Şimdi Ara

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU] (828. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.857
Cevap
240
Favori
797.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 826827828829830
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba. Hocam conax modülden vazgeçtik mecbur Hdmi kutu ile değiştirdim sorun yok şu an.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • EnteymenTürk kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam.O zaman sıkıntı yazılımsal hdmi kutu ile çözüldüğüne göre.Bende sony aradım klasik sıfırlama yaptırttılar sonra yaparsa görsel mail istediler.Siz i-kutumu aldınız?Bu arada kanal kaybolma olayı sizde oluyormuydu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nkocaeli N kullanıcısına yanıt
    Hocam i-kutu sağlıklı çalışmıyormuş önermediler. Standart HDMi kutu aldım. Müşteri hizmetleri aynı süreci bana da yaptırtı maalesef düzelmedi. Tv nin garantisi bittiği için conax kutusunu kontrol ettiremedim donanımsal hata var mıdır diye sadece tespite 400 TL para istediler.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • nkocaeli N kullanıcısına yanıt
    Bende 2 yıldır kablo TV modül kullanıyorum ara sıra kanallar kaybolup 15 civarı kanal kalıyor akabinde tekrar kablo kanal güncellemesi yapmak zorunda kalıyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • EnteymenTürk kullanıcısına yanıt

Demeki sorun yazılımsal.Görselleri attım bakalım ne diyecekler.Bişiy çıkacağını sanmıyorum ama benimkininde garantisi doldu yapacak bişiy kalmadı olmadı bende kutuya geçicem

• dionysos66 kullanıcısına yanıt

Bende de hep 8 kanal kalıyor aynı şekilde tekrar güncelliyoeum 198 kanala çıkıyor.1-2 hafta sonra birdaha aynısı tekrarlanıyor.

• eğer evinizde 10 yıllık süreyi geçmemiş ve değerli eln eşya, beyaz eşya, klima tarzı cihazlar var ise tavsiyem; mutlaka ev/eşya sigortası yaptırmanızdır arkakaşlar, inanın bu konuda bir çok zararım karşılandı, 2015 yılında 4 yıllık samsung smart tv panel arızası verdiğinde cuzi bir muafiyet haricinde aynı özelliklerde olan tv parasını aldım sigorta şirketinden.

beyaz eşyalarım 10 yılı geçti ama sırf sony 65 xh 9096 yı düşünerek pahalanmasına rağmen sigortamı yeniledim...

sigortaların diğer sağladığı konuları söylemiyorum bile ev içindeki aksaklıklar açısından.

• kumandanın sesli komut sistemi kendi kendine gitti bir dahada düzeltemedim, kumanda eşleştirme menüsünden vol - tuşu ile ses komut tuşuna bastığımda da herhangi bir tepki vermiyor yardımcı olabilecek var mı

• dreamxx58 D kullanıcısına yanıt

kumanda pili azalınca oluyor, bluetooth bağlantısı kopuyor. sadece kızılötesi çalışıyor. yeni kaliteli pillerle değiştirin.

• fox_doctor F kullanıcısına yanıt

tamam hocam cok teşekkürler.

• dionysos66 kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum bende birkaç öyle yaptırdım aylık 100-150 tl lik bir ödemeyle 500 bin liralık teminat bedelli yaptırdım. Hatta önceden bilseydim beyaz eşyaların garantisini uzatmak için yığınla para vermrzdim.

• 55xh9096 cihazım 1.5 yıllık iken ekranında yatay çizgi belirdi ve garantiden panel değişimi yapıldı ama aradan bayağı bi zaman geçti yeni panelde fotoğraflarda görünen lekeler olduğunu farkettim servisle görüştüm sony genel merkezden ne yapılması gerektiği hakkında bilgi bekleniyormuş, bu tür leke toz vs gibi durumlarla karşılaşan oldu mu? Bu durumlarda servis ne gibi bir müdahale yapıyor? Garanti kapsamında panel temizliği mi yapılıyor?
    Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU]

• comsume C kullanıcısına yanıt

hocam hangi sigorta , hangi paket acaba öğrenebilir miyim ? reklam olmasın derseniz özelden de paylaşabilirsiniz rica etsem .

• bykuss kullanıcısına yanıt
    Hemen hemen bütün sigorta şirketlerinden yaptırabilirsiniz tabi adı sanı duyulmamış olmasın, özellikle elektronik cihaz teminatın miktarı tv ücretinden az olmasın ona dikkat edin zira evde şuan en pahalı cihaz sanırım o olmalı

• Arkadaşlar Sony 55xh9077 tvim var 5ghz e bağlanamıyorum. Şifre hatalı diye uyarı veriyor. 2.4 ghzde sorun yok. Onda da 30-40 mbit anca hız alıyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı? Modemle TV arası 7-8 metre. Modem üst katta merdivenin hemen yanında. Direkt kapı falan da yok...

• Bu cihazda BT.2020 renk desteği mevcut mu? Başka bir yerde 12bit renk desteği var deniyor. Doğru mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aykutcrbc A kullanıcısına yanıt

''55xh9096 cihazım 1.5 yıllık iken ekranında yatay çizgi belirdi''

Öncelikle geçmiş olsun bunun 1 numaralı sebebi Paneli Islak bezle silmeniz.. Bu paneller sıvıya karşı hassas

kesinlikle bu ekte paylaştığım temizleme bezinden başka hiç bir şeyle silmeyin

Yeni takılan Panele gelicek olursak %80 2. el Panel taktılar çünkü şu anda Sony'de ciddi bir Panel krizi var.

• vector x-31 kullanıcısına yanıt

eyvallah sağolun hocam, eylül ekim gibi panel değişmişti, işlerimden dolayı fazla üzerine düşmemiştim garantiside varken talep oluşturayım dedim leke durumu için ama normalde rahatsızlık veren bir durumu yok aslında ama bakalım ne gibi bir işlem yapmak isteyecekler.

Hocam servis bu durumda ne gibi bir işlem yapıyor bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutcrbc -- 8 Haziran 2023; 16:56:44 >
  • aykutcrbc A kullanıcısına yanıt

Bişey değil hocam bu durumda Servisin ne yapacağını bende bilmiyorum maalesef..

Yalnız tekrar söylüyorum Panele hiç bir şekilde Sıvı temas etmesin Sözde ekran Temizleme Spreyleri dahil

Onların hepsi Panelde sizin yaşadığınız Arızalara ve sıkıntılara Neden oluyor. Sadece size gönderdiğim

Temizleme bezi ile yumuşakça silin hepsi bu.

Bu televizyon çıktığından beri burdaki Arkadaşlara hep yazdım uyardım sakın Sprey ile silmeyin Paneli bozarsınız diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vector x-31 -- 9 Haziran 2023; 16:41:7 >
  • 
Sayfa: önceki 826827828829830
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.