Şimdi Ara

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU] (720. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.856
Cevap
240
Favori
796.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 718719720721722
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabii ki de yazılımla ilgili hocam, aldığımızdan beri aylarca var olmayan problem gelen android 10 güncellemesi sonrası başladı, kanal geçişleri bir anda 2-3 kat yavaşladı. Müşteri hizmetleri bile bunu kabul edip düzeltme yapacaklarını söylemişti.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: east10

Tabii ki de yazılımla ilgili hocam, aldığımızdan beri aylarca var olmayan problem gelen android 10 güncellemesi sonrası başladı, kanal geçişleri bir anda 2-3 kat yavaşladı. Müşteri hizmetleri bile bunu kabul edip düzeltme yapacaklarını söylemişti.
    Anladım,umarım bir çözüm üretirler.

• Tivimate uygulamasını zooqle.com üzerinden indirebilirsiniz arkadaşlar

tivimate yazınca tek sonuç çıkıyor zaten ben indirdim tvye de yükledim ancak iptv almadığım için henüz deneyemedim nasıl çalışıyor bilmiyorum ancak uygulamayı açtım baktım sorun yok iptv çalma listesi istiyor taahhütüm bitince alacağım artık

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • telefondan (send files to tv) uygulaması ile gönderip tv ye kurmuştum ama hangi torrent sitesiydi hatırlamıyorum, siz bir kurcalayın torrent sitelerini

• anladığım kadarıyla tivimate için burada 5 kişi toplanabiliriz. grupta olmak istiyen 4 kişi özelden ulaşsın.

edit: üç kişi olduk son iki

edit: 1 kişilik yerimiz var

edit: grubu tamamladık. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ariesnet -- 9 Aralık 2021; 9:56:26 >
  • 4 aydır premium tivimate kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim. Bence en iyi en hızlı iptv player piyasada ki.

• Tivimate bu konuda yapılmış en iyi uygulama. Ben de premium ömür boyu abonelik kullanıyorum. Hem çok çok hızlı, hem çok pratik ve işlevsel. 5 kullanıcıya kadar ortak alabilirsiniz.

Ayrıca uygulama play storeda var, ordan indirip telegram grubundan kendinize ortak bulabilirsiniz.

• TV alır almaz güncellemeyi kapatmıştım, çok isabetli bir karar olmuş, ama güncelleme ile ne değişikler oldu merak etmiyor değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Partir kullanıcısına yanıt

bende merak ettim etmez olaydım.kayda değer değişiklik yok bana göre,tek değişiklik sorunlar..

• hakisalapaki H kullanıcısına yanıt

Düzelir böyle bırakmazlar herhalde.

• tivimate ortak aranıyorsa bende olabilirim denemedim uygulamayı ama herkes övmüş.

• Kanal geçişlerindeki yavaşlama ile ilgili müşteri hizmetlerini aradım, fabrika ayarlarına beraber dönelim dediler, onlarla birlikte fabrika ayarlarına dönüp kurulum yaptık, kanal geçişlerinde bariz bir hızlanma oldu 👍🏻

Eğer kanal sıralamanızı baştan elle yapmak zor gelmiyorsa siz de deneyebilirsiniz.

Zaten geçtiğimiz günlarde başka bir üye daha aynısını söylemişti, sıfırlamadan sonra hızlandı ama eski kanal listemi tekrar yükleyince yavaşladı diyordu.

• east10 kullanıcısına yanıt

Ahahaha sifirlayinca düzeldi mi? Fabrika ayarlarına donmenin hiç bir faydası olmayacağını iddia eden cahiller vardı bı ara nerdeler? Güle güle kullanın.

• hakisalapaki H kullanıcısına yanıt

Hocam bu TV ye 4k 120 Hz bile update le geldi. Ufak tefek bir sürü iyileştirme geldi. Bu sondan bı onceki update baya sorumluydu ama bu son update sonrası TV çok daha iyi durumda. Update in hiç bir hayrını görmedim diyorsanız zaten TV bin min. ozellegini kullanıyorsunuz demektir boşuna almışsınız. Çok daha basit TV ler var piyasada isinizi görebilecek.

• Daha evvel yazmamıştım ama söylemeden duramazdım..sıfırlama ile kanal geçişlerinde bir iyileşme olmadı...

• the duderino T kullanıcısına yanıt

Sorunları başlatan güncellemeden sonra Ben fabrika ayarlarına aldım ama bir değişiklik olmadı. Eğer ki Aralık güncellemesinden sonra fabrika ayarına alıp düzeldi diyorsanız onu bilemem. (bir fark olmayacağını düşünerek diyorum bunu)

Ama yarın deneyeceğim

• sonar055 S kullanıcısına yanıt

Keşke tahmin etmek yerine deneseniz. Ne düşündüğünuzun bı önemi yok zira bizzat bütün yavaşlamanın gittiğini gördükten sonra. Bu arada madem deneyeceksiniz arkadaşın dediği gibi kanal listesini USB den yada başka yerden yüklemeyin siklfirdan ayarlayın. Bende kanal gevisindeki yuvarlak animasyon önceki dandik updatete de gitmişti sıfırdan kurunca kanalları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the duderino -- 8 Aralık 2021; 21:33:51 >
  • Bende sıfırlama işe yaradı, sizin de işinize yararsa ne ala, ben şu an gayet memnun bir şekilde kullanıyorum tekrar televizyonumu. Kanallar arası hiç bekletmeden geçmesini beklemek gerçekçi olmaz zaten, ama android 10 güncellemesi öncesindeki halini yakaladım büyük odanda

“Yuvarlak dönen animasyon son iki güncellemede eklendi, son güncellemede de sorunlar düzeltildi, yavaş geçiyor algısı oluşturabilir sizi yanıltmasın” dediler müşteri hizmetlerinden, “sıfırlamadan önce/sonra geçişlerde saniye hesabı yapın” dediler. Bende de eskiye oranla çok daha kısa çıkıyor hatta bazen çıkmıyor bile o animasyon artık.

Bir de bu kanal geçiş denemelerini tv yi açar açmaz yapınca biraz daha kasıyor, bu bende hep böyleydi zaten, birkaç dakika sonrasında daha akıcı hale geliyor geçişler. Tamamen android olmasından kaynaklı diyorlar müşteri hizmetlerinden bunun için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi east10 -- 9 Aralık 2021; 0:36:12 >

• east10 kullanıcısına yanıt
    Animasyon yine de çıkıyor mu? Bence asıl soru bu. MH’ye katılıyorum bu arada. Güncelleme geldiğinde de bahsetmiştim, kanal geçiş süresi aslında eskisi gibi (Kabaca 3.5 saniye) ama animasyon bozuyor tüm algıyı.

• freedom77 F kullanıcısına yanıt
    Bazen hiç çıkmıyor dediğim gibi, bazen o yuvarlağın çeyreğini görecek kadar kısa çıkıyor, eskiye oranla daha nadir şekilde tam yuvarlak animasyonu görüyorum.

• 
Sayfa: önceki 718719720721722
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.