Şimdi Ara

Sony 805C - Karanlık sahnelerde ekran kararması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba 50 inch Sony 805c televizyonum var. Siz televizyon dostlarına 3 sorunum var. yardımcı olabilir misiniz?

1. sorun) Film izlerken karanlık sahnelerde ekran ışığı kendiliğinden kararıyor. aydınlık sahnelerde yeniden eski haline dönüyor. ( otomatik şekilde ışık şiddetini değiştirebilecek ayarlarını kontrol ettim. Resim modu Otomatikte değil gibi.)

2. sorun) Ses açma ya da kısmaya basınca da altta VOLUME çubuğu çıktığında da; sahnede, extra bir parlak oluyor. Ses çubuğu kaybolunca parlaklık eski haline dönüyor.

3. sorun) ( Bu sorun konu başlığıyla alakasız biraz) 1 terebayt harddisk takınca ekrana gelen Fotoğraf - Ses - Video'dan vidyoyu seçince öğe bulunamadı ibaresiyle karşılaşıyorum. Sanki hiç içerde vidyo yokmuşcasına?

Desteklerinizi bekliyorum.

Not: Televizyonu internete hiç bağlamadım kurulumcular bir şeyler yaptılar sadece. kanal kurulumunun yanında TV update'i yapıldı mı bilmiyorum? Belki de bir update'i eksiktir TV'nin şuan olabilir mi?

Teşekkürler.

• Merhaba,

Zamanında bendede böyle bir sorun vardı Philips Led Tv'im de..

Sony'nin menüsü nasıldır bilemiyorum fakat Dinamik arka ışık menüsünden (veya dinamik kontrast) kapatma seçeneğinikapat'ı işaretlediğimde sorun çözülmüştü.

Demek istediğim menülerde dinamik arka ışık, dinamik kontrast vs. gibi bir seçenek varsa kontrol etmenizi tavsiye ederim.
  • Merhaba sorun güncel ve devam ediyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • resim >Gelişmiş Ayarlar > Parlaklık > Gel. kontras düzeltici : Kapalı

Bu ayar kullandığınız tüm girişler için (HDMI 1, HDMI 2 ...) ayrı ayrı yapılmalı.
  • Merhabalar.
    Yukarıda bahsedilen sorun benim LG tv yi güncelledikten sonra başladı. Resim ayarlarını kurcaladım. Dinamik kontrastı kapalı yaptım. Bunun haricinde LED karartma gibi bir ayar daha vardı onu da kapalı yaptım ama yine karanlık sahnelerde ekran ışığı değişiyor.
    Bu arada TV hdmi 1 ile PC ye bağlı.

LG webos kullanan arkadaşlar bunun çözümü var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: scientist8

Merhabalar.
    Yukarıda bahsedilen sorun benim LG tv yi güncelledikten sonra başladı. Resim ayarlarını kurcaladım. Dinamik kontrastı kapalı yaptım. Bunun haricinde LED karartma gibi bir ayar daha vardı onu da kapalı yaptım ama yine karanlık sahnelerde ekran ışığı değişiyor.
    Bu arada TV hdmi 1 ile PC ye bağlı.

LG webos kullanan arkadaşlar bunun çözümü var mı?
    Merhaba yaşadığınız sorunu ben de yaşamıştım daha çok karanlık sahnelerde ve kanal geçişlerindeki siyahlarda daha da kararma meydana geliyordu. Yani kısaca çözümü için ayarlardan resim seçeneklerine girerek siyah seviyesinden "yüksek" seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.