Şimdi Ara

[_SONY 40X2000_] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
0
Favori
8.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 40W2000 veya 40X2000'i en hesaplı nereden alabilirim acaba?
  • Sony KDL- V40XBR2'nin Türkiyede satılan (satılıyorsa eğer) karşılığı nedir acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: vehbi

Sony KDL- V40XBR2'nin Türkiyede satılan (satılıyorsa eğer) karşılığı nedir acaba?

XBR2/3 modelleri, Avrupa da ve Türkiye de satılan X2000 serisinin Amerika versiyonlarıdır. Fakat XBR3 lerde 3*HDMI ve VGA baglantısından 1920*1080 cozunurluk destegi vardır.
  • quote:

40W2000 veya 40X2000'i en hesaplı nereden alabilirim acaba?

Ben de araştırıyorum.
    Yetkili bir yerden alacaksan morfare iyi fiyatlar veriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TBB

bu ayarları TV görüntüsünde (uydudan) kullanıyorum...DVD ayarlarımı tam yapmadım ama şu anda kullandığım ayar DVD için aşağıda..

ARKA IŞIK: 5
    Kontrast: 50
    Renk :50
    Keskinlik:60
    Gürültü Tarama: kapalı
    DRC Modu : MOD 1
    GERÇEKLİK: 45
    NETLİK: 1
    CANLI RENKLER: KAPALI
    Detay Düzeltme : kapalı
    Kenar Düzeltici: Orta
    K artır: -6
    Y artır: -6
    M artır: -3
    K azalt:0
    Y azalt:0
    M azalt:0

Aradaki farklar bunlar...Ancak DVD için şu an tatminkar görüntüm var...Daha iyisi için tam detaylı analiz yapmaya fırsatım olmadı... :)

Sende dener sonucu yazarsan sevinirim..

selamlar

dvd ayarlarım bunlar imzamdaki player ile thx dvd lerdeki renk ayar menüsünü kullanarak yaptım sonuç beni tatmin etti birde sen bak bakalım

ARKA IŞIK: 7
    Kontrast: 80
    parlaklık:60
    Renk :75
    renklerin sıcaklığı: soğuk
    Keskinlik:75
    Gürültü Tarama: kapalı
    DRC Modu : MOD 1
    siyah düzeltici:düşük
    kont.zenginleştirici:orta
    gama :orta
    CANLI RENKLER: düşük
    Detay Düzeltme : orta
    renk alanı:geniş
    net beyazlık:düşük
    Kenar Düzeltici: Orta
    K artır: 0
    Y artır: 0
    M artır: 0
    K azalt:0
    Y azalt:0
    M azalt:0

• arkadaşlar tv nin servis menüsüne giriş i+ , 5 , vol+ , power on fakat bundan sonra bir şifre istiyor sanırım bilen varmı
  • System failure, ben bunu direkt pcme bağlamak istiyorum, sadece film izleyeceğim, hd film, dvd, divx herşey olacak. Direkt dvi dan bağlayabiliyoruz galiba, sırf bu iş için idealmidir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yilmaz196

System failure, ben bunu direkt pcme bağlamak istiyorum, sadece film izleyeceğim, hd film, dvd, divx herşey olacak. Direkt dvi dan bağlayabiliyoruz galiba, sırf bu iş için idealmidir?

DVI-HDMI baglantısı yaparak Nvidia chipsetli ekran kartları ıle 1920*1080 (1080p/60hz) cozunurlukte PC monıtoru olarak sorunsuz bir şekilde kullanabılırsınız. Baglantıyı yapıp, cozunurlugu sectıkten sonra, TV menusunde 1:1 piksel mapping için ayarıda yapmanız gerekıyor. Kullanan arkadaslar menu deki bu ayarı sıze soyleyeceklerdır. ATI ekran kartlarında ise bu deger maksımum 1080p/50hz olabılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DubLanC -- 16 Ocak 2007; 16:28:01 >
  • çok rahat kullanabilirsin 10 numara görüntü alabilirsin ama pc de dvi çıkışı varsa alacağın kablo dvi-hdmi olmalı yani tv nin hdmi girişine bağlantı yapman lazım tv de dvi girişi yok . saygılar
  • sevgili dublanc bu tv ye sahip olmadığı halde bizden daha çok araştırdığına ve bildiğine eminim keşke o da bu tv den alsaydı da tv nin ambalajının hangi fabrikada yapıldığına kadar öğrenseydik .aldıramadık bi türlü gitti başka tv aldı güle güle kullansın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system failure -- 16 Ocak 2007; 16:53:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: system failure

sevgili dublanc bu tv ye sahip olmadığı halde bizden daha çok araştırdığına ve bildiğine eminim keşke o da bu tv den alsaydı da tv nin ambalajının hangi fabrikada yapıldığına kadar öğrenseydik .aldıramadık bi türlü

Alternatiflerim arasındaki herhangi bir TV yi almam durumunda hazırlıklı olmak istemiştim. Bilgisayar & elektronik konularına ve ürünlerine ilgi duymam ve arastırma yapmaktan keyif almam da etkendi. Sizlere yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana.

X2000 yada W2000 alamadık ama onlar kadar ilgimi çeken, çok begendiğim 42XD1E yi aldım ve TV konusunda son noktayı koydum. Artık baska urunlere, ekipmanlara yogunlasma vakti, mesala Logitech Harmony

Bu arada X2000 menusundeki 1:1 pixel mapping ayarına bakmak ıstedım, takip ettiğim forumda X serisi icin mesaj sayısı 7000 ini gecmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DubLanC -- 16 Ocak 2007; 17:15:11 >

• bu gün darty nin yeni açtığı mağzayı görmek için mecidiyeköye gittim gitmişken birde internet sitesinde o kadar lcd plazma olan her ürünün fiyatını veren istanbul bilişinde sadece 5 tv vardı 4 plazma 1 lcd şok yaşadım diğer modeller gelecek dediler yirmibeşmetrekare bir salon arkadaşlar şaşırdım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: salih70

bu gün darty nin yeni açtığı mağzayı görmek için mecidiyeköye gittim gitmişken birde internet sitesinde o kadar lcd plazma olan her ürünün fiyatını veren istanbul bilişinde sadece 5 tv vardı 4 plazma 1 lcd şok yaşadım diğer modeller gelecek dediler yirmibeşmetrekare bir salon arkadaşlar şaşırdım.

Cumartesi günü bende Darty e gitmiştim. Magazayı ve çalışanların ilgisini çok beğendim. Aldıgınız ürünlerde sorun çıkması halınde ve servis ihtiyacı dogması durumunda, sizi servise yönlendirmek yerine, kendi servisinin duruma müdahele etmesi, belirli süre içersinde aldıgınız ürünü başka bir yerde daha ucuza bulursanız ve bunu gösterirseniz aradakı farkın size hemen ödenmesi ayrıca ürün alındıktan sonra yine belli bir süre içerisinde o ürün için mağaza fiyat indirimine giderse, size haber verilerek aradaki farkın ödenmesi. Teknosa ya gerçekten ciddi bir rakip geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DubLanC -- 16 Ocak 2007; 18:05:31 >

• merhaba arkadaşlar

aynı modeller olduğu için farklı bir topic açmak istemedim

KDL-40XBR3 veya KDL 46XBR3 bu modelleri yaklaşık 2 aydır takip ediyorum ve sırf bunlardan bitna alıp getirmek için ya Dubai'ye ya da başka ucuz bi yere gitmeyi düşünüyorum.

46X2000 TR fiyatı 13500 YTL, oysa aynısı 46XBR2 yurtdışında 3500$ yani 5000 YTL. Fiyat farkı 8500 YTL. Ya neen bu kadar kar marjı + vergi ödüyoruz anlamak mümkün değil.

Varsa yoksa 40 / 46XBR3 benim için
  • Orjinalden alıntı: demirceylan

merhaba arkadaşlar

KDL-40XBR3 veya KDL 46XBR3 bu modelleri yaklaşık 2 aydır takip ediyorum ve sırf bunlardan bitna alıp getirmek için ya Dubai'ye ya da başka ucuz bi yere gitmeyi düşünüyorum.

46X2000 TR fiyatı 13500 YTL, oysa aynısı 46XBR2 yurtdışında 3500$ yani 5000 YTL. Fiyat farkı 8500 YTL. Ya neen bu kadar kar marjı + vergi ödüyoruz anlamak mümkün değil.

iyide dostum:bu iki televizyonda çok ayrı modeller..fiyat farkı olması gayet dogal.türkiyedeki sitelerde de gezersen fiyat farkının buna yakın oldugunu görürsün..
  • alıntının içine yazdım iyimi
  • quote:

Orjinalden alıntı: demirceylan

merhaba arkadaşlar

Varsa yoksa 40 / 46XBR3 benim için

türkiyede firmalar arası bile anormal fiyat farklılıkları var size ilginç bir olayı aksetmek istiyorum

hepsiburada.com philips 37pf9731 lcd tv peşin 8350 ytl satıyordu. aynı ürün istanbulbilisim.com.tr peşin 6400 ytl satılıyordu

hepsiburada.com mesaj attım bir süre sonra garip bir mesaj attılar bana bu mesajdan bir süre sonra bu ürünün fiyatı peşin 7400 ytl fiyata

indi ben bu olaydan şunu anladım biz tüketiciler daha bilinçli olabilsek bu tip firmalar fahiş fiyatlardan ürün satamazlar benim gönderdiğim

bir mesaj bile fiyatı 1000 ytl aşağı çekmeye yetti

quote:

Sayın sedat ışık,

ürün fiyatı sitemizdeki gibidir.

Saygılarımızla...

hepsiburada.com'a göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

--------------------------------------------------------------------------------

Dikkat : Lütfen bu e-postayı cevaplamayınız !
    E-posta ile gönderilen istekler bize iletilmeyecektir.

http://www.hepsiburada.com/mesajlarim.aspx adresinden bize cevap yazabilir veya yeni bir soru sorabilirsiniz.

Bu mesajı cevaplamak, sormuş olduğunuz soruları ve cevaplarını görmek ve konuyla ilgili yeni soru sormak için tıklayınız.

--------------------------------------------------------------------------------

31.12.2006 16:34:35 tarihli sorunuz ;

philips 37pf9731 şuan mağzanızda sattığınız bu ürün piyasada peşin 6.400 ytl gibi fiyattan bulanabiliyor siz neden bu kadar yüksek fiyata satıyorsunuz fiyatlar konusunda daha dikkatli olmanız dileğiyle bayramınızı kutlarım

• Çok rica etsek dvd görüntüleri ve digiturk görüntüleri gönderen arkadaşımız bize birde PS 2 görüntüleri sergilermi ? Wining ya da pes görüntüsü görebilirsek sayenizde bu cihaz ile ilgili hiçbir tereddütümüz kalmayacak...Saygılar...
  • göndericem arkadaşım playasiadan component kablo siparişi verdim onu bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: system failure

lig tv yayını oldukça tatmin edici futbolcuların yada topun arkasında gölgelenme yada iz olayı yok plazmayla kafa kafaya diyebilirim fakat bazı kanallarda durum farklı mesala kanal D de bir maç seyretmiştim çok kötüydü çekim kalitesinin düşük olduğu yayınlarda futbolcuların uzak çekimlerdeki hareketli görüntüleri rahatsız edebiliyor. eurosport görüntülerinide beğendim eğer lig tv için soruyorsan kesinlikle rahatsız olmazsın diyebilirim star daki şampiyonlar ligi maçlarınında iyi olduğunu tahmin ediyorum çekim kalitesini düşünerek fakat daha seyredemedim şimdilik bu kadar.

Sayin System Failure,

Ilk olarak tekrar hayirli olsun, aldigin TV gercekten guzel.

Bende bu modeli dusunuyorum, ancak, futbol maclarimi daha fazla TV8 deki Italyan Serie A Ligini izliyorum. Firsat olursa deneyip bana yorumlarini verirmisin (mesela bugun saat 16'da ve aksam 21'de maclar var)

Saygilar,

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.