Şimdi Ara

Sonunda buldum ama (Sapphire X800 GTO2)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aylar süren aramam sonunda dün Meşhur Sapphire X800 GTO2 ekran kartını buldum (259 $ + KDV).www.techpowerup.com dan ilgili biosu ve bu biosu yazabilecek flashrom adlı yazılımı indirdim.

Beklendiği üzere 12 olan pp 16 oldu. Ancak hızlar konusunda hayal kırıklığı yaşadım. Kart 520/540 değerlerinde AtiTool da hata vermesine rağmen oyunlarda hiçbir sorun çıkartmadı. Saatlerce test ettim herhangi bir hatayla karşılaşmadım. Ancak AtiTool öyle demiyo.... AtiTool 425/490 ın üstünde hata vermeye başlıyor.

Birde GPU ısı değerleri biraz yüksek gibi geldi masa üstündeyken 45 derece civarlarında olan işlemci uzun süreli NFS most Wanted in ardından 85 derece idi, daha yükseğe çıkmadı ama yinede içim pek rahat değil.

- 85 derece bu GPU için normalmidir?
    - Fan hızı ısıya göre değişiyormu?
    - Half Life 2 ve Far Cry da 1600x1200 very high detail ayarlarında takılma olmamakla birlikte görüntünün akış hızı biraz yavaş gibi. FEAR da 1280x1024 çözünürlükte bütün özellikler full açıkken nadiren takılıyor normalmidir?

• sentetik bench değerlerini alabilirmiyiz? özelliklede 2k3 değerlerini
  • Evet testlere göre daha kolay yorum yapılabilir.
  • ati tool'u boş verin okadar hiçbirşeyi beğenmez o..eğer oyunlar ve testlerde bir süre sonra görüntü bozulmaları olmuyorsa sorun yok demektir.
  • 85 derece bana yüksek gibi geldi kaldıki kart yarın bi gün toz tutar 90 a çıkarsın o zaman
  • 85 derece ısı kış ayını da düşünecek olursak yüksek bir ısı.
    ürünü nereden buldunuz acaba
  • Bende gördüm ürünü türkiyede mevcut artık..Ürün arena da var.Bayiliği olan bir bilgisayarcıdan getirttirebilirsiniz...
  • benchleri alıp yorum yapalım
    @ relvoltec marka fan alabilirsin gpu için headsink hedie

• quote:

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü

/>

/>

cafesnet anakartımı gönderirse testleri yayınlayacağım

• yukarıdaki skorlar düşük düz gto nun aldığı değerler buna yakın 16pipelına açmış gto2 duman attırır

@oksıjen

13k almadan gelmeyin lütfen
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü

yukarıdaki skorlar düşük düz gto nun aldığı değerler buna yakın 16pipelına açmış gto2 duman attırır

@oksıjen

13k almadan gelmeyin lütfen

mesaj alınmıştır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.