Şimdi Ara

Sony DSC-H300 20.1 MP Fotoğraf Makinesi Sizce Nasıldır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 yıl önce, Sony DSC-H300 20.1 Mp olan fotoğraf makinesini aldım.

Ben, araba - doğa - manzara fotoğraflarını çekmeyi seven birisiyim.

Açıkçası ben fotoğraf makinemin özelliklerini pek bilmiyorum diyebilirim.

Fotoğraf makinemin nasıl özellikleri vardır, iyi midir kötü müdür yoksa orta durumda mıdır ?

En iyi fotoğrafı hangi ayarda çekebilirim ? Beni bu konularda aydınlatırsanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

• 1 sene oldu diyorsunuz. 1 senede makina eskimiş. Siz daha özelliklerini bilmiyorsunuz ! (Yanlış anlamayın, vakit olmaz falan ilgilenemezsiniz) Özellikleri kullanım kitabında yazar. Hatta kullanım kılavuzu hangi ayarlarda neler çekileceğini de yazar. Bir nevi o kullanım kılavuzu kendini geliştirmek isteyenin ilk adım kitabıdır. Bu tür makinalar, d-slr kılığına büründürülmüş kompakt makinalar yani dijital fotoğraf aleminde pek ciddiye alınmazlar. Dünya çapında bunların doğru düzgün, ciddi incelemeleri bile yapılmaz. Ancak işte kaç senede 2-3 tane bu tip makina var kendine yer edinmiş. Kullanıcıları da çok ilginçtir. Bu tip modeller çıktığı zamanlarda alır-forumlarda över, 3-5 Ay fotosu, tee uzakların fotosunu çekerler falan. Sonra konular ölür, kendileri yok olur. O zaman kaça almıştınız bilmiyorum ama 2014'te çıkmış ve çıkış fiyatı 125 us$ mış !.. Fiyatı da çok şeyi belli ediyor. Özellikleri de

1/1500 en yüksek perde hızı
    1/2.3" CCD sensörü
    Bana göre kompaktlar arası yeri nedir diye baksak dahi altlarda yer alabilecek bir cihaz. Sırf çok zumu var diye iyi veya orta diyemeyiz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.