Şimdi Ara

sony 42e saat tarih yok

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sony 42E minidv kameramda seyrederken saat tarihi göstermeyi başardım yanlız pc ye capture ederken yok oluyor ben oluşturduğum dosyadada yazdırdığım dvd dede görünmesini istiyorum bundan 10 yıl sonra bu görüntüyü ne zaman çekmiştim diye düşünmek istemiyorum,
    yardımcı olursanız sevinirim.

Sony destek hattı dışına yazmak durumunda kaldım çünkü 17 sayfanın içinde kayboluyor daha etkin olması için ayrı yazmak zorunda kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roche -- 13 Mayıs 2006; 18:28:47 >

• Sanırım firewire ile görüntü yakalıyorsun.
    Sorununun çözümü için kestirme bir yol bilmiyorum ama dolaylı bir çözüm var. Geçen ay forumda topic açtım, ilgilenen olmadı. Belki işine yarar diye linkini veriyorum: http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=6543018
  • quote:

Orjinalden alıntı: roche

sony 42E minidv kameramda seyrederken saat tarihi göstermeyi başardım yanlız pc ye capture ederken yok oluyor ben oluşturduğum dosyadada yazdırdığım dvd dede görünmesini istiyorum bundan 10 yıl sonra bu görüntüyü ne zaman çekmiştim diye düşünmek istemiyorum,

Sony destek hattı dışına yazmak durumunda kaldım çünkü 17 sayfanın içinde kayboluyor daha etkin olması için ayrı yazmak zorunda kaldım.

Her iki arkadaşada cevaben yazıyorum:capture kartla videodan bilgisayara görüntü atarken tarih ve saat de aynı anda görüntüyle birlikte gelmiyor görüntüde olsa dahi. TARİH VE SAAT in bilgisayara capture yardımıyla atılan görüntüde olmamasının sebebi ise;malesef 1394 ten aktarımlarda veriler sayısal olarak aktarıldıgından kameranın efekt bölümünün bu veri aktarımına dahil olmamasıdır.
    Yapabileceğiniz en iyi çözüm yolu ise görüntüleri ulead veya pinneacle vb.program yardımıyla bilgisayarınıza attıktan sonra programdaki edit bölümünden görüntülerin üzerine tarihi ve hatta istediğiniz notları manuel olarak kendiniz girmeniz ben başka bir yol bulamadım bu görüntüyr tarih ekleme konusunda.Umarım yardımcı olabilmişimdir....

• quote:

Orjinalden alıntı: ofengin

quote:

Orjinalden alıntı: roche

sony 42E minidv kameramda seyrederken saat tarihi göstermeyi başardım yanlız pc ye capture ederken yok oluyor ben oluşturduğum dosyadada yazdırdığım dvd dede görünmesini istiyorum bundan 10 yıl sonra bu görüntüyü ne zaman çekmiştim diye düşünmek istemiyorum,

Her iki arkadaşada cevaben yazıyorum:capture kartla videodan bilgisayara görüntü atarken tarih ve saat de aynı anda görüntüyle birlikte gelmiyor görüntüde olsa dahi. TARİH VE SAAT in bilgisayara capture yardımıyla atılan görüntüde olmamasının sebebi ise;malesef 1394 ten aktarımlarda veriler sayısal olarak aktarıldıgından kameranın efekt bölümünün bu veri aktarımına dahil olmamasıdır.
    Yapabileceğiniz en iyi çözüm yolu ise görüntüleri ulead veya pinneacle vb.program yardımıyla bilgisayarınıza attıktan sonra programdaki edit bölümünden görüntülerin üzerine tarihi ve hatta istediğiniz notları manuel olarak kendiniz girmeniz ben başka bir yol bulamadım bu görüntüyr tarih ekleme konusunda.Umarım yardımcı olabilmişimdir....

ofengin arkadaşım,

Benim roche'a cevabımda kendi uyguladığım çözümü yazdığım topic linki de vardı. Zaman verisi zaten DV verisinin içinde var, ben görünür hale getirmenin bir yolunu verdiğim linkte paylaşmıştım. Okumadın herhalde ki elle tarih-saat girişi falan önermişsin. Öyle birşeye gerek yoook, çözüm var, sadece benim uyguladığım yöntem -bence- pratik değil. Ama daha iyisini yazan biri çıkana dek geçerli olan en iyi yöntem...

• önerdiğiniz yöntem de buna benzer bir işlem yapıyor zaten. Üstelik ekstra bir iki özel program kullanmanız gerekiyor. manuel olarak eklemek daha kolay olsa gerek nasıl olsa video işleme yazılımı kullanacaksınız. Ama şahsen görüntüde tarih saat görünmesi bence profesyonellikten uzaklaşmaktır. çektiğim fotoğrafların ve videoların hiçbirine tarih aramam ve basmam da.
  • arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum
    ben kameranın menülerinden yada capture yazılımlarının ayarlarından yapabilirmiyim diye umut etmiştim ama madem olmuyor dediğiniz gibi tarih ekleyerek yapıcam ama yinde aklınıza yeni bişey gelirse paylaşmanızı rica ediyorum
    sağlıcakla
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.