Şimdi Ara

Sony HT-ZF9 3.1 Dolby Atmos Soundbar + SA-Z9R kablosuz arka hoparlör seti incelemesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
38
Favori
33.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bana yeterliymiş gibi görünmedi.
    Forumun Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Medya Oynatıcılar sayfalarını inceleyin veya o başlıklarda sorun.Ben bildiklerimi aktardım benim bahsettiğim ürünler oldukça pahalanmış.
    forum.donanimhaber.com/forumid_753/tt.htm

Alacağınız ürününde ses için dikkat etmeniz gereken :
    Atmos Dolby True HD ve
    DTS-HD Master Audio olarak passthrough yapabiliyor olması.
    Yani media oynatıcının o ses formatını hiç değiştirmeden soundbar'a göndermesi gerekiyor.Seçtiğiniz cihaz,o formatlar için passthrough özelliğine sahip değilse, sadece o formatları çalabiliyorsa, iş görmez almayın !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 7 Ekim 2019; 11:15:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimFx

Ortada çözülecek bir durum yok Bir önceki mesajımda dediğim gibi. Dolby TrueHD ve DTS-MA formatında, tv'lerden ses çıkışı alamazsınız. Bu ancak, 2019 yılında piyasaya çıkmış, eARC & HDMI 2.1 ile donatılmış tv'lerde mümkün olabilir...
    TimFx Hocam merhaba, şuan başımdan aşağı kaynar sular döküldü,dün sony ZF9 soundbar aldım(daha kutuyu açmadım) ama bu yorumunuza göre bunu kullanamayacağım gibi, bende Sony 55XE9305 TV var Bunda da ne DTS:X ne de TRueHD yada Dolby Atmos desteklemiyor, Filmlerimi 4K olarak genelde TV nin USB sinden 4K filmler izliyorum, Soundbarı alırken TV desteklemdiği için direkt sesi soundbardan dinlerim diye düşünmüştüm yanılmışmıyım? Buarada TV HDMI ARC var. bilgilerndirisen sevinirim.

• Film izlerken vertical sorrund engine açık mı olmalı?daha gerçekçi sese sahip olur muyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AYCEN A kullanıcısına yanıt
    Evet, kısmen yanılmışsınız. Çoğu tv, bazı ses formatlarını iletemez. (İstisna: Eğer tv 2019 model ise; HDMI 2.1 ve eARC desteği vardır. Bu durumda, HD ses formatlarınıda, soundbara iletebilir. Ayrıntılı bilgi için bu linke göz atın )

Soundbarlar normalde tek başlarına sadece muzik dosyaları çalabilirler. Filmler için kendi videoplayerları yoktur. Bu nedenle iki seçeneğiniz var. Ya bilgisayarınızı sounbara bağlayarak, kaliteli bir videoplayer yazılımı kullanıcaksınız (DvdFab player gibi.) yada piyasadan mediaplayer satın alıcaksınız.

• Bilgisayarı tercih edersiniz. Windows 10 için ayrıca , windows mağazasından bu yazılımlarıda yüklemeniz gerekebilir. Bunlar deneme sürümü olan , ücretli yazılımlardır.

Dolby-access (Dolby Atmos için)
      https://www.microsoft.com/tr-tr/p/dolby-access/9n0866fs04w8
      DTS-sound-unbound (DTS-X için )
      https://www.microsoft.com/tr-tr/p/dts-sound-unbound/9pj0nkl8mcsj

• Bilgisayarla uğraşmam derseniz. Android (shield) veya ios (Apple tv) gibi cihazlar satın alıp soundbara bağlayacaksınız. ilk sayfalarda detaylıca baglantıları anlattım. Daha uygun fiyatlı Android cihazlarda var ancak, ben hangileri fiyat performans ürünü hakim değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 8 Ekim 2019; 11:11:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Özdentv

Film izlerken vertical sorrund engine açık mı olmalı?daha gerçekçi sese sahip olur muyuz?
    Ben o özelliği hiç kapatmıyorum. Detaylarıyla ilk sayfada anlattım. Kısaca o özellik kapatıldığında, ses daha boğuk geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 8 Ekim 2019; 10:12:32 >
    Bilgisayarınızı da media player olarak kullanabilirsiniz. Gpu olarak gtx 960 ve üzeri bir ekran kartına sahipseniz bu şekilde bütün özelliklerinden yararlanabilirsiniz soundbarınızın. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: AYCEN

TimFx Hocam merhaba, şuan başımdan aşağı kaynar sular döküldü,dün sony ZF9 soundbar aldım(daha kutuyu açmadım) ama bu yorumunuza göre bunu kullanamayacağım gibi, bende Sony 55XE9305 TV var Bunda da ne DTS:X ne de TRueHD yada Dolby Atmos desteklemiyor, Filmlerimi 4K olarak genelde TV nin USB sinden 4K filmler izliyorum, Soundbarı alırken TV desteklemdiği için direkt sesi soundbardan dinlerim diye düşünmüştüm yanılmışmıyım? Buarada TV HDMI ARC var. bilgilerndirisen sevinirim.

Alıntıları Göster
    Arc zaten hd sesleri taşımaz. Ancak dolby digital ve dts alırsınız.
    Ayrıca tv usb sinden 4k film izlemek biraz sıkıntılıdır. takılmalar olur.
    Sizin yapacağınız zidoo x9s yada z9s gibi bir media player alıp bunu direk soundbara bağlamak.

• Şuan tüm hayallerim çöp😥. Şunu anlıyorum DTS:X ve. Atmos için bu iki formatı destekleyen media player almak gerek, o zaman tv nin destekleyip desteklememesi önem arz etmiyor dimi?

Etmiyor, tv ile alakanız kalmıyor artık. Ses ve görüntü önce soundbara iletiliyor. Soundbar üzerinden de ayrı bir hdmi kablosuyla görüntü, tv ye aktarılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 8 Ekim 2019; 13:7:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam ucuz yollu 😀 bu formatları destekleyen media player tavsiyeniz varmı?

fikrim yok başka ardaşlar yardımcı olucaktır. sizde forumda araştırmanızı yapın. bir iki cevap üstde başka bir arkadaş farklı modelleri söylemiş zaten. ama onlar ucuzmudur değilmidir bilmiyorum
  • Yada kutuyu hiç açmadan iademi etsem? Çok kararsız kaldım inanın.

• quote:

Yada kutuyu hiç açmadan iademi etsem? Çok kararsız kaldım inanın.
    Ürünü nerden aldınız ?
    İade etmeyin bence en kaliteli soundbar aldınız.
    Bu arada ben dün laptop ile dts-hd ma 7.1 sesi hdmi üzerinden soundbar a iletebildim

• joyberk kullanıcısına yanıt
    Windows uygulamalardan dolby acces indirdiniz değil mi? Ben de laptopumu media player olarak kullanıyorum, soundbarımı alamadım henüz gerçi de baya ön araştırmasını yaptım.

• İnternet olmadığı için henüz indiremedim. Sadece windows hdmi sürücüsünü güncelledim o kadar. Yeni birşey kurmadım yani. Nvidia hdmi sürücüsüyle ses sorunu vardı ama bunu windows olanla değiştirince düzeldi. 7.1 ve tüm dts formatları otomatik olarak desteklendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Orjin Carnibor

Ürünü nerden aldınız ?

Alıntıları Göster
    Mediamarkt dan aldım, Bugün Mediamarktaki Tv bölümündeki çocuklar idda ediyolar TV ile alakası yok diyolar, Tv nin hoparlörünü kullanmadan sesi direkt soundbara iletiyor diye çok ısrarcı oldular, Tekrardan sony de bir yetkiliye sorup bana dönüş yapacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimFx

Evet, kısmen yanılmışsınız. Çoğu tv, bazı ses formatlarını iletemez. (İstisna: Eğer tv 2019 model ise; HDMI 2.1 ve eARC desteği vardır. Bu durumda, HD ses formatlarınıda, soundbara iletebilir. Ayrıntılı bilgi için bu linke göz atın )

Soundbarlar normalde tek başlarına sadece muzik dosyaları çalabilirler. Filmler için kendi videoplayerları yoktur. Bu nedenle iki seçeneğiniz var. Ya bilgisayarınızı sounbara bağlayarak, kaliteli bir videoplayer yazılımı kullanıcaksınız (DvdFab player gibi.) yada piyasadan mediaplayer satın alıcaksınız.

• Bilgisayarı tercih edersiniz. Windows 10 için ayrıca , windows mağazasından bu yazılımlarıda yüklemeniz gerekebilir. Bunlar deneme sürümü olan , ücretli yazılımlardır.

Dolby-access (Dolby Atmos için)
      https://www.microsoft.com/tr-tr/p/dolby-access/9n0866fs04w8
      DTS-sound-unbound (DTS-X için )
      https://www.microsoft.com/tr-tr/p/dts-sound-unbound/9pj0nkl8mcsj

• Bilgisayarla uğraşmam derseniz. Android (shield) veya ios (Apple tv) gibi cihazlar satın alıp soundbara bağlayacaksınız. ilk sayfalarda detaylıca baglantıları anlattım. Daha uygun fiyatlı Android cihazlarda var ancak, ben hangileri fiyat performans ürünü hakim değilim.
    Hocam azönce TV nin USB den '' John.Wick.Chapter.3.Parabellum.2019.2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-SWT'' uzantılı filmi TV deki VLC playerdan izledim ve gayet de güzel ses aldım, TV bu Ses formatlarını desteklemiyorsa nasıl bu sesi alabildim?
    NOT:Tv nin kendi media player uygulamasından ses bozuk ve donarak geliyordu

• quote:

Hocam ucuz yollu 😀 bu formatları destekleyen media player tavsiyeniz varmı?
    Zidio xs9 tavsiye ederim aklınızda bulunsun

Özel değilse kaç Tl ye aldınız acaba?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.