Şimdi Ara

Sony BDV-N9100W 4K 3D Blu-ray Ev Sineması Sistemi alacağım yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
15
Favori
40.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar uzun zamandır ses sistemi araştırıyorum.
    almışken son teknolojileri de desteklemeli ve beni uzun süre götürmeli. ayrıca DTS ses codec desteklemeli . çünkü samsung 46d8000 tv var ve dts 5.1 destekli mkv filmlerim var ve bunları harici diskten tv ye bağlayıp aşagida linkini verdiğim sisteme bağlamayı düşünüyorum araştırdım baktım ve

http://www.btsony.com/asp/product/3401/Sony-BDV-N9100W-4K-3D-Blu-ray-Ev-Sinemasi-Sistemi

adresteki sistemi beğendim yalnız birkaç soru var.

1- yukarıda yazdığım gib harici diski tv ye bağlayıp mkvlerdeki 5.1 dts sesi sistemden optik girişlemi yoksa hdmi ile mi çıkışı alabilirim ?

2. ürünün teknik özelliklerinde dts kısmında ( dts destek var ama hdmi yok diyor aşağıda resimde belirttim bu ne demek ?)

3- şimdi burdaki sistem blueray li. zaten ben ps3 alacağım onun bluerayi ni kullanıp blueraysiz bir sistem mi baksam ? (yani blueray dvdsiz sadece alıcı ve hoparlor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the-infinite -- 29 Ekim 2013; 23:13:23 >

• arkadaslar bu sistemi alacagim. ama dts olayini tam anlayamadim.
    simdi ekledigim resimde belirttigim hdmi yok yazisi ne anlama geliyor ?
    hdmi ile degil de optik cikisa mi baglamak gerek optik cikis var tv nin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the-infinite -- 30 Ekim 2013; 10:41:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=83222152

Hocam 1650 tl bu alete vereceğinize yukarıda linkini verdiğim başlıktaki Sony AVR ve hoparlör takımını öneririm. Nedenlerini de orada açıklamıştım. Bunu bir inceleyin isterseniz.

Ki ps3 almayı düşünüyorsanız aradığınız sistem tam olarak dediğim Sony AVR'li sistemdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 30 Ekim 2013; 10:53:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=83222152

Hocam 1650 tl bu alete vereceğinize yukarıda linkini verdiğim başlıktaki Sony AVR ve hoparlör takımını öneririm. Nedenlerini de orada açıklamıştım. Bunu bir inceleyin isterseniz.

Ki ps3 almayı düşünüyorsanız aradığınız sistem tam olarak dediğim Sony AVR'li sistemdir

hocam tam da boyle birsey bakiyirdum.
    blueray player a gerek yok zaten ps 3 alacagim ama illaki birsey baglamak mi gerek blueray player yada ps3. filmler mkv dts li yani tv ye harici disk baglayacagim .
    bir de sunu soracgim.sony nin avr li sistemini aldigimda tv ye hdmi dan mi yoksa optik ile mi baglayacam.
    diger soru da su bendeki dts destekli filmleri tv ye harici disk baglayarak izleyecegim tv dts cozuyor samsung 46d8000 . ama tv bu sesleri sisteme iletip dts yi alabilir miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the-infinite -- 30 Ekim 2013; 11:21:01 >

• Evet dostum, dts sesli filmleri USB ile Tv'den oynatıp sesini amfiden alabilirsin. TV'de ve amfide ARC diye bir özellik mevcut. TV'de ne oynuyorsa onun sesini amfiden alıyorsun. Bunun için ekstra bir optik kablo kullanmana gerek yok. Zaten AVR ve Tv'yi hdmi kablo ile bağlayacaksınız, tv sesi oradan avr'ye iletiyor.

• quote:

Evet dostum, dts sesli filmleri USB ile Tv'den oynatıp sesini amfiden alabilirsin. TV'de ve amfide ARC diye bir özellik mevcut. TV'de ne oynuyorsa onun sesini amfiden alıyorsun. Bunun için ekstra bir optik kablo kullanmana gerek yok. Zaten AVR ve Tv'yi hdmi kablo ile bağlayacaksınız, tv sesi oradan avr'ye iletiyor.

kardesim cok saol ban gore olan sistem zaten bunlar.
    burkac tane model bakacagim 1600 1700 gibi. buraya linkini koyacagim.
    bakip yorumlarsan sevinirim kis geliyir evden cok fazla cikmam bir film bir de mac :)

dedigin gibi sub i ilk etapta almayacagim zaten apartmanda oturuyorum.
    yardimci olursan sevinirim. .

(avr de dts ses aldiimi nerden anlayacagim. tv nin ekrarninda dts mi yazacak)

• Benim eski onkyo'nun ön panelinde dts yazısı çıkıyordu. Muhtemelen Sony'de de aynı şekilde olur.

Bugün fırsat olursa gidip sony'i inceleyeceğim. Akşam görüşlerimi yazarım

• quote:

Benim eski onkyo'nun ön panelinde dts yazısı çıkıyordu. Muhtemelen Sony'de de aynı şekilde olur.

Bugün fırsat olursa gidip sony'i inceleyeceğim. Akşam görüşlerimi yazarım

simdiden cok saol kardesim gercekten ciddi ciddi alacagim. belki senin baktigini alirim.

• Hocam şöyle bir set daha var. 2200 TL
    http://gsaelektronik.com/urun/pioneer-vsx-921---magnat-monitor-supreme-1000-firsat-paketi_683.aspx?CatId=213

Bu arada aynı yerde Magnat Supreme 800 5.0 hoparlör seti de mevcut. İsterseniz bu takım için de bir fiyat alın. Çünkü size önerdiğim Sony hoparlör takımı çok iyi bir takım değil. Hassasiyetleri çok düşük. (85dB olarak belirtilen değer) Bu sebeple bütçeyi bir miktar daha arttırıp daha iyi bir hoparlör almak daha mantıklı olacaktır.
    http://gsaelektronik.com/urun/magnat-monitor-supreme-800-set-50-hoparlor-seti_485.aspx?CatId=229

• Bugün Sony BDV-N9100W aldım. Gelince resimlerini ve ayrıntılarını isteğen olursa, burda paylaşabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar1968

Bugün Sony BDV-N9100W aldım. Gelince resimlerini ve ayrıntılarını isteğen olursa, burda paylaşabilirim.

bekliyiruz arkadasim. ozellikle su dts olayini denersen iyi olur.
    bir de sanirim arka hoparlorler kablosuz du onlar icinde yorum bekliyoruz ( resimli )

• Arka Hoparlörlerin kablosuz olduğu sanırım bir muamma. Bu modeli almaya karar vermiştim ve arka hoparlörlerin 220 prizi istemesini göze alarak alacaktım lakin arka hoparlörlerin kendi aralarında da bağlantı kablosu olduğunu duyunca hem şaşırdım hem soğudum. Kardeşim Kablosuz arka hoparlör dediğiniz hem 220 hem de kendi aralarında kablo istiyor ise bunun nerresi kablosuz oluyor pardon?
  • Oguzozkoc O kullanıcısına yanıt
    Arka hoperlörlerin bağlandığı bir anfi+kablosuz alıcı/verici ünitesi var. Bu üniteye besleme veriryorsunuz. Surroundlarıda buna bağlıyorsunuz. Ana ünite ile bu arka ünite arasındaki bağlantı kablosuz. Tüm bu sınıftaki ev sinema sistemlerinde kablosuz uygulama aynı şekilde uygulanıyor.
  • alimaruf A kullanıcısına yanıt
    Evet ekranınız destekliyorsa 4K upsclaing ile görüntüyü vurabiliyor.
  • DTS 5.1ch 48kHz 1,5Mbps Evil Dead ve DTS-Neo-X 6.1ch 48kHz UP ile denedim. İnanılmazdı. Benim Onkyo-Wharfedale ile oluşturduğum sistemden çok daha iyi bir sinema deneğimi sağladı. Seste dağılmalar olmadı. Subwoofer pasif ama cevabı fiyatına göre süper. Yarın aktif sub ile deneyeceğim aynı sistemi. DTS-HD olarak bildiğim bir kaydı nedense 2.0 açtı. Farklı örnekler indiriyorum, bugün akşam onlarıda deneyeceğim. (DD ve DD Prologic II'leride sorunsuz açtı) Ayrıca akşam THX'li bir kayıtta deneyeceğim.
    Sistemin malzemesi sub dışında plastik. Kaliteli malzeme ama masif değil sonuçta. Sub için ahşap kabin kullanılmış. Görünüşü kibar, ev kullanımı için ideal (benim salon 25m2 civarı L şeklinde, televizyon izleme mesafesi 4 metre), ses kalitesi özellikle klasik müzikte çok iyi. Maçlarda kumanda ile seyirci sesini öne alıp, spikeri çok az duyulacak şekilde ayarlayan bir tuş eklemişler, (veya tam tersinide seçebiliyorsunuz). Bu çok hoşuma gitti. ARC özelliği ile tek HDMI kablosu ile TV'ye sistem görüntülerini göndermek veya TV'den sisteme ses almak ilk defa denediğim bir özellikti. ayrıca Panasonic Plazmanın kumandası üzerinden bu sistemide kumanda edebilmem çok hoşuma gitti.
    Sony'nin klasik derdi olan altyazı gösterme problemi hala devam ediyor. İlla film içine gömmek gerekiyor veya ben bir çözüm yolu bulamadım daha.

Başka denememi istediğiniz nokta varsa, iletirseniz denerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar1968 -- 7 Kasım 2013; 10:45:17 >

• Serdar Bey Merhaba
    Ürünü Nereden ve ne kadar bir fiyatla aldıgınızı ögrenebilirmim.
    Bir de aktif sub ile deneyeceginizi soylemişsiniz , sistemde farklı sub kullanabiliyormuyuz
  • cselen C kullanıcısına yanıt
    n11 aracılığı ile Sonycenter'dan aldım. İlk alışveriş nedeni ile sanırım 50TL indirim yaptılar. 1.533,04TL'ye 11 taksitle vade farksız aldım. Satıcı kargo parasınıda kendisi ödüyor.

Benim aktif sub'ımın hem sub girişi hemde hoperlör girişi var. Yani yüksek genlikte sinyal girebiliyorum. Bu nedenle sorun olmayacağını düşünüyorum. Bugün işim geç bittiği için deneme şansım olmadı. Yarın veya cumartesi deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar1968 -- 7 Kasım 2013; 22:34:35 >
  • quote:

n11 aracılığı ile Sonycenter'dan aldım. İlk alışveriş nedeni ile sanırım 50TL indirim yaptılar. 1.533,04TL'ye 11 taksitle vade farksız aldım. Satıcı kargo parasınıda kendisi ödüyor.

Benim aktif sub'ımın hem sub girişi hemde hoperlör girişi var. Yani yüksek genlikte sinyal girebiliyorum. Bu nedenle sorun olmayacağını düşünüyorum. Bugün işim geç bittiği için deneme şansım olmadı. Yarın veya cumartesi deneyeceğim.

hocam incelemeleriniz icin gercekten cok tesekkurler. sinfi aklima tskilan birkac soru var.
    -- benim tv dts sesleri cozebilyor ve mkv filmleri de altyazili olarak gosteriyor. harici diski tv ye takip izleyecegim. bu urunu aldigimda filmleri uzerindeki blueray oynatici ile oynatmam sart mi ? cunku sub pasif oldugu icin blueray player in bagli olmasi mi gerekir sub a guc vermek icin. biliyorsunuz pasiflerde guc cikisi yok. yani ben sadece 5.1 hoparlorleri kullanmak istiyorum. bu mumkun mudur.

-- pasif sub yeterli demistiniz peki sub icin herhangi bir ayar var mi menuden mudahale edebiliyor muyuz.
    ben apartmanda kullanicagim sonucta komsulari rahatsiz etmeyelim :)

-- baglanti olarak sadece 1 hdmi ile mi tv te bagladiniz?

-- son bir kac foto eklerseniz ozlellikle hoparlorleri cok ince deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the-infinite -- 7 Kasım 2013; 22:55:23 >

• --TV'nizde büyük ihitmalle ARC desteği vardır. Bunun üzerinden TV'de seyrettiğiniz filmlerin seslerini HDMI üzerinden aktarabilirsiniz. Yanlız şöyle bir konu var. Ürünün kataloğunda DTS çözümünü HDMI üzerinden desteklemediği yazıyordu. Dener yazarın size.

--Tüm hoperlörler için db ayarı yapabiliyorsunuz. Ama inanın bas çıkışı o kadar keyifliki, komşuları rahatsız edeceğini sanmıyorum.

--Evet. Ayrıca denemek için optik bağlantısıda yapaTV'nin Optik kablo adaptörünü bulamıyorum. Onu bulunca optik çıkışıda deneyeceğim.

-- Bende zaten çok kalıplı wharfedale'ler vardı. Ben bilerek bu ürünü seçtim. LG'den zaten bedava olsa birşey almam. Samsung'un ses kalitesinide beğenmedim. Resim eklemeği denedim. Umarım başarılı olmuşumdur. Resmi telefonla çektim. Çok net değildir sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar1968 -- 8 Kasım 2013; 10:39:17 >

• quote:

--TV'nizde büyük ihitmalle ARC desteği vardır. Bunun üzerinden TV'de seyrettiğiniz filmlerin seslerini HDMI üzerinden aktarabilirsiniz. Yanlız şöyle bir konu var. Ürünün kataloğunda DTS çözümünü HDMI üzerinden desteklemediği yazıyordu. Dener yazarın size.

--Tüm hoperlörler için db ayarı yapabiliyorsunuz. Ama inanın bas çıkışı o kadar keyifliki, komşuları rahatsız edeceğini sanmıyorum.

--Evet. Ayrıca denemek için optik bağlantısıda yapaTV'nin Optik kablo adaptörünü bulamıyorum. Onu bulunca optik çıkışıda deneyeceğim.

-- Bende zaten çok kalıplı wharfedale'ler vardı. Ben bilerek bu ürünü seçtim. LG'den zaten bedava olsa birşey almam. Samsung'un ses kalitesinide beğenmedim. Resim eklemeği denedim. Umarım başarılı olmuşumdur. Resmi telefonla çektim. Çok net değildir sanırım.

serdar bey bilgilendrmeniz icin cok tesekkurler .
    Dediginz gibi arc ozelligi var tv de samsung 46d8000 tv.
    zaten konuyu actigimda ilk mesaja fotograf koymuustum. orada dedigiz gibi dts seslerde hdmi olmayabilir .
    eger bu ozellik yoksa avr li sistem toplamayi dusunuyorum ama yanlarina koyacagim hoparlorler ve sub ile ne kadar uyumlu olur ondan emin degilim. cunku cok hakim degilim bu olaylara.
    bu sistemi aldigim da da blueray e bosuna para vermis olacagim.

aldigimda blueraysiz kullanmam mumkun mu ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.