadaşlar artık ses sınırlama olayı diye bişey yok.1 hafta önce amerikadan sony nwz-a816 geldi.türkiyeden aldığım nwz-s515le aynı ses çıkışına sahip haberiniz olsun.amerikadan 2 yıl önce sony nw-e507 getirtmiştim.onda bu olay vardı.kulaklarım yırtılıyodu son seste dinleyemiyodum.ama şimdi sony amerikayada düşük sesli model gönderiyo haberiniz olsun.ama 20. seviye ses yeterli.son seste en fazla 5 dakka dinleyebiliyosunuz.kulaklarınız doğru düzgün algılamamaya başlıyo sesleri.
  • o yeni modelleri için geçerli bende eski modellerden hd3 var ve sınırlama kaldırılma olayı doğru ama o zaman da son seste ses bozuluyor yani o modeller o ses düzeyine göre üretilmiş ben de ses kısıtlaması olayına takmıştım ama cx300 le kullanmya başlayınca pek de problem olmamaya başladı kulağım o ses seviyesine alışmış olduğundan mı bilmiyorum ama kulakiçi alırsan hem ses kalitesi hem de ses düzeyindeki bariz artışı göreceksin bence kulaklarına eziyet etme ve güzel bi kulaklık al kullan cihazını bir de sorum olacaktı o cihaza mp3 ü sonic stageyle mi yoksa doğrudan mı atıyorsn??
  • quote:

Orjinalden alıntı: zoptrik

o yeni modelleri için geçerli bende eski modellerden hd3 var ve sınırlama kaldırılma olayı doğru ama o zaman da son seste ses bozuluyor yani o modeller o ses düzeyine göre üretilmiş ben de ses kısıtlaması olayına takmıştım ama cx300 le kullanmya başlayınca pek de problem olmamaya başladı kulağım o ses seviyesine alışmış olduğundan mı bilmiyorum ama kulakiçi alırsan hem ses kalitesi hem de ses düzeyindeki bariz artışı göreceksin bence kulaklarına eziyet etme ve güzel bi kulaklık al kullan cihazını bir de sorum olacaktı o cihaza mp3 ü sonic stageyle mi yoksa doğrudan mı atıyorsn??

öncelikle tavsiyen için sağol.ben şu an sony mdr-ex90lp kulakiçi kulaklık kullanıyorum zaten.dediğin gibi amerikadan gelen e507 modelinde ses limiti yoktu.31 seviye sesin 26.seviyesinden sonra ses bozuluyordu.basslar kayboluyor,tizler birbirine karışıyordu.ama şu anki amerikadan gelen nwz-a816 avrupadaki modellerle aynı ses oranına sahip.bu arada yeni sonylerde sonicstage olayı yok.doğrudan sürükle-bırakla atıyorum mp3lerimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leylandi -- 6 Ocak 2008; 9:13:39 >

• sony hemen hemen her konuda iyidir ben tam bi sony aşığıyım ama sony nin kulaklıkları fiyat/performans açısından çok vasat forumda araştırırsan sonuçları bulabilirsin bence sennheiser bi kulakiçi almanı tavsiye ederim cx300,ie4,cx400,cx500 falan ben cx300ü bir senedir kullanıyorum ses kalitesinin yanında dikkatimi çeken gerçekten çok sağlam bi kulaklık -nazar değmesin- o kadar zorlandı "aha bu sefer bozuldu koptu kablosu" dediğim çok olmuştur ama gerçekten fiyatının hakkını veriyor
    sürükle at olması özellikle sony için çooooooook büyük avantaj bu sonic stage programı yüzünden sabahladığımı bilirim kafayı yemiştim bi ara simdi 4.3 ü çıkardılar biraz daha iyi ama sonye yakışmayan bi program kesinlikle...
    Hayırlı olsun tekrar
    güle güle kullan

• quote:

sony hemen hemen her konuda iyidir ben tam bi sony aşığıyım ama sony nin kulaklıkları fiyat/performans açısından çok vasat forumda araştırırsan sonuçları bulabilirsin bence sennheiser bi kulakiçi almanı tavsiye ederim cx300,ie4,cx400,cx500 falan ben cx300ü bir senedir kullanıyorum ses kalitesinin yanında dikkatimi çeken gerçekten çok sağlam bi kulaklık -nazar değmesin- o kadar zorlandı "aha bu sefer bozuldu koptu kablosu" dediğim çok olmuştur ama gerçekten fiyatının hakkını veriyor
    sürükle at olması özellikle sony için çooooooook büyük avantaj bu sonic stage programı yüzünden sabahladığımı bilirim kafayı yemiştim bi ara simdi 4.3 ü çıkardılar biraz daha iyi ama sonye yakışmayan bi program kesinlikle...
    Hayırlı olsun tekrar
    güle güle kullan

sennheiser cx300 tipindeki kulakiçi kulaklıkların kulağa tem yerleşmeme gibi bi sorunu var.bende walkman telefon var.onun kulaklıklarıda o tip hiç sevmiyorum onları.kulağımda bi o yana bi bu yana dolanıyolar sürekli düşüp duruyolar.attım bi kenara duruyolar şimdi.ama şu an kullandığım ex90 harika bence.onun sürücüsü 13.5mm olduğu için kulak kanalına tam oturuyo ve deliğini tam kapatıyo.hiçbir şekilde oynamıyo sabitleniyo kulak kanalına.dışıda alüminyum kaplama olduğu için bass titreşimlerini engelliyo.ve de cx 300den üst düzey bir kulaklıktır bu kadar küçümsemene şaşırdım doğrusu

• quote:

Orjinalden alıntı: leylandi

quote:

sony hemen hemen her konuda iyidir ben tam bi sony aşığıyım ama sony nin kulaklıkları fiyat/performans açısından çok vasat forumda araştırırsan sonuçları bulabilirsin bence sennheiser bi kulakiçi almanı tavsiye ederim cx300,ie4,cx400,cx500 falan ben cx300ü bir senedir kullanıyorum ses kalitesinin yanında dikkatimi çeken gerçekten çok sağlam bi kulaklık -nazar değmesin- o kadar zorlandı "aha bu sefer bozuldu koptu kablosu" dediğim çok olmuştur ama gerçekten fiyatının hakkını veriyor
    Hayırlı olsun tekrar
    güle güle kullan

sennheiser cx300 tipindeki kulakiçi kulaklıkların kulağa tem yerleşmeme gibi bi sorunu var.bende walkman telefon var.onun kulaklıklarıda o tip hiç sevmiyorum onları.kulağımda bi o yana bi bu yana dolanıyolar sürekli düşüp duruyolar.attım bi kenara duruyolar şimdi.ama şu an kullandığım ex90 harika bence.onun sürücüsü 13.5mm olduğu için kulak kanalına tam oturuyo ve deliğini tam kapatıyo.hiçbir şekilde oynamıyo sabitleniyo kulak kanalına.dışıda alüminyum kaplama olduğu için bass titreşimlerini engelliyo.ve de cx 300den üst düzey bir kulaklıktır bu kadar küçümsemene şaşırdım doğrusu

yanlış anlamışsın kesinlikle küçümsemedim sadece kıyasladım hem ex90 tabiki cx300den iyidir ben aynı seviye/sınıf kulaklıklar arasında sennheiser iyidir demek istedim sonuçta cx300 70 milyon civarı ex90 150milyon civarı satılan kulaklıklar değil mi? ben uzun süre sony nin şu standart kulaklıklarından kullandım ve bence fiyat/performans açısından ondan daha iyi kulaklık yoktur yani sony de kalitesine kesinlikle gölge düşürecek ürün sürmez piyasaya sennheiser de 45 senedir sadece kulaklık üreten bir firma sonuçta sony den iyi kulaklık üretmesi gayet doğal değil mi?? bu arada ex90 ı da araştırdım da biraz zaten aksam kalitesi bakımından eminim sony den dolayı sesi de tatminkarmış adamlar um1 le falan kıyaslıorlarmış sonye de bu yakışırdı aslında düşünülebilir eğer kıyaslama şansın olduysa biraz bahsedebilir misin kulaklıktan??

• valla ben çok memnunum kulaklığımdan.diğer kulakiçilerin bir kötü yanı var.onlar bassları verince diğer sesleri bastırıyo.bummm edip boğuyo sesleri.ama bu kulaklık çok farklı gerçekten.bütün sesler dengeli bir biçimde kulağınızda.bazı şarkılarda duymadığım sesleri bu kulaklıkla duydum inanamadım.hassasiyeti çok iyi.malesef um1le karşılaştırma gibi bir fırsatım olmadı.ama um1 daha profesyonel gibi geliyo bana.onun mekanik yapısı daha farklı.onda bass için ayrı tiz için ayrı sürücü var bildiğim kadarıyla.
  • peki cx300 , ep 630 gibi kulaklıklarla karşılaştırma imkanın oldu mu?
  • deneme imkanım olmadı ama aralarında bariz bir fark yok bildiğim kadarıyla.herkes bunu söylüyo.
  • arkadaşlar mesajı yazdığım gün akşam o soğukta gittim minibüsle bostancı ya vatanbilgisayardan ep-630 aldım :)
    Kulaklıkla beraber sesi az çıkan sony kulaklığın izalasyonu nedeniyle biraz daha yüksek hissettiyor sesi .
    Sony mp3 playerimi mağazadan almış olsaydım geri verip samsung alacaktım ancak . gedikgrostan aldım zaten bir haftada getiriyorlar hiç uğraşamam :)
    Şimdi kulaklıkla birlikte dinlenebilir oldu . biraz daha çıkabilirdi aslında ses

@zoptirik
    cx-300 ile ep-630 u çok karşılaştırmışlar. ancak cx300:75 lira ep-630:45 lira
    ben ep 630 aldım . bass ları tatmin edici . Seste gayet dengeli . çok eleştiren olmuş ancak gönül rahatlığı ile alabilirsin . 30 ytllik kaydadeğer bir fark olduğunu sanmıyorum . dinleyene sormak lazım genede .
  • önerin için çok sağol şu anda zaten cx300 kullanıyorum ve ep 630 la birebir karşılaştırma imkanım olmuştu aslına bakarsan ses karakteristiği olarak çok da bi farkı yok çok para vermediğin iyi olmuş aslında cx300 midlerde ve tizlerin temizliği ve de basların altında diğer seslerin ezilmesi konularında biraz daha öne çıkıyor ama öyle çok da bariz değil ardaki fark ben bir senedir kullanıyorum kulaklığı değiştirmeyi düşünüyordum ama çok da gerek olmadığını farkettim herneyse
    hayırlı olsun sony den ve ep-630dan kesinlikle pişman olmazsın samsungla değiştirmediğin bence iyi olmuş güle güle kullan arkadaşım
    iyi forumlar...
  • cx300 gibi bir kulaklık kullanırsan Sony samsung a nal toplatır.Seste marka SONY
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.