Şimdi Ara

Sony Ericsson XPERIA™ X8 (E15i) (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.419
Cevap
10
Favori
200.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iyi eleştirdiniz gibi telefonu son olarak şunları soracağım sizlere.
    cevaplarsanız memnun olurum.
    1.Alışkın olduğum klasik sony ericsson,w810 menüsünü sıralama olraka görebilirmiyim.
    2.bu telefonun zaten youtube programı yokmu ekstra programa ne gerek var (youtube için)
    3.diğer sitelerdende facebook,mynet falan bunları tek bir programla android sürümü yükseltmeden yapabilirmiyim.
    4.uygulamalar hafıza kartından çalışmıyor sanırım, micro sd ile kendi hafızasını tümleşik kullanabiliyormuyuz. diğer SE modelleri gibi.
    5.bugün biraz inceledim telefonu alışkın olduğumuz gibi dosya yöneticisini göremedim müzik, foto , uygulamalar ayrı ayrı bunları diğer SE modelleri gibi dosya yöneticisi altında toplayabilirmiyiz.
    5.Borsa programı bulabilirmiyim.
    6.Bu android marketten uygulama indirirken herhangi bir ücret isteniomu
    7.bu android sürümleri örn:2.1, 2.2 gibi bunlar tüm telefonlardamı kullanılan şeyler yoksa telefona özelmi
    8.Bildğimiz gibi telefonu alıcağım zaman android 2.1 yüklü olucak sürüm güncelleme ile niye telefon garanti dışı kalıyor sony ericsson 2.2 ye kendisi onaymı vermesi lazım.

NOT: Biraz fazla oldu sanki ama büyük derecede tatmin olucağım soruları yazdım. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemon143 -- 14 Eylül 2011; 20:57:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lemon143

Arkadaşlar iyi eleştirdiniz gibi telefonu son olarak şunları soracağım sizlere.
    1.Alışkın olduğum klasik sony ericsson,w810 menüsünü sıralama olraka görebilirmiyim.
    2.bu telefonun zaten youtube programı yokmu ekstra programa ne gerek var (youtube için)
    3.diğer sitelerdende facebook,mynet falan bunları tek bir programla android sürümü yükseltmeden yapabilirmiyim.
    4.uygulamalar hafıza kartından çalışmıyor sanırım, micro sd ile kendi hafızasını tümleşik kullanabiliyormuyuz. diğer SE modelleri gibi.
    5.bugün biraz inceledim telefonu alışkın olduğumuz gibi dosya yöneticisini göremedim müzik, foto , uygulamalar ayrı ayrı bunları diğer SE modelleri gibi dosya yöneticisi altında toplayabilirmiyiz.
    7.bu android sürümleri örn:2.1, 2.2 gibi bunlar tüm telefonlardamı kullanılan şeyler yoksa telefona özelmi
    8.Bildğimiz gibi telefonu alıcağım zaman android 2.1 yüklü olucak sürüm güncelleme ile niye telefon garanti dışı kalıyor sony ericsson 2.2 ye kendisi onaymı vermesi lazım.

NOT: Biraz fazla oldu sanki ama büyük derecede tatmin olucağım soruları yazdım. teşekkürler.

borsa programı bulabilirsin.
    android markette ücretli ücretsiz telefonun desteklediği desteklemediği çeşitli uygulamalar var.
    android sürümleri aynı arayüzler farklı olabilir.
    se nin bu telefona sunduğu en fazla 2.1. e kadar. 2.1 den yukarısını yüklemek istiyorsan özelleştirilmiş romlar var orjinal olmadığı için garanti dışı kalıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mertdnc

quote:

Bundan 3 ay önce deli gibi telefon arıyordum aynı zamanda se ciyim önce sony ericsson elm e karar verdim çevremdekilerin tipsiz demesinin ardından samsung monte ile 5800 arasında kaldım 5800 ağır bastı almaya karar verdim almaya gitçeğim sabah 5800 danda vazgeçtim ondan sonra yaklaşık 3 ay boyunca telefon falan bakmadım şimdi bunu gördüm forumdada takip ettim biraz sizi ama hala almadım. yine kararsızım. :)benim için tek eksiği flaşının olmaması napsam bilemedim biraz kararsızım sanki. :)

Ben eger sabirsizsaniz (telefonu hizli kullanmak isterseniz, acilmasi vs.) tavsiye etmem.
    Ama 5800 dusunduyseniz bunu kesinlikle tavsiye ederim.
    Onun yerine xperia mini , xperia mini pro ya bakabilirsiniz. Yada bence fiyati artirip neo :)

sizce sabursuzmuyum 6 aydan beri 1100 ile dolaşıyorum telefon bulamadığım için 5800 artık bakmam heralde eski bir model artık çünkü telefonu kötülemem çıktığı zamana göre iyi bir telefon ama sabırsız değilde kararsızım işte :) 400-500 tl arası önceliğim se tabikide x10 miniye baktım oda çok küçük geldi elime boyutu ile x8 iyi görünüo ama bakıcaz bakalım biraz daha incelemek lazım. )

Hocam benim söylediğim Xperia mini. X10 mini değil. Xperia Mini proyu çok beğendim ben şahsen forumdan alan arkadaşlar var. Ama fiyatı bilmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: rockimsi

ben de xperia x8 almaya karar verdim. aslında p503 alacaktım ama abim aldı bi inceledim, sony ericsson'dan vazgeçemeyeceğime karar verdim :)
    bir sorum olacak; google'da sesle arama uygulaması var mı? ya da sonradan eklenebiliyor mu?

P503'ten daha üstün olduğu kesin.
    Google'da sesli arama uygulaması standart olarak yok ama android marketten indirdim ben. Gayet güzel de çalışıyor.
    Ayrıca google sesli aramayı indirince marketten yüklediğiniz birçok programda da kullanabiliyorsunuz.

• quote:

Arkadaşlar iyi eleştirdiniz gibi telefonu son olarak şunları soracağım sizlere.

1- Maalesef klasik android şeklinde olacak. Ama alışırsınız.
    2- Youtube programı yok sizin yüklemeniz gerekiyor. Konuya eklemiştim önceki sayfalarda linkini.
    3- Android sürümünü yükseltmeden internetteki her sitede gezinebilirsiniz. Kendi tarayıcısı veya başka tarayıcı farketmez.
    4- Hafıza kartından çalışıyor uygulamalar ama hafıza kartı dolarsa telefon çok yavaşlıyor. Tümleşik olarak kullanamıyoruz.
    5- Dosya yöneticisi altında toplayamazsınız ama Astro File Manager programıyla kartınızdaki bütün uygulamaları dosya yöneticisi gibi görebilirsiniz. Bir nevi dosya yöneticisi yani.
    5- Borsa programı bulabilirsiniz.
    6- Android market uygulamaları ücretsiz.
    7- Onlar tüm telefonlarda kullanılır ama arayüz farklıdır. Misal Samsung TouchWiz arayüzünü kullanır ama android sürümleri aynı olabilir. 1.6 2.1 2.2 2.3 vb. modeller evrenseldir.
    8- Şu an X8 2.1 e kadar destekliyor. Sony Ericsson 2.2 yi çıkartırsa orjinal olarak geçersiniz. Yoksa da rom yükleyebilirsiniz ancak birçok artı yönünün yanında tek eksisi garantiden çıkıyor. Ve bence büyük bir eksi olduğu için ben orjinal olarak 2.1 kullanıyorum.

• teşekkür ederim cevapladığın için bugün aldın harbiye vatandan mağaza açılışı nedeniyle tüm ürünlerde %25 indirimli 400 tl ye aldım bugün bızıklamaya başladım
    Bu arada telefonun ilk şarjını kaç saat tutuyım.

Ericsson forever

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemon143 -- 15 Eylül 2011; 17:41:35 >
  • quote:

teşekkür ederim cevapladığın için bugün aldın harbiye vatandan mağaza açılışı nedeniyle tüm ürünlerde %25 indirimli 400 tl ye aldım bugün bızıklamaya başladım

Ericsson forever

Çok ucuza almışsınız güzel f/p olur.
    Ben 480e almıştım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bundan 3 ay önce deli gibi telefon arıyordum aynı zamanda se ciyim önce sony ericsson elm e karar verdim çevremdekilerin tipsiz demesinin ardından samsung monte ile 5800 arasında kaldım 5800 ağır bastı almaya karar verdim almaya gitçeğim sabah 5800 danda vazgeçtim ondan sonra yaklaşık 3 ay boyunca telefon falan bakmadım şimdi bunu gördüm forumdada takip ettim biraz sizi ama hala almadım. yine kararsızım. :)benim için tek eksiği flaşının olmaması napsam bilemedim biraz kararsızım sanki. :)

Ben eger sabirsizsaniz (telefonu hizli kullanmak isterseniz, acilmasi vs.) tavsiye etmem.
    Onun yerine xperia mini , xperia mini pro ya bakabilirsiniz. Yada bence fiyati artirip neo :)

sizce sabursuzmuyum 6 aydan beri 1100 ile dolaşıyorum telefon bulamadığım için 5800 artık bakmam heralde eski bir model artık çünkü telefonu kötülemem çıktığı zamana göre iyi bir telefon ama sabırsız değilde kararsızım işte :) 400-500 tl arası önceliğim se tabikide x10 miniye baktım oda çok küçük geldi elime boyutu ile x8 iyi görünüo ama bakıcaz bakalım biraz daha incelemek lazım. )

Hocam benim söylediğim Xperia mini. X10 mini değil. Xperia Mini proyu çok beğendim ben şahsen forumdan alan arkadaşlar var. Ama fiyatı bilmem.

hocam xperia mini türkiyede satılıyor mu? alanlar yurtdışından mı almış

• quote:

Orijinalden alıntı: tatar19

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam xperia mini türkiyede satılıyor mu? alanlar yurtdışından mı almış

Alan birkaç kişi vardı onlar yurtdışından almış sanırım. Ama paralel ithalat olarak internette vardır bence.

Bu arada telefonun incelemesini ayrı konu olarak açmıştım almayı düşünenler oraya da bakabilirler.
    http://forum.donanimhaber.com/m_52297523/mpage_1/f_/key_//tm.htm#52297523

• Arkadaşlar multitouch yapmak isteyenler varsa kısaca anlatıyım.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1135965 adresinden ax8mt_v005.zip dosyasını indirin.
    İçinden çıkan dosyayı "system/lib/modules" içine atın.İşlemi yapmak için telefonun rootlu olması gerekir ve "root explorer" programı ile atabilirsiniz.
    Daha sonra "Terminal Emülatörü" adlı programı yükleyin ve sırasıyla şu kodları girin:

su
    insmod /system/lib/modules/ax8mt.ko
    dmesg

2.1 sürümünde oluyor mu bilmiyorum denemedim.
  • Yav bide şu cihazın uygulamalarınıda paylaşabilirsek burada fena olmaz. herkez beğendiği programları falan paylaşırsa fena olmaz.
  • Önceden yapmıştık burada da. Eski sayfalarda olabilir.
    Bence bir anakonu açalım. Orada herkes aradığı uygulama vs. sorsun veya paylaşsın. Hatta açayım şimdi ben.

Edit: Konu Linki :http://forum.donanimhaber.com/m_52747747/mpage_1/f_/key_//tm.htm#52747747

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vadu -- 15 Eylül 2011; 18:26:24 >
  • Birkaç ekran görüntüsü ekleyim.

• Aldım sonunda süper telefon
  • beyler ; pc üzerinden android marketten gmail hesabimi actim ve uygula yükle dedim.yükledi iyi güzel.ama kontör gidiyormu ? cep ten baglanarak demiyorum dikkatinizi cekerim pc üzerinden yükle deyince.
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esC#

Aldım sonunda süper telefon

Hayırlı olsun. Ne kadara aldınız?
  • quote:

quote:

teşekkür ederim kardeşim ;) kadeve dahil 5 takside 406 tl verdim vatan computerden :) çok uygun olunca direk aldım valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esC# -- 16 Eylül 2011; 22:14:56 >
  • quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim kardeşim ;) kadeve dahil 5 takside 406 tl verdim vatan computerden :) çok uygun olunca direk aldım valla

Çok ucuza getirdiniz hocam siz.

Hayırlı olsun tekrar. Siyahını mı aldınız?

• valla öyle oldu tel çok süper kulaklık biraz yetersiz geldi ama okadar kötü değil ekrani yeterince parlak valla süper =) evet siyah aldım arkasına beyaz delikli kılıf almayı düşünüyorum acaba nasıl gider ? birde wallpaper öyle duruyor normalde sayfalar arası geçiş yaptığımda wallapaperin da hareket etmesi gerekli değilmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esC# -- 16 Eylül 2011; 22:40:09 >
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.