Şimdi Ara

sony kameram kendi makine sesni kaydediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sony dcr-trv255e kameram ile çekim yapıyorum. çekim yaptığım yer sessiz olduğu için kamera kendi sesini kaydediyor.
    servise bu sesten dolayı kamerayı gönderdim. ama bi arıza yok diye geri gönderdiler. ne yapacağımı bulamadım.
    bu sony kamerası olanlar kendi kameralarında böyle bir ses varmı? lütfen söylermisiniz?
    açılen yardıma ihtiyacım var.
    bu sinir bozucu sesten kurtulmam lazım.

• lcd ekranı varsa kapat.foto makinelerde de kulağını yaklaştırınca lcd açık olunca değişik bir ses geliyor.bu video kayıt yapınca sessiz ortamlarda video dan duyuluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: dvdhacker

Ses kameranın kafa motorundan gelmektedir.Cihazının Euroasia pazarlama garantisi ile satın alınmışsa 3 yıl kafa garantisi verilmiştir.
    Özel olarak ürün ithal etmiş bir firma garantisi ile satın alınmış ise yapacak birşey yok çünkü ithalatçı firmalar kameranın kafasına ne yazıkki garanti vermiyor.
    Arızanın giderilmesi için kafa motorunun değişmesi şart fakat sipariş geçileceği zaman mecburen kafa ile birlikte geliyor ve karşınıza çok uçuk bir rakam çıkıyor ( Yaklaşık 200 Euro ).
    Bu sesin çıkma nedenine gelince 1.Darbe 2.Sıkışık kaset kullanma ( Eğer 120 dakikalık SONY kaset kullanıyorsanız paketinden yeni çıkmış bir kasetin makaralarını kilit kısmına basıp çevirdiğinde çok zor döndüğünü farkedeceksiniz )

Adı geçen problem sadece SONY HI8 veya Digital 8 kameralarda değil SONY ve JVC marka Mini DV kameralarda da meydana gelmektedir fakat motorun içerisindeki yatakların dağılma nedeni üstte de belirttiğim gibi ya darbe ya da sıkışık kaset...

http://turkforum.net/showthread.php?t=57599
    turkforum.net te açtığım topiçe bi arkacaş bu şekilde bir çevap verdi.
    acaba bu problemi olanlar varmı?

kameram bunda yaklaşık 1 ay kadar önce kaset sıkıştırmıştı. servise götürdüm yaptılar. sanırım ozamandar beri bu ses devam ediyor. galiba servise götürüp bunu servistekiler izah etmem lazım. adamları buna nasıl ikna edeceğiz şimdi. birde bu puroblem var.
    tutupta yok arkadaş ondan değildir. bu onun normal sesidir. dedilermi ne yapacağım bilmiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.