Şimdi Ara

SONY DAV-DZ260 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
0
Favori
20.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. bir iki haftadır bende araştıyorum bi ev sinema sistemi almak için.
    bende bir kaç ürün arasında kararsız kaldım.
    sonyd dav dz260 - 660 ve philps hts3568 hepsinin sesini dinleme şansım oldu..
    ayaklı bi sistem istiyorum. 660 ve 3568 ayaklı bi sistem. 3568 i denerken usb den bi film actılar gayet güzel calışıyordu sadece bir kac dakika baktık.
    sony ile görüştüğümde iste usb ve harici diskten film izleyemezsiniz cünkü sony bunun dvd player a yüklenip playeri bozduğunu düşünerek yapmamış.

bende usb de bi film varsa cekeriz dvd ye izleriz düşüncesiyle bunu fazla kafaya takmadım.
    ses konusuna gelince 260 kolonları ufak ve 850 vat olmasına karşın philps in 3568 1000 vat ona göre sesi daha net ve daha tok cıkıyordu.

benim istediğim ise uydu alıcım next ye 2000 cıs super plus ile bu ses sistemini bağlayıp tv yayınlarını setten dinleyebilir miyim?

bi ara lg modellerine takıldım gittim yerinde gördüm. görüntü nette görünüdğü gibi şık değil. ve seside tatmin edici değildi. ayrıca diğer bi lg modelinde usb den mp3 leri görmedi.

kararsız kaldım.

sizce hangisi?

• bu sistemle ilgilenen varsa elimde fazladan bir tane var satmayı düşündüğüm henüz sıfır ilgili link:
    http://forum.donanimhaber.com/m_29213438/tm.htm
  • Arkadaşlar ev sine sistemin hakkında sorum var; ben dsmart kullanıyorum ondada optic ses girişi yok tv deki sesi bu ev sinema sistemine başka hangi yontem ile aktarabiliriz (LCD de hdmı çıkışı var o kullanılabilinirmi) .

Ayrıca player dvd ayırıyormu yani tüm marka dvdleri okuyormu ?

Bir sorum daha var türkçe karakter altyazıları okuyormu?

Bir tane daha soruyum belki konumuzla alakası yok ama WD hdbox alıcam bu 2 aleti optic girişlerinden birbirine bağlayıp 5.1 sesi bu sistemden alabilirmiyim.

Çok teşekkürler...
  • önde audio in girşi var 2 ch ordan bağlayabilirsiniz..

Türkçe karakter destekliyor...

evet optic bağlayıp 5.1 ses alabilirsiniz
  • Arkadaşlar ben de bu sistemden edindim. Kurdum ve gayet güzel çalışıyor. Ben bu cihazdan en iyi şekilde surround ses almak istiyorum. Şu an için cihazdaki ses ayarı Prologic. Sizce doğru mu? Bugün 102 dakikalık bir film izledim ancak sadece şimşek çaktığında surround hoparlörlerden ses geldi. Bir de TV'ye optik kablo ile bağlamayı düşünüyorum. TV'den surround ses almamız mümkün mü? Eğer mümkün ise hangi ses modunu kullanmalıyız?
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Maxy_

Arkadaşlar ben de bu sistemden edindim. Kurdum ve gayet güzel çalışıyor. Ben bu cihazdan en iyi şekilde surround ses almak istiyorum. Şu an için cihazdaki ses ayarı Prologic. Sizce doğru mu? Bugün 102 dakikalık bir film izledim ancak sadece şimşek çaktığında surround hoparlörlerden ses geldi. Bir de TV'ye optik kablo ile bağlamayı düşünüyorum. TV'den surround ses almamız mümkün mü? Eğer mümkün ise hangi ses modunu kullanmalıyız?

film izlerken asd std modunda kullanın.eğer izlediğiniz filmin sesi 5.1 ise bu modda kullanın.yok eğer 2 kanal ise pl2 movie yapın.

tv ye optik ile bağlayın.eğer yayın yine 5.1 ise afs std yapın yok eğer 2 ch streo yayın ise ki genelde tüm yayınlar öyle prologic vb. bişi yapın

• quote:

Orjinalden alıntı: uzil

quote:

Orjinalden alıntı: _Maxy_

Arkadaşlar ben de bu sistemden edindim. Kurdum ve gayet güzel çalışıyor. Ben bu cihazdan en iyi şekilde surround ses almak istiyorum. Şu an için cihazdaki ses ayarı Prologic. Sizce doğru mu? Bugün 102 dakikalık bir film izledim ancak sadece şimşek çaktığında surround hoparlörlerden ses geldi. Bir de TV'ye optik kablo ile bağlamayı düşünüyorum. TV'den surround ses almamız mümkün mü? Eğer mümkün ise hangi ses modunu kullanmalıyız?

film izlerken asd std modunda kullanın.eğer izlediğiniz filmin sesi 5.1 ise bu modda kullanın.yok eğer 2 kanal ise pl2 movie yapın.

tv ye optik ile bağlayın.eğer yayın yine 5.1 ise afs std yapın yok eğer 2 ch streo yayın ise ki genelde tüm yayınlar öyle prologic vb. bişi yapın

Yardımınız için teşekkür ederim. Film izlerken afd std kullanacağım, ses CD'si dinlerken ise Pro Logıc en güzeli gibi duruyor. TV'ye bağladığımda da Pro Logıc kullanırım.

• @_Maxy_
    Yukarıda söylenenler doğru olmakla birlikte;
    Bildiğim kadarıyla PLII seçiliyken 5.1 kayıtlı bir dvd film izlemek isterseniz o kendisi otomatik olarak 5.1 yapıyor sesi, sanal 5.1 değil bildiğimiz 5.1 oluyor, yani dolayısıyla PLII movie seçtiğinizde dvd izlerken bi değişiklik yapmanıza gerek yok.
    Sadece müzik dinlerken vs hoşunuza gitmeyen durumlarda PLII'yi değiştirip 2 kanal stereo falan yapabilirsiniz. Bende dz660 var, özellikleri bununla aynı, PLII Movie yaptım, müzik dinlerken de böylesi hoşuma gidiyor, hiç değiştirmeden sürekli o şekilde kullanıyorum..

Bu arada, iyi bir ses için auto calibration vs ayarlarınızı yapmış olmanız kaydıyla izlediğiniz filmde efektler nasıl verilmişse onları duyabilmeniz gerekir.
    "Ses efektleri bakımından tavsiye edilen filmler" diye bi başlık var forumda, oradan film de seçebilirsiniz denemek için..

Kolay gelsin..
  • @atakatas;
    Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. En yakın zamanda PLII movie seçerek bir film izleyeceğim bakalım nasıl olacak. İyi bir ses için otomatik kalibrasyon yaptım. Ses efektleri bakımından tavsiye edilen filmler başlığını hemen inceleyeceğim.
  • arkadaşlar selamlar. ben böyle bir cihaz alıp ön hoparlörleri kaliteli hoparlörlerle değiştirmek istiyorum. bildiğim kadarıyla kanal başına 140w gibi bir güç sürebiliyor. sizce nasıl olur ?? iyi bir fikirmi sizce özellikle ustalardan görüş almak istiyorum.
  • dartyde bır kampanya var 300TL sizde alınır mı ? bende 40w4000 var ps3 var bunları bırbırıne baglıcam. bırde baglantı olarak optıkden zıyade hdmı kullanmak ıstıyorum. yanı bunların hepsını sadece hdmı kablo kullanarak bırbırıne baglayabılırmıyım ?
  • bende sizin gibi atlamıştım o fiyata ama küçük bir ayrıntı var :)

Bu fiyatın Sony 40" ve üzeri LCD TV'lerle birlikte geçerli olduğunu dikkate almanızı rica ederiz.

Tek siparişler iptal edilecektir.

diye yazıyor sayfada
  • quote:

Orjinalden alıntı: osman_goksel

arkadaşlar selamlar. ben böyle bir cihaz alıp ön hoparlörleri kaliteli hoparlörlerle değiştirmek istiyorum. bildiğim kadarıyla kanal başına 140w gibi bir güç sürebiliyor. sizce nasıl olur ?? iyi bir fikirmi sizce özellikle ustalardan görüş almak istiyorum.

Ben tecrübeli değilim toplama konusunda ama şunu söyliyim:
    Bence komple sistemleri en uygun şekilde dizayn etmişlerdir, değişiklik iyi olmaz.
    --Bu düşünce yanlışsa onu da bilen biri açıklarsa ben de sevinirim--

Daha iyisi ile değiştirmek isterken amfi veya hoparlörlere zarar vermemen için uyumlu olması gereken noktalar var, ohm değerleri vs. Ben pek anlamadığım için sadece uyarı amaçlı yazdım, Forumda bunlarla ilgili çok yazı var, ilgili konular bulabilirsin..

Ayrıca aklıma gelmişken:
    İki hoparlör + bu sistemi alıncaya kadar
    alacağın o iki hoparlörün yanına bir sub, iyi bir de amfi al, ucuz yollu iki de sorround, daha iyi olabilir.

Kolay gelsin..

• quote:

Orjinalden alıntı: alonurfa

bende sizin gibi atlamıştım o fiyata ama küçük bir ayrıntı var :)

Bu fiyatın Sony 40" ve üzeri LCD TV'lerle birlikte geçerli olduğunu dikkate almanızı rica ederiz.

Tek siparişler iptal edilecektir.

diye yazıyor sayfada

ben aldım sony 40 lcd :) tavsıye edersenız gıdıo ses sıstemınıde alıcam
  • Arkadaşlar darty de ürün özelliklerine baktığımızda

DOLBY DIGT/DTS/DTDOLBY PROL2 HAYIR/HAYIR/EVET

Yazıyor heralde yanlış yazılmış ne dersiniz

http://www.darty.com.tr/e_commerce/DVD-LI-EV-SINEMASI/SAMSUNG/DAV-DZ260-p-19928-c-51.htm
  • Sony dz260 kullananlar nerde acaba?

İstanbul bilişimde fiatı 399 tl sizce oradan alınabilinirmi bu cihaz.Bursada oturuyorum burada uygun fiata bulabileceğim bildiğiniz yerler varmıdır.
  • dartyde kampanya 40 ve uzerı sony alanlara 299 TL varsa bı tanıdıgın arkadasın yada dartyde bır tanıdık ordan alabılırsın
  • Tanıdık vasıtasıyla olurmu o iş yaw 40 inch ve üzeri lcd alacakta yok.Zaten bursada darty de yok bu arada darty sitesinde söylenen bazı özelliklerinden yoksun değil mi (dts) yukarıdaki arkadaşlar var olduğunu yazmış gerçi.
  • var var sonyın sayfasından bak. turkıyede hersey tanıdık vasıtasıyla olur ;)
  • arkadaslar,

su an elımde

1 adet 40w4000
    1 adet DZ260
    1 adet digiturk HD degil
    1 adet PS3 var

PS3-->tvye hdmı baglı
    dz260-->ps3 optık baglı
    dıgıturk-->tvye scarttan baglı

bunlardan daha ıyı bır kombınasyon mevcut mu acaba yada nasıl daha ıyı yapabılırım ?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.