Şimdi Ara

Sony A6000 mi yoksa Fijufilm X-E2 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar fotoğrafçılığa yeni başlıyorum, özellikle aynasız makineler arasında kaldım çünkü daha estetik ve ufaklar. İlgimi en çok bu iki makine çekti, bütçe max. 2.500tl (Tripod,SD kart,yedek pil vs. dahil.) Önerilerinizi bekliyorum.

• A6000 daha uygun fiyat olarak, ikinci bir lens de alma şansınız olabilir bu yüzden a6000 öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thediskavrici

A6000 daha uygun fiyat olarak, ikinci bir lens de alma şansınız olabilir bu yüzden a6000 öneririm.

Bu bana daha cazip geldi sanki toplam 2.500tl tutuyor, Fuji markası Sony kadar iyi midir ve bu resimdeki alınır mı?

• deadspacefan D kullanıcısına yanıt
    Alınır neden alınmasın ancak kit lensin kalitesi belli. 18 55 olsa neyse ama 16 50 yetersiz bence.
  • quote:

Alınır neden alınmasın ancak kit lensin kalitesi belli. 18 55 olsa neyse ama 16 50 yetersiz bence.
    Sony a6000'de de 16-50mm lens var çapı 40.5,fiju nun da lensi 16-50mm ama çapı 58mm. Şimdi çap mı daha önemli zoom aralığı mı?
    Beni gıcık eden olaylardan biri de 40.5mm için parasoley yok, olsa bile sony kit lensinde parasoley vidası yok.
    X-E2 nin mikrofon jak girişi var, a6000 de yok. Bunlar a6000 nin kötü yanları.

A6000 biraz daha net fotoğraf çekiyor ama İSO performansı kötü.(X-E2'ye göre.)İSO ve netlik farkı
    X-E2 nin ekranı oynamıyor.
    A6000 de daha fazla AF noktası var.
    Tespitlerim bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadspacefan -- 29 Temmuz 2016; 2:09:36 >

Video çekmeyecekseniz mikrofon zaten önemsiz. Lensin çapı filtre ve parasoley bulmak açısından önemli evet ancak siz kit lens ile mi kullanacaksınız makineyi? 2500tl verip de kit lens kullanmak mantıklı değil. Xe2 daha fazla nr uyguluyor fotoğrafa. Yani görüntü daha yumuşak ama gürültü daha az ne anladık? Önemli olan keskinliğin düşmemesi.
  • quote:

Video çekmeyecekseniz mikrofon zaten önemsiz. Lensin çapı filtre ve parasoley bulmak açısından önemli evet ancak siz kit lens ile mi kullanacaksınız makineyi? 2500tl verip de kit lens kullanmak mantıklı değil. Xe2 daha fazla nr uyguluyor fotoğrafa. Yani görüntü daha yumuşak ama gürültü daha az ne anladık? Önemli olan keskinliğin düşmemesi.

2.500tl ile sınırlı olduğum ve kit lensten daha iyi bir lensin fiyatı 600-900 civarı olduğu için kit lens kullanmak zorundayım.
    Retro tasarımı çok hoşuma gidiyor, gürültü nedir anlamadım nr değerini düşürme ayarı yok mu?
    Keşke bu tasarımın içinde a6000 olsaydı tadından yenmezdi.
    Sony a6000'i o fiyata nasıl yapmışlar, Canon 750D den daha keskin fotoğraf çekiyor.

Kit lensle kullanmak için o kadar para verilmez. Yazık.
  • quote:

Kit lensle kullanmak için o kadar para verilmez. Yazık.
    a6000 gövde + sigma 30 f2.8 sizi uzun süre idare edebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reojuve

a6000 gövde + sigma 30 f2.8 sizi uzun süre idare edebilir.

Alıntıları Göster
    Bütçe nin 2.500 lira olduğunu zaten başta belirttim, makine zaten 2.000 lira bide alıp 800 liralık lens mi takayım, diyelim ki aldım SD kart yok, çanta yok, ekipman yok ne tadı kaldı. (Bu arada Fujifilm X-E2 almaya karar verdim.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadspacefan

Bütçe nin 2.500 lira olduğunu zaten başta belirttim, makine zaten 2.000 lira bide alıp 800 liralık lens mi takayım, diyelim ki aldım SD kart yok, çanta yok, ekipman yok ne tadı kaldı. (Bu arada Fujifilm X-E2 almaya karar verdim.)

Alıntıları Göster

Bütçeyi biraz arttırdım , nasıl gider mi? Fuji'den iyi olur mu?

18-55e o parayı verecekseniz, bilmiyorum ne diyeyim zaten 16-50 var makinede.
  • quote:

18-55e o parayı verecekseniz, bilmiyorum ne diyeyim zaten 16-50 var makinede.
    Abicim bak lensin kalitesini zoom aralığı mı belirliyor. Önemli olan objektif in içindeki lensler değil mi? Allah aşkına neye göre tavsiye verdiğinizi bir gözden geçirin.
  • quote:

Abicim bak lensin kalitesini zoom aralığı mı belirliyor. Önemli olan objektif in içindeki lensler değil mi? Allah aşkına neye göre tavsiye verdiğinizi bir gözden geçirin.

Alıntıları Göster
    hocam ben de sizin gibi araştırıyorum yaklaşık aynı bütçe ile. üstteki arkadaşın dediği şey sony'deki kit lenslerin zoom aralıkları ile ilgili değil. genel olarak a6000 ile gelen 16-50'nin daha önceki nex serileri ile beraber gelen 18-55'ten daha kötü sonuçlar verdiği söyleniyor ona binaen demiş.
    a6000'i 16-50 ile almak ile gövdeyi tek almak arasında şu an için çok fiyat farkı olmuyor ve 18-55 genel olarak 16-50'den daha iyi olsa da 750 liralık bir lens değil.
    size tavsiyem ya bütçenizi biraz daha arttırıp a6000 ile 0 ya da 2.el sigma 30 mm f2.8, f1.4 gibi lenslere yönelmeniz ya da fujifilme yönelmeniz olabilir.
    fuji'nin kit lenslerinden 16-50'nin de kötü bir lens olmadığı söyleniyor en azından sony'deki kit lensten daha keskin. fujide 18-55 f2.8-4'ü de kit olarak alabilirsiniz tabi fiyat farkı var ve yine bütçenizi aşıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: reojuve

hocam ben de sizin gibi araştırıyorum yaklaşık aynı bütçe ile. üstteki arkadaşın dediği şey sony'deki kit lenslerin zoom aralıkları ile ilgili değil. genel olarak a6000 ile gelen 16-50'nin daha önceki nex serileri ile beraber gelen 18-55'ten daha kötü sonuçlar verdiği söyleniyor ona binaen demiş.
    a6000'i 16-50 ile almak ile gövdeyi tek almak arasında şu an için çok fiyat farkı olmuyor ve 18-55 genel olarak 16-50'den daha iyi olsa da 750 liralık bir lens değil.
    size tavsiyem ya bütçenizi biraz daha arttırıp a6000 ile 0 ya da 2.el sigma 30 mm f2.8, f1.4 gibi lenslere yönelmeniz ya da fujifilme yönelmeniz olabilir.
    fuji'nin kit lenslerinden 16-50'nin de kötü bir lens olmadığı söyleniyor en azından sony'deki kit lensten daha keskin. fujide 18-55 f2.8-4'ü de kit olarak alabilirsiniz tabi fiyat farkı var ve yine bütçenizi aşıyor.

Alıntıları Göster

Önerdiğiniz lens ART lens yani yakın portre çekimi için çok detaylı sonuçlar verir, zoom yapma gibi bir imkan da yok, bu yüzden ana lens olarak kullanmak pek uygun değil.
    Benim önerdiğim lens hepsini bir araya topluyor. zoom,art,makro vs.

Ben günlük hayatta sadece 45mm kullanıyorum. Siz çok beğendiğiniz 18 55e 750tl verebilirsiniz.
  • A6000 ve kit lens alacağına nex 5n+sony sell 18-55 al ikinci el temiz 500-600 falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

A6000 ve kit lens alacağına nex 5n+sony sell 18-55 al ikinci el temiz 500-600 falan.
    Gıcık olup, birazcık da gaza gelip, a6000 16-50mm kit + sigma 30mm + sigma 19mm + sony sel 18-55mm + sony sel 55-210mm zoom lens aldım, kargoda.
  • quote:

Gıcık olup, birazcık da gaza gelip, a6000 16-50mm kit + sigma 30mm + sigma 19mm + sony sel 18-55mm + sony sel 55-210mm zoom lens aldım, kargoda.

Alıntıları Göster
    Bir şey soracağım bu lens nasıl takılıyor takamadım makineye.
    Bence şaka yapıyorsunuz o seti almadınız :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.