Şimdi Ara

SONY AVR mi yoksa DENON AVR mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
6.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cok afedersiniz gaza getirmek gibi olmasin ama hic acilmamis kutu yenisini isteyin bence. Bismillah daha yeni alinmis cihazla sizi servisle muhattap etmek nedir? Bence yenisini isteyin olmadi oyle servisle iletişime gecin 2.elde boyle urun satmiyolar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

''istersen gönder değiştireyim ama kutudan çıkan da aynı olacaktır'

Kutunun içini açmadan görebilme becerisi olan biri sanırım.
  • Arkadaşlar aradan geçen zaman içerisinde bir çok amfi dinleme şansım oldu, farklı marka ve modeller. Hem sinema amfisi hem stero amfi. Ve çıkardığım sonuç şu oldu; aynı fiyat ve seviyelerdeki amfiler üç aşşağı beş yukarı aynı ses olarak. Burda ki seçim size kalmış marka ve tını olarak. Yani yok denon daha iyi yok Yamaha daha iyi diye birşey yok bence. Satıcıların da çoğu elindeki markayı öneriyor. Elinde Sony yoksa Sony kötü, elinde denon yoksa bu daha iyi gibi...

Denon ve Sony arasında gidip geldim. Türkiye fiyatının uygunluğu ve Türkiye garantisi ve hemen teslim opsiyonları yüzünden Sony str-dn1070 aldım. Bir haftadır kullanıyorum. Evimdeki Sony tv ile de uyumu çok iyi, tek Kumanda ile ikisini yönetebiliyorsun. SongPal uygulaması çok iyi hem Bluetooth hem ağdan bağlanabiliyorsun amfiye.

Arayüzü mükemmel diyebilirim 1080p açılıyor. Ve Sony kalitesini göstermiş burda da. Gayet kolay anlaşılır menüler, hoparlör bağlantı sihirbazları , ses optimize sihirbazı, çok kullanışlı ve karışık değil.

Sinema performansı gayet başarılı, ses olarak hoparlörlerinizin kalitesine göre daha iyi performans alırsınız. Netflix dolay 5.1 filmlerde test edebildim sadece.Benim kullandığım çok eski Sony 5.1 takım var küçük olmalarına rağmen tatmin edici sonuç..

Gelelim benim için en önemli olan müzik performansına;

Effectleri kapatıp pure direct moda aldığınızda gayet tatminkar sonuçlar veriyor. Spotify ve plak dinleyerek test ettim. Bir stereo amfi ile tabiki aynı berraklık yok ama pure direct mod ile stereo amfiye çok yakın performans aldım.

Yani müzik performansına çok önem veren birisi olarak beni tatmin etti performansı, tabi bu benim görüşüm. daha önce dinlediğim giriş seviyesi avr lerden üstün bir performansı var.

Sonuç olarak, evet iyi ki de almışım diyebilirim. Ekstra stereo amfiye ihtiyaç duymuyorum.

Hem sinema hem müzik için çok çok büyük beklentileri olmayanlar için tavsiye ederim.

• Str dh550 kullanıyorum ve oldukça memnunum

• hyperborea61 H kullanıcısına yanıt
    Parasi çok olan alır anca :)

• Konusmaya gerek yok amazon dan alacaksiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burdaki firmalar sana bana satis yapmiyo hocam zaten. parasi cok olana, kendisini ugrastirmadan bi kabloya 1000 tl gozunu kirpmadan veren insanlara satis yapmasi daha cazip geliyo. Misal amazondan kalem al onun bile arkasinda durur, bunlar tr şartlarında bu kadar para verdigimiz urunlere kilini bile kipirdatmaz. Cogu insanda bu yuzden bas bas bagiriyo amazondan alin diye hem daha ucuz hemde profesyonel hizmet.

• Keşke Denon, Marantz ve Pioneer AVR'lerin fiyatları da Sony gibi hem Amazon'da hem de Türkiye'de aynı olsa. Fakat durum böyle iken hesabını bilen hiç kimse yurt içinden AVR almaz.
  • amazon amazon amazon
  • Bu GSA'dan bir kaç yıl önce Sonos için fiyat almıştım. Fiyat verdi. Sonra başka bir yerden daha uygun bulduğumu söyledim. Bende fiyat aldığım yeri söyledim. Sonra, sanırım şikayet etti orayı. Orası da fiyat yükseltti. Almak istediğim ürünler için, taksit falan yaparız demişti ama tenezzül edip cevap bile vermedi daha sonra. Sonos için bir kez daha mail attım, dönmedi. O zaman anladım, maksat Sonos fiyatını uygun veren firmanın ismini bulmakmış.

Çok şükür şuan evde 5+1 Sonos sistem var. Hepsini başka yerden aldım. Şimdi koskoca SVS sub, amfi dahil herşeyi yurtdışından alıyorum.

Bu arada bence, Denon daha iyidir.
  • Yeni aldim 1070 modelini, zensor 3 gibi guce ac hoparlorleri saha kaldiriyor. 50 - 60w skalasindaki siradan stereo amfiler den bariz daha iyi, gercekten de daha iyi bir ses icin min a50 gibi amfi lazim stereo da... Bir avr icin bence cok cok tatmin edici bir durum.

• balkanxp B kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyoum size sony son çıkarmış olduğu amfiler de iyi işler çıkarmış genel olarak ses performansında oldukça başarılı sonuçlar alınıyor diğer teknik özellikler de gayet güncel ve yeterli tutulmuş bende en düşük modeli olmasına rağmen oldukça memnunum zevkle kullanıyorum diyebilirim zaten denon ile ile ortak geliştirkdikleri bir şey bu hi-res olayı.
  • Str-dn 1080 alıp kullanan oldumu ?

Bilindik diger markalarla ne durumda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Str-dn 1080 alıp kullanan oldumu ?

Ben Str-Dn1080 kullanıyorum. Sürdüğüm sistem Heco Music Style 1000, Heco music sytle 202, Heco Music Style center ve aynı setin sub'ı. Şu ana kadar çok memnunum. Genel uyum çok iyi. Menüler hızlı. Sorunsuz işini çok iyi yapan bir anfi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbuzol

quote:

Ben Str-Dn1080 kullanıyorum. Sürdüğüm sistem Heco Music Style 1000, Heco music sytle 202, Heco Music Style center ve aynı setin sub'ı. Şu ana kadar çok memnunum. Genel uyum çok iyi. Menüler hızlı. Sorunsuz işini çok iyi yapan bir anfi.

Daha önce ne marka avr ler kullandınız. Aralarında kıyas yapabilirmisiniz.. Film ve müzik olarak en çok hangisini kullanıyorsunuz.

• yusuf-emre Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, sony avr yi hangi siteden siparis ettiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: bbuzol

quote:

Aldiginiz sistem 4k blu-ray sistemleriyle uyumlu, ayrica dolby atmos ve dolby x gibi yeni teknolojilerle donatimli, deneme sansiniz oldu mu? Birde cihazinizi nereden siparis ettiniz. Iyi forumlar

• bbuzol kullanıcısına yanıt
    Aldiginiz sistem 4k blu-ray sistemleriyle uyumlu, ayrica dolby atmos ve dolby x gibi yeni teknolojilerle donatimli, deneme sansiniz oldu mu? Birde cihazinizi nereden siparis ettiniz. Iyi forumlar

• Uykusuza Masallar kullanıcısına yanıt
    Amazondan almıştım, bir kaç ay oldu, sanırım 490€ idi, tl ile o zaman 1900₺ gelmişti. Tabi şu an kur yüksek nerdeyse Tr ile aynı olur fiyatı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.