Şimdi Ara

Sonradan Yükseltmek Üzere DDR5 Sistem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Fiyat/performans olarak DDR5 destekli bu anakart mantıklı görünüyor.

https://www.hepsiburada.com/msi-pro-z690-a-soket-1700-ddr5-6400-oc-pci-e-gen-5-m-2-usb3-2-2-5g-lan-atx-p-HBCV000010LKRI

• İntifineFactory kullanıcısına yanıt

Gigabyte Z690 GAMING X satın aldım.

• ARISLCK kullanıcısına yanıt

Ancak bakabildim kardeşim son durum nedir şimdi neleri aldın anakart ile birlikte ?

İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 22 Mart 2022; 21:56:50 >
  • LEON-X kullanıcısına yanıt

Hocam sonradan geliştireceğim için başlangıç olarak 12400 işlemci aldım. Daha sonra 12700K ya da 12600K yapacağım. Epey bir araştırdım 3060 Ti alacaktım fiyatlara baktım 13K dan aşağı yok. Sonra Palit markasını gördüm. Epey köklü markaymış, benim pek içime sinmedi bayağı araştırdım. Daha sonra gaming gen tr diye bir yer açılıyormuş. Orada kampanyalı Asus 3070 tuf gördüm. Sitesinde stoklarda yok lütfen mağazaya sorunuz gibi bir şey yazıyordu. Ben de mağazaya gitmeden arayayım dedim. Stokta var dediler gittim mağazada da yok elimizde kalmadı dediler. Sonra 13700 TL den ASUS RTX 3070 Noctua OC nasip oldu onu aldım bakalım. İşlemci ve anakart mart sonunda gelecek. Elimde şu an ekran kartı var. RAM için ise hala arayıştayım. Sanırım onu da şu an için tek slot olarak Kingston 5600 mhz alacağım.

Elimde ise Corsair CX750, CM Mastercase kasa,Evo870 500 GB SSD ve WD 1 TB HDD var. Monitör ve tüm aksesuarlarım da tam çok şükür, onlar için de ayrıca bir masrafa girmedim.

i5 12400 6/12 güzel seçim f/p oranı yüksek bir işlemci ve kolay kolay da yetmemezlik yapmaz, geçiş yaparsan ilerisi için direkt i7 12700K'ya geç derim ama bu değişiklik için daha çok zaman var...

RTX3070 seçimi de güzel olmuş o fiyata...

Ramleri tek modül almak ileri de dual yapınca çip uyuşmazlığı olabiliyor ki en büyük sıkıntı bu, genelde farklı çipler olaibliyor bu da dual kit çalışmasında stabilite sroununa neden oluyor, bu kadar zorladıktan sonra bütçene bakıp mümkün ise dual 16*2 almanı öneririm uzun süre de ram düşünmezsin bu sayede.

Elindeki diğer bileşenlerle kurulumu tamamlarsan uzun süre başın ağrımaz, daha sonra elinde ki sata ssd'leri satıp m2'lere geçersin C/D şeklinde kablo karmaşasasından da kurtulursun bendeki gibi, sata hdd devrini kapattım şahsen sistem temiz ve serin bu sayede Sonradan Yükseltmek Üzere DDR5 Sistem 

Hocam XPG ram alacaktım 6000 mhz, Amazonda ve benzeri yerlerde sistemim açılmaması gibi sorunlar yaşayan olmuş ben de Kingston 5600 mhz tek modul RAM satın aldım.

Sistem şu şekilde oldu RAM ler 5200 girdim 5600 seçeneklerde yoktu.

Sonradan Yükseltmek Üzere DDR5 Sistem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISLCK -- 23 Mart 2022; 10:59:56 >

5200MHz'de gayet yeterli olur kardeşim Sonradan Yükseltmek Üzere DDR5 Sistem 

5600 satın aldım o da geldi. Umarım sorunsuz monte ederim ve çalışır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kingston ramin etiketinde ETM ile başlayan kod nedir gelen ramde. ETMS-ETMM-ETMH gibi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Bilgim yok önceki Kingston RAM imde de benzer sayi ve harfler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.